Skocz do zawartości

Prawdziwa Włoszka Giulia z Niemcem na pokładzie


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, stig napisał:

To dobrze chyba?😁 Po za tym i tak mała próbka bo raz, że aut dużo nie ma to dwa ilu z tych użytkowników jest aktywnych na forum? 

Podobma na forach glownie sa aktywni Ci co maja problemy ( a wg AK to przeciez alfa psuje sie non stop gorzej od fiata:) ). Dziwne by bylo gdyby nie pisali w watku o awarii którą mieli jesli by to byla częsta awaria.

Zrezztą MA jest atosowany nie tylko w alfach

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa z Alfą :(, zamówienia na Stelvio MY21 przyjmują jeszcze przez tydzień. Na MY22 rusza zamawianie listopad-grudzień. Ceny mają być wyższe, ale ma być lepsze wyposażenie. Szczegółów brak, kiedy dokładnie i jak będą się wersje kształtowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

No i dupa z Alfą :(, zamówienia na Stelvio MY21 przyjmują jeszcze przez tydzień. Na MY22 rusza zamawianie listopad-grudzień. Ceny mają być wyższe, ale ma być lepsze wyposażenie. Szczegółów brak, kiedy dokładnie i jak będą się wersje kształtowały.

Niemozliwe.....to nie stoją na placu? Alfy😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Woockush napisał:

Niesamowita technologia, której zalet nie widać jest stosowana jeszcze.... w Jaguarach.

No popatrz.  A mi chodzilo mi jeepa i fiaty.:P Takze proba dowalenia nie powiodla sie

A co do tego czy widac jej zalety czy nie..to by trzeba wymontowac modul i porownac spalanie i emisje. Chyba że zalozymy spiskowa teorie dziejow ..ze inzynierowie to dolozyli calkiem niepotrzebnie zeby wiecej skasowac

A moze sam przeprowadzales badania na ten temat? Albo masz jakies zrodla?

Zreszta cos podobnego to chyba inni producemci tez maja..np Valvetronic.

 

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

No i dupa z Alfą :(, zamówienia na Stelvio MY21 przyjmują jeszcze przez tydzień. Na MY22 rusza zamawianie listopad-grudzień. Ceny mają być wyższe, ale ma być lepsze wyposażenie. Szczegółów brak, kiedy dokładnie i jak będą się wersje kształtowały.

Nawet AR nie ma nic na placu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kenickie napisał:

 

I co? Nie zdążysz?

 

Nie.

42 minuty temu, norbert123 napisał:

Niemozliwe.....to nie stoją na placu? Alfy😁

Te co oglądałem w salonie w zeszły wtorek w sobotę stały zamknięte z kartką sprzedany :)

29 minut temu, sdss napisał:

Nawet AR nie ma nic na placu ?

Potrzebuję auta na lipiec jak się leasing obecnego skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sherif napisał:

Potrzebuję auta na lipiec jak się leasing obecnego skończy.

Masz leasing czy wynajem? Jeśli bierzesz kolejne auto w wynajmie w  tej samej firmie to raczej nie ma problemu z przedłużeniem kontraktów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piotrus napisał:

Masz leasing czy wynajem? Jeśli bierzesz kolejne auto w wynajmie w  tej samej firmie to raczej nie ma problemu z przedłużeniem kontraktów.

 

 

Wynajem to też leasing ;)

Tak, mogę dalej jeździć tym samym autem, ale chyba nie o to chodzi w "darmowych" autach :phi:.

Coś czuje, że z braku laku znów zamówię Volvo. Dzisiaj dzień spędziłem z Sorento i sam nie wiem, czy chce takie auto :bzik:. Dla przykładu, nawet fajna deska:

 

20210930_183422.jpg.68e2641641da0d6ba33fe559f8ae355f.jpg

Po 10min jazdy szukałem na szybko jak to zmienić :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, norbert123 napisał:

No popatrz.  A mi chodzilo mi jeepa i fiaty.:P Takze proba dowalenia nie powiodla sie

A co do tego czy widac jej zalety czy nie..to by trzeba wymontowac modul i porownac spalanie i emisje.

Nie miałem na celu dowalenia. Porównując parametry silników innych producentów (2.0 TSI VAG, B48 BMW) w tej samej klasie 2.0TB nie wyróżnia się niczym szczególnym - według wszelkich testów ma najwyższe średnie spalanie w najlżejszym nadwoziu, a mocowo nie wybija się zbytnio. Valvetronic na papierze wygląda na mniej skomplikowane i być może mniej zawodne rozwiązanie. W przypadku silnika w Stelvio i Giulii FCA dodatkowo skomplikowało temat, bo dodatkowy filtr siatkowy oleju dla Multiair schował pomiędzy głowicą, a blokiem silnika. W poprzednich konstrukcjach (1.4) systematyczne czyszczenie tego filtra teoretycznie zmniejszało prawdopodobieństwo awarii modułu - teraz nie da się go wyczyścić.

P.S. Jeszcze a propos Jeepa, w nowym Wranglerze silnik z Giulii/Stelvio pozbawiony Multiair'a generuje na papierze podobne wartości mocy i momentu więc pozostaje tylko spytać "gdzie sens i logika?"

Edytowane przez Woockush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa z Alfą , zamówienia na Stelvio MY21 przyjmują jeszcze przez tydzień. Na MY22 rusza zamawianie listopad-grudzień. Ceny mają być wyższe, ale ma być lepsze wyposażenie. Szczegółów brak, kiedy dokładnie i jak będą się wersje kształtowały.

Ciekawe co dodadzą z wyposażenia. Jeśli wrzucą przyzwoite matrycowe ledy, to wiem jaki jest faworyt na następne Auto


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:


Ciekawe co dodadzą z wyposażenia. Jeśli wrzucą przyzwoite matrycowe ledy, to wiem jaki jest faworyt na następne Auto emoji3.pngemoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

To nie jest FL z tego co zrozumiałem, tylko zmiana rocznika (MY). Uważam, że jedynie zmienią pakiety wyposażenia.

LEDy, wentylacja foteli i większy wybór tapicerki zdecydowanie by się przydał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Wynajem to też leasing ;)

Tak, mogę dalej jeździć tym samym autem, ale chyba nie o to chodzi w "darmowych" autach :phi:.

Coś czuje, że z braku laku znów zamówię Volvo. Dzisiaj dzień spędziłem z Sorento i sam nie wiem, czy chce takie auto :bzik:. Dla przykładu, nawet fajna deska:

 

20210930_183422.jpg.68e2641641da0d6ba33fe559f8ae355f.jpg

Po 10min jazdy szukałem na szybko jak to zmienić :phi:

W SantaFe ładniej to wyglada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sherif napisał:

To nie jest FL z tego co zrozumiałem, tylko zmiana rocznika (MY). Uważam, że jedynie zmienią pakiety wyposażenia.

LEDy, wentylacja foteli i większy wybór tapicerki zdecydowanie by się przydał !

tapicerka mi akurat bardzo pasowała, to najfajniejsza skóra jaką kiedykolwiek miałem :)

 

Ale Ledy i wentylowane fotele to jest to czego mi zdecydowanie brakuje :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał:

W SantaFe ładniej to wyglada.  

Za to SantaFe gorzej wygląda :), te "zwykłe" zegary są akceptowalne.

 

1 godzinę temu, bergerac napisał:

tapicerka mi akurat bardzo pasowała, to najfajniejsza skóra jaką kiedykolwiek miałem :)

Skóra ok, tylko żeby można było sobie kolor wybrać. Osobiście nie lubię czarnych wnętrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sherif napisał:

 

Tak, mogę dalej jeździć tym samym autem, ale chyba nie o to chodzi w "darmowych" autach :phi:.

Coś czuje, że z braku laku znów zamówię Volvo.

To masz ten komfort że możesz czekać ile chcesz i na co chcesz. 

 

Coś czuje że z nowymi autami jeszcze minimum następny rok będzie wyglądał tak jak teraz tylko jeszcze drożej, także ja bym zamawiał jak najszybciej i cierpliwie czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 22:18, sdss napisał:

Nawet AR nie ma nic na placu ?

Byłem dziś na godzinnej jeździe próbnej stelvio. Handlowiec w tym czasie sprzedał dwie gulie. A ja miałem problem ze zwrotem kluczyków bo była kolejka 5 osób czekających na rozmowę. Także dzieje się w salonach....wdepnąłem jeszcze do opla, w salonie wyeksponowane corsy, mokki i astry. Insygnie można zobaczyć na zdjęciu w cenniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 07:20, bergerac napisał:


Ciekawe co dodadzą z wyposażenia. Jeśli wrzucą przyzwoite matrycowe ledy, to wiem jaki jest faworyt na następne Auto emoji3.pngemoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Czytałem gdzieś, że mają zmienić multimedia. Swoją drogą obraz z kamery cofania to jakiś żart. Zajmuje może 1/3 wyświetlacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujek napisał:

Aż tak źle mu życzysz? Koleżanka ux kupiła większej kupy dawno nie widziałem a kosztuje prawie 200k

Bo, gdyż ? Imo całkiem udane i ładne autko, raczej dla kobiet. 200 to kosztuje mocno wyposażona hybryda, nie zaciemniaj obrazu, ale fakt że tyle za ten model bym nie dał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad` napisał:

Byłem dziś na godzinnej jeździe próbnej stelvio. Handlowiec w tym czasie sprzedał dwie gulie.

Kolega pracuje w pośrednictwie finansowym i właśnie klepną zamówienie na Giulie Q i Stelvio Q dla jednej osoby ;] . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebaso napisał:

Bo, gdyż ? Imo całkiem udane i ładne autko, raczej dla kobiet. 200 to kosztuje mocno wyposażona hybryda, nie zaciemniaj obrazu, ale fakt że tyle za ten model bym nie dał. 

To jest przeciez to samo co Toyota, z tym samym dziadowskim sterowaniem....  i na koniec  jezdzi z telefonem przypietym na szybie :facepalm: XXI wiek a integracja z telefonem lezy. Widocznosc tragiczna no i tradycyjnie tramwaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To jest przeciez to samo co Toyota, z tym samym dziadowskim sterowaniem....  i na koniec  jezdzi z telefonem przypietym na szybie :facepalm: XXI wiek a integracja z telefonem lezy. Widocznosc tragiczna no i tradycyjnie tramwaj... 

no media faktycznie nie są najlepsze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

To jest przeciez to samo co Toyota, z tym samym dziadowskim sterowaniem....  i na koniec  jezdzi z telefonem przypietym na szybie :facepalm: XXI wiek a integracja z telefonem lezy. Widocznosc tragiczna no i tradycyjnie tramwaj... 

Tak jak Seat to Audi 😂🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sebaso napisał:

Kolega pracuje w pośrednictwie finansowym i właśnie klepną zamówienie na Giulie Q i Stelvio Q dla jednej osoby ;] . 

Wg linku https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydarzenia/Alfa-Romeo-przebija-sie-na-rynku,45272,1 sprzedaż wzrosła im o ponad 30% rok do roku.

Oczywiście jest pytanie z jakiego poziomu 😀 Wiadomo marka jest niszowa i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Konrad` napisał:

Wg linku https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydarzenia/Alfa-Romeo-przebija-sie-na-rynku,45272,1 sprzedaż wzrosła im o ponad 30% rok do roku.

Oczywiście jest pytanie z jakiego poziomu 😀 Wiadomo marka jest niszowa i tyle. 

Autor mógłby się zdecydować czy Giulia to klasa D czy C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bergerac napisał:

a np A4 czy BMW 3 to jaka klasa ?

Nie będę kolejnej wojny klasowej zaczynał.

Chodziło mi o to, że w podlinkowanym artykule o wzroście sprzedaży Alfy w PL raz napisali, że Giulia to klasa D, a raz że C.

Mogliby się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Nie będę kolejnej wojny klasowej zaczynał.

Chodziło mi o to, że w podlinkowanym artykule o wzroście sprzedaży Alfy w PL raz napisali, że Giulia to klasa D, a raz że C.

Mogliby się zdecydować.

nie, ale ja poważnie pytam, bo sam w sumie nie wiem.

 

Porównując te wspomniane auta z Superbem czy Insignią są znacząco mniejsze (A4, BMW3, Giulia). Z drugiej strony te marki mają swoje odpowiedniki w klasie C i napewno nie można powiedzieć, że są to kompakty.

 

Więc sam już nie wiem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 11:10, sdss napisał:

Lexa odwiedziłeś ?

Jeszcze nie, ale test RX300 wyłączyłem w połowie. NX muszę obadać.

 

16 godzin temu, Dark_Knight napisał:

To kup teraz i niech postoi do lipca. ;l

 

Na otomoto dilerzy się prześcigają w ofertach na Stelvio.

 

Uważasz, że zgodzą się przetrzymać bezpłatnie do lipca ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sherif napisał:

Jeszcze nie, ale test RX300 wyłączyłem w połowie. NX muszę obadać.

 

Ja akurat brałbym RXa, bo NX wydaje mi się trochę damski.

 

 

20 minut temu, sherif napisał:

Uważasz, że zgodzą się przetrzymać bezpłatnie do lipca ?

 

Akurat u Fiata nie powinni mieć z tym problemów, u nich auta zawsze stały na placach latami.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Ja akurat brałbym RXa, bo NX wydaje mi się trochę damski.

Z siedzeniem z innej epoki i przyspieszeniem rzędu 11s do setki ?

 

5 minut temu, Dark_Knight napisał:

Akurat u Fiata nie powinni mieć z tym problemów, u nich auta zawsze stały na placach latami.

Teraz to i Fiat się dobrze sprzedaje :phi:. Chciałem na testy auto brać to sprzedali nawet i demo :). Póki co dam im trochę czasu na nowy cennik, jak się nie wyrobią pójdę do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał:

Z siedzeniem z innej epoki i przyspieszeniem rzędu 11s do setki ?

 

To jest Lexus. One i tak nie jadą ale przynajmniej jest cicho. Ten silnik benzyna turbo (IMO lepszy od tej głupiej hybrydy) niby przyspiesza w 9s. Nadal szału nie ma jak na tę klasę ale powodów do wstydu też nie.

 

 

17 minut temu, sherif napisał:

Teraz to i Fiat się dobrze sprzedaje :phi:. Chciałem na testy auto brać to sprzedali nawet i demo :). Póki co dam im trochę czasu na nowy cennik, jak się nie wyrobią pójdę do konkurencji.

 

Nie sądziłem, że nadejdą czasy że Fiat się będzie tak sprzedawał. Oczywiście wszyscy inni musieli najpierw wszystko sprzedać ale jednak. Spodziewałem się, że wszędzie będzie pusto a Fiaty dalej będą czekały.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dark_Knight napisał:

To jest Lexus. One i tak nie jadą ale przynajmniej jest cicho. Ten silnik benzyna turbo (IMO lepszy od tej głupiej hybrydy) niby przyspiesza w 9s. Nadal szału nie ma jak na tę klasę ale powodów do wstydu też nie.

Cicho to ja mam i w obecnym aucie, ale to nie tylko o to chodzi. Rx300 rzeczywiście w danych ma 9.5s, w jakimś teście sprzed kilku miesięcy mówili o czasie ponad 10s. Poza tym ta CVT ...

 

44 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Nie sądziłem, że nadejdą czasy że Fiat się będzie tak sprzedawał. Oczywiście wszyscy inni musieli najpierw wszystko sprzedać ale jednak. Spodziewałem się, że wszędzie będzie pusto a Fiaty dalej będą czekały.

Tylko, że ten Fiat (Stelvio) praktycznie nie ma konkurencji w swojej klasie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.