Skocz do zawartości

Wymiana opon zimowych


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję szybkiej porady.
Miałem Nokiany WR D4 z 2018 roku. Poszły na reklamację bo "sparciały" i powstały pęknięcia na bieżniku. Reklamacja uznana w 100%.
I teraz mam opcję albo zwrot kasy albo wymiana na nowe te same albo inne jakie wybiorę z ewentualną dopłatą różnicy.
Jeżeli decydowałbym się na opcję wymiany na inne to co polecacie w cenie zbliżonej do nokianów WR D4 ?

 

Edytowane przez przemty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 19:43, futrzak napisał:

Nokian WR Snowproof? :hehe:

Dobre, 5 lat gwarancji. Never ending story, zawsze masz nowe, już raz wygrałeś :hehe:

 

No OK ale co polecisz innego bo w tej półce cenowej to raczej niema za wiele opcji - a potrzebuję opony na drogi śnieżno- oblodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Smigiel napisał:

Jak na śnieżno - oblodzone to może budżetowe Dębice Frigo HP2? We wszystkich testach na śniegu i lodzie spisują się podobnie lub lepiej od opon premium. O ile nie przeszkadzają gorsze wyniki na suchym i mokrym.

Na śnieg owszem, na poranne oszronione asfalty słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemty napisał:

No OK ale co polecisz innego bo w tej półce cenowej to raczej niema za wiele opcji - a potrzebuję opony na drogi śnieżno- oblodzone?

 

Polecać to niczego nie chcę, mogę najwyżej z mojego doświadczenia prywatną opinię wyrazić. Problem w tym, że od dawna sporadycznie używam zimówek, przesiadłem się na wielosezonowe ogumienie premium, które doskonale się sprawuje w takich warunkach. Na służbówkach wycierałem Falken i Kleber (tańsze), ale Klebery były słabsze od Nokianów, Michelin Alpin X też, ale są sporo droższe i nie zauważyłem by były znacząco lepsze - mam wrażenie, że Nokian trafił z zimówkami w 10. Doskonałe własności i niezbyt wygórowana cena. Gdybym mieszkał w górach na większym odludziu to być może inaczej by to wyglądało (no ale tam to raczej 4 łapy i większy prześwit), ale z drugiej strony jeżdżąc regularnie w góry nie zauważyłem problemów z wielosezonowymi, a Nokiany kupiłem by się pobawić w warunkach ekstremalnych i zdały egzamin. Jako opony deszczowe tym bardziej, choć podobno ustępują na tej nawierzchni Conti TS czy Michelin Alpin. Po tym sezonie WRD4 pewnie pójdą do utylizacji (czytaj sprzedam na OLX ;) ) i albo będę szukał innych zimowych, a może wielosezonowych, letni komplet zakładany chyba w marcu tego roku. Będę miał dylemat :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cena? Od siebie mogę polecić Pirelli Sottozero 2. Świetna opona na bloto pośniegowe wodę i na śnieg. Tylko jaki budżet? Nokianów nigdy bym nie brał. WR4 miałem wcześniej w Astrze III i one dzialaly dobrze tylko na sniegu a jak stopnial lub bylo to bloto to tragedia. Na wodzie nic nie trzymaly zwlaszcza w porownaniu do Sottozero 2. A i ich wada bylo tez to ze się szarpały na kamieniach (żwirze). Lipa niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem portal z oponami i powiedzmy w budżecie jaki bym mógł przeznaczyć na opony tzn ewentualna dopłata do obecnie zareklamowanych to są następujące modele:

- Nokian WR Snowproof

- Goodyear Ultra Grip 9+

- Dunlop Winter Sport 5

- Pirelli Snowcontrol Serie III

- Hankook winter i cept RS2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianMig napisał:

Tylko jaki budżet? Nokianów nigdy bym nie brał. WR4 miałem wcześniej w Astrze III i one dzialaly dobrze tylko na sniegu a jak stopnial lub bylo to bloto to tragedia. Na wodzie nic nie trzymaly zwlaszcza w porownaniu do Sottozero 2. A i ich wada bylo tez to ze się szarpały na kamieniach (żwirze). Lipa niesamowita.

 

Ciekawa sprawa. Ja jeszcze rozumiem, że ktoś trafił wadliwe egzemplarze, ale opowieści o tym, że na wodzie nie trzymają, w błocie pośniegowym itd. też, to raczej tylko w kategoriach bajek można traktować, szczególnie że chyba w każdych testach (tak przy okazji) Pirelli Sottozero 2 wypadały gorzej od Nokian WRD4 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przemty napisał:

Przejrzałem portal z oponami i powiedzmy w budżecie jaki bym mógł przeznaczyć na opony tzn ewentualna dopłata do obecnie zareklamowanych to są następujące modele:

- Nokian WR Snowproof

- Goodyear Ultra Grip 9+

- Dunlop Winter Sport 5

- Pirelli Snowcontrol Serie III

- Hankook winter i cept RS2

 

 

Good Year ma bardzo agresywny, wysoki bieżnik i gryzie jak szalony.

Do tego fenomenalnie trzyma na mokrym i jest cicha.

 

Nokian miałem i były najlepiej spisującą się oponą, na asfalcie suchym ;) Nie mylić, że po śniegu były złe, były ok.

 

A na warunki typowo mocno zimowe to polecam nalewki w bieżniku tzw. hakapelita, można się zdziwić jak to żre śnieg ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mrBEAN napisał:

Good Year ma bardzo agresywny, wysoki bieżnik i gryzie jak szalony.


I to jest dla mnie najważniejsze bo czasem trzeba w zimie jechać gdy jeszcze nawet pług nie zdążył odśnieżyć a u bram Bieszczad czasem nawali śniegu jak w samych Bieszczadach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemty napisał:


I to jest dla mnie najważniejsze bo czasem trzeba w zimie jechać gdy jeszcze nawet pług nie zdążył odśnieżyć a u bram Bieszczad czasem nawali śniegu jak w samych Bieszczadach...

Też w górach mieszkam i codziennie przez przełęcz latam. GY 👍👌

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 14:13, przemty napisał:

Przejrzałem portal z oponami i powiedzmy w budżecie jaki bym mógł przeznaczyć na opony tzn ewentualna dopłata do obecnie zareklamowanych to są następujące modele:

- Nokian WR Snowproof

- Goodyear Ultra Grip 9+

- Dunlop Winter Sport 5

- Pirelli Snowcontrol Serie III

- Hankook winter i cept RS2

 

 Goodyear Ultra Grip 9+ polecam świetna opona jeździła u mnie w octavi i teraz mam w rapidzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.