Skocz do zawartości

Diesel do 15 koła


Mike013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam auta do ok 15 000zł. Koniecznie ropniak co najmniej 120km.

Auto będzie służyło do śmigania wokół komina - zawieźć/odebrać dzieci ze szkoły, mniejsze zakupy. Czyli najczęściej trasy rzędu 10-15km.

Ale co jakiś czas też dłuższe wypady rzędu 100-400km. Ogólnie rocznie wyjdzie coś ok 20 000km. W każdym razie nie musi być jakieś bardzo pakowne (obecnie wielkość stilo w zupełności wystarcza).

Co do typu auta, to tu trochę jest problem... żona uparła się że żadne kombi 'bo jest za długi' i też nie sedan.

W grę wchodzi tylko hatchback lub nie za duży minivan.

 

Po głowie chodzi mi BMW 118d lub 120d, Scenic oraz Corolla Verso, jest jeszcze Golf V (ale bardzo mało tego na rynku) - na pewno żaden fiat (miałem już dwa, czas na zmianę) oraz A3.

Wiem, że ta przewaga krótkich tras, to trochę katowanie dizelka, dlatego zastanawiam się,  czy nie szukać silnika na zwykłym wtrysku (nie common rail). W przypadku bawarki są takie dwa silniki 122 kuce(118d) oraz 163 kuce(120d). Nie wiem jak ta sprawa wygląda w przypadku renówki i toyoty.

A może zupełnie inna propozycja 

Edytowane przez Mike013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest jeżdżone 😉 jednak to głównie takie 10-15km trasy. Raz na tydzień (max 2) też jest dłuższy wyjazd. Mocno chodzi mi po głowie ta bmka. I nie chodzi o jakiś lans, tylko o to, że nie bardzo jest w czym wybierać u konkurencji. Jeździł ktokolwiek czymś takim śmigał prośbą o info jak się to sprawuje. 

Znajomy miał 5kę, to niemal osiwiał przez nią. 

Edytowane przez Mike013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kkm rocznie to się zgodzę że auto nie stygnie, Tipo robię 30-40kkm rocznie i nie raz stoi 2-3 dni nie ruszane. Kwestia jakie trasy, jakie odcinki. Nie podałeś pułapu cenowego.  Zorientuj się w kwestii połączenia BMW i diesel z tamtych roczników, osoba z rodziny miała E46 2.0d i w przeciągu 2 lat przeszła pęknięcie wału korbowego, dwumas i itp, wtrysk pilotujący, pompa wtryskowa jedynie co nie robił to turbiny bo zdążył ja rozbić😆 U mnie w okolicy jest gość co ogarnia BMW od paru lat, na naprawę pomp wtryskowych i wtryskiwaczy jeżdżą do niego ludzie z całej PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 23:31, Mike013 napisał:

Co do typu auta, to tu trochę jest problem... żona uparła się że żadne kombi 'bo jest za długi' i też nie sedan.

 

moja też tak mówiła... ale teraz jeździ i mówi że nie czuje zbytnio różnicy, a kamera cofania która się pojawiła dodatkowo sprawia że jest jej łatwiej niż w HB

 

z Vaga musisz sprawdzić bo 2.0TDI z początków produkcji i niektóre 1.9 TDI były wadliwe

aurisy ok

taka fabia jest tez w miarę dobra ale moze za mala dla ciebie

https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-fabia-kombi-CID5-IDLzJbI.html#9a4a4f48ba

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.