Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ghost2255 napisał:

Jak przytrafi mu się naprawianie tego sprzętu, to często już nie chce więcej automatu. Sam znam takie przypadki. Automat był super, dopóki nie trzeba było wydać kilku tysięcy na naprawę. Wtedy okazywało się, że następne auto już było w manualu.

Idac tym tokiem rozumowania, jak przyjdzie robic np uszczelke pod glowica czy dwumase, co wcale nie jest takie rzadkie i tanie, to nastepny powinien byc ev :phi:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

W calosciowym wolumenie jako marka to jeszcze im daleko do liderow.

Np. w lipcu 2021 była liderem sprzedaży w Europie, więc chyba czas przestać ją lekceważyć.

 

Nie mówię, że cały świat przerzuci się na Dacię, ale nie jest to już produkt niszowy.

 

 

6 minut temu, zinger napisał:

Idac tym tokiem rozumowania, jak przyjdzie robic np uszczelke pod glowica czy dwumase, co wcale nie jest takie rzadkie i tanie, to nastepny powinien byc ev :phi:

Nie do końca. Manual jest alternatywą dla automatu. Elektryk jeszcze nie jest pełnoprawną alternatywą dla spalinowca. Szczególnie na rynku aut używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ghost2255 said:

Np. w lipcu 2021 była liderem sprzedaży w Europie, więc chyba czas przestać ją lekceważyć.

Nie mówię, że cały świat przerzuci się na Dacię, ale nie jest to już produkt niszowy.

 

Dane za 2021 nie sa zbyt miarodajne, bo sprzedaje sie glownie to co jest, a niekoniecznie to co ludzie by chcieli kupowac ;)

I ja nie lekcewaze, bo z kazda kolejna generacja te auto wygladaja naprawde duzo lepiej :ok:

Obecne Sandero to spokojnie moze juz bez kompleksow konkurowac z innymi modelami w tym segmencie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał:

Ale Dacia bije rekordy 😄 

 

a zauważyłeś, że aktualnej reklamie dustera podkreślają że dostępny jest automat? :] 
czyli na moje, klienci chcieli automatu w dacii skoro go tam zaczęli wkładać i nawet mówią o tym haśle reklamowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Pado said:

 

Oni tam chyba tylko Grandlanda robia w tej fabryce.

Mozliwe, ze PSA zdecydowalo, ze P3008 bedzie mial priorytet na podzespoly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TomekD000 napisał:

 

a zauważyłeś, że aktualnej reklamie dustera podkreślają że dostępny jest automat? :] 
czyli na moje, klienci chcieli automatu w dacii skoro go tam zaczęli wkładać i nawet mówią o tym haśle reklamowym.

Oni nigdy nie mieli  tego w ofercie, przynajmniej na nasz rynek. Dacia miała być tania ze sprawdzoną technologią. Z tego wynikało, że u nas klientem na takie auta są głównie osoby fizyczne chcące mieć komfort posiadania nowego auta i wszystkich korzyści z tym związanych, auta które jest tanie i ma niskie koszty eksploatacji. Takie podejście sprawdzało się też we flotach firm budowlanych, bo w tabelkach się zgadzało i upieprzyć w błocie nie było szkoda.

 

Teraz chcąc rozszerzać pulę potencjalnych nabywców są zmuszeni dodawać kolejne technologie. Weźmy za przykład, że taka Dacia ma być drugim autem w rodzinie, a pierwszym jest jakiś sedan czy SUV segmentu D. Takie auta nowe lub świeżo-używane są sprzedawane głównie z automatycznymi skrzyniami biegów i taki rodzaj napędu też jest użytkowany w tej rodzinie. Klient jest przyzwyczajony do pewnego poziomu komfortu i dla niego (dla mnie w sumie też) brak automatu jest równoznaczny z zamknięciem konfiguratora na stronie producenta. Dla drugiego auta w rodzinie, które nie będzie jeździło tras można pójść na wiele kompromisów w kwestii wodotrysków, jakości materiałów itp, ale na dojazdy do pracy nawet w mniejszym mieście, gdzie nie ma dużych korków, to jednak taki automat lub jego brak może zaważyć na tym czy do transakcji w ogóle dojdzie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Maciej__ said:

 

Oni tam chyba tylko Grandlanda robia w tej fabryce.

Mozliwe, ze PSA zdecydowalo, ze P3008 bedzie mial priorytet na podzespoly ;)

Albo Grandlandów nikt nie chciał, a Ci ostatni co chcieli, rozmyślili się otrzymawszy aktualizację terminu realizacji ;)

To IMO dość niszowy model, bo w PL ultra rzadko się to widuje, podczas gdy Pugów 3008 trochę jeździ.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zejk napisał:

Oni nigdy nie mieli  tego w ofercie, przynajmniej na nasz rynek. Dacia miała być tania ze sprawdzoną technologią. Z tego wynikało, że u nas klientem na takie auta są głównie osoby fizyczne chcące mieć komfort posiadania nowego auta i wszystkich korzyści z tym związanych, auta które jest tanie i ma niskie koszty eksploatacji. Takie podejście sprawdzało się też we flotach firm budowlanych, bo w tabelkach się zgadzało i upieprzyć w błocie nie było szkoda.

 

Teraz chcąc rozszerzać pulę potencjalnych nabywców są zmuszeni dodawać kolejne technologie. Weźmy za przykład, że taka Dacia ma być drugim autem w rodzinie, a pierwszym jest jakiś sedan czy SUV segmentu D. Takie auta nowe lub świeżo-używane są sprzedawane głównie z automatycznymi skrzyniami biegów i taki rodzaj napędu też jest użytkowany w tej rodzinie. Klient jest przyzwyczajony do pewnego poziomu komfortu i dla niego (dla mnie w sumie też) brak automatu jest równoznaczny z zamknięciem konfiguratora na stronie producenta. Dla drugiego auta w rodzinie, które nie będzie jeździło tras można pójść na wiele kompromisów w kwestii wodotrysków, jakości materiałów itp, ale na dojazdy do pracy nawet w mniejszym mieście, gdzie nie ma dużych korków, to jednak taki automat lub jego brak może zaważyć na tym czy do transakcji w ogóle dojdzie.

Niby tak ale to też wynika z nowej strategii. Dacia ma być bardziej premium a Lada przejmie rolę daci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

A jakby był AT w tej samej cenie to co byś wybrał ?

 

Ja np dla żony automat- czasem boli mnie jak pali sprzegło ;] I ona ma totalnie wywalone na aspekt przyjemności z jazdy- ma odpalić i pojechać A=>B przy mininum własnego zaangażowania. Najlepiej, jakby się jeszcze samo zatankowało ;]

Dla siebie- na ten moment manual :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pado napisał:

Skoda też zatrzymuje. W sobotę byłem obejrzeć  nową Fabie, handlowiec bez owijania mówił o terminie 8 do 12 miesięcy,  a popularne modele jak Octavia , Karoq ponad rok. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, sowik85 said:

 

Ja np dla żony automat- czasem boli mnie jak pali sprzegło ;] I ona ma totalnie wywalone na aspekt przyjemności z jazdy- ma odpalić i pojechać A=>B przy mininum własnego zaangażowania. Najlepiej, jakby się jeszcze samo zatankowało ;]

Dla siebie- na ten moment manual :ok:

Ale jak to, zaraz będą się dziwić jakby co najmniej dinozaura żywego zobaczyli.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sdss napisał:

Skoda też zatrzymuje. W sobotę byłem obejrzeć  nową Fabie, handlowiec bez owijania mówił o terminie 8 do 12 miesięcy,  a popularne modele jak Octavia , Karoq ponad rok. 

 

To już są jakieś absurdy...

Ciekawe, kiedy producenci wyciagną rękę do rządów po zapomogi. Mają pełne place niekompletnych wozów + nie produkują, bo tylko by pogorszyli ten stan 8-)

Serio, z marek popularnych to tylko Japonia i Korea ma jeszcze cokolwiek na placu lub w transporcie, reszta pustki :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sowik85 napisał:

 

To już są jakieś absurdy...

Ciekawe, kiedy producenci wyciagną rękę do rządów po zapomogi. Mają pełne place niekompletnych wozów + nie produkują, bo tylko by pogorszyli ten stan 8-)

Serio, z marek popularnych to tylko Japonia i Korea ma jeszcze cokolwiek na placu lub w transporcie, reszta pustki :chory:

Co ciekawe sporo ludzi , chcących kupić auto z wyprzedaży rocznika 😂🤣😁😁😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, sowik85 said:

 

To już są jakieś absurdy...

Ciekawe, kiedy producenci wyciagną rękę do rządów po zapomogi. Mają pełne place niekompletnych wozów + nie produkują, bo tylko by pogorszyli ten stan 8-)

Serio, z marek popularnych to tylko Japonia i Korea ma jeszcze cokolwiek na placu lub w transporcie, reszta pustki :chory:

Mam wrażenie, że ktoś się przeliczył.

Fajnie było póki produkcja szła, a samochody sprzedawały się jeszcze na liniach produkcyjnych po cenach z cennika, ale chyba ktoś przysnął z produkcją komponentów i zaczęło ich za dużo brakować i jest kibel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcin L. napisał:

 

Pewnie tak, chociaż słusznie tu @AstraC wspomniał o PowerShifcie. Mam ten wynalazek u siebie i jest to właśnie coś co powoduje że zaczynasz myśleć o powrocie do manuala. ;]

Ale to ze względu na trwałość i koszt naprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Oscar_ said:

Ale to ze względu na trwałość i koszt naprawy ;)

Więc wciąż wybór nie jest oczywisty, bo przecież jak mi stanie w lesie w nocy to trochę nerwów stracę. A szansa że manual się wysypie jest znikoma.

Mnie nie robi różnicy, ale potrafię zrozumieć i jednych i drugich, ale to tylko właściciele automatów mówią o tych drugich, że się nie znają, albo to ten zły automat, albo był zepsuty, bo jak to można, każdy ma swoje preferencje i tyle. :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AstraC napisał:

Więc wciąż wybór nie jest oczywisty, bo przecież jak mi stanie w lesie w nocy to trochę nerwów stracę. A szansa że manual się wysypie jest znikoma.

Mnie nie robi różnicy, ale potrafię zrozumieć i jednych i drugich, ale to tylko właściciele automatów mówią o tych drugich, że się nie znają, albo to ten zły automat, albo był zepsuty, bo jak to można, każdy ma swoje preferencje i tyle. :ok:

Jak cos ma sie wysypac to sie wysypie.

Kiedys manualną na 1 musiałem do aso jechać tak samo jak automatem w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Marcin79 said:

Jak cos ma sie wysypac to sie wysypie.

Kiedys manualną na 1 musiałem do aso jechać tak samo jak automatem w trybie awaryjnym.

Jasne - a ktoś kiedyś nie zapiął pasów i to mu uratowało życie. Teraz trzeba by porównać ilość przypadków i dodatkowo jaki % tych przypadków jest w ogóle samochodów z daną skrzynią. Bo to jak powiedzieć, że Ford się częściej psuje od Maybacha, bo częściej można Ford'a w warsztacie spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, spad napisał:

 

99% ludzi wybrało by AT. Nie ma co się oszukiwać, manual wybieramy ze względu na cenę a nie upodobanie do niego. Jeżeli automatyzujemy większość rzeczy w samochodzie to czemu machamy drążkiem? Bo tanio i nic więcej. A patrząc po tym jak idą hybrydy w Toyocie widać, że ludzie chcą automat i nie mając wyboru nie szukają konkurencji z manualem. 

 

nie wiem, ja co prawda nie miałem na własność samochodu z automatyczną skrzynią, ale jeździłem róznymi takowymi i dla mnie to nie jest jakiś wielki rarytas. Może jakbym jeździł 80 tys. rocznie to liczba kalorii poświęcona na zmianę biegów by miała znaczenie, ale przy moich przebiegach raczej nie ma. Nie chcę wyrokować, bo pewnie trzeba by przejechać kilka tys. km takim autem żeby się ze skrzynią dogadać, ale mnie sporo rzeczy irytuje w tych automatach, np. trzymanie bardzo niskich obrotów czy lagi przed zmianą biegu. Fakt, jeśli następne auto będzie hybrydą to już nie będzie za bardzo wyboru, na razie to mnie tam raczej manual starcza i jakbym miał dopłacać za automat to raczej podziękuję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AstraC napisał:

Skąd macie te dane? Bo jak rozumiem z bardzo wiarygodnego źródła "wyssane z palca"? Żeby nie powiedzieć skąd jeszcze mogą pochodzić...
Znam sporo osób, którym różne automaty do gustu nie przypadły i wolą manual. A Wy się zachowujecie, jakby to byli ludzie z buszu, "bo jak to ktoś może chcieć inaczej". No może.
Mnie tam wisi, jeździłem i jeżdżę automatami, jeżdżę manualami i serio mnie to w żaden sposób nie doskwiera.

 

Tak, możesz uznać, że podaję cyfry wyssane z palca, autentycznie. Ale jeżeli na wyposażeniu standardowym normą staje się klimatyzacja automatyczna, elektryczne sterowanie szyby i lusterka, automatyczne włączanie świateł, tempomat, to oznacza, że klienci automatyzują wszystko co się da jeżeli jest to w akceptowalnej dla nich cenie. Zatem machanie drążkiem tłumaczy tylko cena a nie wybór bo tak wolimy. I tak jak pisałem jakoś Toyota z hybrydami nie ma problemu, tam same automaty i sprzedają się na pniu. Nowy Passat też ma być już tylko z automatem z tego co wiem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, spad said:

Zatem machanie drążkiem tłumaczy tylko cena a nie wybór bo tak wolimy

No i dalej dane z sufitu - ja się z tą tezą nie zgadzam, są ludzie którzy wolą AT, są tacy którzy wolą Manual, i są tacy jak ja którym wszystko jedno.

No EasyTronic denerwował. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, AstraC said:

No i dalej dane z sufitu - ja się z tą tezą nie zgadzam, są ludzie którzy wolą AT, są tacy którzy wolą Manual, i są tacy jak ja którym wszystko jedno.

No EasyTronic denerwował. ;] 

 

Wiekszosc ludzi woli manual bo nigdy nie jezdzilo automatem lub obawia sie kosztow napraw...

Oczywiscie znajda sie jakies wyjatki, ale one sa w statystycznie nieistotne.

Co mozna niby lubic w manualu w zwyklym dupowozie? :hehe:

Sam mam 2 auta z manualem ale to juz z pewnoscia ostatnie :ok:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Co mozna niby lubic w manualu w zwyklym dupowozie? :hehe:

Sam mam 2 auta z manualem ale to juz z pewnoscia ostatnie

 

nie wiem co to jest "zwykły dupowóz" ale ostatni samochód z automatem, którym miałem przyjemnosć się przejechać to była Kia Stinger. Samochód genialny, tylko ta skrzynia. Laga to miało okropnego. Jedziesz spokojnie 70km/h, trzyma jakieś minimalne obroty, wciskasz gaz, a to myśli, nic się nie dzieje, mija chwila, redukuje i jest kop w plecy. Dla mnie to jest okropne doznanie. Jakby na połączeniu między mną a kołami była jakaś długa guma od majtek, która najpierw musi się naciągnąć żeby "chwyciło i jechało". Nie podoba mi się to i już. I rozumiem, że komuś może być wszystko jedno, ważniejsze że nie musi sam zmieniać biegów, ale ja bym np. takiego czegoś nie chciał za własne pieniądze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Wiekszosc ludzi woli manual bo nigdy nie jezdzilo automatem.

Co mozna niby lubic w manualu w zwyklym dupowozie? :hehe:
 

Manual zazwyczaj był że stoku, automat na zamówienie, teraz trochę już się zmieniło. Mam manual w dieslu i benzynie. Zdecydowanie lubię go czasem jak się bawię w Hołowczyca, ale na codziennen wolałbym automat rzecz jasna. Ale ani w jednym ani drugim wypadku po prostu były już tylko skrzynie manualne do wyboru więc wyboru nie było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał:

nie wiem co to jest "zwykły dupowóz" ale ostatni samochód z automatem, którym miałem przyjemnosć się przejechać to była Kia Stinger. Samochód genialny, tylko ta skrzynia. Laga to miało okropnego. Jedziesz spokojnie 70km/h, trzyma jakieś minimalne obroty, wciskasz gaz, a to myśli, nic się nie dzieje, mija chwila, redukuje i jest kop w plecy. Dla mnie to jest okropne doznanie.

Są bardzo szybkie automaty. Natomiast zwykłymi trzeba się nauczyć jeździć. Też można redukować i sprawnie przyspieszać. Nawet moim, czterobiegowym kiblem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, maro_t said:

 

nie wiem co to jest "zwykły dupowóz" ale ostatni samochód z automatem, którym miałem przyjemnosć się przejechać to była Kia Stinger. Samochód genialny, tylko ta skrzynia. Laga to miało okropnego. Jedziesz spokojnie 70km/h, trzyma jakieś minimalne obroty, wciskasz gaz, a to myśli, nic się nie dzieje, mija chwila, redukuje i jest kop w plecy. Dla mnie to jest okropne doznanie. Jakby na połączeniu między mną a kołami była jakaś długa guma od majtek, która najpierw musi się naciągnąć żeby "chwyciło i jechało". Nie podoba mi się to i już. I rozumiem, że komuś może być wszystko jedno, ważniejsze że nie musi sam zmieniać biegów, ale ja bym np. takiego czegoś nie chciał za własne pieniądze.

 

W trybie sport tez tak zamulalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Jasne - a ktoś kiedyś nie zapiął pasów i to mu uratowało życie. Teraz trzeba by porównać ilość przypadków i dodatkowo jaki % tych przypadków jest w ogóle samochodów z daną skrzynią. Bo to jak powiedzieć, że Ford się częściej psuje od Maybacha, bo częściej można Ford'a w warsztacie spotkać.

A co mnie inni  , u mnie jest 50% 50%

😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maro_t napisał:

 

nie wiem co to jest "zwykły dupowóz" ale ostatni samochód z automatem, którym miałem przyjemnosć się przejechać to była Kia Stinger. Samochód genialny, tylko ta skrzynia. Laga to miało okropnego. Jedziesz spokojnie 70km/h, trzyma jakieś minimalne obroty, wciskasz gaz, a to myśli, nic się nie dzieje, mija chwila, redukuje i jest kop w plecy. Dla mnie to jest okropne doznanie. Jakby na połączeniu między mną a kołami była jakaś długa guma od majtek, która najpierw musi się naciągnąć żeby "chwyciło i jechało". Nie podoba mi się to i już. I rozumiem, że komuś może być wszystko jedno, ważniejsze że nie musi sam zmieniać biegów, ale ja bym np. takiego czegoś nie chciał za własne pieniądze.

Trzeba się nauczyć wcześniej i odpowiednio operować pedałem gazu.

Ja wybrałem automat ze względów zdrowotnych i raczej nie wrócę do manualnej skrzyni.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcindzieg napisał:

Są bardzo szybkie automaty. Natomiast zwykłymi trzeba się nauczyć jeździć. Też można redukować i sprawnie przyspieszać. Nawet moim, czterobiegowym kiblem.

 

może. Jakby spędzić z tym kilka tys. km to pewnie by się człowiek nauczył, jak wszystkiego. Ale czy da się tak, żeby całkiem to nie irytowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

z trybu sport pamiętam tyle że włączał burczenie z głosników, więc czym prędzej wyłączyłem ;]

W moim w trybie sport trzyma trochę wyższe obroty, niższy bieg i żwawiej reaguje na pedał gazu.

Gdy w trasie chcę powyprzedzać, włączam ten tryb :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej__ napisał:

Co mozna niby lubic w manualu w zwyklym dupowozie? :hehe:

No jak to  ? Prawdziwe odczucie auta i frajda z jazdy :phi: .. z takim argumentami się spotkałem.

Dla mnie manual poza specjalnymi zastosowaniami nie ma sensu i wolę gorszy automat niż lepszy manual. Zresztą obecnie już w wielu modelach wybór jest zawężony, a dostępność manuali spada. Wystarczy sobie przypomnieć popularność oraz możliwość wyboru 20, 10 i 5 lat temu, jak się to zmieniało.

Manual też się potrafi wykrzaczyć, np synchronizatory biegów w Fiatach :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rwIcIk napisał:

Trzeba się nauczyć wcześniej i odpowiednio operować pedałem gazu.

Ja wybrałem automat ze względów zdrowotnych i raczej nie wrócę do manualnej skrzyni.

Ja z kolei muszę mieć w aucie tempomat, miałem problem z kolanem, wymieniłam auta na takie z tempomatami i kolano nie boli ;] Na szczęście lewa noga jeszcze sprawna rotfl

 

1 minutę temu, sherif napisał:

No jak to  ? Prawdziwe odczucie auta i frajda z jazdy :phi: .. z takim argumentami się spotkałem.

 

No bo to akurat jest dobra teza. Jeśli masz benzyniaka, trochę żyłki rajdowca to skrzynia manualna daje odczucie większego wpływania na jazdę, choć nie do końca musi tak być. Samo redukowanie z przegazówką to fajna rzecz jeśli oczywiście kierowca potrafi to zrobić. Ot taka zabawa.

 

Ale wracając do tematu, obecnie to nie Ty decydujesz jaka skrzynia tylko producent/dealer pokazując co możesz wybrać z przyszłej dostawy bo zamawianie z konfiguratora to już abstrakcja przecież:oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komor napisał:

No bo to akurat jest dobra teza. Jeśli masz benzyniaka, trochę żyłki rajdowca to skrzynia manualna daje odczucie większego wpływania na jazdę, choć nie do końca musi tak być. Samo redukowanie z przegazówką to fajna rzecz jeśli oczywiście kierowca potrafi to zrobić. Ot taka zabawa.

Dlatego w aucie weekendowym do zabawy, mogę to jeszcze zrozumieć. Jak kupowałem Mach1 (300KM) nawet ucieszyłem się, że jest 4biegowy manual, bo jest to rzadkość a auto weekendowe :) .. choć ostatnio manualem to chyba tylko lawetą jeździłem :phi:.

 

3 minuty temu, komor napisał:

Ale wracając do tematu, obecnie to nie Ty decydujesz jaka skrzynia tylko producent/dealer pokazując co możesz wybrać z przyszłej dostawy bo zamawianie z konfiguratora to już abstrakcja przecież

Jeszcze tak nie do końca abstrakcja, aczkolwiek nawet przy droższym aucie wybór silnik vs napęd vs skrzynia jest ograniczona i np przy większej mocy i AWD  jest tylko automat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komor napisał:

Ja z kolei muszę mieć w aucie tempomat, miałem problem z kolanem, wymieniłam auta na takie z tempomatami i kolano nie boli ;] Na szczęście lewa noga jeszcze sprawna rotfl

 

Tempomat podstawowe wyposażenie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komor napisał:

Ja z kolei muszę mieć w aucie tempomat, miałem problem z kolanem, wymieniłam auta na takie z tempomatami i kolano nie boli ;] Na szczęście lewa noga jeszcze sprawna

A jak polaczysz aktywny tempomat z AT to na trasie 1000km autostrada jest szansa, ze wiekszosc nie bedziesz musial w ogole nogami operowac.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zinger napisał:

A jak polaczysz aktywny tempomat z AT to na trasie 1000km autostrada jest szansa, ze wiekszosc nie bedziesz musial w ogole nogami operowac.

 

Celowo brałem pasywny tempomat, gdyż jednak u nas w PL jazda na aktywnym potrafi rozzłościć niż pomóc często. Prędzej w mieście się sprawdza niż na A czy S.

Aczkolwiek potrafi też usypiać czujność, to taki bajer który może powodować dziwne sytuacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zinger napisał:

A jak polaczysz aktywny tempomat z AT to na trasie 1000km autostrada jest szansa, ze wiekszosc nie bedziesz musial w ogole nogami operowac.

Dokładnie, Na co dzień jak najmniej angażujące urządzenia są dla mnie najlepsze.

 

Kolega kilka lat temu kupował nowego Mustanga - do wyboru automat i manual, wybrał manual, bo sportowy wóz i w jego opinii to zobowiązywało. Tak mówił po zamówieniu jak czekał na odbiór. Wcześniej użytkował Navarę  automatem, auto z drugiego końca motoryzacyjnej skali. Miesiąc po przesiadce już zmienił zdanie, że jednak automat byłby do tego auta lepszy. Najbardziej denerwowała go jazda po Wrocławiu. Samochód z taką mocą był po prostu narowisty i wymagał ciągłej kontroli kierowcy. To było bardzo fajne na jazdach testowych, jak był napalony, ale codzienność i poruszanie się w normalnym ruchu ulicznym szybko zweryfikowała wybór.

Edytowane przez zejk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.