Skocz do zawartości

Zgrzytający wsteczny Ibiza 1.0 TSI


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec posiadam Ibize 1.0 tsi 95km. Od nowości przejechałem 50tyś. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na zimnym silniku przy podwyższonych obrotach wsteczny głośno wchodzi. jak bym nie wciskał sprzęgła do końca, niekiedy ciężko go też wybić. Reklamowałem auto na gwarancji oczywiście powiedzieli, że ten typ tak ma. Dali mi na test używkę o podobny przebiegu. Według nich jest tak samo. Według mnie tam był normalny głośny wsteczny a nie zgrzyt. Na  ciepłym silniku tak mocnego zgrzytu nie ma jeśli wystąpi jest dopuszczalny . Autem jeżdzę od nowości więc wiem ,że od początku nic takiego nie występowało. Pod linkiem filmik najlepiej słychać od 26 sekundy

https://www.youtube.com/watch?v=ukCh4yG6scs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj przebić trójką, tzn. stajesz, sprzęgło, 3 i potem wsteczny. Miałem tak w oplu i wsteczny też potrafił zgrzytać a przy takim wrzucaniu już nie.

Mam teraz Leona i robię tak samo i wsteczny wchodzi bardziej płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jahooo napisał:

A wiec posiadam Ibize 1.0 tsi 95km. Od nowości przejechałem 50tyś. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na zimnym silniku przy podwyższonych obrotach wsteczny głośno wchodzi. jak bym nie wciskał sprzęgła do końca, niekiedy ciężko go też wybić. Reklamowałem auto na gwarancji oczywiście powiedzieli, że ten typ tak ma. Dali mi na test używkę o podobny przebiegu. Według nich jest tak samo. Według mnie tam był normalny głośny wsteczny a nie zgrzyt. Na  ciepłym silniku tak mocnego zgrzytu nie ma jeśli wystąpi jest dopuszczalny . Autem jeżdzę od nowości więc wiem ,że od początku nic takiego nie występowało. Pod linkiem filmik najlepiej słychać od 26 sekundy

https://www.youtube.com/watch?v=ukCh

4yG6scs

 

Jeżeli to ta sama skrzynia, którą wkładają do 1.0 MPI 60 KM to jest to normalne zjawisko i cecha tej skrzyni. Wiele osób posiadających ten silnik w Up! i Citigo skarżyło się na głośny wsteczny. Niektórym głośno wbija się jedynka. U mnie czasami w Up! zgrzytnęło na wstecznym. Z tego co kojarzę to niektórzy próbowali wyciszyć skrzynię dolaniem oleju ponad minimum jakie wyjeżdżało z fabryki i chwalili sobie ten zabieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
15 minut temu, spad napisał:

 

Jeżeli to ta sama skrzynia, którą wkładają do 1.0 MPI 60 KM to jest to normalne zjawisko i cecha tej skrzyni. Wiele osób posiadających ten silnik w Up! i Citigo skarżyło się na głośny wsteczny. Niektórym głośno wbija się jedynka. U mnie czasami w Up! zgrzytnęło na wstecznym. Z tego co kojarzę to niektórzy próbowali wyciszyć skrzynię dolaniem oleju ponad minimum jakie wyjeżdżało z fabryki i chwalili sobie ten zabieg. 

Nie no to chyba nie będzie ta sama skrzynia... Zresztą w żonowozie z tym silnikiem i pewnie tą samą skrzynią problem jest z jedynką...

Oczywiście też nikt nie widzi problemu, a czasami trzeba wbić najpierw dwójkę. Co prawda nie zgrzyta ale zwyczajnie nie idzie jedynki wrzucić.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krawiec napisał:

Nie no to chyba nie będzie ta sama skrzynia... Zresztą w żonowozie z tym silnikiem i pewnie tą samą skrzynią problem jest z jedynką...

Oczywiście też nikt nie widzi problemu, a czasami trzeba wbić najpierw dwójkę. Co prawda nie zgrzyta ale zwyczajnie nie idzie jedynki wrzucić.

 

Krawiec

 

Nie mam pojęcia, co jak co te Ibizy miały 5-biegowe skrzynie, w Up!ie też jest podobnie. I cały czas mówimy o tym samym silniku, tylko mocniejszy był uturbiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Teraz, spad napisał:

 

Nie mam pojęcia, co jak co te Ibizy miały 5-biegowe skrzynie, w Up!ie też jest podobnie. I cały czas mówimy o tym samym silniku, tylko mocniejszy był uturbiony. 

Ale ten 60KM to był 3 cylinder?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krawiec napisał:

Ale ten 60KM to był 3 cylinder?

 

Krawiec

 

Ten litrowy TSI również jest 3-cylinder. Ten silnik ma moc od 60 KM do 115 KM w zależności od tego czy VW, Skoda, Seat i modelu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jahooo napisał:

A wiec posiadam Ibize 1.0 tsi 95km.

 

Ja już się nauczyłem przy starym francuzie pierw wbić 1 lub 2 potem wsteczny, synchronizatory wtedy lepiej pracują. Robię tak identycznie przy nowym clio, przy samym wbiciu R jeśli nie docisnę lewarka do ścianki to potrafi delikatnie zgrzytać, w tych małych pierdułkach przywykłem do tego ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej bym zmienił, ale cudów bym nie oczekiwał. Być może konieczna jest regulacja linek jeśli takie sterowanie występuje.

 

Wsteczny nie jest synchronizowany, więc od czasu do czasu może wystąpić problem z jego wbiciem. Ja wtedy wyrzucam na luz, wciskam sprzęgło ze 2-3 razy i wbijam wsteczny bez oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zgrzyt to trochę jednak głośny jak tak go na zewnątrz słychać. Jak już pisano, spróbuj wcisnąć sprzęgła odczekać kilka sekund aby koła w skrzyni wyhamowaly i wtedy wrzuć wsteczny. Ja gdy przesiadłem się z Megane do  nowej octavia 3 też byłem mega zdziwiony że nie dali synchronizatora na wsteczny. Do tej pory często mam wrażenie jakbym wrzucał bieg w traktorze jak zapomnę odczekać🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autem jeżdze 3 lata i 50 tysi. Od nowości tego problemu nie było n bank.  Bo bym na 1 przeglądzie to reklamował. A dopiero teraz to reklamowałem i i oczywiście. A jak sie spytalem czy chociarz poziom oleju sprawdzili. To powiedzieli , że nie bo skrzynia sucha. No i na ciepło jeśli zgrzytnie to lekko. Przez 2 wrzucanie nic nie daje. Czekanie, ze sprzęgłem też  chyba, że trzeba jeszcze dłużej czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 do 5 sekund powinno w zupełności wystarczyć na wyhamowanie kół w skrzyni jeśli sprzęgło rozłącza. Jeśli nie miałeś tego od nowości to chyba jednak sprawa jest prosta.

Jeśli chodzi o serwis to ja że skoda mam takie doświadczenie że jeśli auto jedzie to jest sprawne.Jest mega ciezko wyegzekwować jakaś naprawę. Nawet taka tania pierdoła jak amortyzatory klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.