Skocz do zawartości

1.5 promila - konfiskata auta


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Dokładnie to przecież planuje nasze państwo.

 

W chwili złapania takiego pijaka powstaje u niego dług, będący częścią kary za dokonane przestępstwo. Państwo nie ma ochoty tego długu ściągać (mimo dalece większych możliwości) więc znajduje pierwszego lepszego bogu ducha winnego kolesia, który miał to nieszczęście zatrudnić tamtego i zabiera kasę jemu. Bo tak. A jeśli się mu nie podoba to niech on, przy tych swoich o wiele skromniejszych możliwościach i środkach finansowych próbuje sobie ten dług odzyskiwać, bujając się latami ze sprawą cywilną w przepełnionych sądach.

 

Brawo.

 

 

 

Piszesz to, bo wiesz, ze tak wlasnie bedzie? Widziales szczegolowy projekt, jak to wszystko bedzie rozwiazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

Mysle, ze nikt tego nie wytlumaczy lepiej niz Ty sam :phi:

 

Powinni pójść dalej i wszystkie należności wobec Państwa ściągać nie z dłużnika (bo to może się okazać trudne i żmudne) lecz z pierwszego lepszego gościa z kasą, luźno powiązanego ze sprawą. A jak mu się nie podoba to niech on się buja wtedy.

 

Nie ma to zbyt wiele wspólnego z demokracją ale przyzwyczaiłem się już. I nie chodzi tu tylko o samochody. To jest piękna furtka prawna do kładzenia łapy na cudzej własności pod dowolnym pretekstem, którą się wprowadza na nośnym medialnie temacie tylko po to, żeby gawiedź wsadziła sobie kolejny raz rękę do nocnika klaszcząc przy tym i wiwatując.

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

Ten, komu zabiorą i ma sobie odzyskiwać to chyba właśnie jest podatnik który straci przez to mnóstwo swoich pieniędzy. Nie wygląda mi to na nieangażowanie pieniędzy podatników.

 

 

 

 

strasznie kombinujesz. Pożyczanie samochodu czy to prywatnie czy jako działalność to jest jakaś odpowiedzialność, a nie tylko profity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

Powinni pójść dalej i wszystkie należności wobec Państwa ściągać nie z dłużnika (bo to może się okazać trudne i żmudne) lecz z pierwszego lepszego gościa z kasą, luźno powiązanego ze sprawą. A jak mu się nie podoba to niech on się buja wtedy.

 

serio nie kumasz tego, że jak pożyczasz komuś swój samochód to jest to decyzja, która może mieć różne skutki i jest to też Twoja odpowiedzialność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

Piszesz to, bo wiesz, ze tak wlasnie bedzie? Widziales szczegolowy projekt, jak to wszystko bedzie rozwiazane?

 

Ja doskonale wiem jak będzie. Powstanie kulawe i nieefektywne prawo, w którym jeden bubel będzie poganiał następny, prawdziwi przestępcy obejdą je w trymiga a bogu ducha winni ludzie będą się bujać latami o swoje własne pieniądze. Ale klaszczący tłum tego nie zauważy i znów odda w wyborach swój głos na populistów.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

strasznie kombinujesz. Pożyczanie samochodu czy to prywatnie czy jako działalność to jest jakaś odpowiedzialność, a nie tylko profity.

 

Ja się nie mogę doczekać aż Państwo pozabiera w miastach wszystkie autobusy MPK.

:hehe:

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał:

serio nie kumasz tego, że jak pożyczasz komuś swój samochód to jest to decyzja, która może mieć różne skutki i jest to też Twoja odpowiedzialność?

 

Nie widzę powodu dla którego jeden dorosły człowiek ma odpowiadać karnie za czyny innego. A Ty widzisz?

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maro_t napisał:

 

serio nie kumasz tego, że jak pożyczasz komuś swój samochód to jest to decyzja, która może mieć różne skutki i jest to też Twoja odpowiedzialność?

Dobry zwyczaj nie pozyczaj.

Raczej przypadkowej osobie nie pozyczyc swojego Jaga, a te nieprzypadkowe chyba na tyle znasz, ze wiesz czy ma tendenje do jazdy na bani czy nie.

Nie widze tu zadnego problemu, ale mozesz miec inne zdanie :oki:

 

Tak swoja droga, kiedy komus swoje auto pozyczyles?;)

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja doskonale wiem jak będzie. Powstanie kulawe i nieefektywne prawo, w którym jeden bubel będzie poganiał następny, prawdziwi przestępcy obejdą je w trymiga a bogu ducha winni ludzie będą się bujać latami o swoje własne pieniądze. Ale klaszczący tłum tego nie zauważy i znów odda w wyborach swój głos na populistów.

 

No tak, brakowalo nawiazania do polityki. To jeszcze czekam az ktos wmiesza w to wszystko katolikow i bedzie komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

No tak, brakowalo nawiazania do polityki. To jeszcze czekam az ktos wmiesza w to wszystko katolikow i bedzie komplet.

A to ten pomysł nie jest czysto polityczny? Można przywalić zwyczajnie grzywnę i ustanowić zabezpieczenie na mieniu delikwenta na jej potrzeby. Tylko trzeba by to zrobić szybko, zanim typ zdąży przygotować się do uniknięcia odpowiedzialności. Nikt przecież nie ukrywa majątku bo wypił u cioci na imieninach i postanowił w przypływie głupoty wsiąść do auta... 

 

 

Lament jest, że pijani bez prawka dalej jeżdżą. Że Ci co im zabrali za wykroczenia też... A kara za to jest, żadna a ryzyko złapania zerowe.

Wychodzi jak któryś przyp.... tak że kogoś zabije. I powiedz rodzinie ofiar, że zabraliśmy mu ten rozbity wrak... Myślisz, że konfiskata tego wraku jakoś wpłynie na decyzję alkoholika czy jechać po kolejną flaszkę? 

 

Służby mogły by ruszyć dupę i od czasu do czasu sprawdzić co delikwent z zakazem prowadzenia porabia... Dyskretnie, przy okazji jakiegoś patrolu itp... 

A jak go złapią za kierownicą to przyp... solidną karę finansową + ograniczenie wolności + prace społeczne. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał:

No tak, brakowalo nawiazania do polityki. To jeszcze czekam az ktos wmiesza w to wszystko katolikow i bedzie komplet.

 

No to bez polityki, udajmy że nie wymyślili tego rządzący lecz Autokącikowicze. 

 

Pytanie 1:

Czy mogę prosić o wskazanie podstaw tego, żeby sprawcy przestępstwa zamienić odpowiedzialność karną (przepadek mienia) na cywilną (roszczenie ze strony właściciela pojazdu) a osobie postronnej, niebędącej sprawcą przypisać odpowiedzialność karną (przepadek mienia) za niepopełniony przez nią czyn?

 

Pytanie 2:

Jadę na wakacje i wstawiam auto na plac przed firmą sąsiada żeby postało na widoku kamer gdy mnie nie ma. Pijany pracownik sąsiada zabiera auto i go łapią. Auto miałem w leasingu. Dodatkowo na aucie ciąży zastaw bankowy bo firma leasingowa podparła się kredytem.

I teraz:

- Kto ma pozwać pracownika sąsiada? Skąd wziąć jego dane (RODO go chroni a nikt tu nie jest stroną postępowania)?

- Czy mogę przestać spłacać raty leasingowe?

- Czy firma leasingowa może przestać spłacać kredyt?

 

 

Prosiłbym kącikowych prawników o interpretację.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie widzę powodu dla którego jeden dorosły człowiek ma odpowiadać karnie za czyny innego. A Ty widzisz?

 

 

też nie. Ale widzę sens odpowiadania za swoje czyny: decyzji pożyczenia komuś samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

też nie. Ale widzę sens odpowiadania za swoje czyny: decyzji pożyczenia komuś samochodu

 

Będziesz zatem w stanie pomóc mi z nakreślonym tutaj problemem? No i dlaczego decyzja pożyczenia komuś samochodu jest zagrożona odpowiedzialnością KARNĄ?

 

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krawiec napisał:

A to ten pomysł nie jest czysto polityczny? Można przywalić zwyczajnie grzywnę i ustanowić zabezpieczenie na mieniu delikwenta na jej potrzeby. Tylko trzeba by to zrobić szybko, zanim typ zdąży przygotować się do uniknięcia odpowiedzialności. Nikt przecież nie ukrywa majątku bo wypił u cioci na imieninach i postanowił w przypływie głupoty wsiąść do auta... 

 

Lament jest, że pijani bez prawka dalej jeżdżą. Że Ci co im zabrali za wykroczenia też... A kara za to jest, żadna a ryzyko złapania zerowe.

Wychodzi jak któryś przyp.... tak że kogoś zabije. I powiedz rodzinie ofiar, że zabraliśmy mu ten rozbity wrak... Myślisz, że konfiskata tego wraku jakoś wpłynie na decyzję alkoholika czy jechać po kolejną flaszkę? 

 

Ja tu polityki nie widze. Wali mnie czy takie prawo ustanowi PiS czy PO czy nawet Kukiz, bo jestem za. Co nie oznacza, ze od razu bede na nich glosowal. W przeciwienstwie do co niektorych potrafie pewne kwestie rozgraniczac.

 

Brak prawka nie uniemozliwia prowadzenia auta. Brak auta juz bardziej, nie sadzisz?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

też nie. Ale widzę sens odpowiadania za swoje czyny: decyzji pożyczenia komuś samochodu

 

A co z przekazaniem w użytkowanie narzędzia?
Bo pożyczyć to można od szwagra, sąsiada...Właściciel firmy transportowej niczego nikomu nie pożycza.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

No to bez polityki, udajmy że nie wymyślili tego rządzący lecz Autokącikowicze. 

 

Pytanie 1:

Czy mogę prosić o wskazanie podstaw tego, żeby sprawcy przestępstwa zamienić odpowiedzialność karną (przepadek mienia) na cywilną (roszczenie ze strony właściciela pojazdu) a osobie postronnej, niebędącej sprawcą przypisać odpowiedzialność karną (przepadek mienia) za niepopełniony przez nią czyn?

 

Pytanie 2:

Jadę na wakacje i wstawiam auto na plac przed firmą sąsiada żeby postało na widoku kamer gdy mnie nie ma. Pijany pracownik sąsiada zabiera auto i go łapią. Auto miałem w leasingu. Dodatkowo na aucie ciąży zastaw bankowy bo firma leasingowa podparła się kredytem.

I teraz:

- Kto ma pozwać pracownika sąsiada? Skąd wziąć jego dane (RODO go chroni a nikt tu nie jest stroną postępowania)?

- Czy mogę przestać spłacać raty leasingowe?

- Czy firma leasingowa może przestać spłacać kredyt?

 

 

Prosiłbym kącikowych prawników o interpretację.

 

To nie do mnie te pytania, bo ja prawnikiem nie jestem.

 

Tak w ogole, to robijasz gowno na atomy, nie wiedzac jeszcze czym to smierdzi. Widziales szczegoly tego projektu, konkretne zapisy poruszajace ww kwestie?

Moze najpierw poczekajmy na konkrety a potem bedzie mozna sie nad nimi pastwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maro_t said:

 

też nie. Ale widzę sens odpowiadania za swoje czyny: decyzji pożyczenia komuś samochodu

 

A przy okazji panstwo sie wzbogaci kosztem przedsiebiorcy, bo pracownik okazal sie alkoholikiem :hehe:

Genialne w swojej prostocie ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

Tak w ogole, to robijasz gowno na atomy, nie wiedzac jeszcze czym to smierdzi.

 

Zupełnie niesłusznie przecież, bo życie zna wyłącznie proste i czarno-białe przypadki.

:ok:

 

 

1 minutę temu, zinger napisał:

Widziales szczegoly tego projektu, konkretne zapisy poruszajace ww kwestie? Moze najpierw poczekajmy na konkrety a potem bedzie mozna sie nad nimi pastwic.

 

Pastwię się nad idiotycznym i nierealnym pomysłem przerzucania odpowiedzialności na kogokolwiek innego niż sprawca. Nie wiem czy przemyśleli go rządzący ale tu nie ma rządzących. Są za to kącikowicze, którzy go popierają (lub nawet są jego autorami bo w sumie nie wiem gdzie ten pomysł padł pierwszy raz) i na pewno go nie przemyśleli. Korzystam z okazji, żeby uświadomić im jak bardzo jest to nieprzemyślane.

 

No i konkludując - jeśli prawo przepadku samochodu będzie dotyczyć tylko właściciela pojazdu złapanego za kółkiem to będzie martwe. Jeśli będzie dotyczyć kogokolwiek innego to będzie niemożliwe do zastosowania bez gwałcenia podstawowych, konstytucyjnych zasad porządku prawnego i prawa własności osób postronnych. Ten pomysł cały jest idiotyczny i ma służyć jako kiełbasa wyborcza dla tłumu. Myślałem, że wszyscy tutaj już wiedzą jak to działa i machną ręką a tymczasem znaleźli się tacy, którym się to podoba. No to obnażam głupotę tego pomysłu w nadziei, że spojrzą trzeźwiej.

 

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał:

 

Przeczytałeś ten materiał i zweryfikowałeś co pismaki napisali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

A przy okazji panstwo sie wzbogaci kosztem przedsiebiorcy, bo pracownik okazal sie alkoholikiem :hehe:

Genialne w swojej prostocie ;]

 

Wychodzi na to, że jak pożyczysz komuś nóż a on nim wyrżnie pół miasta to nie ma problemu. Ale jak wyleasingujesz firmie samochód, której pracownik wypije małpkę i przejedzie tak przez bramę to jesteś przestępcą. Oto Polska właśnie.

:hehe:

 

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Zupełnie niesłusznie przecież, bo życie zna wyłącznie proste i czarno-białe przypadki.

:ok:

 

 

 

Pastwię się nad idiotycznym i nierealnym pomysłem przerzucania odpowiedzialności na kogokolwiek innego niż sprawca. Nie wiem czy przemyśleli go rządzący ale tu nie ma rządzących. Są za to kącikowicze, którzy go popierają (lub nawet są jego autorami bo w sumie nie wiem gdzie ten pomysł padł pierwszy raz) i na pewno go nie przemyśleli. Korzystam z okazji, żeby uświadomić im jak bardzo jest to nieprzemyślane.

 

No i konkludując - jeśli prawo przepadku samochodu będzie dotyczyć tylko właściciela pojazdu złapanego za kółkiem to będzie martwe. Jeśli będzie dotyczyć kogokolwiek innego to będzie niemożliwe do zastosowania bez gwałcenia podstawowych, konstytucyjnych zasad porządku prawnego i prawa własności osób postronnych. Ten pomysł cały jest idiotyczny i ma służyć jako kiełbasa wyborcza dla tłumu. Myślałem, że wszyscy tutaj już wiedzą jak to działa i machną ręką a tymczasem znaleźli się tacy, którym się to podoba. No to obnażam głupotę tego pomysłu w nadziei, że spojrzą trzeźwiej.

 

 

Kurde, szkoda, ze prawodawcy z tych wszystkich krajow, gdzie to funksjonuje, nie czytaja AK, bo po przeczytaniu tego watku by pewnie czym predzej u siebie prawo pozmieniali. Bo skoro piszesz, ze sie tak sie nie da, to zapewne tak musi byc.:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Wychodzi na to, że jak pożyczysz komuś nóż a on nim wyrżnie pół miasta to nie ma problemu. Ale jak wyleasingujesz firmie samochód, której pracownik wypije małpkę i przejedzie tak przez bramę to jesteś przestępcą. Oto Polska właśnie.

:hehe:

 

Tak wlasnie bedzie :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Kurde, szkoda, ze prawodawcy z tych wszystkich krajow, gdzie to funksjonuje, nie czytaja AK, bo po przeczytaniu tego watku by pewnie czym predzej u siebie prawo pozmieniali. Bo skoro piszesz, ze sie tak sie nie da, to zapewne tak musi byc.:oki:

Ale masz pewność że w tych innych krajach przepadek mienia dotyczy też sprzętu powierzonego ?

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Kurde, szkoda, ze prawodawcy z tych wszystkich krajow, gdzie to funksjonuje, nie czytaja AK, bo po przeczytaniu tego watku by pewnie czym predzej u siebie prawo pozmieniali. Bo skoro piszesz, ze sie tak sie nie da, to zapewne tak musi byc.:oki:

 

Możesz przytoczyć dokładne brzmienie tamtejszych przepisów to sprawdzimy jak to funkcjonuje i czy na pewno jest tak, jak sobie to wyobrażałeś.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WaWeR napisał:

Ale masz pewność że w tych innych krajach przepadek mienia dotyczy też sprzętu powierzonego ?

 

 

 

ZTCP to działa tak, że orzeka się grzywnę w jakiejśtam wysokości (chyba powiązanej z wartością pojazdu ale dość luźno i w skomplikowany sposób żeby najgorzej na tym nie wyszli kierowcy miejskich autobusów) i zabezpiecza się pojazd na poczet tej grzywny JEŻELI jest on własnością sprawcy. Jeżeli nie jest to oczywiście nie, bo by to nie miało sensu.

Ale dajmy się wypowiedzieć tym, którzy właśnie na inne kraje się powoływali. No bo skoro się powoływali to chyba mają dokładną wiedzę, nieprawdaż?

;]

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

Ale u nas bedzie, przeciez kolega wyzej pisal :hmm:

 

:phi:

 

Oczywiście tryb powinien być przypuszczający, użyłem figury retorycznej chyba nie do końca zrozumianej. A więc sprostuję: tak właśnie BYŁOBY, gdyby Autokącikowicze stanowili prawo.

 

:skromny:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Możesz przytoczyć dokładne brzmienie tamtejszych przepisów to sprawdzimy jak to funkcjonuje i czy na pewno jest tak, jak sobie to wyobrażałeś.

:ok:

 

 

Tak, tak, juz lece neta wertowac, nic innego do roboty nie mam :bzik:

 

Ale jak bardzo chcesz, a jestem pewien, ze chcesz, to sam poszukasz i zaraz tu pieknie wszystko nam wylozysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Tak, tak, juz lece neta wertowac, nic innego do roboty nie mam :bzik:

 

Myślałem, że wiesz skoro się powołujesz. Nie spotkałem się jeszcze na AK z przypadkiem gdy ktoś się na coś powoływał a nie miał dokładnej wiedzy. To byłoby przecież niepoważne, nieprawdaż?

:skromny:

 

 

2 minuty temu, zinger napisał:

Ale jak bardzo chcesz, a jestem pewien, ze chcesz, to sam poszukasz i zaraz tu pieknie wszystko nam wylozysz.

 

Ani mi się śni. To nie ja wymyśliłem "inne kraje w których to funkcjonuje". Ja tylko mówię "sprawdzam".

:ok:

 

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WaWeR napisał:

Ale masz pewność że w tych innych krajach przepadek mienia dotyczy też sprzętu powierzonego ?

 

 

Nie mam, ale zakladam, ze te kwestie tez tam sa jakos roztrzygniete. Bo chyba Polska nie jest wyjatkowa w tym aspekcie?;)

 

Tak samo, jak nie wiem dokladnie, jak to bedzie mialo u nas funkcjonowac. Ale chyba niektorzy juz wiedza, sadzac po bardzo szczegolowej analizie przypadkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zinger napisał:

Brak prawka nie uniemozliwia prowadzenia auta. Brak auta juz bardziej, nie sadzisz?;)

Ale moment, mówimy tu o pojeździe pracodawcy, albo kolegi... Bo jak pojazd jest własnością sprawcy to tematu nie mam... zabezpieczenie na poczet grzywny i święto... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przeczytałeś ten materiał i zweryfikowałeś co pismaki napisali? 
Dałem inny link niżej bo coś mi się w odpowiedzi pochrzaniło, ale wkleję jeszcze raz, żebyś nie przeoczył https://sn.dk/Danmark/FAKTA-Saadan-er-reglerne-for-konfiskation-af-bil/artikel/1449064
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Myślałem, że wiesz skoro się powołujesz. Nie spotkałem się jeszcze na AK z przypadkiem gdy ktoś się na coś powoływał a nie miał dokładnej wiedzy. To byłoby przecież niepoważne, nieprawdaż?

Dobrze, ze Ty masz dokladna wiedze, jak to u nas bedzie wygladalo. W sumie glupio na poczatku zalozylem, ze nie wiesz, to byloby przeciez niepowazne, nieprawdaz?

 

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

Ani mi się śni. To nie ja wymyśliłem "inne kraje w których to funkcjonuje". Ja tylko mówię "sprawdzam".

:ok:

Oczywiscie :ziew:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

Cos czuje, ze beda niezle zniwa jesli to przejdzie

Raczej nie przejdzie, bo w dużej mierze może dotyczyć wyborców małego i bandy jego. A poza tym komu konfiskujemy? Pijanemu Kierowcy? Właścicielowi auta? Jak pijak jechał pożyczonym to konfiskujemy jego auto, to czym jechał czy oba? Jak ma więcej aut to jedno czy może wszystkie? Co z różnego rodzaju wynajmem, autami służbowymi? Tego się chyba nie da sensownie skonstruować ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krawiec napisał:

Ale moment, mówimy tu o pojeździe pracodawcy, albo kolegi... Bo jak pojazd jest własnością sprawcy to tematu nie mam... zabezpieczenie na poczet grzywny i święto... 

 

Krawiec

Ale wczesniej pisales o tych co nie maja uprawnien itp. To oni nadal sluzbowymi furami jezdza? No to jesli tak, to tez nie widze problemu zeby pracodawcy, ktory pozwala firmowymi jezdzic bez uprawnien auta konfiskowali, jesli delikwent w tym aucie spowoduje wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janusz napisał:

https://sn.dk/Danmark/FAKTA-Saadan-er-reglerne-for-konfiskation-af-bil/artikel/1449064 Takich artykułów jest mnóstwo, bo przepisy były mocno dyskutowane w Danii.

 

Teraz wróć do mojego zdania i pokaż mi kraj, który ma takie przepisy do których się odnosiłem.

 

Edyta - skoro dodałeś "bym nie przeoczył", to ja zwracam się z uwagą, byś czytał ze zrozumieniem na co odpowiadasz i co przytaczasz. 

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

Ale wczesniej pisales o tych co nie maja uprawnien itp. To oni nadal sluzbowymi furami jezdza? No to jesli tak, to tez nie widze problemu zeby pracodawcy, ktory pozwala firmowymi jezdzic bez uprawnien auta konfiskowali, jesli delikwent w tym aucie spowoduje wypadek.

A jak pracodawca ma skutecznie zweryfikować czy jego pracownik ma nadal uprawnienia? To że ma fizycznie blankiet przecież nic nie znaczy...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krawiec napisał:

A jak pracodawca ma skutecznie zweryfikować czy jego pracownik ma nadal uprawnienia? To że ma fizycznie blankiet przecież nic nie znaczy...

 

Krawiec

Chcesz powiedziec, ze teraz to nie jest jakos weryfikowane przez pracodawcow, szczegolnie w odniesieniu do zawodowych kierowcow? Pytam serio, bo ja tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Teraz wróć do mojego zdania i pokaż mi kraj, który ma takie przepisy do których się odnosiłem.
 
Edyta - skoro dodałeś "bym nie przeoczył", to ja zwracam się z uwagą, byś czytał ze zrozumieniem na co odpowiadasz i co przytaczasz. 
"Tak, rozwiązanie idealne - właściciel firmy ma ponosić konsekwencje, bo pracownik się nachlał i narozrabiał :facepalm: Pokaż mi takie rozwiązania poza Polską."
"14 czerwca od czasu wejścia w życie nowego prawa skonfiskowano 237 pojazdów. W 94 przypadkach do zajęcia doprowadził inny kierowca niż właściciel samochodu". Chodziło mi o to, że są rozwiązania, gdzie konsekwencje ponosi właściciel samochodu.
P. S.
Napisałem żebyś nie przeoczył, bo wcześniej podczas cytowania coś mi się pochrzaniło i robiłem to drugi raz. To nie była złośliwość w stosunku do Ciebie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał:

 

pod warunkiem, że konfiskata będzie bezwględna, bez znaczenia czy auto własne, w leasingu, służbowe, pożyczone od kolegi czy z wypożyczalni. Konfiskata i potem niech sobie ewentualnie właściciel auta dochodzi rekompensaty od pijaka za kierownicą.

a najlepiej jeszcze niech zabierają mieszkanie albo bar, w którym kierowca się nawalił.

  • Kocham 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zinger napisał:

Ale wczesniej pisales o tych co nie maja uprawnien itp. To oni nadal sluzbowymi furami jezdza? No to jesli tak, to tez nie widze problemu zeby pracodawcy, ktory pozwala firmowymi jezdzic bez uprawnien auta konfiskowali, jesli delikwent w tym aucie spowoduje wypadek.

 

To firmy mają dostęp do CEPiK i dostają informację o decyzji administracyjnej o zatrzymaniu PJ lub uprawnień kierowcy? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał:

 

To firmy mają dostęp do CEPiK i dostają informację o decyzji administracyjnej o zatrzymaniu PJ lub uprawnień kierowcy? 

Nie wiem, pytam. Imo powinny miec sposob na weryfikacje, czy pracownik, ktoremu powierzaja mienie w postaci samochodu, posiada odpowiednie uprawenienia do jego prowadzenia. To chyba nic dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zinger napisał:

Dobrze, ze Ty masz dokladna wiedze, jak to u nas bedzie wygladalo. W sumie glupio na poczatku zalozylem, ze nie wiesz, to byloby przeciez niepowazne, nieprawdaz?

 

Ja mam tylko wiedzę jak to nie może wyglądać przy obecnym porządku prawnym. Jeśli wiesz coś więcej to możesz napisać.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, krawiec napisał:

Ale moment, mówimy tu o pojeździe pracodawcy, albo kolegi... Bo jak pojazd jest własnością sprawcy to tematu nie mam... zabezpieczenie na poczet grzywny i święto... 

 

Jeśli jest własnością sprawcy to już teraz sąd może orzec zabezpieczenie na poczet grzywny - i to nie tylko samochodu. To jest tylko medialna burza w szklance wody.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

 

Ja mam tylko wiedzę jak to nie może wyglądać przy obecnym porządku prawnym. Jeśli wiesz coś więcej to możesz napisać.

:ok:

 

 

Zalozmy, na potrzeby tego watku, ze faktycznie takowo wiedze posiadasz. To nadal nie oznacza, ze wiesz, jak ma docelowo wygladac, co wielokrotnie podkreslalem i sugerowalem, zeby na koncowe wyroki poczekac, jak beda znane konkrety.

 

To nie ja zaczalem snuc roznorakie teorie i rozkminiac co by bylo gdyby... :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.