Skocz do zawartości

Wątek sprzedażowy. Jak wycenić


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, chris_66 napisał:

 

Jak wycenić auto. Czym kierować się.

 

Renault captur, 2018, 1,5 dci, 20100km, salonowe polskie, drugi właściciel

 

 

wg średnich cen na otomoto/allegro i innych serwisach ogłoszeniowych. Zawsze sprzedaje uczciwe samochody za nie więcej niż średnia z tych serwisów.

Wartość możesz podnieść za przebieg, obniżyć za 1.5 dCi, chyba że trafisz na zwolennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chris_66 napisał:

 

Jak wycenić auto. Czym kierować się.

 

Renault captur, 2018, 1,5 dci, 20100km, salonowe polskie, drugi właściciel

 

 

Jeżeli auto pewne z papierami to zobacz za ile sprzedają dealerzy takie auta w swoich programach, oraz AAAAuto. I od tego średnia lub lekka korekta. Aha, jak zadzwoni AAAuto z propozycją odkupu to jedź i wyceń. Bo ostatnio dobrze płacą, ja sprzedałem Up!a do nich za cenę jaką planowałem uzyskać. A w kolejce kolejni dwaj goście już czekali na kasę też ze sprzedaży i chyba trzech na wycenę odkupu. Sprzedających też mają masę. Co ciekawe rok temu mniej chcieli dać mi za Astrę J w podobnym wieku co za Up!a. :) Ale rynek zwariował, więc ceny idą w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chris_66 napisał:

 

Jak wycenić auto. Czym kierować się.

 

Renault captur, 2018, 1,5 dci, 20100km, salonowe polskie, drugi właściciel

 

kieruj się otomoto, jak masz czas wystawiasz najpierw w górnych widełkach, jak odzewu brak to zaczynasz schodzenie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Bez przesady, ile na takim 3 letnim Capturze bedziesz mial roznicy...

Na przykładzie mojego 3 letniego Clio, to ubezpieczyciel wycenił na 35300, a na otomoto bidy wersje stoją po 38-39. Moje mógłbym wystawić spokojnie za 40-41. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Sebbeks said:

Na przykładzie mojego 3 letniego Clio, to ubezpieczyciel wycenił na 35300, a na otomoto bidy wersje stoją po 38-39. Moje mógłbym wystawić spokojnie za 40-41. 

 

Widze, ze ceny faktycznie zwariowaly...

Sprawdzilem z ciekawosc swoje CX5 i ludzie wystawiaja je 10-15kPLN wiecej niz rok temu jak kupowalem 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Widze, ze ceny faktycznie zwariowaly...

Sprawdzilem z ciekawosc swoje CX5 i ludzie wystawiaja je 10-15kPLN wiecej niz rok temu jak kupowalem 8]

No to jest chore, bo rok temu Clio takie jak mam chodziły po tyle samo co teraz można byłoby wystawiać rok starsze auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Jeżeli auto pewne z papierami to zobacz za ile sprzedają dealerzy takie auta w swoich programach, oraz AAAAuto. I od tego średnia lub lekka korekta. Aha, jak zadzwoni AAAuto z propozycją odkupu to jedź i wyceń. Bo ostatnio dobrze płacą, ja sprzedałem Up!a do nich za cenę jaką planowałem uzyskać. A w kolejce kolejni dwaj goście już czekali na kasę też ze sprzedaży i chyba trzech na wycenę odkupu. Sprzedających też mają masę. Co ciekawe rok temu mniej chcieli dać mi za Astrę J w podobnym wieku co za Up!a. :) Ale rynek zwariował, więc ceny idą w górę. 

 

To jest prawda. Dealerzy podnieśli/podnoszą wyceny odkupu aut używanych o ok 10-15%.  Może jeszcze nie wszyscy i nie dziś, ale to kwestia następnych kilku miesięcy i wszędzie tak będzie. Jak mi powiedział jeden z dealerów, spodziewane zmiany związane z wykupem aut z leasingu, a powiązane z nowym ładem 2022 podniosą po raz kolejny ceny aut używanych. Także wygląda że to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spad said:

 

Jeżeli auto pewne z papierami to zobacz za ile sprzedają dealerzy takie auta w swoich programach, oraz AAAAuto. I od tego średnia lub lekka korekta. Aha, jak zadzwoni AAAuto z propozycją odkupu to jedź i wyceń. Bo ostatnio dobrze płacą, ja sprzedałem Up!a do nich za cenę jaką planowałem uzyskać. A w kolejce kolejni dwaj goście już czekali na kasę też ze sprzedaży i chyba trzech na wycenę odkupu. Sprzedających też mają masę. Co ciekawe rok temu mniej chcieli dać mi za Astrę J w podobnym wieku co za Up!a. :) Ale rynek zwariował, więc ceny idą w górę. 

 

Dwoch znajomych tez ostatnio sprzedalo auta do AAAAuto w dobrych cenach :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Maciej__ said:

 

Wycena z AC +/- 10% i powinno byc OK ;]

To dość nietrafna dziś rada... chyba, że chcesz od kolegi odkupić za dobrą cenę :phi:. Wyceny ubezpieczycieli są ostatnimi czasy mocno niedoszacowane. Wygląda to tak jakby oni dalej trzymali się średnich cen używek sprzed 2-3 lat, uwzględniając auta importowane itp., a tymczasem ostatnio używane, młode auta mocno poszły do góry.

W tym roku ubezpieczałem swoje auto (2-latek), to wycena ubezpieczyciela była  o ok. 20% niższa niż najtańsze takie same auto (model, rok, wersja wyposażenia, przebieg, krajowy, bezwypadkowy) na otomoto. Ojciec w przypadku marki premium i auta 4-letniego miał podobną różnicę. W zeszłym roku, przy poprzednim aucie, rozjazd pomiędzy tym na ile auto wyceniał ubezpieczyciel, a jaka była cena za którą można je było sprzedać, to było 16%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Manx said:

To dość nietrafna dziś rada... chyba, że chcesz od kolegi odkupić za dobrą cenę :phi:. Wyceny ubezpieczycieli są ostatnimi czasy mocno niedoszacowane. Wygląda to tak jakby oni dalej trzymali się średnich cen używek sprzed 2-3 lat, uwzględniając auta importowane itp., a tymczasem ostatnio używane, młode auta mocno poszły do góry.

W tym roku ubezpieczałem swoje auto (2-latek), to wycena ubezpieczyciela była  o ok. 20% niższa niż najtańsze takie same auto (model, rok, wersja wyposażenia, przebieg, krajowy, bezwypadkowy) na otomoto. Ojciec w przypadku marki premium i auta 4-letniego miał podobną różnicę. W zeszłym roku, przy poprzednim aucie, rozjazd pomiędzy tym na ile auto wyceniał ubezpieczyciel, a jaka była cena za którą można je było sprzedać, to było 16%. 

 

Masz racje, juz kilka osob wyzej zwrocilo na to uwage :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Bez przesady, ile na takim 3 letnim Capturze bedziesz mial roznicy...

np. w styczniu Toyotę kupiłem za 42k, ubezpieczyciel wycenił na 43k, średnio na otomoto chodziły za 45-50k, w tym tygodniu zajrzałem na otomoto i już wołają 55-60k ;) trochę podrożały autka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

Sprawdzilem z ciekawosc swoje CX5 i ludzie wystawiaja je 10-15kPLN wiecej niz rok temu jak kupowalem 8]

niedawno, po natłoku informacji jak to używki drożeją, sprawdzałem auto kupione w marcu br. za ca 29k(TU wyceniło identycznie do AC), teraz gorzej wyposażone i rok starsze na otomoto są po 31-33k... obłęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

niedawno, po natłoku informacji jak to używki drożeją, sprawdzałem auto kupione w marcu br. za ca 29k(TU wyceniło identycznie do AC), teraz gorzej wyposażone i rok starsze na otomoto są po 31-33k... obłęd.

Rok temu w czerwcu kupiłem 8-miesięcznego Golfa z 2019 roku za 72 kPLN. Niedawno na giełdzie był wystawiony w tej cenie chyba z 2018 roku, albo coś koło tego. Kosmos, ale z drugiej strony dobry czas jak ktoś często zmienia auta, więc tak czy siak by sprzedawał jakieś młode auto i kupował kolejne. Wtedy chociaż nie jest w plecy na używce, którą sprzedaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w czerwcu kupiłem 8-miesięcznego Golfa z 2019 roku za 72 kPLN. Niedawno na giełdzie był wystawiony w tej cenie chyba z 2018 roku, albo coś koło tego. Kosmos, ale z drugiej strony dobry czas jak ktoś często zmienia auta, więc tak czy siak by sprzedawał jakieś młode auto i kupował kolejne. Wtedy chociaż nie jest w plecy na używce, którą sprzedaje. 
Jest. Żeby kupić nowsze musi dołożyć wiecej
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Żeby kupić nowsze musi dołożyć wiecej
Czytaj wyraźnie co napisałem. Wskazywałem mniejsza stratę na sprzedaży a nie wyższa cenę zakupu. Nowe auta zawsze drożały a używki kiedyś wiecej traciły na wartości. Teraz 3-4 latki można sprzedać z nie tak duża strata jak jeszcze kilka lat temu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, spad said:

Czytaj wyraźnie co napisałem. Wskazywałem mniejsza stratę na sprzedaży a nie wyższa cenę zakupu. Nowe auta zawsze drożały a używki kiedyś wiecej traciły na wartości. Teraz 3-4 latki można sprzedać z nie tak duża strata jak jeszcze kilka lat temu.

 

Dokladnie, kiedys 3-4 latki dalo sie kupic za ok 50%...

Obecnie to blizej 65-70% ceny nowego auta, a sa takie co traca jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bez przesady, ile na takim 3 letnim Capturze bedziesz mial roznicy...

Na 3 letnim Talismanie było 10K PLN różnicy. Cena zakupu 68K, a wartość z polisy 58K. Ciekawe, że cena zakupu była raczej z tych niższych. W polisie jest zapis, że zwracają wartość fakturową. Auto kupione od dealera Renault.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Dokladnie, kiedys 3-4 latki dalo sie kupic za ok 50%...

Obecnie to blizej 65-70% ceny nowego auta, a sa takie co traca jeszcze mniej.

Dalej to nic nie znaczy.Wezmy za przyklad czterolatka ktory jako nowy kosztowal 100 tys.

Kiedys jako czterolatek kosztowal 50 tys a zeby kupic nastepne nowe po 4 latach  trzeba bylo wybulic powiedzmy 110 tys.Wiec na 4 latku tracilo sie w sumie powiedzmy 60 tys.

Obecnie czterolatek kosztuje 70 tys ale nowy to powiedzmy  140 - 150 tys.Suma straty na 4-latku to 70 tys.Tak wiec nie wiem kto tu jest sprite....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, wlad said:

Dalej to nic nie znaczy.Wezmy za przyklad czterolatka ktory jako nowy kosztowal 100 tys.

Kiedys jako czterolatek kosztowal 50 tys a zeby kupic nastepne nowe po 4 latach  trzeba bylo wybulic powiedzmy 110 tys.Wiec na 4 latku tracilo sie w sumie powiedzmy 60 tys.

Obecnie czterolatek kosztuje 70 tys ale nowy to powiedzmy  140 - 150 tys.Suma straty na 4-latku to 70 tys.Tak wiec nie wiem kto tu jest sprite....

 

Chyba troche przesadzasz z tymi wzrostami cen ;] Na przykladzie CX5 to wyglada mniej wiecej tak.

Kupiona w 2016 za 118kPLN a obecnie nowszy model, w podobnej konfiguracji to 125-130PLN.

3-4 letnie auta sprzedaja sie w okolicach 90-100kPLN w zasadzie w moment.

Kompakty zdrozalu 10-15kPLN ale jednak wyposazenia dostajesz duzo wiecej niz 4-5 lat temu.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba troche przesadzasz z tymi wzrostami cen ;] Na przykladzie CX5 to wyglada mniej wiecej tak.

Kupiona w 2016 za 118kPLN a obecnie nowszy model, w podobnej konfiguracji to 125-130PLN.

3-4 letnie auta sprzedaja sie w okolicach 90-100kPLN w zasadzie w moment.

Kompakty zdrozalu 10-15kPLN ale jednak wyposazenia dostajesz duzo wiecej niz 4-5 lat temu.

Ale zobacz na bardziej popularne marki-VW,Skoda czy Opel.Ceny nowych modeli sa o jeden stopien wyzej niz poprzednich.I to z drugiej strony napedza ceny uzywanych.Bo jesli rok wczesniej ktos kupil powiedzmy Golfa 6 za 60 tys a wchodzacy Golf 7 kosztowal 70 tys to sprzedajac nie mial pola manewru-nikt za stary model nie dalby zblizona kwote do nowej wersji.Ale jesli ktos kupil rok temu Golfa 7 za 80 tys a Golf 8 to cena w granicy 110 tys-to juz jest inaczej,Nikogo nie interesuje ze cena G8 zawiera 6 radarow,system autonomicznej jazdy  i miekka hybryde.I jest to w gruncie rzeczy kompletnie inne auto.Bo alternatywy bez tych udogodnien nie ma.Oczywiscie to wyposazenie to tylko przyklad;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Kupiona w 2016 za 118kPLN a obecnie nowszy model, w podobnej konfiguracji to 125-130PLN.

tylko jaki masz czas oczekiwania na to nowe?

Używki wystrzeliły bo nowe przez ekologie podrożały, a przez pandemię i ekologię są problemy z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba troche przesadzasz z tymi wzrostami cen ;] Na przykladzie CX5 to wyglada mniej wiecej tak.

Kupiona w 2016 za 118kPLN a obecnie nowszy model, w podobnej konfiguracji to 125-130PLN.

3-4 letnie auta sprzedaja sie w okolicach 90-100kPLN w zasadzie w moment.

Kompakty zdrozalu 10-15kPLN ale jednak wyposazenia dostajesz duzo wiecej niz 4-5 lat temu.

Tylko pytanie czy te nowe są realnie do kupna/odbioru, bo tu zazwyczaj są schody aktualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Troche tego niby jest, ale nie sprawdzalem czy to auta widmo :ok:

Linka

A to może być kluczowe. Bo po telefonie często okazuje się, że to akurat się sprzedało…, ale już za 14 miesięcy będziemy znowu taki mieć 😅

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 15:32, Manx napisał:

To dość nietrafna dziś rada... chyba, że chcesz od kolegi odkupić za dobrą cenę :phi:. Wyceny ubezpieczycieli są ostatnimi czasy mocno niedoszacowane. Wygląda to tak jakby oni dalej trzymali się średnich cen używek sprzed 2-3 lat, uwzględniając auta importowane itp., a tymczasem ostatnio używane, młode auta mocno poszły do góry.

W tym roku ubezpieczałem swoje auto (2-latek), to wycena ubezpieczyciela była  o ok. 20% niższa niż najtańsze takie same auto (model, rok, wersja wyposażenia, przebieg, krajowy, bezwypadkowy) na otomoto. Ojciec w przypadku marki premium i auta 4-letniego miał podobną różnicę. W zeszłym roku, przy poprzednim aucie, rozjazd pomiędzy tym na ile auto wyceniał ubezpieczyciel, a jaka była cena za którą można je było sprzedać, to było 16%. 

 

czyli można do wyceny dorzucić 30 % i będzie mniej więcej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.