Skocz do zawartości

F1 Sezon 2021


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

To się chłopaki za łby wzięły. I znowu pojawia się pytanie o uciążliwość kary. Niszczysz największemu konkurentowi wyścig i dostajesz 10s... To tak, jakby po potrąceniu staruszki na pasach kierowca mógł jechać dalej, a na telefon przychodził mu SMS, że ma zapłacić 50PLN mandatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rwIcIk napisał:

Taki trochę incydent wyścigowy. Potem była powtórka z Leclerkiem, ale szczęśliwie zakończona :ok:

 

Sądzę tak samo incydent wyścigowy względnie wina  obu żaden nie odpuścił.

To są wyścigi i jeszcze nie tak dawno Max jeździł tak samo eliminując 

innych kierowców. 

Max spodziewał się że Hamilton mu znów odpuści, jak to było kilkukrotnie

w tym sezonie ale tym razem się przeliczył.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, TADA napisał:

Sądzę tak samo incydent wyścigowy względnie wina  obu żaden nie odpuścił.

To są wyścigi i jeszcze nie tak dawno Max jeździł tak samo eliminując 

innych kierowców. 

Max spodziewał się że Hamilton mu znów odpuści, jak to było kilkukrotnie

w tym sezonie ale tym razem się przeliczył.

 

Kilka zakresie jechali na styk, a Maxowi brakowało mocy na prostych. Nadrabiał na zakrętach. Nerwowo było i tak musiało się skończyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TADA napisał:

Sądzę tak samo incydent wyścigowy względnie wina  obu żaden nie odpuścił.

To są wyścigi i jeszcze nie tak dawno Max jeździł tak samo eliminując 

innych kierowców. 

Max spodziewał się że Hamilton mu znów odpuści, jak to było kilkukrotnie

w tym sezonie ale tym razem się przeliczył.

 

Mam podobne zdanie. Uczciwie mówiąc, jestem zdziwiony faktem, że LH dostał karę. Nie podoba mi się, jak jeździ MV - moim zdaniem zdobywa przewagę "dzięki" nadmiernej agresji w walce "koło w koło". A teksty komentatorów, że "tam się nie wyprzedza" przy ocenie sytuacji... Żenujące.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdziwiony opiniami i komentarzami w social mediach. Kary dla LH nie rozumiem no, ale od tego są    sędziowie. 
Co do celebrowania zwycięstwa - wiedział, że nic mu nie jest wiec smakowało jeszcze lepiej. Utarł mu nosa konkretnie. Zapomnieli niektórzy jak Max uderzał w koła Leclerca i go wywoził a właściwie wypychał ?!
No to podciął  Maxowi pewność siebie i to konkretnie.

Edytowane przez stig
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maxit napisał:

A teksty komentatorów, że "tam się nie wyprzedza" przy ocenie sytuacji... Żenujące.

 

Nie tylko komentatorów. Byli kierowcy też w podobnym tonie się wypowiadali. Sędziowie, którzy mieli zdecydowanie lepszy ogląd sytuacji, a i doświadczenie od nas maluczkich z AK nieporównywalnie większe, też widać inaczej to ocenili. I bardzo dobrze. Choć biedny, ciemięzony klęczek pewnie ma inne zdanie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Herbatnik napisał:

Nie tylko komentatorów. Byli kierowcy też w podobnym tonie się wypowiadali. Sędziowie, którzy mieli zdecydowanie lepszy ogląd sytuacji, a i doświadczenie od nas maluczkich z AK nieporównywalnie większe, też widać inaczej to ocenili. I bardzo dobrze. Choć biedny, ciemięzony klęczek pewnie ma inne zdanie. 

 

Wiadomo, że Lewis i Max (oraz ich zespoły będą miały skrajnie różne oceny sytuacji).

 

Trochę brakuje mi obiektywizmu w tym wszystkim.... To, że większość kierowców by TAM nie wyprzedzała, nie znaczy, że nie można.

 

To że ktoś zajmuje P1, nie znaczy, że ma jeździć "kwadratowo" od linii do linii mając innych gdzieś, że wszystko im wolno.

 

Przepisy o obronie pozycji powinny być (moim zdaniem) zmienione. Obrona pozycji przez zajeżdżanie innym drogi tylko w imię P1 jest... słabe.

Tylko uczciwie nie wiem, czy to się da sensownie uregulować przy tak niewielkich różnicach sprzętowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maxit napisał:

 

Wiadomo, że Lewis i Max (oraz ich zespoły będą miały skrajnie różne oceny sytuacji).

 

Trochę brakuje mi obiektywizmu w tym wszystkim.... To, że większość kierowców by TAM nie wyprzedzała, nie znaczy, że nie można.

 

To że ktoś zajmuje P1, nie znaczy, że ma jeździć "kwadratowo" od linii do linii mając innych gdzieś, że wszystko im wolno.

 

Przepisy o obronie pozycji powinny być (moim zdaniem) zmienione. Obrona pozycji przez zajeżdżanie innym drogi tylko w imię P1 jest... słabe.

Tylko uczciwie nie wiem, czy to się da sensownie uregulować przy tak niewielkich różnicach sprzętowych.

 

Bo to i inne czasy są. Kiedyś takie walki oglądaliśmy częściej. Teraz chłodna kalkulacja, dbałość o bezpieczeństwo i wyprzedzanie głównie w strefach DRS. Z jednej strony dobrze, bo mniejsze ryzyko poważniejszych zdarzeń, z drugiej cierpi na tym widowisko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat zrobił się ekscytujący bo stało się to na zakręcie  na którym idą bez odjęcia.  
Hamilton wyprzedza w identyczny sposób Leclerca. Można? Można. Z Maxem jak z Vettelem swego czasu. Jak się go wyprzedzało to był często jakiś dzwon. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyścig na Węgrzech pełen niespodzianek :ok:

Ale pech Vettela. Mają się odwoływać, bo twierdzą, że da się pobrać wystarczającą ilość paliwa.

Więc na razie trochę inny układ pierwszej 10.

1. Ocon
2. Hamilton
3. Sainz
4. Alonso
5. Gasly
6. Tsunoda
7. Latifi
8. Russell
9. Verstappen
10. Raikkonen

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Wyścig na Węgrzech pełen niespodzianek :ok:

Ale pech Vettela. Mają się odwoływać, bo twierdzą, że da się pobrać wystarczającą ilość paliwa.

Więc na razie trochę inny układ pierwszej 10.

1. Ocon
2. Hamilton
3. Sainz
4. Alonso
5. Gasly
6. Tsunoda
7. Latifi
8. Russell
9. Verstappen
10. Raikkonen

 

Działo się, Bottas narozrabiał jak pijany dzik w kapuście 🤣 No i samotny czarny Mercedes na starcie też ciekawie wyglądał. Pogoń do czołówki ciekawa ale tylko pokazuje jak duże znaczenie we współczesnej F1 ma bolid, powiedziałbym nawet, że skończyły się czasy kierowców, a wyścigi wygrywają projektanci i inżynierowie.  A Redbulle pewnie znowu parę baniek w plecy... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba powinni wziąć przykład z Ekstraligi żuzlowej co do przepisów związanych z odwoływaniem wyścigów ze względu na pogodę.

Kiedyś na żużlu często były takie akcje, że czekali nie wiadomo po co czego efektem byli tylko zmoknięci kibice. Teraz mają dosyć dobrze działający system powiązany z prognozami meteorologicznymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Kimi kończy karierę.

Spore roszady kadrowe zapowiadają się na 2022.

 

No co dziwne Antonio też ponoć wylot … Chyba Stellantis Alfę wycofa z F1 za moment chociaż nowy prezes mówił ostatnio inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał:

No co dziwne Antonio też ponoć wylot … Chyba Stellantis Alfę wycofa z F1 za moment chociaż nowy prezes mówił ostatnio inaczej. 

Chcą silników od Mercedesa, więc może i zespół z Hinwil zmieni nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rwIcIk napisał:

Chcą silników od Mercedesa, więc może i zespół z Hinwil zmieni nazwę.

Nazwa raczej Sauber Engineering się by pojawiła bo to jest ich konstrukcja tak naprawdę oprócz właśnie silników. Cholera wie co tam wyjdzie z tego tzn. oni już wiedzą tak jak Kimi który decyzje podjął ostatniej zimy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, stig napisał:

Co za news z rana. Kimi ma pozytywny wynik testu…. Robert wsiada do bolidu! Czyżby Kimiemu już się do końca sezonu nie chciało? Hmmm…

:yay::yay::yay:  Nie żebym się cieszył z wirusa u Kimiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Herbatnik napisał:

Biorąc pod uwagę pecha, jaki go prześladuje pewnie Alfa się spsuje, albo ktoś w niego przydzwoni :(

Miło Go zobaczyć na paradzie kierowców :ok:

Oby to był czysty wyścig dla Niego :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką teorię z przymrużeniem oka.

Robert jedzie dobry wyścig. Kimi dalej jest dalej pozytywny więc Robert

jedzie kolejny wyścig jeszcze lepszy.

Kierownictwo Alfy postanawia że Robert jeździ do końca tego sezonu a następnie

dostaje angaż na 2022.

Tak wiem już raz tak było z BMW ale historia lubi się powtarzać, no mogła by.

Tak tak wiem nie realne. Mimo wszystko fajnie widzieć Roberta w wyścigu F1.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TADA napisał:

Ja mam taką teorię z przymrużeniem oka.

Robert jedzie dobry wyścig. Kimi dalej jest dalej pozytywny więc Robert

jedzie kolejny wyścig jeszcze lepszy.

Kierownictwo Alfy postanawia że Robert jeździ do końca tego sezonu a następnie

dostaje angaż na 2022.

Tak wiem już raz tak było z BMW ale historia lubi się powtarzać, no mogła by.

Tak tak wiem nie realne. Mimo wszystko fajnie widzieć Roberta w wyścigu F1.

 

Wcale nie realne. Tak może być. Z drugiej strony jeśli to nie było planowane to ma szanse. Jak nie teraz to kiedy? Będzie bardzo dobrze jak przejedzie cały dystans i utrzyma za sobą Haasy oraz jednego Williamsa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stig napisał:

Wcale nie realne. Tak może być. Z drugiej strony jeśli to nie było planowane to ma szanse. Jak nie teraz to kiedy? Będzie bardzo dobrze jak przejedzie cały dystans i utrzyma za sobą Haasy oraz jednego Williamsa.

Tyle, że sam przyznaje, że ten bolid jest słabo wjeżdżony.

Musi być ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Herbatnik napisał:

 

Za plecami tej dwójki :(

Tak jak ostatnio nie dawałem szans tak teraz… coś jest na rzeczy mimo, że Bottas już potwierdzony. Albo go sprawdzają albo korzystając z okazji dają mu pojeździć na pożegnanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grogi napisał:

Nie, to Kimi jest Kimim. Stwierdził, że on to już p...li i już mi się nie chce jezdzic. I nagle dostał Covida (jakby nie był zaszczepiony). Technicznie możliwe, ale w taki zbieg okoliczności to ja nie wierzę.

 

 

Tak jak pisałem już wyżej - tak to wygląda. Gio też zagrożony co wydawało się jakiś czas temu niemożliwe. Licytacja trwa a Alfa robi chyba Kubicy sprawdzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.