Skocz do zawartości

Najwieksza Dacia dotychczas - Dacia Jogger


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, kmwtw said:

Będzie Volvo!

 

No tyl ewidentnie 'inspirowany' volvo :)

 

1 minute ago, bielaPL said:

ani to ani to, to takie lodgy nowe, będzie miało swoich zwolenników ale nie aż tylu co duster

 

Czytalem ze to jak Logan MCV... choc moze jak Lodgy (wiem jak wymiarowo sie roznily)... mysle ze koniec koncos decydowac bedzie cena i dostepnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, jaceq said:

No wiec wychodzi cos takiego ponoc:

Wiecej info: https://www.dacia.pl/samochody/dacia-jogger-reveal.html

Jak myslicie? bedzie hit czy kit?

 

Ciezko powiedziec, wg mnie grupa klientow na takie auto jest mocno ograniczona.

Glownie pewnie taksowkarze + ewentualnie jakies rodziny z 3+ dzieci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak nowa wersja Logana MCV. Tak jakby zespawali przód sandero z odwłokiem od czegoś większego (pomysł ze skody Roomster). Trochę to nieproporcjonalne i nie ma nic wspólnego z SUVem. 

Jeśli to jest na platformie sandero to powinno być wycenione poniżej Dustera (jak kiedyś Logan MCV) 

image.png.207f783f71e466eb0d11992270d2fb84.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaceq napisał:

No wiec wychodzi cos takiego ponoc:

SPERRFRIST 03.09.21 10 Uhr Dacia Jogger Neuvorstellung 2021

SPERRFRIST 03.09.21 10 Uhr Dacia Jogger Neuvorstellung 2021

SPERRFRIST 03.09.21 10 Uhr Dacia Jogger Neuvorstellung 2021

SPERRFRIST 03.09.21 10 Uhr Dacia Jogger Neuvorstellung 2021

SPERRFRIST 03.09.21 10 Uhr Dacia Jogger Neuvorstellung 2021

 

Wiecej info: https://www.dacia.pl/samochody/dacia-jogger-reveal.html

 

Jak myslicie? bedzie hit czy kit?

Jezeli bedzie jakiś uczciwy silnik w dobrej cenie to pewnie bedzi hitem... ale  kto wie jakimi drogami pójdą mysli marketingowców.... kiedyś rozważałem zakup clio i przyszło mi do głowy że sandero powinno być zauważalnie tańcze... i faktycznie było - po doposażeniu do porównywalnego poziomu bylo tańsze o 1200 zł ;) - przy kwocie cennikowej w granicach 60 kzł...

zobaczymy jakie silniki jakie wyposazenie i za ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, iwik said:

Wygląda jak nowa wersja Logana MCV. Tak jakby zespawali przód sandero z odwłokiem od czegoś większego (pomysł ze skody Roomster). Trochę to nieproporcjonalne i nie ma nic wspólnego z SUVem. 

Jeśli to jest na platformie sandero to powinno być wycenione poniżej Dustera (jak kiedyś Logan MCV) 

image.png.207f783f71e466eb0d11992270d2fb84.png

 

5 minutes ago, delco said:

Jezeli bedzie jakiś uczciwy silnik w dobrej cenie to pewnie bedzi hitem... ale  kto wie jakimi drogami pójdą mysli marketingowców.... kiedyś rozważałem zakup clio i przyszło mi do głowy że sandero powinno być zauważalnie tańcze... i faktycznie było - po doposażeniu do porównywalnego poziomu bylo tańsze o 1200 zł ;) - przy kwocie cennikowej w granicach 60 kzł...

zobaczymy jakie silniki jakie wyposazenie i za ile...

 

 

Ma sie zaczynac od 15k EUR, gama silnikow jest dostepna w necie, ogolnie beda daciowe, bedzie tez LPG a w 2023 ma byc hybryda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jaceq napisał:

 

 

 

Ma sie zaczynac od 15k EUR, gama silnikow jest dostepna w necie, ogolnie beda daciowe, bedzie tez LPG a w 2023 ma byc hybryda

 

Gama silników, mocno powiedziane...

 

Silnik jeden: 1.0 TCE, z mocą 110KM lub w wersji BiFuel z LPG i 100KM.

Diesla brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, K3 napisał:

 

Gama silników, mocno powiedziane...

 

Silnik jeden: 1.0 TCE, z mocą 110KM lub w wersji BiFuel z LPG i 100KM.

Diesla brak...

miały być jeszcze 133 i 150km. 133 ma w dokkerze i jeździ jak rakieta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, K3 napisał:

 

Gama silników, mocno powiedziane...

 

Silnik jeden: 1.0 TCE, z mocą 110KM lub w wersji BiFuel z LPG i 100KM.

Diesla brak...

 

No właśnie, tego się obawiałem. Te 100 kuni, nie będzie miało łatwo z kompletem pasażerów czy załadowanym bagażnikiem.

 

7 godzin temu, iwik napisał:

Wygląda jak nowa wersja Logana MCV. Tak jakby zespawali przód sandero z odwłokiem od czegoś większego (pomysł ze skody Roomster). Trochę to nieproporcjonalne i nie ma nic wspólnego z SUVem.

 

Z SUVem nie, ale wygląd "cross" jest ;)

Na wschodzie, ponoć nawet sedana "uterenowili" ;)

renault-logan-stepway-front2-mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedzie jakiś uczciwy silnik w dobrej cenie to pewnie bedzi hitem... ale  kto wie jakimi drogami pójdą mysli marketingowców.... kiedyś rozważałem zakup clio i przyszło mi do głowy że sandero powinno być zauważalnie tańcze... i faktycznie było - po doposażeniu do porównywalnego poziomu bylo tańsze o 1200 zł  - przy kwocie cennikowej w granicach 60 kzł...
zobaczymy jakie silniki jakie wyposazenie i za ile...
Ale podobnie było jeszcze nie tak dawno że Skoda, wyjściowo tańsza od VW dopóki nie zaczniesz doposazac do tego co ma VW, wtedy cena wyrównuje się.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, K3 said:

 

Gama silników, mocno powiedziane...

 

Silnik jeden: 1.0 TCE, z mocą 110KM lub w wersji BiFuel z LPG i 100KM.

Diesla brak...

To chyba tylko na starcie. Parę artykułów przeglądałem jak i ich prezentacje, i gdzie było że będzie parę benzynowych jak i diesel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Majkiel said:

 

No właśnie, tego się obawiałem. Te 100 kuni, nie będzie miało łatwo z kompletem pasażerów czy załadowanym bagażnikiem.

 

 

Z SUVem nie, ale wygląd "cross" jest ;)

Na wschodzie, ponoć nawet sedana "uterenowili" ;)

renault-logan-stepway-front2-mini.jpg

czemu to ARKANA ma lampy od dacii  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

Z SUVem nie, ale wygląd "cross" jest ;)

To taki sam "cross" jak we wszystkich Stepway'ach :hehe: - +2cm wyższe zawieszenie i parę plastikowych nakładek.

Ale jak dla mnie spoko, póki kosztuje 2 tyś więcej od zwykłej wersji (bo tyle jest wart ten plastikowy 'pakiet stylistyczny).

Czekamy aż ujawniają PL ceny tego sandero kombi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, iwik napisał:

To taki sam "cross" jak we wszystkich Stepway'ach :hehe: - +2cm wyższe zawieszenie i parę plastikowych nakładek.

Ale jak dla mnie spoko, póki kosztuje 2 tyś więcej od zwykłej wersji (bo tyle jest wart ten plastikowy 'pakiet stylistyczny).

Czekamy aż ujawniają PL ceny tego sandero kombi. 

 

Nakładki są ok, jedyne czego nie lubię to podnoszenie na siłę samochodu, jak na przykład Polo Cross...

Ale na przykład Civic UFO już wyglądał dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, KYRTAP said:

 

Zacierają się powoli granice między tańszymi modelami Renault a Dacią które dla przykładu wnętrze mają podobne do Dustera. 

 

Siedziałem ostatnio w nowym dusterze (z ciekawości tylko) i w środku bieda jest okrutna... Są jakie renault z taką bieda i syfnym płatnikiem? Clio np. Jest o niebo wyżej (jak i nowe Sandero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

 

Siedziałem ostatnio w nowym dusterze (z ciekawości tylko) i w środku bieda jest okrutna... Są jakie renault z taką bieda i syfnym płatnikiem? Clio np. Jest o niebo wyżej (jak i nowe Sandero)

Szwajcarzy takie auta dla biedoty kupują?:totalszok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Maciej__ said:

 

Bo ARKANA na rynek rosyjski to zupelnie inne auto niz w PL ;]

tak wiem  ;] 

jest Captur w eu i Kaptur w ru 

 

ale to sa zupełnie inne auta ( :hmm: )  a tu mamy arkana ze znaczkiem reno a lampami z dacia :bzik: 

 

no chyba ze to zupełnie inne auta :hmm: 

 

 

 

edyta 

przyjrzałem sie  ;] 

to zupełnie inne auta  :pad: :bzik:;] 

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, volf6 said:

Szwajcarzy takie auta dla biedoty kupują?:totalszok:

Nie bardzo, tzn bywają na ulicach ale jest to bardzo mała ilość. No przynajmniej w mojej okolicy.

Pamiętać trzeba też że u nas dużo ludzi nie za bogatych jest, mamy największy odsetek imigrantów w Europie! (Ok. 25% w skali kraju a w Zurychu wychodzi to sporo więcej)

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

Pamiętać trzeba też że u nas dużo ludzi nie za bogatych jest, mamy największy odsetek imigrantów w Europie! (Ok. 25% w skali kraju a w Zurychu wychodzi to sporo więcej)

A nie są w większości ludzie zamożni znudzeni życiem w swoich ojczyznach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, volf6 said:

A nie są w większości ludzie zamożni znudzeni życiem w swoich ojczyznach?

Nie, choć takich też jest dużo to jednak nie większość. Większość to Włosi i Niemcy będący tutaj z powodu lepszych plac, kolejna duża (i biedniejsza grupa) są ludzie z byłej Jugosławii/Albanii/Kosova - Tych jest dużo i dużo z nich wykonuje prostsze pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K3 napisał:

 

A po co jeździć po krawężnikach? W końcu są po to, aby po nich nie jeździć. :bzik:

Często trzeba, by np. zaparkować.

Po drugie jest sporo lokalnych  czy osiedlowych dróg, gdzie jest sporo kraterów i innych fajnych dziur;]

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

Nie, choć takich też jest dużo to jednak nie większość. Większość to Włosi i Niemcy będący tutaj z powodu lepszych plac, kolejna duża (i biedniejsza grupa) są ludzie z byłej Jugosławii/Albanii/Kosova - Tych jest dużo i dużo z nich wykonuje prostsze pracę.

Myślałem , że byle kogo nie wpuszczają, co najmniej Polańskich i tym podobnych;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, volf6 said:

Myślałem , że byle kogo nie wpuszczają, co najmniej Polańskich i tym podobnych;]

 

No spoza unii ciężko wjechać, ale tu dużo jest wcześniejszych uchodźców z wojny w Jugosławii. Do tego dużo małżeństw jest takich że ściągają panny z tamtych krajów.

Ale co ważne oni wszyscy są w miarę dobrze zintegrowani a nie jak Arabowie we Francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, K3 napisał:

A po co jeździć po krawężnikach? W końcu są po to, aby po nich nie jeździć. :bzik:

Jak nie po to, skoro w centrach miast kładą piękny chodnik i granitowy krawężnik (ostry kant), a potem wyznaczają na tym chodniku parking?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 18:42, K3 napisał:

Gama silników, mocno powiedziane...

Silnik jeden: 1.0 TCE, z mocą 110KM lub w wersji BiFuel z LPG i 100KM.

 

Ciekawe czy moc silników wynika ze strategicznego pozycjonowania na rynku i nie skanibalizowania modeli ze znaczkiem Renault, czy każdy dodatkowy koń to realny koszt, który robi różnicę w pełnej skali produkcji.

 

Zakładam, że opcja pierwsza, bo - tak na logikę - przecież silniki i tak składają roboty, złożenie takiego który ma 150 zamiast 100 koni nie powinno robić większej różnicy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, camel00 napisał:

 

Ciekawe czy moc silników wynika ze strategicznego pozycjonowania na rynku i nie skanibalizowania modeli ze znaczkiem Renault, czy każdy dodatkowy koń to realny koszt, który robi różnicę w pełnej skali produkcji.

 

Zakładam, że opcja pierwsza, bo - tak na logikę - przecież silniki i tak składają roboty, złożenie takiego który ma 150 zamiast 100 koni nie powinno robić większej różnicy :hmm:

Ekoterroryzm kwestią kluczową... :hush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mati_lecha napisał:

Myślę,  że około 80.000zł będzie kosztować. A najtańsza na papierze   69.000zł. Dobrze wyposażona wersja ponad 100.

Wszystko możliwe obecnie, ale dlaczego auto na platformie sandero (które kosztuje ok 55k) miałoby kosztować nagle min. 69k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OPAL napisał:

Bo jest bardziej modne.

Jak dla mnie sandero stepway czy nawet duster wygląda bardziej modnie, jogger jest nieproporcjonalny i pokraczny. 

Jest praktyczny i dlatego mi się nawet podoba (tak samo jak podoba mi się np berlingo), ale z modą to nie ma nic wspólnego :hehe:

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 10:03, jaceq napisał:

 

Siedziałem ostatnio w nowym dusterze (z ciekawości tylko) i w środku bieda jest okrutna... Są jakie renault z taką bieda i syfnym płatnikiem? Clio np. Jest o niebo wyżej (jak i nowe Sandero)

 

W jakiej wersji siedziałeś bo są spore różnice w wersjach? Nie zmienia to faktu za "biedę okrutną" się odpowiednio płaci więc coś za coś. W Capturze masz kierownice z Dustera i środkowy panel z przyciskami i pokrętłami jest taki sam.  Co to jest "syfny płatnik" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KYRTAP said:

 

W jakiej wersji siedziałeś bo są spore różnice w wersjach? Nie zmienia to faktu za "biedę okrutną" się odpowiednio płaci więc coś za coś. W Capturze masz kierownice z Dustera i środkowy panel z przyciskami i pokrętłami jest taki sam.  Co to jest "syfny płatnik" ?

Siedziałem w tej co stała w salonie 🤣 a serio to nie wiem co to była za wersja. Obok stał renault amulet (jak to mówił @koNik) tzb talisman w wersji initial paris i jak się z jednego w drugie przesiadłem to przepaść była ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.