Skocz do zawartości

F1 Sezon 2021


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

O rzesz Karol! Co tam się wydarzyło :O

Zagrywka z pitstopem i założeniem miękkich opon genialna, choć w zasadzie nie mieli niczego do stracenia. 

Brawo dla inżynierów Redbulla, Max zrobił co do niego należało. 

I czapki z głów przed Perezem. Piękna walka z Mercedesem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shapyr napisał:

Yes, yes yes!!!!!

Wyścig świetny. 

Max po tym jak dał w piec na starcie miał 3 szanse.

VSC, Perez i SC.

Los bardzo mu sprzyjał, bo Lewis w tym wyścigu po prostu był lepszy.

Sędziowie trochę namieszali.

Wyobraźcie sobie jakby SC był spowodowany zdarzeniem kierowcy ze stajni Red Bull.:panic:

Lewis po małym fochu (nie podjechał na miejsce przeznaczone dla 2 miejsca), jednak później trzymał poziom.

Fajne zachowanie ojca Hamiltona.

 

Cały sezon wspaniały.

W następnym czas na Scuderia Ferrari:jem:

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ociec napisał:

Dobre by to było w środku sezonu.

W tej sytuacji dla mnie zagrywka z Perezem poniżej pasa.

Walka jest walką, a że F1 to suma wielu czynników to właśnie tak to wygląda.

 

Co do samego wyścigu to w pierwszym momencie wypadek Latifiego wyglądał na ustawkę, no ale przecież Williams używa silniki Mercedesa więc nie robiliby im takiej niedźwiedziej przysługi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ociec napisał:

Dobre by to było w środku sezonu.

W tej sytuacji dla mnie zagrywka z Perezem poniżej pasa.

 

Chyba se jaja robisz :hehe: Nie był dublowany, walczył o pozycję, walczył dla kolegi z zespołu. Miał puścić Hamiltona bez walki? 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiu napisał:

Walka jest walką, a że F1 to suma wielu czynników to właśnie tak to wygląda.

 

Co do samego wyścigu to w pierwszym momencie wypadek Latifiego wyglądał na ustawkę, no ale przecież Williams używa silniki Mercedesa więc nie robiliby im takiej niedźwiedziej przysługi.

Przypafek - wynik wcześniejszej walki 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Herbatnik napisał:

 

Chyba se jaja robisz :hehe: Nie był dublowany, walczył o pozycję, walczył dla kolegi z zespołu. Miał puścić Hamiltona bez walki? 

 

Ale nie musiał go wypychać poza tor, na granicy uszkodzeń samochodu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DamU napisał:

Wyścig świetny. 

Lewis w tym wyścigu po prostu był lepszy.

 

 

No fakt. Z drugiej strony mógł poczuć to co czuł Massa w Brazylii w 2008, gdy sam zdobył swój pierwszy tytuł.

Historia się powtórzyła :)

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiu napisał:

 

 

Co do samego wyścigu to w pierwszym momencie wypadek Latifiego wyglądał na ustawkę, no ale przecież Williams używa silniki Mercedesa więc nie robiliby im takiej niedźwiedziej przysługi.

 

Równie dobrze można odwrócić sytuację - ustawka dla Mercedesa, żeby dojechać do mety za SC ;]

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DamU napisał:

Los bardzo mu sprzyjał, bo Lewis w tym wyścigu po prostu był lepszy.

 

O dawna wiadomo, że F1 to wyścigi w których zdarzyć się może dużo i trzeba czekać do końca. Czy Lewis był lepszy? Ciężko stwierdzić -  wygrał Max po trafionych decyzjach strategicznych, bezbłędnej jeździe (start trochę nie wyszedł) i odrobinie szczęścia. Tak się wygrywa wyścigi. 

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ociec napisał:

Ale nie musiał go wypychać poza tor, na granicy uszkodzeń samochodu.

 

To nie wyprzedzanie na krajówce w drodze na obiad - to gra o najwyższe stawki w sporcie motorowym. Twarda, czysta i bezkompromisowa - bardzo ważna dla zespołu. Zawsze mi się wydawało, że ten sport na tym polega. 

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, futrzak napisał:

 

To nie wyprzedzanie na krajówce w drodze na obiad - to gra o najwyższe stawki w sporcie motorowym. Twarda, czysta i bezkompromisowa - bardzo ważna dla zespołu. Zawsze mi się wydawało, że ten sport na tym polega. 

Czysta i bezpardonowa to była walka Lewisa i Maxa.

Perez siedział pod stołem. Mógł przeszkadzać, ale nie podstawiać nogi.

  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, futrzak napisał:

 

Czy Lewis był lepszy? Ciężko stwierdzić -  wygrał Max po trafionych decyzjach strategicznych, bezbłędnej jeździe (start trochę nie wyszedł) i odrobinie szczęścia. 

Piszemy tylko o tym wyścigu nie o całym sezonie.

Lewis:

-wygrał start startując z 2 pozycji na oponach o gorszej przyczepności,

- na obu mieszankach gdy mieli porównywalny stan opon uzyskiwał przewagę i to niemało. Porównaj co się działo po wyprzedzeniu Pereza.

- uważam, że Merc strategicznie raczej nie mógł inaczej. Pech.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ociec napisał:

Mercedes dał ciała kilka razy.

Pierwsza wymiana opon Hamiltona za wcześnie, mogli kilka okrążeń poczekać.

Inaczej by to wyglądało, i Hamilton miałby lepsze opony na koniec.

 

Pierwsza wymiana to reakcja na pitstop Maxa.

Było wystarczająco dużo czasu, aby zachować przewagę, to po co było ryzykować. Zresztą w świetle SC nie miałoby to znaczenia.

Co jeszcze niby Merc zrobił nie tak?

Dobrze się dyskutuje ex post.

Tyle, że to przypomina mi argument w stylu "gdybym wiedział, że mieszkania tak podrożeją to bym kupił trzy". 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Lewis pogodził się z pozycją 

Wolf nie 😐

Nie dziwię się.

Pierwsza decyzja o pozostawieniu "maruderów" za SC (pomiędzy Ham a Ver) rozbudziła nadzieję w Mercu.

IMHO była to decyzją dziwna.

Wydaje mi się, że powinno być tak jak się stało.

Toto Wolf już wcześniej apelował do Mosley'a (chyba nie przekręciłem nazwiska), aby sędziowie nie wyskoczyli z SC. Wykrakał. 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ociec napisał:

Czysta i bezpardonowa to była walka Lewisa i Maxa.

Perez siedział pod stołem. Mógł przeszkadzać, ale nie podstawiać nogi.

 

Aha, znaczy Perez nie brak udziału w wyścigu, nie był przez Luisem i w ogóle powinien rozwinąć czerwony dywan, by Luis mógł się pościgać z Maxem  ;l

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał:

 

Aha, znaczy Perez nie brak udziału w wyścigu, nie był przez Luisem i w ogóle powinien rozwinąć czerwony dywan, by Luis mógł się pościgać z Maxem  ;l

Bral i ścigał się z Lewisem dla swojego zespołu 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Tak.

Odpowiedziałeś jak mój Teść. 😁

Dalej podałem argumenty dlaczego Ham był lepszy w tym wyścigu (tak czysto sportowo).

Po prostu Maxowi dopisało szczęście.

A to sprzyja lepszym (w całym sezonie)😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DamU napisał:

Odpowiedziałeś jak mój Teść. 😁

 

Tak.

 

Wygrał Max, a F1 to gra zespołowa i Red Bull ma niższe pudło. Mieli się ścigać to się ścigali. Teraz Wolff złożył protest, bo sędziowie pozwolili się ścigać na sam koniec, zamiast skończyć wyścig za SC z wygraną Luisa. 

Edytowane przez futrzak
  • Lubię to 4
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

Mieli się ścigać to się ścigali. Teraz Wolff złożył protest, bo sędziowie pozwolili się ścigać na sam koniec, zamiast skończyć wyścig za SC z wygraną Luisa. 

 

Wiemy dobrze, że decyzja z SC była równa z zadecydowaniem kto będzie Mistrzem Świata. Kolejne kółko SC - Ham, puszczenie wyścigu - Max.

 

Mam w ustach niewiarygodny niesmak po dzisiejszym wyścigu.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maxit napisał:

 

Wiemy dobrze, że decyzja z SC była równa z zadecydowaniem kto będzie Mistrzem Świata. Kolejne kółko SC - Ham, puszczenie wyścigu - Max.

 

Mam w ustach niewiarygodny niesmak po dzisiejszym wyścigu.

Wiadomo było, że SC może zmienić losy wyścigu. Strategie obu zespołów brały to pod uwagę. Nie ma co winić sędziów. Jedyne co, to powinni szybciej pozwolić się ścigać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maxit napisał:

Wiemy dobrze, że decyzja z SC była równa z zadecydowaniem kto będzie Mistrzem Świata. Kolejne kółko SC - Ham, puszczenie wyścigu - Max. 

 

To Twoja opinia. Wolff od początku nie chciał SC:

 

Zgadnij dlaczego...

 

5 minut temu, Maxit napisał:

Mam w ustach niewiarygodny niesmak po dzisiejszym wyścigu.

 

A ja wręcz przeciwnie. Ukoronowanie całego sezonu i dodatkowo to się jeszcze nie skończyło ;]

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Wiadomo było, że SC może zmienić losy wyścigu. Strategie obu zespołów brały to pod uwagę. Nie ma co winić sędziów. Jedyne co, to powinni szybciej pozwolić się ścigać.

 

Szczególnie, że zespół pytał Luisa jakie chce opony gdyby się pojawił SC już wcześniej :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, futrzak napisał:

A ja wręcz przeciwnie. Ukoronowanie całego sezonu i dodatkowo to się jeszcze nie skończyło 

 

Każdy lubi co innego. Ja mam takie a nie inne zdanie. IMO skończyło się najgorzej, jak mogło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maxit napisał:

Każdy lubi co innego. Ja mam takie a nie inne zdanie.

 

Niewątpliwie. 

 

3 minuty temu, Maxit napisał:

IMO skończyło się najgorzej, jak mogło.

 

Cóż, jak pisałeś, każdy "lubi co innego". W mojej opinii było możliwych wiele dużo gorszych rozwiązań, a sędziowie w końcówce wybrnęli najlepiej jak mogli z tej patowej sytuacji. Louis z Maxem rywalizację ukończyli ścigając się w bezpośrednim starciu, co jest chyba najlepsze w tym wszystkim. 

 

  • Lubię to 3
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, futrzak napisał:

FIA odrzuciła skargi/protesty Mercedesa :)

 

Niczego innego nie należało się spodziewać. Gdyby teraz coś zmienili, to byłaby już pełna kompromitacja.

 

Po wyścigu jest 99% puli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niczego innego nie należało się spodziewać. Gdyby teraz coś zmienili, to byłaby już pełna kompromitacja.
 
Po wyścigu jest 99% puli.
Nie jestem uważnym obserwatorem (a już na pewno nie ekspertem ), ale gdyby po wyścigu coś zmienili, to pozostałe zespoły powinny by się wycofać z F1. Było wiele kontrowersyjnych decyzji sędziów, ale nie można powiedzieć, że Max był przez nich faforyzowany.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

FIA odrzuciła skargi/protesty Mercedesa :)

Mercedes się nie chce pogodzić z przegraną i rozważa odwołanie się od decyzji. Maja na to 72 godziny.

https://www.formula1.com/en/latest/article.breaking-stewards-dismiss-mercedes-abu-dhabi-grand-prix-protests-as-team.Q8StGwXFdORYlI32Jggoz.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał:

 

Wiemy dobrze, że decyzja z SC była równa z zadecydowaniem kto będzie Mistrzem Świata. Kolejne kółko SC - Ham, puszczenie wyścigu - Max.

 

Mam w ustach niewiarygodny niesmak po dzisiejszym wyścigu.

Wyścig wygrał Michael Masi 🍾 Przy okazji Bucsztappen został Mistrzem Świata. 

5 godzin temu, Ociec napisał:

Ale nie musiał go wypychać poza tor, na granicy uszkodzeń samochodu.

Głupotą to jest w ogóle przepis, który wolniejszemu kierowcy, który właśnie został wyprzedzony, pozwala na użycie DRS, bo przez chwilę złapał się w punkcie detekcji. Przy dwóch, trzech strefach DRS takie sytuacje zdarzały się kilkukrotnie i zupełnie niepotrzebnie wprowadzały zamęt oraz niebezpieczeństwo, bo i tak, ten szybszy kierowca, który pierwszy dojechał i wyprzedził, ostatecznie był z przodu.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shapyr napisał:

Mercedes się nie chce pogodzić z przegraną i rozważa odwołanie się od decyzji. Maja na to 72 godziny.

https://www.formula1.com/en/latest/article.breaking-stewards-dismiss-mercedes-abu-dhabi-grand-prix-protests-as-team.Q8StGwXFdORYlI32Jggoz.html

 

Wiem, widziałem już. Oni od razu zaczęli od wizyty u sędziów z adwokatem. No nic, zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janusz napisał:

Było wiele kontrowersyjnych decyzji sędziów, ale nie można powiedzieć, że Max był przez nich faforyzowany.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja mam wrażenie, że w imię chorej poprawności politycznej od lat faworyzowany jest Lewis. Zresztą wiele razy dawał do zrozumienia, że wie co to dyskryminacja, jawnie popiera BLM i między wierszami naciska na światek F1. Cała komedia z klękaniem to zdaje się też jego inicjatywa.

Ma facet niewątpliwie talent, ale wszystkie tytuły to wypadkowa talentu, jazdy w najlepszym zespole i koloru skóry. Mimo tytułów nie jest, nie był, i nigdy nie będzie najlepszym kierowcą w historii F1

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.