Skocz do zawartości

Filtr przeciwpyłkowy- naciągnęli mnie?


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Raku napisał:

Pierdziel im filtrem na lade, ale będzie odpowiedź typu, niech pan udowodni, że to filtr z tego auta.

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

Jak nie poprawią to nie doczekają się przelewu za fakturę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak może wyglądać filtr kabinowy założony w środę czy zrobili mnie w wała? Zrobiłem z nim jakieś 800 km... 
IMG_20210912_155418.jpg.473050c93384ef9e9e62bfe11bda7620.jpg
IMG_20210912_155423.jpg.1798c9bf28ece0eef4f1fd451027f770.jpg
IMG_20210912_155431.jpg.ac18e969ed151317ef97ab1d226d704a.jpg
IMG_20210912_155435.jpg.390cce1fd89aa8c9d4f04c0300908d79.jpg
Może, ale jeżeli to była wrześniowa środa z zeszłego roku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lupus napisał:

Czy tak może wyglądać filtr kabinowy założony w środę czy zrobili mnie w wała? Zrobiłem z nim jakieś 800 km... 

 

Moim zdaniem zrobili Cie w wała. Mieszkam praktycznie w lesie i mam pełno syfu z drzew dookoła. Ostatnio jak wymieniałem wentylator dmuchawy to filtr po 4mc/ 2000km wyglądał znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrus napisał:

Moim zdaniem zrobili Cie w wała. Mieszkam praktycznie w lesie i mam pełno syfu z drzew dookoła. Ostatnio jak wymieniałem wentylator dmuchawy to filtr po 4mc/ 2000km wyglądał znacznie lepiej.

Też tak myślę... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, janusz napisał:

Ale nie zapomnieli doliczyć do faktury emoji849.png

Zdarza się najlepszym. :phi:

Słynna już na AK jakość serwisu Mitsubishi objawiła się ostatnio tym, że na fakturze 2x odgrzybianie klimy się pojawiło. :hehe:

Liczyli chyba, że dodatkowa kwota zaginie w ich legendarnych wysokich kwotach przeglądów. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lupus napisał:

Czy tak może wyglądać filtr kabinowy założony w środę czy zrobili mnie w wała? Zrobiłem z nim jakieś 800 km... 

Może chociaż za rok planowali wymienić ;]

Kumplowi kiedyś ASO przez 3 czy 4 lata tak faktury wystawiało, że aż nawiew przestał działać. :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się najlepszym. :phi:
Słynna już na AK jakość serwisu Mitsubishi objawiła się ostatnio tym, że na fakturze 2x odgrzybianie klimy się pojawiło. :hehe:
Liczyli chyba, że dodatkowa kwota zaginie w ich legendarnych wysokich kwotach przeglądów. ;l
Pewnie auto było tak zapuszczone, że trzeba było 2x odgrzybiać . A na poważnie to już raczej błąd niż celowe zagranie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przeciwpyłowy wygląda mi na co najmniej roczny.
A mój ojciec mechanik zawsze twierdził, że brudny filtr powietrza lepiej filtruje...

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lupus napisał:

Czy tak może wyglądać filtr kabinowy założony w środę czy zrobili mnie w wała? Zrobiłem z nim jakieś 800 km... 

To jest filtr węglowy. On normalnie wygląda jak brudny. Tu różne ciekawe teorie wymyślają ale przykładowo ten jest tak czarny że ma pewnie z 10 lat...  ;]

Masz trochę resztek liści. Spokojnie w 800 km do złapania. Przynajmniej wiesz że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś rano podjechałem do serwisu i pogadałem z kierownikiem. Ostatnio filtr wymieniałem w kwietniu. Od tego czasu zrobiłem ok 33 kkm. Założony był wtedy Filtron a kierownik serwisu zwrócił uwagę że na fakturze jest Bosch. Okazało sobie że machanik który robił przyegląd musiał sobie dorobić i zawinął ten filtr...

W środę jade na instalacje nowego filtra...

  • Lubię to 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

To jest filtr węglowy. On normalnie wygląda jak brudny. Tu różne ciekawe teorie wymyślają ale przykładowo ten jest tak czarny że ma pewnie z 10 lat...  ;]

Masz trochę resztek liści. Spokojnie w 800 km do złapania. Przynajmniej wiesz że działa.

Tak tylko że w puszcze siedział filtron a na fakturze jest bosch.;] Dodam jeszcze, że w filtrze są elementy flory, które nie występują we wrześniu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lupus napisał:

Tak tylko że w puszcze siedział filtron a na fakturze jest bosch.;] Dodam jeszcze, że w filtrze są elementy flory, które nie występują we wrześniu ;]

No to jest trochę inna sytuacja. Jeżdżę głownie po Krakowie i filtr po 5000 km wygląda tak. Nikt mnie nie oszukał - sam wymieniałem.

filtr.jpg

  • zszokowany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał:

No to jest trochę inna sytuacja. Jeżdżę głownie po Krakowie i filtr po 5000 km wygląda tak. Nikt mnie nie oszukał - sam wymieniałem.

filtr.jpg

Ok. 5000 km. A ile lat? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

No to jest trochę inna sytuacja. Jeżdżę głownie po Krakowie i filtr po 5000 km wygląda tak. Nikt mnie nie oszukał - sam wymieniałem.

filtr.jpg

 

Z*****ny nieźle. Może jakieś rajstopy, ale inną siateczkę zamontować na wlot powietrza w podszybiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcindzieg napisał:

Zastanawiałem się nad tym. Ale kosztuje grosze i wymiana to 5 minut więc nie widzę sensu.

 

Jak wymiana prosta to nie ma sensu kombinować :ok:  U mnie trzeba zdjąć schowek, jakieś osłonki, ale wymiana stosunkowo szybka. W Oplu Astrze H mojej mamy, dostęp też zza schowka był, ale włożyć filtr bez jego nadmiernego wygięcia to już była sztuka :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marcindzieg napisał:

Zastanawiałem się nad tym. Ale kosztuje grosze i wymiana to 5 minut więc nie widzę sensu.

Tak, tylko że czyszczenie odpływów to juz nie 5 minut...a jak sie zapchają to wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 4thelement napisał:

Ja miałem klienta który od chwk nie wymieniał filtru powietrza 

To co zobaczyłem zamurowało mnie 

 

Teściowa ostatnio kupiła 6 letnie auto z przebiegiem 70tys  i wszystkie filtry tak wyglądały. Ale z tego co widze po papierach, przegląd był tylko raz- po roku użytkowania, później to po prostu zaniedbanie użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lupus napisał:

Czy tak może wyglądać filtr kabinowy założony w środę czy zrobili mnie w wała? Zrobiłem z nim jakieś 800 km... 

 

 

 

 

Zrobili albo nie. Sam filtr nie wygląda na zasyfiony, ale troche lisci mozna złapać jak postoisz pod drzewem i to potem zaciągniesz to do układu. 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Zrobili albo nie. Sam filtr nie wygląda na zasyfiony, ale troche lisci mozna złapać jak postoisz pod drzewem i to potem zaciągniesz to do układu. 
I zmieni się z boscha na filtrona po tym złapaniu liści?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipfm napisał:

 

tak to jest jak sie nie doczyta wątku do konca 😄 

 

No podmieniony jest, ale czy Bosch jest jakiś lepszy? Przecież to pakowacz chyba jeśli chodzi o filtry.

 

Nigdy nie miałem filtró Boscha, więc nie wiem jakie to jest jakościowo ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzer64 napisał:

 

No podmieniony jest, ale czy Bosch jest jakiś lepszy? Przecież to pakowacz chyba jeśli chodzi o filtry.

 

Nigdy nie miałem filtró Boscha, więc nie wiem jakie to jest jakościowo ;]

 

 

Ja sie tam nie doktoryzuje z filtrologii. Chociaz filtrona akurat unikam, po tym jak filtr powietrza mi w ufoku rezonował 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

 

Ja sie tam nie doktoryzuje z filtrologii. Chociaz filtrona akurat unikam, po tym jak filtr powietrza mi w ufoku rezonował 😄 

 

Filtrona też nie biorę, bo nie, ale kiedyś kupowałem i nie był jakiś zły. :ok: 

 

Ale jak zaplacił za Boscha, który pewnie był droższy, a wsadzili Filtrona, to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja sie tam nie doktoryzuje z filtrologii. Chociaz filtrona akurat unikam, po tym jak filtr powietrza mi w ufoku rezonował  
OEM też potrafi. Jednak najgorszy jest dostęp, odchylajac pokrywę często pęknięciu(też ze starości) ulega gumowa rura, do której nie ma dostępu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No podmieniony jest, ale czy Bosch jest jakiś lepszy? Przecież to pakowacz chyba jeśli chodzi o filtry.
 
Nigdy nie miałem filtró Boscha, więc nie wiem jakie to jest jakościowo ;]
 
A czy ktoś tu się zastanawia który lepszy. Chodzi tylko o to, że zapłacił za usługę której nie wykonano. Kierownik sam przyznał rację klientowi, a ponadto w filtrze pojawiły się elementy flory, które nie powinny się pojawić o tej porze roku.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał:

 

No podmieniony jest, ale czy Bosch jest jakiś lepszy? Przecież to pakowacz chyba jeśli chodzi o filtry.

 

Nigdy nie miałem filtró Boscha, więc nie wiem jakie to jest jakościowo ;]

 

Kolega będzie dyskutować nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą a problem jest w tym, że próbowano mnie naciąć na 150 zeta za cześć, której nie wymieniono i usługę, której nie wykonano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregor_BS napisał:

Dlatego właśnie przy swoim aucie jak najwięcej rzeczy staram sie robic sam. Ale widzę ze kolega juz obczaił jak sie wyciąga filtr, wiec kolejną wymianę zrobisz sam 😉

To służbowe auto, więc mogę sobie pozwolić na takie ekstrawagancje jak wymiana filtrów w serwisie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.