Skocz do zawartości

F1 Sezon 2021


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Herbatnik napisał:

ech... czy wyścigi, w których o miejscach decyduje strategia to jeszcze wyścigi? Aż sie nie chce takiej F1 oglądać... :(

Były luźne pomysły ale to w necie, żeby instalować zraszacze wody które z nienacka lały by na  tor wodę. Wtedy strategia faktycznie zeszła by na plan dalszy. 
A na poważnie to zawsze była w stałych warunkach najważniejsza. No bo co zrobisz jak np. wszyscy będą mieli takie same auta? Będziesz i tak kombinował strategią w boksie czy zarządzaniem oponami. Nie do uniknięcia. 
Dlatego celne są uwagi samych kierowców czyli bolidy lekkie, mniejsze, nastawione na przyczepność mechaniczną. Czyli od lat przeciwieństwo 😂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, Herbatnik napisał:

Tak oglądam sobie te wyścigi i czasami mam wrażenie, że Valtteri sabotuje Mercedesa 🤣🤣🤣🤣

Słaby start, a potem atak Ricciardo i miał po wyścigu.

Świetnie Max :ok:

Mercedesy dzisiaj "nie jechały"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Słaby start, a potem atak Ricciardo i miał po wyścigu.

Świetnie Max :ok:

Mercedesy dzisiaj "nie jechały"

 

 

Ale to wrażenie nie tylko z tego wyścigu. To sabotowanie to taki żarcik był, ale odnoszę wrażenie, że atmosfera w Mercu jest jaka jest i po prostu już mu się nie chce wypruwać flaków dla Mercedesa i nie jeździ na 100% swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Herbatnik napisał:

 

Ale to wrażenie nie tylko z tego wyścigu. To sabotowanie to taki żarcik był, ale odnoszę wrażenie, że atmosfera w Mercu jest jaka jest i po prostu już mu się nie chce wypruwać flaków dla Mercedesa i nie jeździ na 100% swoich możliwości.

Myślę, że Bottas chciał pokazać, że umie wygrywać, ale mu nie wyszło ze startem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rwIcIk napisał:

Myślę, że Bottas chciał pokazać, że umie wygrywać, ale mu nie wyszło ze startem.

Ciekawe czy jakby Max miał miejsce po starcie tylko między Mercami to czy wjechałby w kanapkę.

A tak dostał prezent.

370 tys. widzów przez cały weekend.

Zastanawialiśmy się jak to liczą.

Tym razem wytłumaczyli. Po 140 tys. w sobotę i niedzielę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Herbatnik napisał:

 

Ale to wrażenie nie tylko z tego wyścigu. To sabotowanie to taki żarcik był, ale odnoszę wrażenie, że atmosfera w Mercu jest jaka jest i po prostu już mu się nie chce wypruwać flaków dla Mercedesa i nie jeździ na 100% swoich możliwości.

Ale przecież Toto i Lewis zarzucają mu ten start, że otworzył drzwi Maxowi. 
Bottas ewidentnie nie wspiera już Lewisa, nie jest tym autem na torze który jest tarczą dla lidera (m.in. Red Bull wywala ciagle drugiego zawodnika).

Kwas już tam był dużo wcześniej. Pamiętny komunikat przez radio po zwycięstwie bodajże w Australii 2 lata temu: „to whom it may concern, [kurza twarz] you!”

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Interlagos się dzieje... Hamilton zdyskawalifikowany z kwalifikacji za tylne skrzydło, do sprintu startuje z ostatniego pola, a na dodatek do jutrzejszego wyścigu 5 miejsc do tyłu za zmianę silnika... VER dostał 50.000EUR kary za "macanie" skrzydła Mercedesa. Grubo

Taptaraptap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbynek napisał:

A na Interlagos się dzieje... Hamilton zdyskawalifikowany z kwalifikacji za tylne skrzydło, do sprintu startuje z ostatniego pola, a na dodatek do jutrzejszego wyścigu 5 miejsc do tyłu za zmianę silnika... VER dostał 50.000EUR kary za "macanie" skrzydła Mercedesa. Grubo emoji1787.png
 

Ordnung muss sein :ok:

Świetny sprint. Wygrali ryzykanci na miękkich oponach ;]

Max zachowawczo :ok:

Świetnie Levis 8]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DamU napisał:

Nie jestem fanem Lewisa, ale to zrobił to 8]👍

Auto też niesamowite. Ale Lewis potrafi wykorzystać tę maszynę, ustawić hamulce, dyfer, optymalnie wykorzystać opony 8] :ok:

Wspaniały duet maszyna-człowiek.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będzie procesja czy wyścig, a może chaos?

Ja stawiam na to pierwsze lub ostatnie niestety. Generalnie trzeba mocno się wkręcać w niuanse żeby pasjonować się F1 w aktualnej formie.

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misiu napisał:

Będzie procesja czy wyścig, a może chaos?

Ja stawiam na to pierwsze lub ostatnie niestety. Generalnie trzeba mocno się wkręcać w niuanse żeby pasjonować się F1 w aktualnej formie.

Nie jest źle, jest sporo ścigania się.

To nie są procesje sprzed lat.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Nie jest źle, jest sporo ścigania się.

To nie są procesje sprzed lat.

 

Miałem długą przerwę, nie licząc lat w których występował R.Kubica, w oglądaniu F1 i niestety teraz jak oglądam wyścig to emocje zazwyczaj kończą się na pierwszym zakręcie. A często moje oglądanie kończy się drzemką w trakcie ;] ale to pewnie że względu na to, że stary jestem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, misiu said:

Będzie procesja czy wyścig, a może chaos?

Ja stawiam na to pierwsze lub ostatnie niestety. Generalnie trzeba mocno się wkręcać w niuanse żeby pasjonować się F1 w aktualnej formie.

 

W tym roku to i tak emocje siegaja zenitu ;]

W poprzednich latach Hamilton tytul mial w kieszeni juz polowie sezonu ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W tym roku to i tak emocje siegaja zenitu ;]

W poprzednich latach Hamilton tytul mial w kieszeni juz polowie sezonu ;)

 

No tak, cała różnica, że w tym roku wygrywał nie tylko Hamilton, ale większość wyścigów emocjonujących nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiu napisał:

No tak, cała różnica, że w tym roku wygrywał nie tylko Hamilton, ale większość wyścigów emocjonujących nie było.

 

O gustach się podobno nie dyskutuje - jak chcesz emocji to oglądaj skoki narciarskie :hehe:

 

Kolejny bardzo ciekawy wyścig :ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, futrzak said:

 

O gustach się podobno nie dyskutuje - jak chcesz emocji to oglądaj skoki narciarskie :hehe:

 

Kolejny bardzo ciekawy wyścig :ok:

 

Poki co to glownie za sprawa sedziow najciekawsze rzeczy dzieja sie alei serwisowej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

Poki co to glownie za sprawa sedziow najciekawsze rzeczy dzieja sie alei serwisowej ;]

 

F1 jest pełne niespodzianek :ok:

 

He, he, nie trzeba było długo czekać :hehe:

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, futrzak napisał:

 

F1 jest pełne niespodzianek :ok:

 

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To sie najezdzili :hehe:

 

Klątwa jakaś, za duże ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chaos.

@futrzak jeśli wolisz takie emocje to Twoja sprawa, tak samo jak moja, że mnie bardziej emocjonuje wyprzedzanie i walka na torze. Możesz pisać co Ty wolisz,ale swoje uwagi co mogę sobie oglądać zachowaj dla siebie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiu napisał:

No i chaos.

@futrzak jeśli wolisz takie emocje to Twoja sprawa, tak samo jak moja, że mnie bardziej emocjonuje wyprzedzanie i walka na torze.

 

Jak pisałem, o gustach się nie dyskutuje. Jak Ci się nie podoba to nie oglądaj i już. 

 

1 minutę temu, misiu napisał:

Możesz pisać co Ty wolisz, 

 

Nie pisałem co ja wolę :hehe:

 

1 minutę temu, misiu napisał:

ale swoje uwagi co mogę sobie oglądać zachowaj dla siebie.

 

Spoko, oglądaj te skoki, tam pewnie więcej emocji będzie :hehe: 

 

1 minutę temu, misiu napisał:

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Ja podobnie :ok:

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

To sie najezdzili :hehe:

 

Przedostatni wyścig, liczy się każdy punkt do wygranej. Fajnie wyglądały dyskusje o tym jak ma wyglądać kolejność na kolejnym restarcie ;]

Zobaczymy co dalej.

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, futrzak napisał:

 

Jak pisałem, o gustach się nie dyskutuje. Jak Ci się nie podoba to nie oglądaj i już

To po co dyskutujesz?

Jak Ci się nie podoba to nie komentuj i już.

Edytowane przez misiu
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rwIcIk napisał:

Szalony wyścig, szkoda, że Maxowi skończyły się opony. 

 

Szkoda to jak teściowa wpadnie do studni i się nie utopi :hehe:

Zaskakujące zwroty sytuacji, dziwne decyzje sędziów i dość szalona rywalizacja. Taka jest F1. Malkontentom  dziękujemy :hehe:

 

21 minut temu, rwIcIk napisał:

Ocon niestety bez mocy na końcu.

 

Jak to w sporcie. 4 miejsce dla Alpine to doskonały wynik. Zobacz gdzie go dopadł Botas - nie odpuścił do końca :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najbliższy wyścig będzie decydujący. Patrząc na to co działo się dziś, mam wrażenie, że skończy się wypadkiem eliminującym zarówno VER jak i HAM. I dopiero zaczną się kłopoty....

 

A teraz, żeby rozruszać temat zapytam Was:

 

Jak oceniacie jazdę/zachowanie się na torze Maxa Verstappena?

 

Ja mam swoją opinię, ale ciekaw jestem, czy Wy ją potwierdzicie, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maxit napisał:

 

 

A teraz, żeby rozruszać temat zapytam Was:

 

Jak oceniacie jazdę/zachowanie się na torze Maxa Verstappena?

 

Ja mam swoją opinię, ale ciekaw jestem, czy Wy ją potwierdzicie, czy nie.

Jeździ, jak Hamilton 12-13 lat temu. Dzisiaj obaj są podobnie szybcy, uważam, że bolidy RBR i Merca w tym sezonie są na tym samym poziomie z dokładnością do 0,1 sek na okrążeniu biorąc pod uwagę wszystkie GP razem. Jak wielokrotnie podkreślano niektóre sektory w poszczególnych torach są na korzyść jednego, inne drugiego zespołu. Jeśli nikt nie będzie miał pecha, to majstra może zdobyć doświadczenie. 

Dzisiaj uważam, że to nieudane oddanie pozycji Maxa było z prowokacją, jechał środkiem, lekko myszkował. Lewis faktycznie nie wiedział o oddaniu pozycji i chyba się wahał, w którą stronę iść. Tak to widziałem na powtórkach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maxit napisał:

No to najbliższy wyścig będzie decydujący. Patrząc na to co działo się dziś, mam wrażenie, że skończy się wypadkiem eliminującym zarówno VER jak i HAM. I dopiero zaczną się kłopoty....

 

A teraz, żeby rozruszać temat zapytam Was:

 

Jak oceniacie jazdę/zachowanie się na torze Maxa Verstappena?

 

Ja mam swoją opinię, ale ciekaw jestem, czy Wy ją potwierdzicie, czy nie.

Młody, gniewny. Nie odpuszcza, ale jak chce zostać mistrzem, to inaczej nie może.

Czasem coś nie wyjdzie, pójdzie na granicy. Wielu tak zaczynało.

Dobrze, że Hamiltonowi już tak mocno nie zależy, by skutki tych potyczek byłyby gorsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię i Maxa i Lewisa. Wolę jednak, żeby mistrzem został młody.

Wczoraj jednak IMHO VER mocno przeginał.

Z drugiej strony gdzie drwa rąbią ...

 

16 godzin temu, misiu napisał:

No tak, cała różnica, że w tym roku wygrywał nie tylko Hamilton, ale większość wyścigów emocjonujących nie było.

Rzekłbym, że mało który był nieemocjonujący.

Oglądałeś wszystkie?

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Jeździ, jak Hamilton 12-13 lat temu. Dzisiaj obaj są podobnie szybcy, uważam, że bolidy RBR i Merca w tym sezonie są na tym samym poziomie z dokładnością do 0,1 sek na okrążeniu biorąc pod uwagę wszystkie GP razem. Jak wielokrotnie podkreślano niektóre sektory w poszczególnych torach są na korzyść jednego, inne drugiego zespołu. Jeśli nikt nie będzie miał pecha, to majstra może zdobyć doświadczenie. 

Dzisiaj uważam, że to nieudane oddanie pozycji Maxa było z prowokacją, jechał środkiem, lekko myszkował. Lewis faktycznie nie wiedział o oddaniu pozycji i chyba się wahał, w którą stronę iść. Tak to widziałem na powtórkach.

 

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim za wyjątkiem pierwszego zdania. Moje wrażenie jest takie, że Levis aż tak nie przeginał.

Moim zdaniem Max jest niebezpieczny i wcześniej, czy później doprowadzi do czegoś bardzo złego na torze.

 

Emocje ok, walka ok, ale wypychanie, wyprzedzanie poza torem, zygzakowanie, cwaniakowanie przy oddawaniu pozycji - po tym czuję wyjątkowy niesmak.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamU napisał:

Rzekłbym, że mało który był nieemocjonujący.

Oglądałeś wszystkie?

 

 

Wszystkich nie obejrzałem, a z tych które obejrzałem to część przespałem ;]

 

IMHO to kwestia jakich emocji oczekujemy, owszem wczorajszy wyścig obfitował w zwroty akcji, zresztą nie tylko wyścig ale cały weekend. Jednak większość tych zwrotów związana była z kwestiami niezwiazanymi bezpośrednio ze ściganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, misiu napisał:

 

IMHO to kwestia jakich emocji oczekujemy, owszem wczorajszy wyścig obfitował w zwroty akcji, zresztą nie tylko wyścig ale cały weekend. Jednak większość tych zwrotów związana była z kwestiami niezwiazanymi bezpośrednio ze ściganiem.

Dla mnie nawet tegoroczne SPA było 👍

Przypominam, że tam nie ścigali się.

Fajnie było oglądać Russella i Norisa.

Węgry: Alpine i Vet (mimo dyskwalifikacji).

Riccardo na Monzy.

Ogólnie ilość wyprzedzań - statystyki znajdziesz.

Walka Ferrari-McLaren, AlfaTauri-Alpine.

Gasly 🏎🥇

Leclerc w qualu domowym...

 

 

Celowo nie wymieniam sytuacji z udziałem RBR i Merca.

 

Chociaż Hamilton w Brazylii 🤩

 

To tak na szybko.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał:

No i Max pole position w Abu Zabi. 

 

Będzie się działo :)

Świetne okrążenie, trochę podciągane przez Pereza.

Będzie, bo Max na miękkich, a Lewis na średnich.

3 Lando :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, futrzak napisał:

Będzie się działo :)

:jem:

Pole position i miękkie opony. Max musiałby ostro spartolić start, żeby na początku nie prowadzić. Pytanie na ile zdąży odskoczyć (i czy w ogóle) oraz gdzie będzie po pit stopie. 

Ham wcale nie jest na straconej pozycji. 

Max bardziej niszczy opony.

Przewagą Maxa jest pozycja Per względem Bot.

Lando pęka czy włączyć się w walkę po starcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.