Skocz do zawartości

Kozak


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka osób polecało tutaj akumulatory Kozak. Jak tam Wasze Kozaki wytrzymują próbę czasu? Gwarancja i koniec, czy można liczyć na trochę dłuższą eksploatację? Obecny Exide EB500 wytrzymał kilka lat. 

Potrzebuję akumulatora do Uniaka, który więcej stoi niż jeździ, ale jak stoi to aku jest odłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Danielpoz. napisał:

Skoro planujesz kupić no name to chyba bez znaczenia jaka będzie naklejona nazwa. 

 

Nie, niekoniecznie planuje noname. Jak ma paść po gwarancji, to wolę kupić Boscha czy Exide, ale jak ma przeżyć mniej więcej tyle samo co inne, to po co przepłacać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Majkiel napisał:

to po co przepłacać. 

 

Jak nie chcesz przepłacać, to ja ponad rok temu kupiłem Bars 60Ah/570A za jakieś 180 zł.

Diesel, głównie stoi i robi krótkie odcinki w mieście. Póki co, nie ma zastrzeżeń.

 

[edit] …teraz zobaczyłem, że te Kozaki kosztują ~tyle samo ;] Czyli pewnie wszystko jedno.

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie podobnie użytkuję aku w cinquecento - więcej stania niż jeżdżenia (przebieg za ostatni rok 200km:>). Po "wykończeniu" Topli, Varty i Kozaka biorę teraz co jest najtańsze bo i tak zdechnie przy takim użytkowaniu i tak. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń :) Oczywiście też staram się aku odłączać jak ale czasem się zapomni... Kilka takich "czasem" + 2 lata stania i i tak śmietnik... (znaczy recycling).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Majkiel napisał:

Jak tam Wasze Kozaki wytrzymują próbę czasu?

U mnie test przerwany bo poszedł z autem na wiosnę, ale zimę pod wezwaniem stania pod chmurką przetrwał dzielnie.

Był doładowany jakoś na jesieni i bez problemu odzyskał 1,29g/cm3 także zdrowy był.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Majkiel napisał:

Potrzebuję akumulatora do Uniaka, który więcej stoi niż jeździ, ale jak stoi to aku jest odłączony. 

a to chyba bez różnicy bo uniak raczej prądu Ci nie pobierał? Chyba że go doładowujesz w domu bo tak by było najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, analyzer64 napisał:

Do mnie dziś dzwonił sprzedawca apropo Vikinga, nie mają, dostanę Amegę w cenie Vikinga, wiec jeszcze lepiej dla mnie.

 

A czy to nie jest praktycznie to samo ? Jedno i drugie z tej samej ukraińskiej fabryki Megatex.

 

17 godzin temu, bielaPL napisał:

a to chyba bez różnicy bo uniak raczej prądu Ci nie pobierał? Chyba że go doładowujesz w domu bo tak by było najlepiej

 

Coś tam pobiera - centralny, radio, zegarek na desce i pod lusterkiem, nie wiem czy komputer też nie bierze czegoś cały czas. Z ciekawości sprawdzę dzisiaj ile mA jest w stanie spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

 

A czy to nie jest praktycznie to samo ? Jedno i drugie z tej samej ukraińskiej fabryki Megatex.

 

 

Coś tam pobiera - centralny, radio, zegarek na desce i pod lusterkiem, nie wiem czy komputer też nie bierze czegoś cały czas. Z ciekawości sprawdzę dzisiaj ile mA jest w stanie spoczynku.

Mój C5 MKII  z roku 2006 pobiera w stanie uśpienia 11mA z akumulatora.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.