Skocz do zawartości

Prawdziwa Włoszka Giulia z Niemcem na pokładzie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dareek napisał:

może jako naczelny janusz AK dowiesz się czegoś pożytecznego 👍

 

Pamiętaj, że msisz w każdym poście używać słowa "Janusz" żeby mi było łatwiej wyszukiwać. Na razie nieźle Ci idzie, dziękuję.

:skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Konar napisał:

Mam Giulie od 2017 roku gdzie z 200 koni  (wersja Super) mam zrobione 319 tylko programem. Na codzień auto używane przez moją żonę która robi prawie codziennie ponad 100 km po mieście. Do dzisiaj zrobione ponad 100kkm.

Podobno pierwszy rocznik produkcji nie różnił się mechanicznie w wersjach 200 i 280, tylko softem. Później się to zmieniło i 200 dostała słabszy osprzęt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zejk napisał:

Podobno pierwszy rocznik produkcji nie różnił się mechanicznie w wersjach 200 i 280, tylko softem. Później się to zmieniło i 200 dostała słabszy osprzęt. 

 

Wyczytałem na zagranicznych forach, że tak było i zmiany zaszły jak dostały silniki GPF. Wtedy ta 280 dostała tez większe turbo i coś pisali także o EGR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mugen napisał:

Dla mnie tragedia ale o gustach się nie dyskutuje :)

Jako user z nazwą słynnej japońskiej firmy tuningowej powinieneś coś o tym wiedzieć 😁 Dużo osób nie może patrzeć na seryjne FK2 albo FK8👍 Także są gusta włoskie i japońskie 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stig napisał:

Jako user z nazwą słynnej japońskiej firmy tuningowej powinieneś coś o tym wiedzieć 😁 Dużo osób nie może patrzeć na seryjne FK2 albo FK8👍 Także są gusta włoskie i japońskie 😁

Nick ma ponad 20 lat, nigdy nie miałem hondy i nie planuje mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Manx napisał:

Nie posiadałem Giulii, więc jak to często bywa na AK, uważam że jestem odpowiednio kompetentny by się wypowiedzieć 😉

A na poważnie pozwolę sobie na mały off topic, skoro Giulia jest na tapecie.
Dziś widziałem taką oto przepiękną Giulię: Wersja GTAm (opracowana przy wspólpracy z Sauberem), jedna z 500 szt na świecie (w PL ponoć jest 5 szt), 540 KM, cena.....ponad 900k zł😱

Szczęka mi opadła przy tym aucie i się normalnie zakochałem.. na szczęście mnie nie stać, a poza tym zostały już wyprzedane i ich wartość rośnie.4632D120-E20B-4D17-8077-3486D768D00F.jpeg.d68ab3bc4b56bd7adbfe1d903a895b2d.jpeg4BF3EC60-CE1A-4E1D-A001-267EAEC353DB.jpeg.5109dc0297550ad2889db8d854fe9373.jpeg499301C1-D7CC-4A9E-A1AF-6F9F66DE9E56.jpeg.68c89b9254ac2801c084af173d258f78.jpeg

 

A myślałem że podjeżdżanie pod przedszkole moim autem to szczyt braku gustu. Teraz wiem że się grubo myliłem ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Chodzi o te z silnikiem 500KM, nie wiem jak to oznaczenie dokładnie wygląda. Swego czasu były artykuły jak spędzały więcej czasu w serwisie niż u właścicieli a same silniki lubią się rozpadać. 

O zwykłych rzeczywiście nie słychać ale zwykłe nie budzą tyle emocji.

 

 

Stary, wypowiadasz się w temacie a nie odróżniasz Q4 od Quadrifoglio :hehe: 

  • Lubię to 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

Stary, wypowiadasz się w temacie a nie odróżniasz Q4 od Quadrifoglio :hehe: 

 

No tak, faktycznie zmienili oznaczenie QV na Q a ja myślałem, że zmienili QV na Q4. Wskutek tej mojej niewiedzy auta stały się natychmiast bezawaryjne.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

No tak, faktycznie zmienili oznaczenie QV na Q a ja myślałem, że zmienili QV na Q4. Wskutek tej mojej niewiedzy auta stały się natychmiast bezawaryjne.

;l

 

 

nie, ale Ty wyszedłeś na dyletanta ;]

 

faktycznie pierwsze wersje Quadrifoglio miały duży problem z oprogramowaniem i serwisy sobie z tym nie radziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bergerac napisał:

nie, ale Ty wyszedłeś na dyletanta ;]

 

Nigdy nie twierdziłem, że jestem ekspertem od oznaczeń Alfy Romeo.

 

 

6 minut temu, bergerac napisał:

faktycznie pierwsze wersje Quadrifoglio miały duży problem z oprogramowaniem i serwisy sobie z tym nie radziły.

 

Wygląda na to, że nie tylko z oprogramowaniem. Pierwszy lepszy artykuł:

 

https://www.caranddriver.com/reviews/a23145269/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-reliability-update/

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

A myślałem że podjeżdżanie pod przedszkole moim autem to szczyt braku gustu. Teraz wiem że się grubo myliłem ;]

Nie znasz sie , przedszkolaki piały by z zachwytu ... a Fajne mamy by sie smialy ale gdybyś zaprosił na jazde to by sie przepychały ktora ma 1 jechać 😆 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergerac napisał:

ależ zajebista!

https://www.alfaromeo.pl/nowa-giulia-gta

 

Jakbym kupił Q4 to bym przed wyjazdem z salonu kazał ten spoiler zamontować ... a co 😁 

 

 

O taka alfa to bylo marzenie 

https://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=im_4a1ade62e8197&ga_id=GA_4a1ad4a132369

 

W latach 90tych w Polsce mieliśmy nawet puchar 156 . 

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Manx napisał:

Nie posiadałem Giulii, więc jak to często bywa na AK, uważam że jestem odpowiednio kompetentny by się wypowiedzieć 😉

A na poważnie pozwolę sobie na mały off topic, skoro Giulia jest na tapecie.
Dziś widziałem taką oto przepiękną Giulię: Wersja GTAm (opracowana przy wspólpracy z Sauberem), jedna z 500 szt na świecie (w PL ponoć jest 5 szt), 540 KM, cena.....ponad 900k zł😱

Szczęka mi opadła przy tym aucie i się normalnie zakochałem.. na szczęście mnie nie stać, a poza tym zostały już wyprzedane i ich wartość rośnie.4BF3EC60-CE1A-4E1D-A001-267EAEC353DB.jpeg.5109dc0297550ad2889db8d854fe9373.jpeg

 

patrząc na takie auta upewniam się, że jest jakaś granica wielkości felgi i cenkości opony powyżej której auto przesaje wyglądać fajnie a zaczyna wyglądać karykaturalnie. Tutaj niestety już jest poza tą granicą. Auto piękne, kolor niesamowity, ale jakby koła były odrobinę mniejsze i ten tylny spojler również.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maro_t napisał:

 

patrząc na takie auta upewniam się, że jest jakaś granica wielkości felgi i cenkości opony powyżej której auto przesaje wyglądać fajnie a zaczyna wyglądać karykaturalnie. Tutaj niestety już jest poza tą granicą. Auto piękne, kolor niesamowity, ale jakby koła były odrobinę mniejsze i ten tylny spojler również.

Tylko że tutaj to nie jest na pokaz. Musi wejść duża tarcza i zacisk. Spojler to samo. Aerodynamikę opracowano w firmie Sauber, czyli tej samej która konstruuje bolid F1 Alfy Romeo. Spojler jest regulowany i generuje już nie pamiętam jakie wartości w kg docisku. GTAM z reszta to nie jest auto na codzień. Klatka z tyłu i brak kanapy to tylko jedna z

cech upośledzających użytkowanie, ale przecież nie o to chodziło. Jest „normalniejsza” wersja GTA

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maro_t napisał:

patrząc na takie auta upewniam się, że jest jakaś granica wielkości felgi i cenkości opony powyżej której auto przesaje wyglądać fajnie a zaczyna wyglądać karykaturalnie. Tutaj niestety już jest poza tą granicą. Auto piękne, kolor niesamowity, ale jakby koła były odrobinę mniejsze i ten tylny spojler również.

Eeeee...

Też nie lubię wielkich felg ale akurat tu pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maro_t napisał:

patrząc na takie auta upewniam się, że jest jakaś granica wielkości felgi i cenkości opony powyżej której auto przesaje wyglądać fajnie a zaczyna wyglądać karykaturalnie. Tutaj niestety już jest poza tą granicą. Auto piękne, kolor niesamowity, ale jakby koła były odrobinę mniejsze i ten tylny spojler również.

ale Ty wiesz w ogóle co to jest za auto ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Nigdy nie twierdziłem, że jestem ekspertem od oznaczeń Alfy Romeo.

ja to wiem od początku, dobrze, że teraz Ty też to wiesz :hehe: Od wielu innych rzeczy też nie jesteś, ale często się wypowiadasz jakby był ;)

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Wygląda na to, że nie tylko z oprogramowaniem. Pierwszy lepszy artykuł:

 

https://www.caranddriver.com/reviews/a23145269/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-reliability-update/

nieźle. Poczytaj sobie co się z BMW dzieje :ok: 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

ale Ty wiesz w ogóle co to jest za auto ? :lol:

 

to że jest to auto typowo na tor, nie znaczy że nie ma się podobać. OK, rozumiem że te wszystkie dodatki mają sens, ale do jednych aut to pasuje, do innych mniej. Takie "uzbrojenie" pasuje do Civica Type R, który już nawet w podstawie wygląda jak jakiś potworek z japońskich kreskówek, a nie do smukłej i eleganckiej Włoszki. ;] Takie jest moje zdanie, oczywiście kazdy ma swoje. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

ja to wiem od początku, dobrze, że teraz Ty też to wiesz :hehe: Od wielu innych rzeczy też nie jesteś, ale często się wypowiadasz jakby był ;)

 

Buduję mądrze brzmiące zdania to wszyscy myślą, że się znam. :skromny:

 

Wypowiadanie się tutaj na tematy, na których się człowiek naprawdę zna to najprostsza droga do rozstroju nerwowego. Staram się tego unikać, chociaż nie zawsze się udaje. Z drugiej strony - od początku tego wątku piszę o tym co wyczytałem w Internecie a nie o jakiejś tajemnej wiedzy bo jej nie mam. I warto podkreślić, że nikt z dyskutantów też nie, bo tutaj nikt takiego auta nie miał. A od czytania Internetu to my tu jesteśmy wszyscy ekspertami. Więc udowadnianie mi, że się nie znam bo takim autem nie jeździłem przez kogoś kto też nie jeździł ale za to śledzi katalogi i wie która cyferka oznaczenia jest od czego nic nie wnosi do merytoryki wypowiedzi.

;]

 

 

1 godzinę temu, bergerac napisał:

nieźle. Poczytaj sobie co się z BMW dzieje :ok: 

 

I tak bym wolał chyba BMW od Mercedesa, gdzie serwis robi wszystko żeby klienta zniechęcić. W lokalnym serwisie BMW przynajmniej byłbym dobrze obsłużony bo mnie tam przypadkiem znają. 

Ale ja tu w ogóle nie o tym - ja nawet nie mam tu problemu czy ta Alfa się psuje czy nie psuje. Serio pisałem autorowi wątku żeby ją kupił. Ma inne auto więc zakładam, że ta Alfa ma być jakimś autem na weekendy czy coś. A w takiej sytuacji ten parametr można spokojnie pominąć. Alfa ma inne zalety i nie ma sensu udowadniać, że jest bezawaryjna (niezależnie czy jest czy nie jest). Nie o to w niej chodzi. Lepiej się skupić na tym jak ta Alfa się prowadzi.

:ok:

 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

to że jest to auto typowo na tor, nie znaczy że nie ma się podobać. OK, rozumiem że te wszystkie dodatki mają sens, ale do jednych aut to pasuje, do innych mniej. Takie "uzbrojenie" pasuje do Civica Type R, który już nawet w podstawie wygląda jak jakiś potworek z japońskich kreskówek, a nie do smukłej i eleganckiej Włoszki. ;] Takie jest moje zdanie, oczywiście kazdy ma swoje. ;]

To jest wersja specjalna, limitowana  więc styliści tutaj co najwyżej kolory wybierali. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, zejk said:

Podobno pierwszy rocznik produkcji nie różnił się mechanicznie w wersjach 200 i 280, tylko softem. Później się to zmieniło i 200 dostała słabszy osprzęt. 

 

Zgadza się, dlatego tak ładnie sie zrobiła tylko softem. W brew pozorom ( oprócz faktycznych drobiazgów wymagajacych potem poprawek produkcyjnych) auta z produkcji przed 47 tygodniem 2016 sa dosyc pancerne. Potem je modyfikowano aby utrudnic min modyfikacje lub zaoszczędzić ( 1 intercooler zamiast 2óch w wersji 200HP  itp.) .

 

Napewno nie są to auta dla wszystkich, mnie bardzo przypasowały.

 

Pozdrawiam

 

Konar

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Twoja cierpliwość w kwestii poszukiwań, staje się legendarna.
Nie. To nie tak. Po prostu kilku typów z forum przez swoje zacietrzewienie, a może zarozumiałość nie ogarnęło kompletnie, że mnie się ze zmianą auta w ogóle nie spieszy i zaczęli tworzyć teorie, kabarety i taką tam kompletnie niepotrzebną działalność rozrywkową, a nawet paranaukową - patrz wątek wgniotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bochumil napisał:

Nie. To nie tak. Po prostu kilku typów z forum przez swoje zacietrzewienie, a może zarozumiałość nie ogarnęło kompletnie, że mnie się ze zmianą auta w ogóle nie spieszy i zaczęli tworzyć teorie, kabarety i taką tam kompletnie niepotrzebną działalność rozrywkową, a nawet paranaukową - patrz wątek wgniotek emoji2957.png

Aczkolwiek auta z wgniotką nie kupisz? Czy coś się zmieniło?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 13:58, sdss napisał:

Demo Zobacz ofertę: Alfa Romeo Stelvio 510KM https://allegro.pl/ogloszenie/alfa-romeo-stelvio-510km-11057095618

 

360k za alfę, ile to warte będzie za 2 lata ? 50k ?

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 21:46, Marcin79 napisał:

Posiadał ktos Giulie ? 🤣

Jakieś opinie o serwisie moze o spalaniu @bergerac ? 😆

 

Skrzynia automat podobno od bmw.

Dwie wersje silnikowe 2.0 - 200 i 280 ps.

Przy 280 ps ma 5 do stófki i kosztuje 200 tys... to chyba najtańsza "5" do stofki na rynku .

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-giulia-veloce-2-0-gme-turbo-q4-at8-my21-2021r-ID6E49Mx.html#8c8d283756

 

 

Miałem kilka msc Stelvio 280.

Bardzo czuły układ jezdny. 

Auto dość głośne. 

Środek fajnie wygląda, ale np. konsole środkowa pod naciskiem kolana mogłeś dość wyraźnie przesunąć. 

 

Po liftowe wersję mają sporo poprawek. 

 

Giulie jako auto na codzień, mające dawać frajdę bym kupił. 

Nie jest idealna, ale jest wyrazista.

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bnow napisał:

Bardzo czuły układ jezdny

tego nie kumam - wszyscy mi na to zwracali uwagę, uważaj, itp. Rzeczywiście reaguje szybciej, ale w mojej perspektywie czucie drogi i auta jest znacznie lepsze niż np. w BMW 5, Audi A6, Insigni, Mercedesie C czy GLC (tymi autami jeździłem bezpośrednio przed Stelvio). Nie wiem o co chodzi, czy rzeczywiście większość kierowców ma problem, żeby to ogarnąć ?

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.