Jump to content

Poszukiwanie taniego 4x4 - Vitara Long - pytanie o usterki

fosfor
 Share

Recommended Posts

Cześć,

szukam starego 4x4, do okazyjnego pociągnięcia lekkiej przyczepki i przejechania się po gorszej drodze, ew. lekkim błotku. Pewnie apetyt będzie rósł w miarę je(ż)dżenia.

Myślałem o jakimś starszym Land Rover Freelander, ale opinie mają naprawdę kiepską.

Kolejnym pomysłem jest Vitara I, obojętnie w jakiej wersji. Jest jednak w okolicy z podobno zdrową ramą, ale do zrobienia jest uszczelka pokrywy zaworów, przedmuch na wydechu, stacyjka nie odbija trzeba kluczyk cofać ręcznie.

Czy to "standardowe" usterki czy raczej coś niepokojącego?

Samą wymianą uszczelki się specjalnie nie martwię, ale trochę niepokojące jest to w jaki sposób do tej diagnozy doszło.

Lepiej poczekać, czy to raczej drobiazgi?

Wiadomo, to bedzie stary samochod i jakies usterki każdy bedzie mial. Szkoda by tylko było kupić i niedługo później odwieźć na złom ;)

Osobiście bym się w Vitarę już nie pchał, to co zostało na rynku zdrowe albo będzie kosztowało kilkanaście kpln, albo będzie wymagało pilnej interwencji blacharskiej. Nie wiem jaki masz budżet, ale w cenie zdrowej Vitary można szukać Grand Vitary II. Dużo nowocześniejsze auto, ale nie nadaje się typowo do czochrania w błocie, natomiast do holowania przyczepki i jeżdżenia po polnych drogach będzie spoko.

• Like 1

W dniu 12.09.2021 o 08:52, fosfor napisał:

Cześć,

szukam starego 4x4, do okazyjnego pociągnięcia lekkiej przyczepki i przejechania się po gorszej drodze, ew. lekkim błotku. Pewnie apetyt będzie rósł w miarę je(ż)dżenia.

Szkoda by tylko było kupić i niedługo później odwieźć na złom ;)

ile masz kasy?

3 godziny temu, bielaPL napisał:

ile masz kasy?

jak najmniej, to ma być okazyjna zabawka.

O freelanderze myślałem o 5k, o vitarze/fronterze myślę ok 8k. Ale prawdopodobnie poniżej 10 się temat nie uda.

teraz to jak wiesz ceny oszalały, ja bym chyba poszukał tego freelandera do 10k, jest szansa na coś zdatnego, ewentualnie jakaś sportage czy tucson, terracan tez sie załapie

• Like 1