Skocz do zawartości

F1 Sezon 2021


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Hamilton czasem sprawia wrażenie, że się wozi a gdy przychodzi odpowiedni moment to bach i wyciąga ekstra tempo z zapasu. To jest właśnie cecha najlepszych i najszybszych. Żeby się zbliżyć do jego tempa to taki Bottas po prostu zaczynał dzwonić…

Max jest bardzo szybki, ale RBR trochę momentami brakuje za dużo. Reszta to dla nich tło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Teraz, DamU napisał:

@rwIcIk zasiadamy do oglądania.

Byłem pewny, że Leclerca poskładają 😪

Coś chłop ma pecha do swojego domowego GP.

No właśnie - czemu? 8]

 

Też dopiero siadłem do oglądania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamU napisał:

Scuderia makaroni maniana 😁

Połowa wyścigu - niestety emocji niewiele. 

Mogli nie wykryć usterki (bo się nie dało) lub przyjęli ryzyko i jej nie wymienili.

Edit: jednak burdello - nie sprawdzili 😁

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zinger napisał:

Niby ciasno, ulica, bandy itp ale dla mnie wyscig bez mozliwosci wyprzedzania jest bez sensu. Najwieksze emocje sa w pitstop, czy faktycznie o to w f1 ma chodzic?

W Monaco chodzi o wiele innych spraw niż wyprzedzanie. Chociaż zwykle po wyjeździe z tunelu zdarzały się takie manewry.

Fakt, że jeden z nudniejszych wyścigów, ale wyobrażasz sobie kalendarz bez tego GP?

Wrażenia po wyścigu.

Na plus:

- skład podium- sama młodzież,

- Astony a w szczególności Sebastian,

- Gio

Na minus:

Ham, Ric, Alo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DamU napisał:

W Monaco chodzi o wiele innych spraw niż wyprzedzanie.

Wlasnie o tym pisze, ze tam chodzi o wszystko tylko nie sciganie sensu stricte ;)

Ale wiadomo, ze Monaco bylo, jest i bedzie tak dlugo jak dlugo bedzie F1.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Wlasnie o tym pisze, ze tam chodzi o wszystko tylko nie sciganie sensu stricte ;)

Ale wiadomo, ze Monaco bylo, jest i bedzie tak dlugo jak dlugo bedzie F1.

Mówią, że w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej.

Te bolidy są szersze, a w następnym mają być jeszcze dłuższe 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 13:25, rwIcIk napisał:

Mówią, że w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej.

Te bolidy są szersze, a w następnym mają być jeszcze dłuższe 8]

 

Ja osobiście byłem w szoku jak zobaczyłem podobne porównanie gabarytów  …

 

image.png.83c163709b6ebb009a9f12bf3d6279ed.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 hours ago, TADA said:

Ale hamulce przed restartem nieźle mu dymiły. 

 

Bo merce tak dogrzewają opony: grzeją nadmiernie hamulce, a ciepło z nich przechodzi na piastę do opony...

 

Oficjalna wersja jest taka, że Hamilton w ferworze walki włączył ten tryb dogrzewania opon i hamulców. I dlatego hamulców na zakręcie mu zabrakło...

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mu zabrakło hamulców jak wyraźnie było widać, że depnął tak na hamulce, że zblokował koła i w kłębach dymu z palonych gum poleciał prosto. IMO nie wytrzymał ciśnienia, za bardzo chciał i przeszarżował.

 

 

 

lewis-hamilton-mercedes-w12-at.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Herbatnik napisał:

Ale jak mu zabrakło hamulców jak wyraźnie było widać, że depnął tak na hamulce, że zblokował koła i w kłębach dymu z palonych gum poleciał prosto. IMO nie wytrzymał ciśnienia, za bardzo chciał i przeszarżował.

 

To też, ale i chyba zły balans ustawił.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbatnik napisał:

 

Przyzwyczajony do jazdy na szpicy i nagle jak trzeba powalczyć to sie pogubił ;]

Jak się człowiek mniej pewnie czuje to zaczyna popełniać błędy. W Mercedesie czują oddech Red Bulla a być może nawet wyczuwają jak tracą prowadzenie. Z pozycji drugiego zawsze się lepiej atakuje lidera a oni przecież od paru lat rządzą w F1. No ciekawie się zapowiada. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, grogi napisał:

A to jedno drugiemu przeczy? Zablokował przód, a tył nie hamował wcale?

 

No jak się ogląda dohamowania w F1 i zdarza się zblokowanie kół, to zazwyczaj dotyczy kół przedniej osi.  No chyba, że jakieś mega awaryjne hamowanie :) Może coś tam nagmerał w balansie, ale tak czy siak ewidentnie chłopak się spalił i wydaje się, jakby lekko przestrzelił hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Herbatnik said:

 

No jak się ogląda dohamowania w F1 i zdarza się zblokowanie kół, to zazwyczaj dotyczy kół przedniej osi.  No chyba, że jakieś mega awaryjne hamowanie :) Może coś tam nagmerał w balansie, ale tak czy siak ewidentnie chłopak się spalił i wydaje się, jakby lekko przestrzelił hamowanie.

 W wywiadzie mowil, ze niechcacy dal caly balans na przod i tyl w ogole nie hamowal...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 W wywiadzie mowil, ze niechcacy dal caly balans na przod i tyl w ogole nie hamowal...

 

Wywiadów nie oglądałem :( Odpaliłem sobie wyścig na Horizon Go i na telefonie oglądałem. Jak się wyścig skończył to się rozłączyłem. Znaczy mister nieomylny się pomylił ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Herbatnik napisał:

 

Wywiadów nie oglądałem :( Odpaliłem sobie wyścig na Horizon Go i na telefonie oglądałem. Jak się wyścig skończył to się rozłączyłem. Znaczy mister nieomylny się pomylił ;]

Tylko moim zadaniem jest on na torze najbardziej kompletnym kierowcą i do tego inteligentnym i sprytnym. Życie prywatne mnie nie interesuje aczkolwiek po tym co zobaczyłem do tej pory to już mam zupełnie odwrotne zdanie do tego co wyżej napisałem 🤣

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 16:23, stig napisał:

Tylko moim zadaniem jest on na torze najbardziej kompletnym kierowcą i do tego inteligentnym i sprytnym. Życie prywatne mnie nie interesuje aczkolwiek po tym co zobaczyłem do tej pory to już mam zupełnie odwrotne zdanie do tego co wyżej napisałem 🤣

 

 

Hama można lubić, mozna nie lubić, jest primadonną, płaczkiem, któremu wydaje się, że wszyscy sprzysięgli się przeciwko niemu, ale niewątpliwie jest też dobrym kierowcą, być może jednym z najlepszych w ostatnich latach.

Jednak w obecnej F1 kierowca to nie wszystko, już dawno skończyły się czasy, że wyścigi wygrywał kierowca.  Mister klęcznik ma to szczęście, że jeździ jednym z najlepszych zespołów w stawce i obchodzą się tam z nim jak z jajkiem. Wiem, że jeden wyścig nic nie znaczy, ale to jak w Mercedesie radził sobie Russel też coś nam mówi. Zapewne w stawce jest kilku innych kierowców, którzy odnieśliby podobny sukces, gdyby mieli tyle szczęścia i ich kariera potoczyłaby się podobnie jak mr klęcznika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Herbatnik napisał:

 

Hama można lubić, mozna nie lubić, jest primadonną, płaczkiem, któremu wydaje się, że wszyscy sprzysięgli się przeciwko niemu, ale niewątpliwie jest też dobrym kierowcą, być może jednym z najlepszych w ostatnich latach.

Jednak w obecnej F1 kierowca to nie wszystko, już dawno skończyły się czasy, że wyścigi wygrywał kierowca.  Mister klęcznik ma to szczęście, że jeździ jednym z najlepszych zespołów w stawce i obchodzą się tam z nim jak z jajkiem. Wiem, że jeden wyścig nic nie znaczy, ale to jak w Mercedesie radził sobie Russel też coś nam mówi. Zapewne w stawce jest kilku innych kierowców, którzy odnieśliby podobny sukces, gdyby mieli tyle szczęścia i ich kariera potoczyłaby się podobnie jak mr klęcznika.

Trzeba być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Jednak co innego jak jest zespół z potencjałem oraz ma wybitnego kierowcę pod którego powstaje bolid. Wtedy robi się z tego tandem nie do zatrzymania. Co do Lewisa to za kołkiem jest bardzo szybki i co najważniejsze bardzo sprytny. Jak już popełniał błąd to robił to w taki sposób, że udawało mu się jeszcze coś z tego uratować typu nie utknąć w żwirze czy tak uderzyć aby jeszcze dojechać do pitlane. Taki zmysł wyścigowy a nie wszyscy w stawce go mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Herbatnik napisał:

 

Powtórzyli numer sprzed tygodnia. Maxowi się wtedy udalo. Tym razem zabrakło jednego, dwóch okrążeń. :( 

Ale wcześniej wykonali zbyt długi pit stop

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Transmisja na żywo w Polsacie 8]

 

 

Tak, Polsat jest właścicielem Eleven, więc w ramach tego kilka wyścigów w sezonie jest też transmitowane w otwartym Polsacie. Ale pełne prawa do transmisji ma tylko Eleven.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbatnik napisał:

 

Tak, Polsat jest właścicielem Eleven, więc w ramach tego kilka wyścigów w sezonie jest też transmitowane w otwartym Polsacie. Ale pełne prawa do transmisji ma tylko Eleven.

Zdziwiłem się gdy żona mi doniosła.

A oglądałem na telefonie 

Co ciekawe eleven w necie ma spore opóźnienie 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rwIcIk napisał:

Zdziwiłem się gdy żona mi doniosła.

A oglądałem na telefonie 

Co ciekawe eleven w necie ma spore opóźnienie 8]

 

 

No ja przy pierwszym z wyścigow, który był transmitowany w Polsacie też się zdziwiłem. Siedzialem na działce i marnowałem transfer oglądając na Chromecast przez UPC Go, a tymczasem w otwartym Polsacie szedł 🤣  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Herbatnik napisał:

 

No ja przy pierwszym z wyścigow, który był transmitowany w Polsacie też się zdziwiłem. Siedzialem na działce i marnowałem transfer oglądając na Chromecast przez UPC Go, a tymczasem w otwartym Polsacie szedł 🤣  

Ja biorę z eleven sports - tam można obniżyć jakość i tak nie żre GB.

Wcześniej korzystałem z F1 TV - to tam tylko wysoka jakość i GB zżerało w oczach.

Ale nie ma to jak TV z powietrza :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rwIcIk napisał:

Ja biorę z eleven sports - tam można obniżyć jakość i tak nie żre GB.

Wcześniej korzystałem z F1 TV - to tam tylko wysoka jakość i GB zżerało w oczach.

Ale nie ma to jak TV z powietrza :ok:

 

 

Ech... Zainstalowałem Eleven ale jak chcę oglądać muszę wykupić dostęp, bo to usługa niezależna od mojego abonamentu w UPC. Na szczęście mam dostęp do Eleven w UPC Go, nie mam tam opcji zmiany jakości i jeden wyścig to jakieś 3-4GB danych. Ale na służbowej i prywatnej karcie mam łącznie 40Gigsów plus 30 Gigsów z działkowego T-Mobile więc starczy, w końcu F1 jest tylko w co któryś weekend.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Herbatnik napisał:

 

Ech... Zainstalowałem Eleven ale jak chcę oglądać muszę wykupić dostęp, bo to usługa niezależna od mojego abonamentu w UPC. Na szczęście mam dostęp do Eleven w UPC Go, nie mam tam opcji zmiany jakości i jeden wyścig to jakieś 3-4GB danych. Ale na służbowej i prywatnej karcie mam łącznie 40Gigsów plus 30 Gigsów z działkowego T-Mobile więc starczy, w końcu F1 jest tylko w co któryś weekend.

No niestety kosztuje to ~ 15 zł za miesiąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rwIcIk napisał:

No niestety kosztuje to ~ 15 zł za miesiąc.

 

 

Ja płacę w UPC też 15 zeta. Na działce za jakieś 25 zeta mam talerz z Polszmat cyfrowy wykupiony jeszcze w czasach gdy miałem Plusa na firmę z dużym abonamentem i z racji tego była kiedyś jakaś mega zniżka na Polsat. Za 29 zeta mam pakiet, który normalnie kosztuje koło 70 zeta. Za eleven musiałbym 10 zeta dopłacić extra ale żydżę, bo oglądam na UPC Go :hehe:

O!

Właśnie mnie olśniło. Muszę sprawdzić czy po wykupieniu Eleven w Polszmacie za dychę będę mógł oglądać Eleven w jakiejś polszmatowej apce w domu. Jak tak to zrezygnuję z Eleven w UPC i zaoszczędzę 5 zeta miesięcznie :hehe: 

 

 

Edit: o kurde! Stary, naprowadziłeś mnie na fajną rzecz. W apce Polszmat Go mam wszystkie kanały, które mam na działce. Czyli moge zrezygnować w ogóle z TV UPC i zostawić sobie tylko jakiś tani net i oglądać telewizję na chromecast z apki Polszmatowej :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A dziś na Silvestone nowe zasady kwalifikacji do wyścigu, 0d 19 do 20 wyścig o jutrzejsze pola startowe w sprincie na 100 km (17okrazen) bez obowiązku zjazdu do pit stopu. Kto pierwszy po sprincie ma PP w niedzielę. Muszę doczytać jak z oponami

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że kwalifikacje tylko miękkie.

Sprint do wyboru 

Jeden komplet oddają po 1 sesji treningowej, 2 po kwalifikacjach 

Po 1 komplecie oddają po 2 sesji treningowej i po sprincie. Reszta zostaje na wyścig.

Do dyspozycji na weekend mają 12 kompletów - 6 miękkich, 4 pośrednie i 2 twarde.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.