Skocz do zawartości

Jak znaleźć nieszczelność w instalacji ssącej.


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Poskręcałem dzisiaj pompę do deszczówki z instalacja i lekka buba…

Gdzieś mi ciągnie powietrze bo pojawiają się bąbelki w obudowie filtra sznurkowego 10”.

 

Przepompowałem trochę wody bo myślałem, ze trochę powietrza zostało w rurach od zbiornika - zalać to to jest udręka bo rury zakopane pod trawnikiem, a na ssaniu kosz z zaworem zwrotnym, ale duda. 
Pompa niby działa, daje ustawione ciśnienie, wyłącza się pochwali od zamknięcia poboru wody, ale jednak ciągnie gdzieś powietrze.

 

Pomysły jak znaleźć nieszczelność? Połączenia wszystkie suche. Podejrzewam, ze jak zwykle winna taśma teflonowa, ale wszystkie instrukcje (do pompy, filtra) sugerują, ze nie wolno na pakułach. 
 

Druga sprawa, to czy standardowy filtr sznurkowy powinien mieć jakieś uszczelki? Mam obudowę do filtra 10”, wsadziłem standardowy wkład i jest jakby luźny, do tego przy pracy pompy się rusza góra dół i jakoś niezbyt filtruje bo woda z pompy leci mętna, a filtr niby 20 mikronów, co powinno wyeliminować piasek i inne syfy.

 

W domu tez mam taki filtr (inna obudowa)  i wkład siedzi sztywno.

 

Krawiec


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mayster_tcz napisał:

Dasz radę podać tam ciśnienie ? 

Co to za gwinty, że pakuł zabraniają ? Generalnie pakuły są lepsze, dobra jest też gotowa "nitka".

 

Filtr powinien sztywno siedzieć, obudowa przeważnie ma u nasady gwintu duży o-ring.

Plastikowe, mosiężne. Producenci zaworów np potrafią wyłączyć gwarancję po użyciu pakuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mayster_tcz napisał:

Dasz radę podać tam ciśnienie ? 

Co to za gwinty, że pakuł zabraniają ? Generalnie pakuły są lepsze, dobra jest też gotowa "nitka".

 

Filtr powinien sztywno siedzieć, obudowa przeważnie ma u nasady gwintu duży o-ring.

Gwinty w większości mosiężne, dwa plastikowe w złączkach do rur PE które idą w grunt. 

Chyba faktycznie trzeba walnąć tam ciśnieniem z wodociągu i będzie widać co się wyprawia. 

 

Obudowa filtra ma oring - ale wkład jakoś po zamontowaniu lata w środku... Tak jakby brakowało jakiś dystansów albo uszczelnień do samego wkładu. Niby jest 20mikronów a w wodzie jednak spory syf pływa co sugeruje że raczej woda idzie gdzieś bokiem..

Znalazłem karton po tym filtrze i coś tam na nim napisali, że do wkładów 10" z uszczelkami płaskimi lub oring... Wkład nie ma żadnych uszczelek. 

Chyba muszę to zdemontować i iść do sklepu aby coś dobrać.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krawiec napisał:

Gwinty w większości mosiężne, dwa plastikowe w złączkach do rur PE które idą w grunt. 

Chyba faktycznie trzeba walnąć tam ciśnieniem z wodociągu i będzie widać co się wyprawia. 

 

Obudowa filtra ma oring - ale wkład jakoś po zamontowaniu lata w środku... Tak jakby brakowało jakiś dystansów albo uszczelnień do samego wkładu. Niby jest 20mikronów a w wodzie jednak spory syf pływa co sugeruje że raczej woda idzie gdzieś bokiem..

Znalazłem karton po tym filtrze i coś tam na nim napisali, że do wkładów 10" z uszczelkami płaskimi lub oring... Wkład nie ma żadnych uszczelek. 

Chyba muszę to zdemontować i iść do sklepu aby coś dobrać.

 

Krawiec

Kup inny wkład, dłuższy może, kosztuje z 20 zł.

Na gwinty mosiężne spokojnie możesz pakuły dawać, tylko podrapać trochę trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Czy ja wiem, z jednej strony precyzja wykonania, chociaż z drugiej strony to oni oszczędzają na ilości materiału. 

Ta precyzja.... gwinty luzne tego teflonu to trzeba solidnie napakowac.... Mowa o 1" bo przy mniejszych jest lepiej.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 14:40, krawiec napisał:

Ta precyzja.... gwinty luzne tego teflonu to trzeba solidnie napakowac.... Mowa o 1" bo przy mniejszych jest lepiej.

 

Krawiec

Proponuję takie coś https://allegro.pl/oferta/sznurek-teflonowy-uszczelniajacy-loctite-55-160-m-7424569934

Zdecydowanie lepsze od taśmy teflonowej.

Edytowane przez POKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.