Skocz do zawartości

OC w nowych firmach


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, hyperreal said:

 

A co masz sądzić o ubezpieczeniu, które z założenia nie jest dla Ciebie? Masz spełnić obowiązek, to spełnij go najmniejszym kosztem. 

 

I to spory błąd w myśleniu. To wciąż jest tak, że ubezpieczony wyrządza szkodę i to on za nią odpowiada. Jeśli TU nie zrekompensuje poszkodowanego w zadowalającym stopniu, ten może przecież swoich praw dochodzić bezpośrednio u ubezpieczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grogi napisał:

 

I to spory błąd w myśleniu. To wciąż jest tak, że ubezpieczony wyrządza szkodę i to on za nią odpowiada. Jeśli TU nie zrekompensuje poszkodowanego w zadowalającym stopniu, ten może przecież swoich praw dochodzić bezpośrednio u ubezpieczonego.

 

Dopiero po przekroczeniu sumy gwarancyjnej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, grogi napisał:

 

I to spory błąd w myśleniu. To wciąż jest tak, że ubezpieczony wyrządza szkodę i to on za nią odpowiada. Jeśli TU nie zrekompensuje poszkodowanego w zadowalającym stopniu, ten może przecież swoich praw dochodzić bezpośrednio u ubezpieczonego.

 

Mnie nie obchodzi zadowolenie poszkodowanego - ustawa nakłada na mnie obowiązek ubezpieczenia a na TU zakres świadczeń. Czy to będzie firma X czy Y nie ma znaczenia. Jeśli TU nie wywiąże się ze swoich obowiązków do gry wchodzi UFG. Do momentu przekroczenia sum gwarancyjnych mam to w nosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hyperreal napisał:

A co masz sądzić o ubezpieczeniu, które z założenia nie jest dla Ciebie? Masz spełnić obowiązek, to spełnij go najmniejszym kosztem. 

a potem w razie draki w drugą stronę, zamiast korzystać z BLS i być traktowany jak klient bujaj się z machiną TU sprawcy i bądź traktowany jak szkodnik :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ozarek napisał:

a potem w razie draki w drugą stronę, zamiast korzystać z BLS i być traktowany jak klient bujaj się z machiną TU sprawcy i bądź traktowany jak szkodnik :ok:

 

A Ty naiwny myślisz, że jak się ubezpieczysz u takiego ą i ę to BLS będzie deklarowany to się uda? Poczytaj jak to działa, może. To ubezpieczyciel i druga strona musi należeć do BLS by to tak zadziałało. Allianz dla przykładu nie należał (może już należy) i nic Ci po tym, że np. Uniqa należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, futrzak napisał:

A Ty naiwny myślisz, że jak się ubezpieczysz u takiego ą i ę to BLS będzie deklarowany to się uda? Poczytaj jak to działa, może. To ubezpieczyciel i druga strona musi należeć do BLS by to tak zadziałało. Allianz dla przykładu nie należał (może już należy) i nic Ci po tym, że np. Uniqa należy. 

nie masz wpływu na to gdzie się ubezpiecza ktoś inny, ale masz wpływ na siebie i naiwne rezygnowanie z BLS dla oszczędności rzędu 100-200pln/rok jest wg Mnie czystą głupotą.

Tak dla poszerzenia Twojej wiedzy, bo masz trochę niekompletną w tym zakresie, np w PZU i Warta nie ma znaczenia czy TU sprawcy przystąpiło do BLS (Allianz wprowadził swoje rozwiązanie podobne do PZU/Warta). Także myśl sobie naiwnie dalej, że nie masz wpływu na to jak Cię będą traktowali w razie 'W'.

 

PS.

nie muszę czytać jak to działa, przerabiałem szkody z BLS i bez, wiem ile się w tym drugim przypadku trzeba naszarpać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozarek napisał:

Tak dla poszerzenia Twojej wiedzy, bo masz trochę niekompletną w tym zakresie, np w PZU i Warta nie ma znaczenia czy TU sprawcy przystąpiło do BLS (Allianz wprowadził swoje rozwiązanie podobne do PZU/Warta). Także myśl sobie naiwnie dalej, że nie masz wpływu na to jak Cię będą traktowali w razie 'W'.

 

Nie muszę poszerzać swojej wiedzy, ponieważ wiem jak to wygląda, włącznie z tym, że Allianz (nie tylko) ma coś podobnego, ale do BLS nie należy. Ty naiwnie myślisz, że jak towarzystwo jest w  BLS to załatwi wszystko jak druga strona w tym nie uczestniczy, a na to wpływu nie masz. To tyle, dodatkowo nic nie pisałem o oszczędnościach itd., ponieważ to inna para kaloszy Dla mnie możesz ubezpieczać się w PZU czy Warcie i być szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, futrzak napisał:

Nie muszę poszerzać swojej wiedzy, ponieważ wiem jak to wygląda,

no chyba jednak musisz...

4 godziny temu, futrzak napisał:

Ty naiwnie myślisz, że jak towarzystwo jest w  BLS to załatwi wszystko jak druga strona w tym nie uczestniczy, a na to wpływu nie masz.

Ale dokładnie tak to działa w PZU i Warcie przy szkodach majątkowych, TU sprawcy nie musi uczestniczyć w BLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ozarek napisał:

no chyba jednak musisz...

 

A jednak nie...

 

12 minut temu, Ozarek napisał:

Ale dokładnie tak to działa w PZU i Warcie przy szkodach majątkowych, TU sprawcy nie musi uczestniczyć w BLS.

 

W Warcie i w PZU w teorii tak, ale nie widzę podstaw, by dopłacać im do polis spore kwoty w porównaniu z wieloma innymi ubezpieczycielami. To nie są różnice 100-200zł/rok. Inna sprawa, że miałem okazję korzystać z tych usług i jakoś nie jest tak pięknie jak w Twoich opowieściach. Są spore ograniczenia - przy drobnych szkodach może się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, futrzak napisał:

 

W Warcie i w PZU w teorii tak, ale nie widzę podstaw, by dopłacać im do polis spore kwoty w porównaniu z wieloma innymi ubezpieczycielami. To nie są różnice 100-200zł/rok.

każdemu to wychodzi inaczej. Dla mnie Warta/HDi od lat wychodzi najkorzystniej i mimo corocznego sprawdzania ofert konkurencji nie mam podstaw do zmiany.

 

7 godzin temu, futrzak napisał:

Inna sprawa, że miałem okazję korzystać z tych usług i jakoś nie jest tak pięknie jak w Twoich opowieściach. Są spore ograniczenia - przy drobnych szkodach może się sprawdza. 

To nie są opowieści tylko relacja z likwidacji szkody. U mnie likwidacja z BLS przebiegła bezproblemowo i tyle. W czasach przed BLS też likwidowałem szkody i nie wymagało to więcej zaangażowania - tyle.

Próbujesz odwracać kota ogonem, szkoda kota, ja się w Twoje zabawy bawił dalej nie będę. EOT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

każdemu to wychodzi inaczej. Dla mnie Warta/HDi od lat wychodzi najkorzystniej i mimo corocznego sprawdzania ofert konkurencji nie mam podstaw do zmiany.

 

Tyle tylko, że skoro każdemu wychodzi inaczej to bezpodstawne są twierdzenia, że człowiek będzie traktowany idealnie i tak ja Tobie wyszło ;]

 

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

To nie są opowieści tylko relacja z likwidacji szkody. U mnie likwidacja z BLS przebiegła bezproblemowo i tyle. W czasach przed BLS też likwidowałem szkody i nie wymagało to więcej zaangażowania - tyle.

 

No więc ja mam inne doświadczenia jak przyszło co do czego i w związku z tym np. PZU nawet przez grzeczność nie polecę i nie napiszę, że za 100 czy 200zł lepiej tam, bo człowieka lepiej traktują :hehe:

 

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

Próbujesz odwracać kota ogonem, szkoda kota, ja się w Twoje zabawy bawił dalej nie będę. EOT

 

To nie jest odwracanie kota ogonem, tylko dokładnie jak w Twoim przypadku - doświadczenia z likwidacji szkód. Przy okazji popatrz sobie na listę wyłączeń - dość łatwo się na to załapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.