Skocz do zawartości

Mercedes CLA


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam opinii ?

Interesuje mnie po 20 roku = deska z „tabletami”.

Co to za silniki 1.3 136 i 163 km - wiem, że to samo co w Dacia - ale dobre to i mało pali ?

Jak o skrzyniach w automacie i tak dalej ludzie się wypowiadają ?

 

Widzę że w cenie insigni można już kupić porządne auto 😱

Edytowane przez Camel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Camel napisał:

 

Widzę że w cenie insigni można już kupić porządne auto 😱

Znajmy kupił córkom na 18 - ale z dieslem i w stylistyce AMG - czarny fajnie się prezentuje :ok:

Nowe, to trudno i jakieś wnioski, co do niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.3 jest stosowany przez Dacię/Renault/Mercedesa i zbiera bardzo dobre opinie - dobra dynamika i niskie spalanie. W porównaniu do wcześniejszego 1.2 nie słychać o jakiś problemach. Co do modelu to chyba @Vaderoprzez jakiś czas testował ten model. Brat ma w swoim GLC również tablet i z rozmów z nim wynika, że bardzo chwali to rozwiązania choć musiało upłynąć kilka dni zanim się do tego przyzwyczaił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Camel said:

Szukam opinii ?

Interesuje mnie po 20 roku = deska z „tabletami”.

Co to za silniki 1.3 136 i 163 km - wiem, że to samo co w Dacia - ale dobre to i mało pali ?

Jak o skrzyniach w automacie i tak dalej ludzie się wypowiadają ?

 

Widzę że w cenie insigni można już kupić porządne auto 😱

 

Wez pod uwage, ze tam miejsca w srodku to jest tyle co w Astrze a nie w Insigini albo i mniej;)

Dosc klaustrofobiczne jest to auto wewnatrz.

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Wez pod uwage, ze tam miejsca w srodku to jest tyle co w Astrze a nie w Insigini albo i mniej;)

Dosc klaustrofobiczne jest to auto wewnatrz.

 

Ale bagażnik ma 😎 Dla mnie OK. 
C klasa dla mnie „za stara do mojego Peselu”, a E to wielki świniak i kasa inna 😩

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Camel napisał:

Jak o skrzyniach w automacie i tak dalej ludzie się wypowiadają ?

Jeśli to ta sama skrzynia, jaką od paru lat stosują, czyli DCT7 z mokrymi sprzęgłami, to dobra konstrukcja. Trwała i płynnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

Silnik 1.3 jest stosowany przez Dacię/Renault/Mercedesa i zbiera bardzo dobre opinie - dobra dynamika i niskie spalanie. W porównaniu do wcześniejszego 1.2 nie słychać o jakiś problemach. Co do modelu to chyba @Vaderoprzez jakiś czas testował ten model. Brat ma w swoim GLC również tablet i z rozmów z nim wynika, że bardzo chwali to rozwiązania choć musiało upłynąć kilka dni zanim się do tego przyzwyczaił.

Klasę A miałem z tym 1.3 136KM.

Ogolnie powiem tak - multimedialnie MEGA - świetny system, duże możliwości konfiguracji, bardzo fajne auto. Wyciszenie - tragiczne, materiały - to co widzi kierowca i w co łapami dotyka bardzo wysoki poziom, cokolwiek do tyłu, poniżej - plastiki jak w budżetowych markach. Automat bardzo przyjemny. Cenowo całkiem niezła oferta - gdzieś 15kpln drozej od golfa, ale dostaje się więcej i jest to dużo ciekawsze auto. Ja byłem na tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Camel napisał:

Szukam opinii ?

Interesuje mnie po 20 roku = deska z „tabletami”.

Co to za silniki 1.3 136 i 163 km - wiem, że to samo co w Dacia - ale dobre to i mało pali ?

Jak o skrzyniach w automacie i tak dalej ludzie się wypowiadają ?

 

Widzę że w cenie insigni można już kupić porządne auto 😱


Jezdzilem A200 na jeździe testowej z tym silnikiem.

Wersja 163KM

Skrzynia ok

Silnik głośny, nieprzyjemny dźwięk i spore spalanie.

 

Auto miałem pożyczone na cały weekend, a nie na 20 minut, wiec coś tam pojezdzilem.

 

Zonie i dzieciakom się w Mercedesie bardzo podobało.

 

Nie wiem jak to się ma do CLA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał:

Szukam opinii ?

Interesuje mnie po 20 roku = deska z „tabletami”.

Co to za silniki 1.3 136 i 163 km - wiem, że to samo co w Dacia - ale dobre to i mało pali ?

Jak o skrzyniach w automacie i tak dalej ludzie się wypowiadają ?

 

Widzę że w cenie insigni można już kupić porządne auto 😱

Testowałem. Silnik 1.3 163 km jeździ bardzo ładnie i w zupełności wystarcza. Test na stronie. Na minus szerokość kabiny i czuć, że jest to samochód zbudowany na klasie A.

 

Wielkim plusem tego samochodu jest to, że wygląda na dużo droższy niż jest w rzeczywistości.

8 godzin temu, Camel napisał:

Ale bagażnik ma 😎 Dla mnie OK. 
C klasa dla mnie „za stara do mojego Peselu”, a E to wielki świniak i kasa inna 😩

 

C klasa nowa wygląda dużo bardziej nowocześnie od CLA i taka de facto jest. Jeżeli budżet pozwala to zdecydowanie nowa klasa C wobec CLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.3 to się wypowiem. Jest to fajny dynamiczny silnik. Trochę ludzie głupieją jak nie mogą dogonić dacii. Niestety spalanie przy ciężkim bucie to 9 - 9.5 l. Ekonomiczna jazda w trasie przy prędkościach 110-120 na tempomacie gwarantuje zużycie 7-7.5 l. Trzeba jeszcze porówna masy dacii i MB. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Danielpoz. napisał:

Jaki sen kupować auto z 20r skoro można nowe? Chyba że jest tak kolosalna utrata wartości w ciągu tego jednego roku. 

Przecież może być i nowe i z 20r a że stało na placu .  Nie wiem jak ma ten konkretny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sen kupować auto z 20r skoro można nowe? Chyba że jest tak kolosalna utrata wartości w ciągu tego jednego roku. 
W Mercu masz leasingi na rok, gdzie ludzie biora z rocznym limitem 10kkm i po roku oddają. Jeżeli to jest np. takie auto z niewielkim przebiegiem a 15-20 kpln taniej to czemu nie. Takie cos też może być ciekawe.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

W Mercu masz leasingi na rok, gdzie ludzie biora z rocznym limitem 10kkm i po roku oddają. Jeżeli to jest np. takie auto z niewielkim przebiegiem a 15-20 kpln taniej to czemu nie. Takie cos też może być ciekawe.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

15 tyś zł to chyba bym jednak wybral nowe z salonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Danielpoz. napisał:

15 tyś zł to chyba bym jednak wybral nowe z salonu. 

za 10-12% rabatu od list price to ja też ;)

 

Przy okazji - kupując samochód od Mercedesa warto zwrócić uwagę na warunki sprzedaży. Nie każdy ma na tyle silną psychikę, że się pod tym podpisze :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 14:58, Vadero napisał:

Wyciszenie - tragiczne

 

czyli porównując jak co? Jak Dacia? Czy może jak zwyczajny kompakt? Czy silnik wyje, czy raczej powietrze hałasuje przy wyższych prędkościach? Czy może słychać każde ziarenko piasku podbijane przez koła o podwozie jak w Kii Rio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielpoz. napisał:

15 tyś zł to chyba bym jednak wybral nowe z salonu. 

 

A widzisz, a ja bym poszedł w takiego roczniaka jeżeli cena byłaby fajna. 10 kkm to dla mnie trzy miesiące jeżdżenia autem. Czyli bonus niższej ceny zgarniam dosyć szybko. A przeważnie jest tak, że do takich aut dealer dodaje rok gwarancji ekstra i wychodzi tyle samo co normalnej gwarancji fabrycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelWaw napisał:

 

jestes handlowcem w jakiejs nieludzkiej korpo ???

 

Nie, zwykły użytek prywatny wokół komina. To tu, to tam. W domu jest jeszcze drugie auto, tam też z tysiak, półtora dochodzi co miesiąc. No okej, lekko przesadziłem z tym przebiegiem, wychodzi mi teraz po 30 kkm rocznie, co daje 2500 miesięcznie, ale to z powodu pandemii bo mniej jeździmy do biura. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

A widzisz, a ja bym poszedł w takiego roczniaka jeżeli cena byłaby fajna. 10 kkm to dla mnie trzy miesiące jeżdżenia autem. Czyli bonus niższej ceny zgarniam dosyć szybko. A przeważnie jest tak, że do takich aut dealer dodaje rok gwarancji ekstra i wychodzi tyle samo co normalnej gwarancji fabrycznej. 

Jeśli nowy kosztuje 60tyś to 15tyś mniej za roczny to można się zastanawiać i wcale nie jest to super okazja. Jeśli nowy to 150tyś to po co mi używka za groszowy rabat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Danielpoz. napisał:

Jeśli nowy kosztuje 60tyś to 15tyś mniej za roczny to można się zastanawiać i wcale nie jest to super okazja. Jeśli nowy to 150tyś to po co mi używka za groszowy rabat. 

 

Tak jak pisałem, dla każdego ten rabat zwraca się w różnym tempie. Ja wolę 15 tys. rabatu od ceny bo jeżeli takie auto ma 10 kkm to dla mnie to trzy miesiące kręcenia wokół komina a auto jest świeże. Sorki, ale 10 kkm to żadne zużycie. Ale co kto woli. Ty wolisz zapłacić więcej i mieć przebieg 8 km w bramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

Tak jak pisałem, dla każdego ten rabat zwraca się w różnym tempie. Ja wolę 15 tys. rabatu od ceny bo jeżeli takie auto ma 10 kkm to dla mnie to trzy miesiące kręcenia wokół komina a auto jest świeże. Sorki, ale 10 kkm to żadne zużycie. Ale co kto woli. Ty wolisz zapłacić więcej i mieć przebieg 8 km w bramie. 

Nowe to nowe. Gwarancja, wybór koloru, wyposazenia, silnika itp. Używane też może być z tym że skoro nie wiele taniej od nowego to jaki w tym interes? 

 

 

3000km miesiecznie to raczej małe przebiegi robisz więc może i używany wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Nowe to nowe. Gwarancja, wybór koloru, wyposazenia, silnika itp. Używane też może być z tym że skoro nie wiele taniej od nowego to jaki w tym interes? 

 

 

3000km miesiecznie to raczej małe przebiegi robisz więc może i używany wystarcza. 

 

Nigdy nie kupowałem nowego do zamówienia, zawsze z placu, więc nie tracę czasu na taki wybór o jakim piszesz. Jest dobra oferta na biały to kupuję biały, a innym razem czerwony. Jeżeli 3000 miesięcznie to małe przebiegi dla użytku prywatnego to ja w tym momencie zakończę z tobą dyskusje bo pieprzysz jak potłuczony tylko po to, żeby postawić na swoim. Więc dyskutuj sam ze sobą. Ja wyjaśniłem dlaczego akceptuję dobry rabat przy niskim przebiegu bo ten przebieg zrobię w krótkim czasie. Więc jak podzielę rabat na czas to zyskuję dużo przez te miesiące różnicy. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Nigdy nie kupowałem nowego do zamówienia, zawsze z placu, więc nie tracę czasu na taki wybór o jakim piszesz. Jest dobra oferta na biały to kupuję biały, a innym razem czerwony. Jeżeli 3000 miesięcznie to małe przebiegi dla użytku prywatnego to ja w tym momencie zakończę z tobą dyskusje bo pieprzysz jak potłuczony tylko po to, żeby postawić na swoim. Więc dyskutuj sam ze sobą. Ja wyjaśniłem dlaczego akceptuję dobry rabat przy niskim przebiegu bo ten przebieg zrobię w krótkim czasie. Więc jak podzielę rabat na czas to zyskuję dużo przez te miesiące różnicy. 

Kupuj co chcesz. Stare czy nowe, co mnie to obchodzi🤣 Na siłę chcesz udowodnić że to fonansowa atrakcja. Kupuj👍

 

3000km.... My w kazdy weekend gdzies smigamy i czy 3 tys to dużo miesiecznie??? Mam inne zdanie ale jeśli dla Ciebie to dużo to nic nie poradzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Kupuj co chcesz. Stare czy nowe, co mnie to obchodzi🤣 Na siłę chcesz udowodnić że to fonansowa atrakcja. Kupuj👍

 

3000km.... My w kazdy weekend gdzies smigamy i czy 3 tys to dużo miesiecznie??? Mam inne zdanie ale jeśli dla Ciebie to dużo to nic nie poradzę. 

 

tak 36 000 rocznie prywatnym autem to duzo (i to jeszcze jednym z dwoch)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

tak 36 000 rocznie prywatnym autem to duzo (i to jeszcze jednym z dwoch)

 

Było wyraźnie tu napisane 2500km miesięcznie😏 Nie ważne😀

 

Pick upa mam ciut ponad dwa lata i jest to auto w 100% weekendowe do przyczepy kempingowej. W tygodniu oczywiście stoi. Przebieg mały, tylko 65000km bo mało jeżdżę👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 10:59, spad napisał:

 

Tak jak pisałem, dla każdego ten rabat zwraca się w różnym tempie. Ja wolę 15 tys. rabatu od ceny bo jeżeli takie auto ma 10 kkm to dla mnie to trzy miesiące kręcenia wokół komina a auto jest świeże. Sorki, ale 10 kkm to żadne zużycie. Ale co kto woli. Ty wolisz zapłacić więcej i mieć przebieg 8 km w bramie. 

 

wiesz to Polska ;], zawsze pozostaje ta niepewność wady ukrytej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Danielpoz. napisał:

Było wyraźnie tu napisane 2500km miesięcznie😏 Nie ważne😀

 

Pick upa mam ciut ponad dwa lata i jest to auto w 100% weekendowe do przyczepy kempingowej. W tygodniu oczywiście stoi. Przebieg mały, tylko 65000km bo mało jeżdżę👍

 

 

na post na ktory odpowiadalem bylo 3k :)

 

policz 108 weekendow (w 2 lata) kazdy po 3 dni.

65k przebiegu pewnie ze srednia predkoscia 70kmh

wychodzi ze dla zabawy cale weekendy jezdzicie autem z przyczepa ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
na post na ktory odpowiadalem bylo 3k
 
policz 108 weekendow (w 2 lata) kazdy po 3 dni.
65k przebiegu pewnie ze srednia predkoscia 70kmh
wychodzi ze dla zabawy cale weekendy jezdzicie autem z przyczepa ;]
Raptem 200 km dziennie, czyli nie tak dużo

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

na post na ktory odpowiadalem bylo 3k :)

 

policz 108 weekendow (w 2 lata) kazdy po 3 dni.

65k przebiegu pewnie ze srednia predkoscia 70kmh

wychodzi ze dla zabawy cale weekendy jezdzicie autem z przyczepa ;]

Weekend 600-800km no 1000max (morze lub góry) 

Co tu jest dziwnego? 😲

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to już ogromny przebieg a dla mnie mały. Rozumiesz o co chodzi? 
 

Gdzie napisałem, że ogromny? Odnoszę się tylko do średnich przebiegów robiohyb przez ludzi i rzadko kto kręci po 30kkm rocznie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.