Skocz do zawartości

Docieplenie domu


Pieter2

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w sierpniu docieplać dom styropianem, firma była wybrana, cena ustalona, więc zadzwoniłem w sierpniu, bo facet się nie odzywał.

Okazało się, że ma poślizg więc przyjdzie we wrześniu. Ok, nawet mi to pasowało, bo ze względu na wypadek, przesunęło mi się trochę roboty, którą miałem zrobić przed położeniem styropianu. Nie podobało mi się, że cena się zmieniła, co tłumaczył wzrostem cen. W ubiegłym tygodniu zadzwoniłem, żeby się dowiedzieć kiedy dokładnie fachowcy się pojawią i się wk... em. Facet ma większy poślizg i przyjdzie pod koniec października, a jak znam życie, to pewnie na początku listopada. 

I teraz pytanie, czy to nie za późno na taką robotę? Pytałem trochę i większość radzi mi poczekać do wiosny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pieter2 napisał:

Miałem w sierpniu docieplać dom styropianem, firma była wybrana, cena ustalona, więc zadzwoniłem w sierpniu, bo facet się nie odzywał.

Okazało się, że ma poślizg więc przyjdzie we wrześniu. Ok, nawet mi to pasowało, bo ze względu na wypadek, przesunęło mi się trochę roboty, którą miałem zrobić przed położeniem styropianu. Nie podobało mi się, że cena się zmieniła, co tłumaczył wzrostem cen. W ubiegłym tygodniu zadzwoniłem, żeby się dowiedzieć kiedy dokładnie fachowcy się pojawią i się wk... em. Facet ma większy poślizg i przyjdzie pod koniec października, a jak znam życie, to pewnie na początku listopada. 

I teraz pytanie, czy to nie za późno na taką robotę? Pytałem trochę i większość radzi mi poczekać do wiosny. 

 trochę OT, mój wykonawca też się raz ociągał z wejściem do stanu zamkniętego, miał tynki kłaść i zaczął przekładać, powiedziałem że znajdę do tego kogo innego bo mi się śpieszy, myślał że nie znajdę... znalazłem, zapłaciłem drożej, ale zrobili szybko. Za to on już się przestraszył i szybko przyjechał resztę dokończać żeby mu nie uciekło. Także możesz spróbować takiej zagrywki i najwyżej zmienisz fachowców, a jak pójdzie dobrze to kto inny będzie miał później zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieter2 napisał:

I teraz pytanie, czy to nie za późno na taką robotę? Pytałem trochę i większość radzi mi poczekać do wiosny. 

 

Obecnie budowlanka ma sezon cały rok, styropian można kłaść o każdej porze roku byle by mrozów nie było. Jeśli fachowiec ogarnięty to technologię zna i jeśli szanuje klienta to nie zrobi trak żeby miało odpaść.

 

Ja np. celowo czekałem cały sezon letni aby cegła zdążyła oddać jak najwięcej wilgoci po stawianiu ścian w październiku i przed jesienią robiłem na gotowo. Czy coś to dało nie wiem, ale tak sobie wymyśliłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pieter2 napisał:

... Facet ma większy poślizg i przyjdzie pod koniec października, a jak znam życie, to pewnie na początku listopada. 

I teraz pytanie, czy to nie za późno na taką robotę? Pytałem trochę i większość radzi mi poczekać do wiosny. 

U mnie styropian kładli w listopadzie/grudniu, a tynk zewnętrzny w styczniu. Ciepła zima dwa lata temu była i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego typu firm w moim regionie ma w pompce klientów, którzy chcą faktury i umowy. Mają tylu klientów że po co moją sobie psuć nerwy jakimiś terminami, czy umówionymi cenami. Przy takich wzrostach cen za materiał i popytem na usługi nie będą dokładać z własnej kieszeni, dlatego że rok temu spisali z kims umowę. Nawet trochę ich rozumiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sadlos napisał:

Większość tego typu firm w moim regionie ma w pompce klientów, którzy chcą faktury i umowy. Mają tylu klientów że po co moją sobie psuć nerwy jakimiś terminami, czy umówionymi cenami. Przy takich wzrostach cen za materiał i popytem na usługi nie będą dokładać z własnej kieszeni, dlatego że rok temu spisali z kims umowę. Nawet trochę ich rozumiem. 

Zawsze można dodać punkt odnoszący się do zmiany cen materiałów, czy wręcz wykluczyć cenę materiałów zostawiając samą usługę. Ja firmy które nie chciały spisać umowy przy większych kwotach typu wykończenie, murowanie czy elewacja to goniłem. Inna sprawa, że budowałem w dużym mieście i konkurencja była spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 20:53, sadlos napisał:

Większość tego typu firm w moim regionie ma w pompce klientów, którzy chcą faktury i umowy. Mają tylu klientów że po co moją sobie psuć nerwy jakimiś terminami, czy umówionymi cenami. Przy takich wzrostach cen za materiał i popytem na usługi nie będą dokładać z własnej kieszeni, dlatego że rok temu spisali z kims umowę. Nawet trochę ich rozumiem. 

Tak cała ta j...na budowlanka działa. Niestety.

To jest patologia, a nie norma. 

 

Pół biedy jak coś spieprzą i naprawią to po rozliczeniu - większość ma w D temat i jak tylko rozliczą się przestają odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 11:53, Pieter2 napisał:

Miałem w sierpniu docieplać dom styropianem, firma była wybrana, cena ustalona, więc zadzwoniłem w sierpniu, bo facet się nie odzywał.

Okazało się, że ma poślizg więc przyjdzie we wrześniu. Ok, nawet mi to pasowało, bo ze względu na wypadek, przesunęło mi się trochę roboty, którą miałem zrobić przed położeniem styropianu. Nie podobało mi się, że cena się zmieniła, co tłumaczył wzrostem cen. W ubiegłym tygodniu zadzwoniłem, żeby się dowiedzieć kiedy dokładnie fachowcy się pojawią i się wk... em. Facet ma większy poślizg i przyjdzie pod koniec października, a jak znam życie, to pewnie na początku listopada. 

I teraz pytanie, czy to nie za późno na taką robotę? Pytałem trochę i większość radzi mi poczekać do wiosny. 

 

dzisiaj technologia jest taka, że ja bym się nie bał zimy, o ile temperatura będzie już wyraźnie poniżej zera przez całą dobę.

 

A jak już jesteśmy przy temacie ekip: siostra z mężem też chcą ocieplić i zrobić elewację. Umówiona ekipa (mój dobry kolega, który mi budował dom) odwołał im robotę, bo mu się obaj pracownicy zwolnili i nie ma kim robić. Znaleźli innego wykonawcę, ale też przekłada terminy. W końcu u sąsiadów 3 domy dalej jakaś ekipa zaczęła robić ocieplenie, to poszli do nich. Okazało się, że nie dość że mają czas, to jeszcze cana dużo niższa niż u tego co przekłada. No i się umówili...

... a potem i tak musieli zrezygnować z robienia tego w tym roku, bo jak szwagier zaczął zrywać siding z domu to się okazało, że trochę trzeba poprawić zanim się zrobi ocieplenie, np. nadproża nad oknami opadają i trzeba je zrobić od nowa. :(

Dom budowany na początku lat 90-tych przez mojego wujka na zasadzie "najważniejsze to pokazać się sąsiadom". Duży, trzypiętrowy, z balkonami prawie dookoła, kamiennymi schodami, ogrodem, jeziorkiem, tylko plastikowych flamingów brakowało. Nie wiem czy wtedy już były. Prawie wszystko tam jest spieprzone i wymaga poprawy, studnia bez dna.

A nie, jedna rzecz jest dobrze zrobiona - drewniana podłoga w salonie. Naprawdę świetna.

Edytowane przez maro_t
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2021 o 00:36, Teres napisał:

Nie, bo walnąłem babola 😣. Stopter K20 jest od 0 stopni, ale nie od -5.

Dlatego się zdziwiłem. Co prawda wtapiałem siatkę parę razy w życiu przy minusowych temp, z różnym efektem. Na specjalne życzenie przełożonego lub inwestora. Klej jest rozrabiany na wodzie i dlatego źle znosi ujemne temp. Co prawda istnieją plastyfikatory ale raczej są przeznaczone do betonu lub zaprawy murarskiej niż kleju. Jedno co mogę powiedzieć to do ekstremalnych temp. najlepiej nadaje się klej STO.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafcio napisał:

niż kleju

Dedykowane do zapraw klejowych też są

https://maxtechna.pl/plastyfikatory/108-max-plastyfikator-do-betonu.html

oczywiście jeśli można to lepiej robić w dodatnich temperaturach i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.