Skocz do zawartości

Najwieksza Dacia dotychczas - Dacia Jogger


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, AstraC napisał:

W 2 rzędzie moim zdaniem będzie wąsko dla fotelików, trzeba by pomacać.

Jakbym miał brać Dacie to tylko Joggera jak tak patrzę, jeśli poszli drogą Duster'a to może być przyzwoicie.

niestety pomacać będzie można najwcześniej w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcinas napisał:

ak ktoś nie jeździł dacią to pewnie nie kupi. auto w moim przypadku dla rodziny 2+3 jest idealne, nawet bez oglądania. niestety silnik 100konny może być za słaby. nie wiem jak z masą tego auta. to jedyna moja obawa. w aktualnym mam 133 i jest fajnie. 

 

z jednej strony można powiedzieć że na co komu silnik do taniego auta do wożenia dzieci do szkoły albo robotników na budowę. Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. Powinien być jako podstawowy ale mocniejszy silnik też powinni dać do wyboru. Pewnie chodzi o to, żeby nie robić konkurencji Renault.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maro_t napisał:

 Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. 

 

ciężko mi sobie wyobrazić żeby na drugim czy pierwszym biegu nie pokonał każdej góry gdzie jest wylany asfalt... ale akurat w tej kwestii doświadczenia nie mam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maro_t napisał:

 

z jednej strony można powiedzieć że na co komu silnik do taniego auta do wożenia dzieci do szkoły albo robotników na budowę. Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. Powinien być jako podstawowy ale mocniejszy silnik też powinni dać do wyboru. Pewnie chodzi o to, żeby nie robić konkurencji Renault.

Słynny Żuk, co miał najlepsze światła, jakoś podjeżdżał pod górki z większą liczbą osób na pokładzie to i Daćka podjedzie. :oki:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
z jednej strony można powiedzieć że na co komu silnik do taniego auta do wożenia dzieci do szkoły albo robotników na budowę. Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. Powinien być jako podstawowy ale mocniejszy silnik też powinni dać do wyboru. Pewnie chodzi o to, żeby nie robić konkurencji Renault.
Dlatego pracują już nad 1.2 T na pośrednim wtrysku.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

z jednej strony można powiedzieć że na co komu silnik do taniego auta do wożenia dzieci do szkoły albo robotników na budowę. Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. Powinien być jako podstawowy ale mocniejszy silnik też powinni dać do wyboru. Pewnie chodzi o to, żeby nie robić konkurencji Renault.

tyle że mocniejszy silnik to 1.3 max. uturbiony daje 160km. może będzie dostępny, jak 1.0 będzie się słabo sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ma byc wersja hybrydowa, ktora na pewno bedzie mocniejsza niz 1,0T.

ale hybryda nie zawsze się sprawdza. jeżeli auto ma być np. tylko na dalsze wyjazdy, to dużo stoi. teściu pogonił ostatnio aurisa, bo padały mu baterie. kupił arkanę z silnikiem 1.3 tce za 130kpln :)  emeryci patrzą inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

 

ciężko mi sobie wyobrazić żeby na drugim czy pierwszym biegu nie pokonał każdej góry gdzie jest wylany asfalt... ale akurat w tej kwestii doświadczenia nie mam ;) 

 

Chyba, że masz Kaszkaja 1,2 115. Na drugim biegu na dwóch podjazdach w centrach handlowych poległem, musiałem jedynkę wbijać bo dostawał zadyszki. A auto zapakowane z dwójką małych dzieciaków z tyłu. Nigdy w żadnym innym aucie nie miałem takiej "przygody".

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał:

 

z jednej strony można powiedzieć że na co komu silnik do taniego auta do wożenia dzieci do szkoły albo robotników na budowę. Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. Powinien być jako podstawowy ale mocniejszy silnik też powinni dać do wyboru. Pewnie chodzi o to, żeby nie robić konkurencji Renault.

Aż tak nie przesadzaj my . Kilka lat temu byłem Rapidem 1.0TSI 95km w 5 osób z pełnym bagażnikiem w Chorwacji i nie byłem zawalidrogę i auto całkiem sprawnie sobie radziło na autostradzie. Może i lżejsze i bardziej opływowe ale w Dacii spokojnie da rade do przepisowych prędkości 

 

Średnia/spalanie/czas/km . Przepisowo nie było 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chyba, że masz Kaszkaja 1,2 115. Na drugim biegu na dwóch podjazdach w centrach handlowych poległem, musiałem jedynkę wbijać bo dostawał zadyszki. A auto zapakowane z dwójką małych dzieciaków z tyłu. Nigdy w żadnym innym aucie nie miałem takiej "przygody".
Znam trochę podjazdów w galeriach i zawsze tam jeżdżę jedynka różnymi autami, także nie widzę w tym nic dziwnego.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał:

Znam trochę podjazdów w galeriach i zawsze tam jeżdżę jedynka różnymi autami, także nie widzę w tym nic dziwnego.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Mając nawet tylko Mild hybrid da radę jechać na II biegu bo elektryczek dołoży 50Nm w niskich obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając nawet tylko Mild hybrid da radę jechać na II biegu bo elektryczek dołoży 50Nm w niskich obrotach. 
Nie chodzi o to. Normalnie w niektórych galeriach promień łuku na parkingu wielopoziomowym jest tak mały że 2 bieg jest za szybki, chyba że pod stromy podjazd chcesz mordować niutkami przy 1200 obrotów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie przesadzaj my . Kilka lat temu byłem Rapidem 1.0TSI 95km w 5 osób z pełnym bagażnikiem w Chorwacji i nie byłem zawalidrogę i auto całkiem sprawnie sobie radziło na autostradzie. Może i lżejsze i bardziej opływowe ale w Dacii spokojnie da rade do przepisowych prędkości 
 
Średnia/spalanie/czas/km . Przepisowo nie było 
 
I pewnie to był odcinek od naszej strony do Zagrzebia...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BOGUS napisał:

Nie chodzi o to. Normalnie w niektórych galeriach promień łuku na parkingu wielopoziomowym jest tak mały że 2 bieg jest za szybki, chyba że pod stromy podjazd chcesz mordować niutkami przy 1200 obrotów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

W normalnej jeździe to komputer podpowiada by zawsze było poniżej 1.5krpm nawet na VI biegu. Na niskich biegach  w szczególności na 1-2 ciągnie praktycznie od samego dołu . Na 3 biegu już mniej bo jest bardzo długi ( 30-150km/h bez problemu ) ale i tu podczas przyspieszania załącza się elektryczek jak się mocniej depnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej jeździe to komputer podpowiada by zawsze było poniżej 1.5krpm nawet na VI biegu. Na niskich biegach  w szczególności na 1-2 ciągnie praktycznie od samego dołu . Na 3 biegu już mniej bo jest bardzo długi ( 30-150km/h bez problemu ) ale i tu podczas przyspieszania załącza się elektryczek jak się mocniej depnie 
Ale w manualu zwykle nikt przy zdrowych zmysłach nie jeździ poniżej 1500obr pod górę, omawiana dacka to nie mild hybrid, .
Nie da się w wielu miejscach podjechać na 2 biegu , na 1 nawet w 4 osoby malaczem wjedziesz.
A hybrydą z manualem nie jeździłem.



Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Normalnie w niektórych galeriach promień łuku na parkingu wielopoziomowym jest tak mały że 2 bieg jest za szybki, chyba że pod stromy podjazd chcesz mordować niutkami przy 1200 obrotów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Jedyne auto co mi na dwójce wszędzie wjeżdżało z małą prędkością to Jeep z 5.9l :) dla niego to pestka była

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bielaPL napisał:

Jedyne auto co mi na dwójce wszędzie wjeżdżało z małą prędkością to Jeep z 5.9l :) dla niego to pestka była

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Sorento z 3.3 tak samo, ale nic nie zastąpi dużej pojemności, chyba, że większa pojemność... ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
z jednej strony można powiedzieć że na co komu silnik do taniego auta do wożenia dzieci do szkoły albo robotników na budowę. Ale z drugiej strony jeżeli tam faktycznie wsiądzie 7 osób plus jakiś bagaż o ile się zmieści, to przecież to 1.0 R3 pod większą górkę nie podjedzie. Powinien być jako podstawowy ale mocniejszy silnik też powinni dać do wyboru. Pewnie chodzi o to, żeby nie robić konkurencji Renault.
No i 540 "udźwigu" to jakieś nieporozumienie, ale z tego pewnie wynika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/3/2021 at 7:21 PM, BOGUS said:

Ale w manualu zwykle nikt przy zdrowych zmysłach nie jeździ poniżej 1500obr pod górę,

własnie wróciłem z Madery miałem 1.0 w up! chyba ten słabszy 60km :nie_wiem:

 

spokojnie to na komputerku pokładowym pokazuje ze można jechać pod góre z obrotami poniżej 1500rpm  8] to że obawiałem sie ze silnik zrobi bum jest nieistotne ;] 

full inszurans  ;l 

 

ale nie, nie da sie tak jeździć  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 3.09.2021 o 13:24, jaceq napisał:

Jak myslicie? bedzie hit czy kit?

 

Nie wiem czy hit czy kit, ale w zeszłym tygodniu zamówiłem Joggera.

 

W lokalnym salonie odbiór w sierpniu. W mieście wojewódzkim załapałem się na miejsce produkcyjne i odbiór na maj.

 

W salonie określiłbym, że ruch mają spory, ogólnie ssanie na rynku jest.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PiotrekDCI napisał:

 

Nie wiem czy hit czy kit, ale w zeszłym tygodniu zamówiłem Joggera.

 

W lokalnym salonie odbiór w sierpniu. W mieście wojewódzkim załapałem się na miejsce produkcyjne i odbiór na maj.

 

W salonie określiłbym, że ruch mają spory, ogólnie ssanie na rynku jest.

Pytanie mam:

kiedyś jak chciałem kupić najpierw MCV a potem Dustera to na jeździe próbnej te auta miały w środku, jak dla mnie, bardzo nieprzyjemny chemiczny zapach. Potem w fabryce mieliśmy starego zajeżdżonego, słońcem wypalonego Dustera i też miał ten zapach. 

Jeszcze to tak mają czy już zmienili plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prebek napisał:

Pytanie mam:

kiedyś jak chciałem kupić najpierw MCV a potem Dustera to na jeździe próbnej te auta miały w środku, jak dla mnie, bardzo nieprzyjemny chemiczny zapach. Potem w fabryce mieliśmy starego zajeżdżonego, słońcem wypalonego Dustera i też miał ten zapach. 

Jeszcze to tak mają czy już zmienili plastiki?

 

To będzie moja pierwsza Dacia. Joggera nie widziałem na oczy 😂 Podobno kwestie smrodu już nie dotyczą żadnego modelu. Rozwiązania i stopień skomplikowania konstrukcji są raczej spartańskie w porównaniu do konkurencji. Plus dla mnie, że światła mijania są ledowe i dosyć spora pojemność nadwozia, nie wspominając o cenie i gwarancji 5 lat (dokupione 2...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prebek napisał:

Pytanie mam:

kiedyś jak chciałem kupić najpierw MCV a potem Dustera to na jeździe próbnej te auta miały w środku, jak dla mnie, bardzo nieprzyjemny chemiczny zapach. Potem w fabryce mieliśmy starego zajeżdżonego, słońcem wypalonego Dustera i też miał ten zapach. 

Jeszcze to tak mają czy już zmienili plastiki?

 

Mam Dustera 2 19' i żadnego smrodu nigdy w nim nie było. Słyszałem że kiedyś Dacie śmierdziały plastikami. W sieci można poczytać że od jakiegoś czasu już nie mają tych przypadłości. 

Idź do salonu i sprawdź sam 😉

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, PiotrekDCI said:

 

To będzie moja pierwsza Dacia. Joggera nie widziałem na oczy 😂 Podobno kwestie smrodu już nie dotyczą żadnego modelu. Rozwiązania i stopień skomplikowania konstrukcji są raczej spartańskie w porównaniu do konkurencji. Plus dla mnie, że światła mijania są ledowe i dosyć spora pojemność nadwozia, nie wspominając o cenie i gwarancji 5 lat (dokupione 2...).

Myślę, że będziesz zadowolony. Generalnie za te pieniądze myślę że nie ma konkurencji. Gratulacje. 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, prebek napisał:

Pytanie mam:

kiedyś jak chciałem kupić najpierw MCV a potem Dustera to na jeździe próbnej te auta miały w środku, jak dla mnie, bardzo nieprzyjemny chemiczny zapach.

Mam Sandero Stepway z końca 2017r- nie wiem o jaki chemiczny zapach chodzi... nic takiego nie czułem, owszem był "zapach nowego samochodu" utrzymujący się przez ok. roku, ale to zapach jak w każdym nowym samochodzie, z którym miałem do czynienia, nic nietypowego i nic przeszkadzającego. Wszystkie modele wtedy w salonie pachniały tak samo, obojętne czy Dacia, czy Renault i obecnie jak oglądałem nowe modele zapach jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PiotrekDCI napisał:

 

To będzie moja pierwsza Dacia. Joggera nie widziałem na oczy 😂 Podobno kwestie smrodu już nie dotyczą żadnego modelu. Rozwiązania i stopień skomplikowania konstrukcji są raczej spartańskie w porównaniu do konkurencji. Plus dla mnie, że światła mijania są ledowe i dosyć spora pojemność nadwozia, nie wspominając o cenie i gwarancji 5 lat (dokupione 2...).

Gratulacje

Dacia to moja sercowa sprawa ( pierwsze auto - pierwsza miłość [ ale to była jeszcze Dacia 1300 z 1971 roku jeszcze na francuskich a częściach i częściowymi napisami Renault R-12])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wasylek napisał:

Mam Sandero Stepway z końca 2017r- nie wiem o jaki chemiczny zapach chodzi... nic takiego nie czułem, owszem był "zapach nowego samochodu" utrzymujący się przez ok. roku, ale to zapach jak w każdym nowym samochodzie, z którym miałem do czynienia, nic nietypowego i nic przeszkadzającego. Wszystkie modele wtedy w salonie pachniały tak samo, obojętne czy Dacia, czy Renault i obecnie jak oglądałem nowe modele zapach jest ten sam.

2017 to ciut nie nowość.

Jeździłem firmowymi Loganami z początków ich produkcji i ten specyficzny zapach czuło się w nich cały czas, nawet jak już po kilka lat miały i po 200kkm nalatane.

Nie bardzo pamiętam jak w 1 Dusterze było, bo za często nim nie jeździłem.

Ostatnio miałem okazję jechać nowszym Dusterem i chyba nie śmierdział jak te Logany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prebek napisał:

Gratulacje

Dacia to moja sercowa sprawa ( pierwsze auto - pierwsza miłość [ ale to była jeszcze Dacia 1300 z 1971 roku jeszcze na francuskich a częściach i częściowymi napisami Renault R-12])

nic się nie zmieniło, nowa też jest na francuskich częściach ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 07:39, Maciej__ napisał:

No i pojawil sie cennik Jogger'a na rynku PL: https://francuskie.pl/dacia-jogger-ceny-w-polsce/

Mysle, ze moze sie bardzo dobrze sprzedawac, bo w cenie auta klasy B dostajemy kawal praktycznego samochodu z przeswitem 20cm :ok:

Co ciekawe w pozniejszym czasie bedzie wersja hybrydowa.

 

image.png.bfc52daed4d05a127a7d6ef7dc499a69.png

 

 

....i cyk, za dużo zachwytu zanim samochód wjechał do salonów:

 

image.png.951a3ab7f6e5bcf1187f28047ae9a7ec.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Dlaczego? To nadal poziom cen lepiej wyposazonych aut klasy B...

 

Teraz, Rado_ napisał:

Clio  1.0 tyle kosztuje z paroma dodatkami

 

... bo od czasu pierwszego cennika ... a obecnego cennika już jest dopłata ok 2500zł ... samochodu jeszcze nie ma w salonach

 

To porównajcie to sobie do dustera:

Duster Comfort 100LPG = 68.400

Jogger-5 Comfort 100LPG = 74.100

 

Szczerze mówiąc - te 7 miejsc w Joggerze przy jego DMC to trochę naciągane. Do wożenia dużej ilości towaru też może być mało. Do tego R3 1.0 też nie zapakujesz go po dach, bo nie podjedziesz pod górkę. 

Płyta podłogowa to jest chyba z segmentu B? ... Czy w Dusterze nie będzie to płyta trochę większa?

Mam takie wrażenie że Jogger padł ofiarą takiego ślepego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Azbest said:

 

 

... bo od czasu pierwszego cennika ... a obecnego cennika już jest dopłata ok 2500zł ... samochodu jeszcze nie ma w salonach

 

To porównajcie to sobie do dustera:

Duster Comfort 100LPG = 68.400

Jogger-5 Comfort 100LPG = 74.100

 

Szczerze mówiąc - te 7 miejsc w Joggerze przy jego DMC to trochę naciągane. Do wożenia dużej ilości towaru też może być mało. Do tego R3 1.0 też nie zapakujesz go po dach, bo nie podjedziesz pod górkę. 

Płyta podłogowa to jest chyba z segmentu B? ... Czy w Dusterze nie będzie to płyta trochę większa?

Mam takie wrażenie że Jogger padł ofiarą takiego ślepego sukcesu.

 

To chyba nigdy nie mialo konkurowac z Dusterem...

Pewnie zgarnie czesc rynku aut klasy B kombi, ktorych juz nikt nie oferuje, moze kombivanow w stylu Partner/Berlingo, ktore sa juz tylko w wersji EV.

Z perspektywy Dacii to w sumie bez znaczenia, czy klient kupi Dustera czy Jogger, wazne zeby kupil Dacie ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To chyba nigdy nie mialo konkurowac z Dusterem...

tak jest

Duster to taki SUV ;] czyli udaje terenówkę

a Jogger to PSUV czyli udaje suva ;] 

 

bardziej trzeba patrzeć że to dużo ładniejsze lodgy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Azbest napisał:

 

....i cyk, za dużo zachwytu zanim samochód wjechał do salonów:

 

image.png.951a3ab7f6e5bcf1187f28047ae9a7ec.png

 

 

Też o to zapytałem sprzedawcę. Inny miałem cennik z lutego a inny ze stycznia. 

 

Mówił żeby się nie dziwić, bo Duster w ciągu zeszłego roku wzrósł w cenniku o około 7000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Azbest napisał:

Jogger-5 Comfort 100LPG = 74.100

Ta, patrzyłem. 

Najlepsza wersja Extreme nie dość, że kosztuje 80k to jeszcze wołają dopłatę za ekran multimedialny, czujniki parkowania i regulację wysokości fotela kierowcy :pukpuk:.

Nie jestem psychicznie gotowy na zapłacenie prawie 90 koła za trochę lepszego Logana MCV zbudowanego na platformie klasy B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, iwik napisał:

Ta, patrzyłem. 

Najlepsza wersja Extreme nie dość, że kosztuje 80k to jeszcze wołają dopłatę za ekran multimedialny, czujniki parkowania i regulację wysokości fotela kierowcy :pukpuk:.

Nie jestem psychicznie gotowy na zapłacenie prawie 90 koła za trochę lepszego Logana MCV zbudowanego na platformie klasy B. 

A jakie auto polecasz w podobnej cenie?

Tylko, żeby miało te 290 cm rozstawu osi i 600 litrów bagażnika? Już pomińmy te 7 osób.

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OPAL napisał:

A jakie auto polecasz w podobnej cenie?

Tylko, żeby miało te 290 cm rozstawu osi i 600 litrów bagażnika? Już pomińmy te 7 osób.

Kryteria wąskie jak w państwowym przetargu, w którym ma wygrać konkretny model skody :hehe:

Dacia wykorzystuje fakt, że stellantis wycofał z oferty berlingo, riftera, combo. Nie ma teraz konkurencji, więc mogli dać cenę z czapy, bo i tak sprzedadzą wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, iwik said:

Kryteria wąskie jak w państwowym przetargu, w którym ma wygrać konkretny model skody :hehe:

Dacia wykorzystuje fakt, że stellantis wycofał z oferty berlingo, riftera, combo. Nie ma teraz konkurencji, więc mogli dać cenę z czapy, bo i tak sprzedadzą wszystko. 

 

Ty chyba dawno nie patrzyles na cenniki innych producentow :hehe:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Kryteria wąskie jak w państwowym przetargu, w którym ma wygrać konkretny model skody :hehe:

Dacia wykorzystuje fakt, że stellantis wycofał z oferty berlingo, riftera, combo. Nie ma teraz konkurencji, więc mogli dać cenę z czapy, bo i tak sprzedadzą wszystko. 

Znajomy kupił Riftera przed pandemią w 2019 roku, jak jeszcze ceny były o wiele niższe i po grubych zniżkach zapłacił 100 000zł. Wtedy uważałem go za wariata, że dał tyle pieniędzy za "takie" auto.

Teraz nie ma już takich aut, jedynie Dacia za 90 000zl. W tej cenie możesz kupić kompakta, który przewiezie mniej osób lub mniej bagażu niż Dacia na platformie klasy B.

Dla mnie przy braku konkurencji dali całkiem rozsądną cenę.

Wiadomo, każdy wybierze wg potrzeb.

Duster, będący tanią imitacją suva i to jeszcze ze znaczkiem Dacii jest hitem sprzedaży. I ludzie jednak dają za niego te 70 000-80 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, OPAL said:

Znajomy kupił Riftera przed pandemią w 2019 roku, jak jeszcze ceny były o wiele niższe i po grubych zniżkach zapłacił 100 000zł. Wtedy uważałem go za wariata, że dał tyle pieniędzy za "takie" auto.

Teraz nie ma już takich aut, jedynie Dacia za 90 000zl. W tej cenie możesz kupić kompakta, który przewiezie mniej osób lub mniej bagażu niż Dacia na platformie klasy B.

Dla mnie przy braku konkurencji dali całkiem rozsądną cenę.

Wiadomo, każdy wybierze wg potrzeb.

Duster, będący tanią imitacją suva i to jeszcze ze znaczkiem Dacii jest hitem sprzedaży. I ludzie jednak dają za niego te 70 000-80 000 zł.

 

Poza tym cennik Daci Jogger byl ogloszony wczesniej niz pojawilo sie info, ze PSA wycofuje wersje spalinowe.

W ostatnim czasie sensowny Rifter to raczej bylo 120-130kPLN z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Poza tym cennik Daci Jogger byl ogloszony wczesniej niz pojawilo sie info, ze PSA wycofuje wersje spalinowe.

W ostatnim czasie sensowny Rifter to raczej bylo 120-130kPLN z automatem.

Brak konkurencji, kretyńskie normy emisji i bajki o tym, że zostaniemy zbawieni przez samochody elektryczne. 

Kończy się czas nowych aut w małym biznesie, zaraz będą wracać ulepy z zachodu z półmilionowymi przebiegami. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, iwik said:

Brak konkurencji, kretyńskie normy emisji i bajki o tym, że zostaniemy zbawieni przez samochody elektryczne. 

Kończy się czas nowych aut w małym biznesie, zaraz będą wracać ulepy z zachodu z półmilionowymi przebiegami. 

 

No niestety, ale skoro jest jak jest, to taka dacia za 70-80kPLN moze byc nadal atrakcyjna.

Bo kupujesz sobie kilka lat swietego spokoju, a utrata wartosci wcale nie bedzie taka duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak konkurencji, kretyńskie normy emisji i bajki o tym, że zostaniemy zbawieni przez samochody elektryczne. 
Kończy się czas nowych aut w małym biznesie, zaraz będą wracać ulepy z zachodu z półmilionowymi przebiegami. 
Nic się nie kończy, spokojna głowa. Zaczal się w Europie downsizing to były komentarze, że motoryzacja się kończy. Po drodze spadła moda na diesle, przyszły hybrydy, elektryki i 3-cylindrowe silniki w autach, które swoimi gabarytami jeszcze 20 lat temu były napędzane silnikami pow. 2 litrów. I też motoryzacja miala się kończyc a nie takiego się nie wydarzyło. 6 lat temu kupowałem kompakta w cenie ciut wyższej od tej jaka dałem w zeszłym roku za auto klasy B. Pomijam, że wyposażeniem przebijająca ten kompakt o sporo. 6 lat temu Duster za 90 kPLN nawet nie istniał w opcji maks wypas a ktoś kupujący wersje za 80 kPLN uchodzil za dziwaka lub psychofana. Wejdź teraz na grupę userow Dustera na FB. Większość kupuje wersję w okolicy 90 kPLN. I świat się nie kończy. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
I fajny kamper mozna kupic za niecale 15k. Fajna ta Dacia.
 
https://francuskie.pl/dacia-jogger-jako-tani-kamper-z-podwojnym-lozkiem-i-kuchenka/
image.png.779383b047008895ab3e5210de89a497.png
No jednak nie ;]
Bo musisz do tego zestawu dokupić auto które obecnie kosztuje 90k

Chyba bym szukał proace

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mokrii napisał:

No jednak nie ;]
Bo musisz do tego zestawu dokupić auto które obecnie kosztuje 90k

Chyba bym szukał proace

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Proace oferuje kampery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.