Skocz do zawartości

Jak pomalować bramę garażową (płytowa uchylna)


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie koloru domu brązowe bramy do garażu nie pasują do reszty elewacji.

Oprócz tego po 20 latach kolor jest już mocno spłowiały (od wewnątrz są sporo ciemniejsze).

Przymierzam się do ich pomalowania na jakiś szary/grafitowy kolor.

 

No i teraz pytanie - czym i jak je pomalować, żeby wyszła ładna powierzchnia/faktura.

Nie muszę uzyskać idealnej powierzchni, bo musiałbym iść w malowanie natryskowe - a do tego nie mam narzędzi.

 

Rok temu malowałem drzwi wejściowe - normalną jakąś farbą z Leroya i małym wałkiem - wyszło bardzo dobrze.

 

Tutaj natomiast największy problem widzę w malowaniu tych wąskich zagłębień.

Bo te szerokie panele, to machnę wałkiem.

 

Może ktoś z was malował już taką bramę i ma doświadczenie/może pokazać fotki.

IMG_6162.JPG

IMG_6163.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pistoletem uważaj bo ci łatwo zabryzga wszystko dookoła, a jak zawieje to i na auta na zewnątrz może polecieć

co do koloru...

biały się dobrze komponuje

image.png.33a24336c35e53f2a2539e1d0c81a73e.png

 

ale u ciebie zostało sporo elementów brązowawych (rynna, kostka, podmurówka) także trzeba to jakoś z sensem dobrać, bo w stricte szarość się nie uda raczej pójść, chyba że będziesz całość zmieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 12:58, Tomo napisał:

No i teraz pytanie - czym i jak je pomalować, żeby wyszła ładna powierzchnia/faktura.

To jest blacha czy jakieś PCV? Ja tutaj widzę dwie możliwości - wałek, nawet jakiś specjalny diy do zagłębień i zwykły do reszty, albo pomalować same "wierzchy", może wyjść ciekawie :phi:. Najlepszy był by jednak natrysk, nie jest to żadna filozofia a sprzęt na weekend pożyczysz od sąsiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 12:58, Tomo napisał:

Po zmianie koloru domu brązowe bramy do garażu nie pasują do reszty elewacji.

Oprócz tego po 20 latach kolor jest już mocno spłowiały (od wewnątrz są sporo ciemniejsze).

Przymierzam się do ich pomalowania na jakiś szary/grafitowy kolor.

 

No i teraz pytanie - czym i jak je pomalować, żeby wyszła ładna powierzchnia/faktura.

Nie muszę uzyskać idealnej powierzchni, bo musiałbym iść w malowanie natryskowe - a do tego nie mam narzędzi.

 

Rok temu malowałem drzwi wejściowe - normalną jakąś farbą z Leroya i małym wałkiem - wyszło bardzo dobrze.

 

Tutaj natomiast największy problem widzę w malowaniu tych wąskich zagłębień.

Bo te szerokie panele, to machnę wałkiem.

 

Może ktoś z was malował już taką bramę i ma doświadczenie/może pokazać fotki.

 

 

 

To nie propozycja, tylko głośno myślę :) A może nałożyć na tę bramę jakieś panele pcv, sklejkę, coś innego w docelowym kolorze, albo coś co można łatwo pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, spad napisał:

 

To nie propozycja, tylko głośno myślę :) A może nałożyć na tę bramę jakieś panele pcv, sklejkę, coś innego w docelowym kolorze, albo coś co można łatwo pomalować?

 

A nie będzie to przypadkiem kolidować z profilami przy otwieraniu? Zresztą żeby to estetycznie zrobić to łatwiej byłoby całą bramę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amazaque napisał:

To jest blacha czy jakieś PCV? Ja tutaj widzę dwie możliwości - wałek, nawet jakiś specjalny diy do zagłębień i zwykły do reszty, albo pomalować same "wierzchy", może wyjść ciekawie :phi:.

 

Zwykła blacha.

 

Malowałem panele ścienne takim wałkiem kształtowym i jednak marna faktura wychodziła w tych zagłębieniach.

A na panelach ściennych zagłębienie ma ok. 8 mm szerokości i ze 2 mm głębokości.

W bramie to przetłoczenie jest sporo głębsze - ok. 5 mm.

 

3 godziny temu, amazaque napisał:

Najlepszy był by jednak natrysk, nie jest to żadna filozofia a sprzęt na weekend pożyczysz od sąsiada. 

 

Żaden z moich sąsiadów nie posiada pistoletu i kompresora.

Poza tym malowane pistoletem pierwszy raz, to zdaje się też nie jest takie proste - łatwo zacieków narobić :hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 13:43, bielaPL napisał:

z pistoletem uważaj bo ci łatwo zabryzga wszystko dookoła, a jak zawieje to i na auta na zewnątrz może polecieć

co do koloru...

biały się dobrze komponuje

image.png.33a24336c35e53f2a2539e1d0c81a73e.png

 

ale u ciebie zostało sporo elementów brązowawych (rynna, kostka, podmurówka) także trzeba to jakoś z sensem dobrać, bo w stricte szarość się nie uda raczej pójść, chyba że będziesz całość zmieniał?

 

Bramę mogę do malowania zdjąć i położyć na płask.

 

Cała reszta brązowa zostaje - bo o ile wymienić rynny to nie problem, o tyle już oblachowanie to za dużo roboty (zresztą na domu też jest brązowa blacha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

To nie propozycja, tylko głośno myślę :) A może nałożyć na tę bramę jakieś panele pcv, sklejkę, coś innego w docelowym kolorze, albo coś co można łatwo pomalować?

 

Nie - to marnie by wyglądało, poza tym niepotrzebnie obciąży bramę - będzie się ciężej podnosić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomo napisał:

 

Nie - to marnie by wyglądało, poza tym niepotrzebnie obciąży bramę - będzie się ciężej podnosić.

 

 

A jakbyś pomalował to takim barankiem jak do podwozi i progów w wybranym kolorze? To chyba nie robi zacieków i nie widać mazi przy pędzlu, a strukturka może fajnie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 12:58, Tomo napisał:

o zmianie koloru domu brązowe bramy do garażu nie pasują do reszty elewacji.

Oprócz tego po 20 latach kolor jest już mocno spłowiały (od wewnątrz są sporo ciemniejsze).

Przymierzam się do ich pomalowania na jakiś szary/grafitowy kolor.

 

No i teraz pytanie - czym i jak je pomalować, żeby wyszła ładna powierzchnia/faktura.

Nie muszę uzyskać idealnej powierzchni, bo musiałbym iść w malowanie natryskowe - a do tego nie mam narzędzi.

 

Rok temu malowałem drzwi wejściowe - normalną jakąś farbą z Leroya i małym wałkiem - wyszło bardzo dobrze.

 

Tutaj natomiast największy problem widzę w malowaniu tych wąskich zagłębień.

Bo te szerokie panele, to machnę wałkiem.

 

Może ktoś z was malował już taką bramę i ma doświadczenie/może pokazać fotki.

Ojciec malował drzwi na działce wejściowe , nie miał jak Ty sprzętu więc najpierw czyszczenie , matowanie a potem kupował gotowy lakier w sprayu ( w mieszalni) ale przy tej powierzchni to będzie zupełnie nieopłacalne cenowo i lepiej było kupić pistolet pod kompresor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlorokauczuk albo poliuretanowa farba. Jedno i drugie trudne do "gładkiego" nałożenia.
Kluczowe chyba ( poza oczywistym odtłuszczenie i zmatowieniem/ zsxorstkowaniem delikatnym) będzie chyba położenie rozcieńczonego podkładu w kolorze- to w tych rowkach może Cię uratowac.
Jakaś lakiernia w okolicy by Ci tego nie psiknela jak im to przygotujesz i zawieziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fili_P napisał:

Chlorokauczuk albo poliuretanowa farba. Jedno i drugie trudne do "gładkiego" nałożenia.
Kluczowe chyba ( poza oczywistym odtłuszczenie i zmatowieniem/ zsxorstkowaniem delikatnym) będzie chyba położenie rozcieńczonego podkładu w kolorze- to w tych rowkach może Cię uratowac.
Jakaś lakiernia w okolicy by Ci tego nie psiknela jak im to przygotujesz i zawieziesz?
 

 

Nowa brama płytowa kosztuje w markecie 850 PLN - nie chcę iść w jakieś niesamowite koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy rzeczywiście warto się przejmować faktem, że wałek kształtowy lub pędzel zostawi inną fakturę farby w zagłębieniach. Czy ktoś będzie te drzwi oglądał z odległości 1m i oceniał doskonałość powierzchni?  Pomalujesz, będą pasować do elewacji i git.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.