Skocz do zawartości

Tauron - zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia


format

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, próbuję przyłączyć prąd do budynku, mam skrzynkę na zewnątrz z całym przyłączem, mam warunki przyłączenia, zgłosiłem 2 tygodnie temu "zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia" i nic. Dzisiaj zadzwoniłem do Tauron Dystrybucja i dowiedziałem się również nic. Powinienem dostać fakturę za przyłączenie i warunki techniczne, ale nie dostałem i nie wiadomo dlaczego.

Ktoś ma podobne doświadczenia, zna ścieżkę w której da się coś załatwić w tej chorej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, KYRTAP napisał:

 

Kto to wykonywał? Tauron? 

 

Skrzynka na zewnątrz stoi od kilku lat. Zostały postawione wszystkie gdy developer rozpoczynał inwestycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

Hej, próbuję przyłączyć prąd do budynku, mam skrzynkę na zewnątrz z całym przyłączem, mam warunki przyłączenia, zgłosiłem 2 tygodnie temu "zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia" i nic. Dzisiaj zadzwoniłem do Tauron Dystrybucja i dowiedziałem się również nic. Powinienem dostać fakturę za przyłączenie i warunki techniczne, ale nie dostałem i nie wiadomo dlaczego.

Ktoś ma podobne doświadczenia, zna ścieżkę w której da się coś załatwić w tej chorej firmie?

Znajomy czekał ... okazało się, że faktura poszła nie wiadomo gdzie i nie opłacił. Więc wszystko przedłużyło się w miesiące.

2 tygodnie to chyba jednak krótko, by już wszczynać alarm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:

Hej, próbuję przyłączyć prąd do budynku, mam skrzynkę na zewnątrz z całym przyłączem, mam warunki przyłączenia, zgłosiłem 2 tygodnie temu "zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia" i nic. Dzisiaj zadzwoniłem do Tauron Dystrybucja i dowiedziałem się również nic. Powinienem dostać fakturę za przyłączenie i warunki techniczne, ale nie dostałem i nie wiadomo dlaczego.

Ktoś ma podobne doświadczenia, zna ścieżkę w której da się coś załatwić w tej chorej firmie?

Priv 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, analyzer64 napisał:

@ZUBERTO może się wypowie :ok:

O Tauronie wiem całe nic.

Za to mogę powiedzieć, że w tym temacie 2 tygodnie to też całe nic.

Ostatnio listownie fakturę dostałem 2 tygodnie po tym jak ZE założył mi licznik (czyli zdążyłem ją opłacić, złożyć oświadczenie o gotowości, podpisać umowę z obrotem i poczekać 2 dni na monterów z posterunku, a list jeszcze się nie zapakował w kopertę).

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

żeby dostać kwitek "o wykonaniu przyłączenia" to powinieneś złożyć oprócz warunków technicznych przyłącza, oświadczenia wykonania przyłącza, papier z uprawnieniami sep tego kto podłączał. Przynajmniej tak jest w Energa. Potem listownie przysyłają fakturę, opłacasz i znów czekasz az listownie przyślą kwit. Ten kwit dostarczasz do dystrybutora, podpisujesz umowę, i wtedy czekasz na typa co zamontuje licznik.

W niektórych oddziałach można to załatwić mailowo, ale to jak wszędzie zależy od ludzi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bez przyłączenia do sieci?

Czekaj, bo czegoś nie kumam.
Masz przyłącze, masz warunki przyłączenia. To na jakie warunki czekasz? Podłączenie wykonujesz zgodnie z warunkami przyłączenia.
Gotowość przyłączenia do sieci to etap, w którym masz instalację wewnątrz budynku i wykonane przyłączenie kablem do przyłącza, bo to pewnie, zgodnie z warunkami, leży w Twoim zakresie.
U mnie elektryk złożył kwity gotowości przyłącza, ja poszedłem podpisać umowę, za 2 tyg przyszedł gość z licznikiem, powiesił, założył bezpieczniki, plomby i miałem prąd w domu.

Na czyj w wniosek było budowane przyłącze? Twój czy dewelopera?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wojtas_BB napisał:

Gotowość przyłączenia do sieci to etap, w którym masz instalację wewnątrz budynku i wykonane przyłączenie kablem do przyłącza, bo to pewnie, zgodnie z warunkami, leży w Twoim zakresie.
U mnie elektryk złożył kwity gotowości przyłącza, ja poszedłem podpisać umowę, za 2 tyg przyszedł gość z licznikiem, powiesił, założył bezpieczniki, plomby i miałem prąd w domu.

 

Kluczem jest "karta danych technicznych". Dokument który wystawia Tauron Dystrybucja, który muszę odebrać, a następnie złożyć w Tauron Dystrybucja (tak, okazuje się że czekam na papier który muszę złożyć w tej samej firmie która go wystawia). Bez niego nie zostanę przyłączony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, format napisał:

 

Kluczem jest "karta danych technicznych". Dokument który wystawia Tauron Dystrybucja, który muszę odebrać, a następnie złożyć w Tauron Dystrybucja (tak, okazuje się że czekam na papier który muszę złożyć w tej samej firmie która go wystawia). Bez niego nie zostanę przyłączony.

Jeszcze fakture dostaniesz za przyłączenie 😁🤦🤹🤹💥🥴☠️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.