Skocz do zawartości

Odkurzacz bezprzewodowy


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie wiem czy dobry kącik na zapytanie :hmm:

Chyba czas na zakup odkurzacza bez kabla.  Zastosowanie: najczęściej w kuchni do zebrania okruchów i szybkiego zebrania czegoś rozsypanego oraz jako główny odkurzacz w przyczepie kempingowej.  Pewnie będzie drogo ale dobre pomysły na oszczędności zawsze mile widziane. Pierwsza myśl to Dyson ale ich plastiki mnie nie zachęcają do zakupu. Na co zwrócić uwagę i co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka kupiła Dysona (z tego co widzę po kształcie to V7 lub V8).

 

Do okruchów się jak najbardziej nadaje, ale jako główny odkurzacz w mieszkaniu to słabo.

Poza tym bateria starcza na jakieś max. 15 minut przy pełnej mocy.

 

Moc ssania w porównaniu do zwykłego odkurzacza tak ze 3 razy mniejsza.

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Tomo said:

Koleżanka kupiła Dysona (z tego widzę po kształcie to V7 lub V8).

 

Do okruchów się jak najbardziej nadaje, ale jako główny odkurzacz w mieszkaniu to słabo.

Poza tym bateria starcza na jakieś max. 15 minut przy pełnej mocy.

 

Moc ssania w porównaniu do zwykłego odkurzacza tak ze 3 razy mniejsza.

 

Hmmm, ja mam bezprzewodowy Tefala i zwyklego odkurzacza uzywam max raz na miesiac :ok:

Moze jak ktos ma zwierzeta to faktycznie slabo, ale zeby odkurzyc parkiet, plytki to wcale jakiesj wielkiej mocy nie potrzeba.

W kazdym razie to bardzo wygodne i zaluje, ze nie kupilem wczesniej.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igorek napisał:

W sumie to nie wiem czy dobry kącik na zapytanie :hmm:

Chyba czas na zakup odkurzacza bez kabla.  Zastosowanie: najczęściej w kuchni do zebrania okruchów i szybkiego zebrania czegoś rozsypanego oraz jako główny odkurzacz w przyczepie kempingowej.  Pewnie będzie drogo ale dobre pomysły na oszczędności zawsze mile widziane. Pierwsza myśl to Dyson ale ich plastiki mnie nie zachęcają do zakupu. Na co zwrócić uwagę i co byście polecili?

Taki mamy od roku i daje radę 

https://www.electrolux.pl/vacuums-home-comfort/vacuum-cleaners/stick-vacuum-cleaners/cordless-sticks/eer7allrgy2/

Edytowane przez Oscar_
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bosch BCH3P255 i nie polecam. Kupiliśmy go 04.2019 a dziś wygląda jakby miał z 15 lat. Połamały się różne elementy, trza było je kleić, generalnie słaby sprzęt pod kątem wytrzymałości.

Pod kątem działania super sprawa, zastąpiliśmy nim zwykły odkurzacz w 100% który leży w piwnicy od 2 lat. Ten pionowy stoi za drzwiami, jest łatwo dostępny, odkurzamy nim nawet kilka razy dziennie pojedyńcze miejsca i wieczorem całe mieszkanie. Bateria wytrzumuje 2-4 dni. Poza odkurzaniem podłogi, wypinam z niego ten mały moduł, nakładam szczotkę z włosami i przelatuję nim sobie biurko, monitory i laptopa - do tego nadaje się doskonale.

 

Podsumowując, idea odkurzacza fajna, ale nigdy więcej bosch.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. W sobotę byłem na zakupach i był akurat Hoover H-free 300 w sensownej cenie to wziąłem. Pierwszy test wypadł słabo, ledwo to ciągnęło. Zajrzałem zatem do instrukcji obsługi ;] i mądrzejszy o umiejętność zwiększania mocy przekonałem się, że taki sprzęt jednak coś tam potrafi. Na moje potrzeby będzie jak znalazł :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Potestowałem w sklepie i wziąłem Tefal x force flex model 9890.

Niezbyt ciężki a już ładnie ciągnie. Elektroszczotka śmiga i po parkiecie, i po dywanie. Łatwo się nim kieruje. 

Szczotki na rurach + dodatkowe akcesoria :ok:

Moc w trybie Eco raczej słaba. Ale Max już całkiem nieźle. No i jest jeszcze boost - dopalaczem daje czadu.

W do tego w miarę cichy.

 

 

IMG_20220103_130034.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy MIELE z dwoma akumulatorami. Też posiada turboszczotkę. Dwa akku się przydają przy sprzątaniu większych powierzchni. 

tu jest jakaś promocja 

https://www.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/miele-odkurzacz-bezprzewodowy-hx1-pro.bhtml?from=gf&p=2499.00&cr=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 13:16, rwIcIk napisał:

Potestowałem w sklepie i wziąłem Tefal x force flex model 9890.

Niezbyt ciężki a już ładnie ciągnie. Elektroszczotka śmiga i po parkiecie, i po dywanie. Łatwo się nim kieruje. 

Szczotki na rurach + dodatkowe akcesoria :ok:

Moc w trybie Eco raczej słaba. Ale Max już całkiem nieźle. No i jest jeszcze boost - dopalaczem daje czadu.

W do tego w miarę cichy.

 

 

IMG_20220103_130034.jpg

 

 

Ile on realnie pracuje powiedzmy w tym trybie MAX? Jaką masz powierzchnię do czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Elephant napisał:

 

 

Ile on realnie pracuje powiedzmy w tym trybie MAX? Jaką masz powierzchnię do czyszczenia?

70 m2.

Do normalnego odkurzania starcza tryb ECO. Czasem trzeba włączyć MAX.

Po całym mieszkaniu pokazuje jeszcze 2 belki z 3 pojemności akumulatora, z tym, że z tych 2 belek potrafi szybko spaść do zera.

Tak więc do takiej powierzchni spokojnie starcza :ok:

Warto pojechać np. do dużego MM, np. w Markach, gdzie mają spory wybór, także Dysona - i porównać, popróbować :ok:

Moja żona np. narzeka, że Tefal trochę ciężki.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

My wybraliśmy Dysona i moja żona jest mega zadowolona. Ogólnie to jest super wygoda wziąć z wieszaka i odkurzyć chwila moment. 

 

Zasada wyboru jest dość prosta - wziąć najdroższy w posiadanym przez siebie budżecie :)

 

 

Jak z odkurzeniem np kanapy?  Daje rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chalek napisał:

A podróbki typu xiaomi?

 

Ja jak rok temu kupiłem robota Roborock to znajomi kupili pionowego Roborocka. Są bardzo zadowoleni. Jak się nim chwilę bawiłem na poczatku to wydawał się super, ssał jak szalony. Aż muszę podpytać jakie mają zdanie po ponad.roku używania.

Ale cena wiem że.byka coś ponad 1000 zł więc jakoś tanio nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elephant napisał:

 

Ja jak rok temu kupiłem robota Roborock to znajomi kupili pionowego Roborocka. Są bardzo zadowoleni. Jak się nim chwilę bawiłem na poczatku to wydawał się super, ssał jak szalony. Aż muszę podpytać jakie mają zdanie po ponad.roku używania.

Ale cena wiem że.byka coś ponad 1000 zł więc jakoś tanio nie było.

Mnie też interesuje czy przelecę tym beż ładowania 140m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergerac napisał:

My wybraliśmy Dysona i moja żona jest mega zadowolona. Ogólnie to jest super wygoda wziąć z wieszaka i odkurzyć chwila moment. 

 

Zasada wyboru jest dość prosta - wziąć najdroższy w posiadanym przez siebie budżecie :)

 

 

 

Dyson v8 po 2.5 roku pracuje u nas ze 2 min w trybie max. Tak więc do bani krótko. 

 

Na szczęście w trybie tym normalnym jeszcze jakoś ciągnie i da radę te 80m2 oblecieć jako tako. 

 

Coraz częściej żona bierze karcher wd3 z garażu na 230volts.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał:

Mnie też interesuje czy przelecę tym beż ładowania 140m2

 

Podpytalem. Mają dom 160 m2, dwa poziomy. Na najwyższych obrotach wystarcza na szybko oblecieć dom, ok. 13 minut. Na srednich obrotach dom do ogarnięcia w miarę dokładnie, ok. 26 minut pracy.

Na minus - mały pojemnik i często go trzeba opróżniać, ale to chyba przypadłość wszystkich tych konstrukcji.

I jeszcze taka uwaga - delikatnie sie rozklekotał na łączeniu (gdzie sie końcówki wklada). Juz nie siedzi tak mocno i stabilnie jak nowka sztuka tylko ma taki mini luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chalek napisał:

A podróbki typu xiaomi?

 

Szwagierka ma Dysona, my Jimmy JV51. Różnic w działaniu nie widać. Z widocznych różnic - Jimmy ma akumulator wymienny jak we wkrętarce, w Dysonie trzeba wykręcić śrubkę, niby nic - ale może mieć znaczenie. Różnica w cenie ~4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem też ten z Lidla za 299 zł 

Działa 😁

Choć pierwszy musiałem odesłać, bo był popsuty.

Ciągnie przyzwoicie. Jest turboszczotka i inne akcesoria. Jest baza do powieszenia, ale kabel zasilający trzeba osobno wtykać.

IMG_20220216_161504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Kupiłem też ten z Lidla za 299 zł 

Działa 😁

Choć pierwszy musiałem odesłać, bo był popsuty.

Ciągnie przyzwoicie. Jest turboszczotka i inne akcesoria. Jest baza do powiedzenia ale kabel zasilający trzeba osobno wtykać.

IMG_20220216_161504.jpg

Ooo, ciekawe. Lidl przeważnie ma te same albo bardzo podobne produkty w PL i UK. U mnie dokładnie teraz jest dostępny ale zupełnie inny. W sumie bardzo podobny do mojego Hoovera

Screenshot_2022-02-16-18-26-29-018_com.android.chrome.jpg.4b06fd22206cacfcbd4bd5479d52b62e.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.