Skocz do zawartości

Prawdziwa Włoszka Giulia z Niemcem na pokładzie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, gfr napisał:

 

Jeżdziłem GLC i XC60 przed zakupem. Jednak wybralem Stelvio. Żeby nie było - to pierwsza Alfa jaką mam. Miałem też Kię Optimę, żeby nie było że nie mam porównania 😃

Byłem na jeździe testowej identyczną alfa jak sherif. Mam bardzo podobne odczucia dotyczące silnika i skrzyni. Nie mogłem doszukać się tych 280 KM. 

Przy alfie 2.0 tsi idzie z dołu jak szalone. Co nie zmienia faktu, że czuć że samochód jest lekki i prowadzi się jak po sznurku. Sądziłem, że gorzej będzie z komfortem bo auto było na felgach 21 cali. Zabił mnie natomiast obraz z kamery cofania. Sam sprzedawca stwierdził, że to już przesada bo upgrade tego dla producenta byłby pomijalnym kosztem. 

 

Jeżdziłem też xc60 B5 i jakoś z silnikiem dogadałem się dużo lepiej. Podobnie było z hamulcami, które zrobiły na mnie dużo lepsze wrażenie niż w alfie. Gdyby volvo jeszcze skręcało jak alfa....

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 20:32, rwIcIk napisał:

Masakra.

Nigdy nie kupiłbym auta ze skopanymi multimediami, nie wyciszonym, nie komfortowym.

Na szczęście w moim wieku nie potrzebuję mocnego silnika.

Za to w Koreańczyku mam komfort, ciszę, sprawne wyposażenie.

 

del

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 15:24, bergerac napisał:

niestety nie ma. To był jeden z powodów, który zastanawiał mnie czy wziąć czy nie. Przyznaję, że ksenony są dobre i jasno świecą, ale ledy w Insignii były klasę wyżej.

 

Drugim powodem był brak wentylowanych siedzeń.

 

Jednak się zdecydowałem i przyznaję, że to pierwsze auto, które mi daje prawdziwą frajdę z jazdy, mimo tych dwóch minusów.

del

 

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dareek napisał:

po 70 tkm mam dokładnie to samo odczucie. dla mnie wady to hałas i spalanie  ( po 70 tkm 10,5 litra) z hałasem zacząłem walkę od opon i ... przednich bocznych szyb zastąpionych laminowanymi- mega zdecydowania poprawa. a co do świateł- wymień palniki na osram night laser - jest przepaść in plus.

 

Krytykujesz tucsona za 100k,ze tandeta, ale alfa za 200k, w ktorej musiales wymienic opony i szyby, zeby pozbyc sie halasu i palniki w lampach, zeby dobrze swiecily, to juz gitara.

 

Nie mam nic do alf, co wiecej, zawsze mi sie podobaly i tez uwazam, ze Stelvio czy Gulia to jedne z ladniejszych aut. Nie watpie tez, ze swietnie sie prowadza, choc nie kazdemu ich charakterystyka musi pasowac.

Ale irytuje mnie takie slepe i jednostronne spojrzenie wlascicieli tej marki, ktorzy skacza do gardel kazdemu, kto odwazy sie powiedziec cos negatywnego o tych autach. Stad moje wczesniejsze, ironiczne, wypowiedzi. Ot, takie tam dyrdymaly :phi:

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Konrad` napisał:

Byłem na jeździe testowej identyczną alfa jak sherif. Mam bardzo podobne odczucia dotyczące silnika i skrzyni. Nie mogłem doszukać się tych 280 KM. 

Przy alfie 2.0 tsi idzie z dołu jak szalone. Co nie zmienia faktu, że czuć że samochód jest lekki i prowadzi się jak po sznurku. Sądziłem, że gorzej będzie z komfortem bo auto było na felgach 21 cali. Zabił mnie natomiast obraz z kamery cofania. Sam sprzedawca stwierdził, że to już przesada bo upgrade tego dla producenta byłby pomijalnym kosztem. 

 

Jeżdziłem też xc60 B5 i jakoś z silnikiem dogadałem się dużo lepiej. Podobnie było z hamulcami, które zrobiły na mnie dużo lepsze wrażenie niż w alfie. Gdyby volvo jeszcze skręcało jak alfa....

 

 

Czyli przynajmniej dla nas, silnik Volvo, zawieszenie Alfy, ukł kierowniczy Alfy, skrzynie chyba są te same (ZF), wyposażenie Volvo, obsługa Volvo, deska + kierownica Alfy ale reszta wnętrza Volvo, nadwozie do wyboru :phi:.

Ja bezpośrenio przed/po testach przesiadłem się z T4 i mimo 190KM i masy by Volvo miałem wrażenie, że mój kloc jest dynamiczniejszy. Kiedy mu nie wcisnę jedzie :smirk: .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dareek napisał:

A co do kamer -moje przednia i tylna mają się jak na foto poniżej. Podobnie jak działanie AA i CP po wi-fi. Wada - brak dotyku ekranu no ale cóż-  nie da się mieć wszystkiego.

Co to za dziwna kamera taka duża ?

No i wrzuć coś po ciemku, bo w dzień, czy w rozświetlonym garażu to każda zadziała. Ja wiem, że to pierdoły, ale tj pisałem wcześniej, mam wąski garaż z wjazdem pod katem ze ślepej, wąskiej i nieoświetlonej ulicy :bzik:.

 

Odnośnie mocy, zastanawiając się mocno nad zakupem nie śledziłem krzywych momentu, nie czytałem opinii, poza tymi kilkoma tutaj, poprostu nie chciałem się negatywni czy pozytywnie nastawiać. Jeżeli jest tj piszesz to może rzeczywiście 200KM byłoby lepsze, ale AFAIK w wyższych wersjach jest tylko 280KM. Z drogiej strony 200KM w takim aucie .. trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dareek napisał:

😂🤣🤣😂 ty tak na trzeźwo? w rodzinie jest tucson 2020 - takiej tandety i zapachu chińskich trampek nie pamiętam od czasów PRL-u. po 5 tkm - właśnie w ASO wymienili deskę i poszycia siedzeń gąbki oraz boczki i wykładzinę podłogową, bo tak waliło że nie do wytrzymania- na wiosnę się przekonamy czy pomogło, a jak nie to pójdzie do żyda bo nie da się wytrzymać a w masce przeciwgazowej nie da się jeździć- o demonie prędkości 132 konie nie wspomnę- autko za całe 105 tys pln.

 

No i masz @rwIcIk, doigrałeś się. Alfaholik strikes back.

Im gorszy jest Hyundai tym lepsza Alfa.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dareek napisał:

200 konna i 280 konna mają inną charakterystykę rozwijania mocy- 200 idzie od ok 1500 obr a 280 tka 2,5. Kolejny mit- moc jest taka sama we wszystkich trybach tylko czułość gazu i reakcje skrzyni są inne. sprawdzane na hamowni( 280 tka bez GPF) A co do kamer -moje przednia i tylna mają się jak na foto poniżej. Podobnie jak działanie AA i CP po wi-fi. Wada - brak dotyku ekranu no ale cóż-  nie da się mieć wszystkiego.

no i inna kwestia - jak zrobił @sherif- przejechał się stwierdził że czegoś innego oczekiwał i pewne rzeczy mu nie pasują i po kłopocie. Niestety jak zwykle klienci dostają auta nieprzygotowane ale to taka włoska przypadłość - ogromna wada niestety pokutująca od lat.

obraz.png

249340942_602517311201663_252137996718711213_n.jpg

kamera.png

 

taka jakosc obrazu mialem w mojej pierwszej komorce siemien S6, dramat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Ale irytuje mnie takie slepe i jednostronne spojrzenie wlascicieli tej marki, ktorzy skacza do gardel kazdemu, kto odwazy sie powiedziec cos negatywnego o tych autach. Stad moje wczesniejsze, ironiczne, wypowiedzi. Ot, takie tam dyrdymaly :phi:

to chyba zapominasz o właścicielach aut z grupy VW ;)

 

Myślę, że takiego Superba nic nie przebiję. Mamy raptem na forum dwóch oszołomów od Alfy i tyle. Z drugiej strony fakt jest taki, że goście, którzy tu krytykują Alfę mało wiedzą na ten temat, więc trudno się dziwić reakcjom ;)

Mnie to osobiście bawi, ale coś w tym wszystkim jest. Tak samo jak każdy właściciel Apple to fanboy itp.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dareek napisał:

😂🤣🤣😂 ty tak na trzeźwo? w rodzinie jest tucson 2020 - takiej tandety i zapachu chińskich trampek nie pamiętam od czasów PRL-u. po 5 tkm - właśnie w ASO wymienili deskę i poszycia siedzeń gąbki oraz boczki i wykładzinę podłogową, bo tak waliło że nie do wytrzymania- na wiosnę się przekonamy czy pomogło, a jak nie to pójdzie do żyda bo nie da się wytrzymać a w masce przeciwgazowej nie da się jeździć- o demonie prędkości 132 konie nie wspomnę- autko za całe 105 tys pln.

Może ten smród związany jest z właścicielem 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bergerac napisał:

to chyba zapominasz o właścicielach aut z grupy VW ;)

 

Myślę, że takiego Superba nic nie przebiję. Mamy raptem na forum dwóch oszołomów od Alfy i tyle. Z drugiej strony fakt jest taki, że goście, którzy tu krytykują Alfę mało wiedzą na ten temat, więc trudno się dziwić reakcjom ;)

Mnie to osobiście bawi, ale coś w tym wszystkim jest. Tak samo jak każdy właściciel Apple to fanboy itp.

Imo nie do konca trafne porownanie.

Kojarze tu 3 posiadaczy Stelvio, z czego dwoch cytuje "oszolomow".

Teraz ilu jest tu userow gupy VW, a ilu z nich ma takie miano zasluguje wg Ciebie? Domyslam sie kogo masz na myli piszac o superbie, a gdzie cala reszta ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że fani marki alfa to mają jakiś spory kompleks na tle Kia ;]
Ostatnio jak jechałem nad morze polskie S7 to taki posiadacz stelvio nie dał się wyprzedzić Sorento z rowerami chyba przez 10km. Co się zamierzałem do wyprzedzania to przyspieszał od 130 tak do prawie 200km/h. Dopiero po jakimś czasie chyba stwierdził, że pow. 130 to za głośno w kabinie i odpuścił. ;]
Ale to działa w obie strony. Spróbuj autem włoskim wyprzedzić auto niemieckie... Sprawdzone wielokrotnie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bochumil napisał:
W dniu 28.10.2021 o 19:54, MarcG napisał:
Widzę, że fani marki alfa to mają jakiś spory kompleks na tle Kia ;]
Ostatnio jak jechałem nad morze polskie S7 to taki posiadacz stelvio nie dał się wyprzedzić Sorento z rowerami chyba przez 10km. Co się zamierzałem do wyprzedzania to przyspieszał od 130 tak do prawie 200km/h. Dopiero po jakimś czasie chyba stwierdził, że pow. 130 to za głośno w kabinie i odpuścił. ;]

Ale to działa w obie strony. Spróbuj autem włoskim wyprzedzić auto niemieckie... Sprawdzone wielokrotnie.

Jakto zrobić? Niemieckie są szybsze gdzie nie spojrzeć…. Niemcy maja wyższe moce w topowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakto zrobić? Niemieckie są szybsze gdzie nie spojrzeć…. Niemcy maja wyższe moce w topowych modelach.

Tu nie chodzi o prędkości ekstremalnie autostradowe tylko o samo wyprzedzanie. Prędkość nie jest istotna. Kretynów przeczulonych na własnym punkcie znajdziesz za kierownicą z właściwie każdym logo.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bochumil napisał:


Tu nie chodzi o prędkości ekstremalnie autostradowe tylko o samo wyprzedzanie. Prędkość nie jest istotna. Kretynów przeczulonych na własnym punkcie znajdziesz za kierownicą z właściwie każdym logo.

Najszybsze to i tak służbowe/flotowe Skody. Nawet ostatnio taka Fabia rąbała rano w mieście wszystkich 🤣 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 13:15, sherif napisał:

Najmocniejszy arg auta: silnik i tutaj mniej rozczarował ;(, charakterystyka jak w TDI. Słaby dół i mocna góra.

Z ciekawości podejrzałem wykresy z hamowni i wychodzi na to że dupohamownia Cię oszukała. Tzn faktycznie przy 3000 ma górkę momentu, ale poniżej, od 2000 ma dokładnie tyle samo Nm co 2.0 tsi 250KM które podobno "ciągnie jak szalone od dołu"

Wersja 200 konna w Stelvio ma równo Nm od 2000 i stąd wrażenie że lepiej idzie z dołu od wersji 280.

 

Stelvio 280:

130200145_Screenshot_20211101-222535_SamsungInternet.jpg.066b37a73f589bd8175150ba1f403af4.jpg

 

Q5 2.0 tsi:

1808050222_Screenshot_20211101-222720_SamsungInternet.jpg.a968e33168dd1abefbf187ebd7262eea.jpg

Screenshot_20211101-222405_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrus napisał:

Z ciekawości podejrzałem wykresy z hamowni i wychodzi na to że dupohamownia Cię oszukała. Tzn faktycznie przy 3000 ma górkę momentu, ale poniżej, od 2000 ma dokładnie tyle samo Nm co 2.0 tsi 250KM które podobno "ciągnie jak szalone od dołu"

Wersja 200 konna w Stelvio ma równo Nm od 2000 i stąd wrażenie że lepiej idzie z dołu od wersji 280.

Tj pisałem nie przeglądałem wykresów, nie sugerowałem się testami, opisałem swoje wrażenia. Odnośnie słabego dołu kilka osób wyżej też to potwierdziło. Auto brałem po to aby finalnie przekonać się do zakupu, więc bardziej od parametrów liczą się dla mnie wrażenia, a te były słabe niestety. Stelvio 200KM nie jeździłem, więc nie mam porównania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Tj pisałem nie przeglądałem wykresów, nie sugerowałem się testami, opisałem swoje wrażenia. Odnośnie słabego dołu kilka osób wyżej też to potwierdziło. Auto brałem po to aby finalnie przekonać się do zakupu, więc bardziej od parametrów liczą się dla mnie wrażenia, a te były słabe niestety. Stelvio 200KM nie jeździłem, więc nie mam porównania.

 

Fajnie byłoby zobaczyć czy wykresy są takie same dla różnych trybów jazdy.

:hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Tj pisałem nie przeglądałem wykresów, nie sugerowałem się testami, opisałem swoje wrażenia. Odnośnie słabego dołu kilka osób wyżej też to potwierdziło. Auto brałem po to aby finalnie przekonać się do zakupu, więc bardziej od parametrów liczą się dla mnie wrażenia, a te były słabe niestety. Stelvio 200KM nie jeździłem, więc nie mam porównania.

 

Tylko ciekawe jest to czy ten dół jest faktycznie słaby czy odczucia są oszukane przez tą górkę momentu przy 3000 obr ?

 

Miałem kiedyś 1.9TDI w Octavii - w serii górka momentu była gdzieś w okolicach 1900 obr. co dawało wrażenie strasznie mocnego dołu, seryjny 1.6 w Golfie IV miał płaski moment i nie dawał takiego kopa, ale jadąc obok siebie, te auta miały zbliżone osiągi.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrus napisał:

 

Tylko ciekawe jest to czy ten dół jest faktycznie słaby czy odczucia są oszukane przez tą górkę momentu przy 3000 obr ?

 

Miałem kiedyś 1.9TDI w Octavii - w serii górka momentu była gdzieś w okolicach 1900 obr. co dawało wrażenie strasznie mocnego dołu, seryjny 1.6 w Golfie IV miał płaski moment i nie dawał takiego kopa, ale jadąc obok siebie, te auta miały zbliżone osiągi.

 

 

 

Jest duża szansa że zwykłe odczucie. Ogólnie w dieslu było tak jak w tej Octavii więc posiadacze cieszyli się że "ma kopa" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

 

Jest duża szansa że zwykłe odczucie. Ogólnie w dieslu było tak jak w tej Octavii więc posiadacze cieszyli się że "ma kopa" ;]

tak wrzuciłem na szybko w porównanie https://zeperfs.com/en/match8408-6600-6563-6807.htm

 

image.png.3072d874c9cfe13ea32685f345cad7fa.png

 

image.png.350e4ba7630476659cd043d0788a49de.png

 

image.png.49eeb4a4b31bd44bd21b8ed1c710928d.png

 

image.png.0a0a2e75642b36ef2e273c2ccb26cd88.png

 

Wkleiłem część, dużo jest na stronie. Ogólnie fajna stronka. Szczerze mówiąc, widać, że wszystkie auta z tej półki mają konkret odejście (przynajmniej dla mnie). Dla mnie przyspieszenie od 80 to 120 w okolicach 5 sekund to bardzo dobry wynik.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Fajnie byłoby zobaczyć czy wykresy są takie same dla różnych trybów jazdy.

:hmm:

 

 

Fajnie, tylko trzeba pamiętaj, że nie tylko samą mapą się to różni. Dużo zmienia sama skrzynia.

 

4 minuty temu, Piotrus napisał:

Tylko ciekawe jest to czy ten dół jest faktycznie słaby czy odczucia są oszukane przez tą górkę momentu przy 3000 obr ?

 

Miałem kiedyś 1.9TDI w Octavii - w serii górka momentu była gdzieś w okolicach 1900 obr. co dawało wrażenie strasznie mocnego dołu, seryjny 1.6 w Golfie IV miał płaski moment i nie dawał takiego kopa, ale jadąc obok siebie, te auta miały zbliżone osiągi.

IMHO to pierwsze. Autem jechałem po mieście, więc przez pierwsze 10km nie przekraczałem 3krpm. Od pierwszych metrów coś mi nie pasowało. Dopiero po przejechaniu się po eSce uwierzyłem, że auto ma ponad 200KM :). Być może ma tu też znaczenie reakcja na pedał gazu a tu czasem wymuszana jest ekologia - co oszywiście jest bezsensu, bo jeżeli auto nie przyspiesza tak jak chcę, to wciskam mu mocniej, co zazwyczaj kończy się redukcją.

 

Oczywiście odczucia czasem zawodzą. Dla przykładu jak testowałem Sorento 1.6i obawiałem się słabej elastyczności i przyspieszenia w obrębie prędkości autostradowych. Specjalnie zmierzyłem kilka razy czas przy 80-140kmph aby porównać z moim obecnym autem. Czas okazał się identyczny, ale przy większych prędkościach łatwiej się oszukać gabaryty, prowadzenie, wyciszenie mają tu znaczenie.

Podobnie jak piszesz z dieslem, szczególnie z tymi z czasów 1.9. Można mieć wrażenie, że wciska w fotel tak przyspiesza, bo racja wciska, szkoda tylko, że tak krótko :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotrus napisał:

 

Tylko ciekawe jest to czy ten dół jest faktycznie słaby czy odczucia są oszukane przez tą górkę momentu przy 3000 obr ?

 

Miałem kiedyś 1.9TDI w Octavii - w serii górka momentu była gdzieś w okolicach 1900 obr. co dawało wrażenie strasznie mocnego dołu, seryjny 1.6 w Golfie IV miał płaski moment i nie dawał takiego kopa, ale jadąc obok siebie, te auta miały zbliżone osiągi.

 

 

 

Nadal jednak jednym z nich jeździło się przyjemniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sherif napisał:

Fajnie, tylko trzeba pamiętaj, że nie tylko samą mapą się to różni. Dużo zmienia sama skrzynia.

 

Ale to jest ta sama ZF chyba? Różnią się jakoś? Czy tylko softem?

 

 

19 minut temu, sherif napisał:

IMHO to pierwsze. Autem jechałem po mieście, więc przez pierwsze 10km nie przekraczałem 3krpm. Od pierwszych metrów coś mi nie pasowało. Dopiero po przejechaniu się po eSce uwierzyłem, że auto ma ponad 200KM :). Być może ma tu też znaczenie reakcja na pedał gazu a tu czasem wymuszana jest ekologia - co oszywiście jest bezsensu, bo jeżeli auto nie przyspiesza tak jak chcę, to wciskam mu mocniej, co zazwyczaj kończy się redukcją.

 

Oczywiście odczucia czasem zawodzą. Dla przykładu jak testowałem Sorento 1.6i obawiałem się słabej elastyczności i przyspieszenia w obrębie prędkości autostradowych. Specjalnie zmierzyłem kilka razy czas przy 80-140kmph aby porównać z moim obecnym autem. Czas okazał się identyczny, ale przy większych prędkościach łatwiej się oszukać gabaryty, prowadzenie, wyciszenie mają tu znaczenie.

Podobnie jak piszesz z dieslem, szczególnie z tymi z czasów 1.9. Można mieć wrażenie, że wciska w fotel tak przyspiesza, bo racja wciska, szkoda tylko, że tak krótko :phi:.

 

Sęk w tym, że w normalnych warunkach zwykle potrzebujesz tego właśnie na krótko ale od razu zamiast później i dłużej.

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dark_Knight napisał:

 

Nadal jednak jednym z nich jeździło się przyjemniej.

 

 

A to już zależy kto co lubi - pamiętam jak sprzeczaliśmy się w tamtych czasach z @ppmarian co jest lepsze - on miał wtedy ten 1.6 8V w Toledo. Każdy z nas miał swoje zdanie.

 

Wrażenie przyjemnej jazdy nie zmienia dynamiki auta podczas wyprzedzania, na to wpływ ma wielkość pola pod wykresem momentu.

 

Może wystarczy skasować tą górkę Nm i nagle okaże się że jednak fajnie idzie od dołu .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

Ale to jest ta sama ZF chyba? Różnią się jakoś? Czy tylko softem?

Wg dealera ZF. Chodzi mi o różne ustawienia skrzynie względem programów.

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

Sęk w tym, że w normalnych warunkach zwykle potrzebujesz tego właśnie na krótko ale od razu zamiast później i dłużej.

No właśnie, wciskasz - jedzie, bez względu na obroty czy bieg.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

Wg dealera ZF. Chodzi mi o różne ustawienia skrzynie względem programów.

No właśnie, wciskasz - jedzie, bez względu na obroty czy bieg.

Tu pewnie wchodzi WLTP caly na bialo :phi: W zwyklyum trybie jest ospala zeby spelniac jak najnizsze normy. Nie twierdze, ze nie da sie tak jezdzic ale w Leonie w trybie Comfort jest szybko ale nie czuc tych 290KM dopiero w trybie sport robi sie szybko. Z tym, ze jakbym mial klikac przyciskiem po kazdym uruchomieniu to by mnie szlag trafil wiec jezdze w comfort. :hehe: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotrus napisał:

Wrażenie przyjemnej jazdy nie zmienia dynamiki auta podczas wyprzedzania, na to wpływ ma wielkość pola pod wykresem momentu.

O to to 🤣 Odkrywam motoryzacje na nowo. To latanie po obrotach na jednym biegu do 8krpm (to jeszcze nie odcina) na jakimś fajnym krętym odcinku to coś pięknego 👍 Kto tak nie jeździł to ciężko będzie mu zrozumieć. 

Tak, turbobenzyna na codzień lepsza 😁 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

IMHO to pierwsze. Autem jechałem po mieście, więc przez pierwsze 10km nie przekraczałem 3krpm. Od pierwszych metrów coś mi nie pasowało. Dopiero po przejechaniu się po eSce uwierzyłem, że auto ma ponad 200KM

 

to jest coś jak moja Astra 200KM. Przy mniejszych prędkościach, przy szybszym ruszaniu mam wrażenie że Leon 1.5 TSI 150KM jest szybszy. Chodzi o zestrojenie sprzęgła, pedału gazu, pracy lewarka itd. Ogólnie kilka rzeczy. Za to jak się pokręci po obrotach, albo pociśnie trochę z "niemieckimi" prędkościami po autostradzie to dopiero czuć te konie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stig napisał:

To latanie po obrotach na jednym biegu do 8krpm (to jeszcze nie odcina) na jakimś fajnym krętym odcinku to coś pięknego 👍 Kto tak nie jeździł to ciężko będzie mu zrozumieć. 

Na telefonie nie widziałem jakie masz auto w profilu i pomyślałem sobie WTF, takie obroty w Alfie?  Ale już widzę :oki:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
On 9/27/2021 at 10:00 PM, stig said:

Pytanie czy Tonale w ogóle będzie 😁 Tzn. ma być tylko kiedy bo ciagle przesuwają premierę. 

 

Cos sie chyba ruszylo w temacie ;]

https://forzaitalia.pl/news/alfa-romeo-tonale-moze-zadebiutowac-8-lutego-2022

https://spidersweb.pl/autoblog/alfa-romeo-tonale-specyfikacja-przecieki/

 

Edytowane przez Maciej__
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

Cos sie chyba ruszylo w temacie ;]

Super ja nadal czekam na nowy cennik Stelvio, który miał być w listopadzie :phi:.

Chociaż może coś zmieniają bo konfigurator nie działa:

https://www.alfaromeo.pl/konfigurator/stelvio/#/version

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

130k chyba nie starczy chociaż …

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A to już zależy kto co lubi - pamiętam jak sprzeczaliśmy się w tamtych czasach z [mention=129742]ppmarian[/mention] co jest lepsze - on miał wtedy ten 1.6 8V w Toledo. Każdy z nas miał swoje zdanie.
 
Wrażenie przyjemnej jazdy nie zmienia dynamiki auta podczas wyprzedzania, na to wpływ ma wielkość pola pod wykresem momentu.
 
Może wystarczy skasować tą górkę Nm i nagle okaże się że jednak fajnie idzie od dołu .
Dokładnie. Nie raz miałem okazje stanac na kresce (człowiek był mlody i glupi) z tdi 90KM i mimo że diesel miał dobre 50Nm więcej najczęściej zostawał z lekko z tyłu a wersja 110KM tdi szła rowno z 1.6 8v 100KM

Jednak jak zaczął się czas chipów dla tdi to to magia benzyny wolnossacej umarła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmarian napisał:

Dokładnie. Nie raz miałem okazje stanac na kresce (człowiek był mlody i glupi) z tdi 90KM i mimo że diesel miał dobre 50Nm więcej najczęściej zostawał z lekko z tyłu a wersja 110KM tdi szła rowno z 1.6 8v 100KM

Jednak jak zaczął się czas chipów dla tdi to to magia benzyny wolnossacej umarła :)

W 2001 mialem golfa 4 110 tdi ... to auto latało po drogach ... ze sie wtedy nie zabiłem a sporo wtedy tras robiłem  .... człowiek młody i głupi :(  

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Zupełnie niespodziewanie rok 2021 okazał się rekordowy dla Alfy Romeo w Polsce. Włoska marka, która ma przecież w ofercie tylko dwa, drogie i wcale nie nowe modele (Stelvio i Giulia), dostarczyła klientom więcej samochodów niż na przełomie wieków, gdy świetnie sprzedawały się Alfy 156 i 147"

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-alfa-romeo-z-rekordowa-sprzedaza-w-polsce,nId,5779210#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Dobry wynik dla Stelvio, szczególnie, że sprzedaż MY21 trwała do października. Sam byłem świadkiem jak w kilka dni wyprzedano połowę tego co było w salonie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zupełnie niespodziewanie rok 2021 okazał się rekordowy dla Alfy Romeo w Polsce. Włoska marka, która ma przecież w ofercie tylko dwa, drogie i wcale nie nowe modele (Stelvio i Giulia), dostarczyła klientom więcej samochodów niż na przełomie wieków, gdy świetnie sprzedawały się Alfy 156 i 147"

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-alfa-romeo-z-rekordowa-sprzedaza-w-polsce,nId,5779210#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 
Dobry wynik dla Stelvio, szczególnie, że sprzedaż MY21 trwała do października. Sam byłem świadkiem jak w kilka dni wyprzedano połowę tego co było w salonie.
Wytłumaczenie jest proste.
Nikt normalny tego nie kupuje, mieli sporo na stanie wyprodukowanych, których nikt nie chciał. A jak dobre marki się wyprzedaly to z przymusu ludzie wykupili ar. Taki oto sukces
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.