Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, komor napisał:

 

Celowo brałem pasywny tempomat, gdyż jednak u nas w PL jazda na aktywnym potrafi rozzłościć niż pomóc często. Prędzej w mieście się sprawdza niż na A czy S.

Aczkolwiek potrafi też usypiać czujność, to taki bajer który może powodować dziwne sytuacje.

No nie wiem. Mam od kilku lat i nie wyobrazam sobie auta bez ACC. U nas tez da sie go uzywac, a nawet jakbym mial uzyc kilka razy na wyjazdy do AT, ITA itp to imo warto. Zadnych dziwnych sytuacji nie zaobserwowalem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

No nie wiem. Mam od kilku lat i nie wyobrazam sobie auta bez ACC. U nas tez da sie go uzywac, a nawet jakbym mial uzyc kilka razy na wyjazdy do AT, ITA itp to imo warto. Zadnych dziwnych sytuacji nie zaobserwowalem.

Zagranicą owszem jest w porządku. Na krajowych A i S tempomat utrzymuje na tyle duży dystans do poprzedzającego pojazdu, że co chwila jakiś wojownik wpycha się z prawego pasa kiedy jadę lewym za jakimś dostawczakiem wyprzedzającym akurat TIR-a. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

nie wiem co to jest "zwykły dupowóz" ale ostatni samochód z automatem, którym miałem przyjemnosć się przejechać to była Kia Stinger. Samochód genialny, tylko ta skrzynia. Laga to miało okropnego. Jedziesz spokojnie 70km/h, trzyma jakieś minimalne obroty, wciskasz gaz, a to myśli, nic się nie dzieje, mija chwila, redukuje i jest kop w plecy. Dla mnie to jest okropne doznanie. Jakby na połączeniu między mną a kołami była jakaś długa guma od majtek, która najpierw musi się naciągnąć żeby "chwyciło i jechało". Nie podoba mi się to i już. I rozumiem, że komuś może być wszystko jedno, ważniejsze że nie musi sam zmieniać biegów, ale ja bym np. takiego czegoś nie chciał za własne pieniądze.

 

Chłopie z czym ty do ludzi. Mówimy o przeciętnym Kowalskim, dla którego producenci szykują silniki w przedziale 100-150 KM dające od 8s do 10s do setki a nawet wolniej. O jakim problemie lagu mowa dla takich samochodów? To ma cię zawieźć do pracy, na wczasy, może raz w miesiącu do rodziców na niedzielny obiad. A nie Stinger. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, komor napisał:

Coraz częściej, ale dalej zdarzają się marki gdzie standardem jest dopiero w wyższych wersjach. A i tak połowa nie umie z niego korzystać podobnie jak z zestawów głośnomówiących;l

Już w kolejnym aucie używam sparowanego telefonu z autem i tempomatu.

Genialne rozwiązania. :ok:

W trasie nauczyłem się sterować przyspieszaniem i zwalnianiem tylko z przycisków na kierownicy ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zejk napisał:

Zagranicą owszem jest w porządku. Na krajowych A i S tempomat utrzymuje na tyle duży dystans do poprzedzającego pojazdu, że co chwila jakiś wojownik wpycha się z prawego pasa kiedy jadę lewym za jakimś dostawczakiem wyprzedzającym akurat TIR-a. 

Zgadza sie, to u nas dosc powszechna praktyka, co jednak nie powoduje, ze ACC traci sens. Ja, jak takiego w lusterku zauwaze, zazwyczaj delikatnie na moment przyspieszam, co nie dezaktywuje ACC, wiec po puszczeniu gazu (albo bez gazu, bo mozna tez z kierownicy) auto wraca do poprzedniej jazdy.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

Zgadza sie, to u nas dosc powszechna praktyka, co jednak nie powoduje, ze ACC traci sens. Ja, jak takiego w lusterku zauwaze, zazwyczaj delikatnie na moment

przyspieszam, co nie dezaktywuje ACC, wiec po puszczeniu gazu auto wraca do poprzedniej jazdy.

Tak, nie traci sensu, jest super na zatłoczonych krajówkach, gdzie jak wyprzedzisz jednego TIR-a to po pół minuty lądujesz za następnym, wtedy ustawiam sobie 95km/h i jadę jak wszyscy bez poruszania nogami. Super sprawa. Tak samo w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Już w kolejnym aucie używam sparowanego telefonu z autem i tempomatu.

Genialne rozwiązania. :ok:

W trasie nauczyłem się sterować przyspieszaniem i zwalnianiem tylko z przycisków na kierownicy ;]

 

 

 

ja też doceniam wiele z tych nowoczesności, o ile taki czujnik deszczu też bywa irytujący, to jednak fakt, ze nie trzeba tak często do tej dźwigni sięgać i jest to wygodne. Tempomat dokładnie tak jak piszesz. Ale np. automatycznej klimy nadal nie bardzo lubię, nie wiem, może w oplu jest to tak kiepsko rozwiązane, używam trybu auto tylko w duże upały i w sumie wolałbym ręczną klimę.  Jeśli chodzi o skrzynię to bym musiał faktycznie dłużej mieć takie auto żeby mieć jakieś wnioski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, sdss said:

Co ciekawe sporo ludzi , chcących kupić auto z wyprzedaży rocznika 😂🤣😁😁😂😂

Też znam takich co nadal liczą na wyprzedaże ;)

Znajomy pracujacy w salonie mówi, że w tym roku na wyprzedaży na koniec roku to co najwyżej może mieć marynarkę, w której już nie chodzi ;) 

Przy okazji chyba nadchodzi weryfikacja które salony przetrwają, a  które będą się musiały zamknąć lub sprzedać większym- salon zarabia marżę wydając auto (oraz  na serwisie w ASO), a teraz wydań mało,  na zamówienia trzeba czekać, więc niektóre małe salony w mniejszych miastach będą mieć budżety napięte jak struna nim obecnie zamawiane auta dojadą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Manx napisał:

Też znam takih co nadal liczą na wyprzedaże ;)

Znajomy pracujacy w salonie mówi, że w tym roku na wyprzedaży na koniec roku to co najwyżej może mieć marynarkę, w której już nie chodzi ;) 

Przy okazji chyba nadchodzi weryfikacja które salony przetrwają, a  które będą się musiały zamknąć lub sprzedać większym- salon zarabia marżę wydając auto (oraz  na serwisie w ASO), a teraz wydań mało,  na zamówienia trzeba czekać, więc niektóre małe salony w mniejszych miastach będą mieć budżety napięte jak struna nim obecnie zamawiane auta dojadą. 

Dokładnie , w serwisach tez pustki, kiedyś czekało się minimum 1 do 2 tygodni , obecnie zdania na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zinger said:

No nie wiem. Mam od kilku lat i nie wyobrazam sobie auta bez ACC. U nas tez da sie go uzywac, a nawet jakbym mial uzyc kilka razy na wyjazdy do AT, ITA itp to imo warto. Zadnych dziwnych sytuacji nie zaobserwowalem.

Z perspektywy człowieka, który miał ACC i miał  co do niego neutralne nastawienie, (ACC miał oczywiste zalety, ale też czasem mnie wkurzał) to teraz majać auto bez ACC powiem, że mi tego brakuje na tyle, że myślałem o retroficie i tylko zacna cena takiej przyjemności (ok. 9000 zł) spowodowała, że nadal nie mam ACC. Zdecydowanie warto to mieć - sytuacji kiedy on człowieka zdenerwuje jest znacznie znacznie mniej niż tych kiedy jest pomocny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

ja też doceniam wiele z tych nowoczesności, o ile taki czujnik deszczu też bywa irytujący, to jednak fakt, ze nie trzeba tak często do tej dźwigni sięgać i jest to wygodne. Tempomat dokładnie tak jak piszesz. Ale np. automatycznej klimy nadal nie bardzo lubię, nie wiem, może w oplu jest to tak kiepsko rozwiązane, używam trybu auto tylko w duże upały i w sumie wolałbym ręczną klimę.  Jeśli chodzi o skrzynię to bym musiał faktycznie dłużej mieć takie auto żeby mieć jakieś wnioski.

 

Automatyczne światła OK, ale trzeba pamiętać, by np. w deszcze włączyć.

Automatyczne wycieraczki OK, ale czasem wkurzają, bo albo zbyt rzadko machają, albo zbyt szybko ;]

Automatyczna klima sprawuje się w moim super. Czasem przekręcę o pół stopnia w górę, bądź w dół :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, sdss said:

Dokładnie , w serwisach tez pustki, kiedyś czekało się minimum 1 do 2 tygodni , obecnie zdania na dzień.

Tego to nie wiedziałem, bo nie odczulem różnicy w ASO, gdzie jeżdżę.... ale kompletnie niezrozumiałe - że niby nagle ludzie przestali auta serwisować :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, rwIcIk said:

Automatyczne światła OK, ale trzeba pamiętać, by np. w deszcze włączyć.

 

To niestety chyba specjalnosc japonczykow i koreanczykow i potrafia tego rozkminic :facepalm:

W miejskim C3 zony, swiatla sa sprzegniete z czujnikiem deszczu i sie zapalaja jak nalezy po kilku ruchach wycieraczek :ok:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To niestety chyba specjalnosc japonczykow i koreanczykow i potrafia tego rozkminic :facepalm:

W miejskim C3 zony, swiatla sa sprzegniete z czujnikiem deszczu i sie zapalaja jak nalezy po kilku ruchach wycieraczek :ok:

 

To jest logiczne i praktyczne rozwiązanie :ok:

Ja od jesiennych szarug włączam mijania na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sdss napisał:

Co ciekawe sporo ludzi , chcących kupić auto z wyprzedaży rocznika 😂🤣😁😁😂😂

Ja mogę zaproponować takim ludziom VW Sharany z hmmm dużą wyprzedażą rocznika, bo auta z 2015 roku i są fabrycznie nowe z możliwością rejestracji. Ale pewnie powiedzą, że to stary złom 😃

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rwIcIk napisał:

Automatyczne wycieraczki OK, ale czasem wkurzają, bo albo zbyt rzadko machają, albo zbyt szybko

To zależy od samochodu.

Miałem to w kilku autach i w każdym działało inaczej. Niektóre są świetne i nie trzeba nic ruszać, innych lepiej nie używać, bo tylko denerwują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

To jest logiczne i praktyczne rozwiązanie :ok:

Ja od jesiennych szarug włączam mijania na stałe.

 

Bo ktoś nad tym chwilę pomyślał. W starym C5 po "wykryciu" deszczu same się zamykały szyby i szyberdach. W żadnym innym aucie tego więcej nie spotkałem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Manx napisał:

Z perspektywy człowieka, który miał ACC i miał  co do niego neutralne nastawienie, (ACC miał oczywiste zalety, ale też czasem mnie wkurzał) to teraz majać auto bez ACC powiem, że mi tego brakuje na tyle, że myślałem o retroficie i tylko zacna cena takiej przyjemności (ok. 9000 zł) spowodowała, że nadal nie mam ACC. Zdecydowanie warto to mieć - sytuacji kiedy on człowieka zdenerwuje jest znacznie znacznie mniej niż tych kiedy jest pomocny.

W Leonie? Jak masz trójkątna kamerę na szybie to wystarczy zakodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ghost2255 napisał:

To zależy od samochodu.

Miałem to w kilku autach i w każdym działało inaczej. Niektóre są świetne i nie trzeba nic ruszać, innych lepiej nie używać, bo tylko denerwują.

Ja często powyżej 100 nie włączam wycieraczek bo pęd powietrza załatwia sprawę w komputer chce włączać na maksa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rwIcIk napisał:

To jest logiczne i praktyczne rozwiązanie :ok:

Ja od jesiennych szarug włączam mijania na stałe.

 

Zarówno w Fordzie jak i w Skodzie tak mi to właśnie działa.

Światła mijania włącza się po kilku ruchach wycieraczek. O ile dobrze pamiętam z instrukcji to nawet jak nie ma automatycznych wycieraczek to ich włączenie przełącza też tryb pracy świateł.

 

8 godzin temu, ghost2255 napisał:

To zależy od samochodu.

Miałem to w kilku autach i w każdym działało inaczej. Niektóre są świetne i nie trzeba nic ruszać, innych lepiej nie używać, bo tylko denerwują.

 

Z moich obserwacji wynika, że czujnik trochę różnie reaguje w zależności od wielkości kropel (np. mgiełka spod kół czy wielkie krople deszczu).

Mój Ford i Skoda w trybie pracy automatycznej mają jeszcze przełącznik z kilkoma poziomami czułości. Jak machanie wycieraczek jest za częste lub za rzadkie to sobie tym reguluję.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, wujek said:

W Leonie? Jak masz trójkątna kamerę na szybie to wystarczy zakodować. 

Ależ skądżeż - ta kamera na szybie sama z siebie nie jest radarem ;) . Musi być radar w zderzaku i to właśnie on obsługuje ACC i FA. To co jest na szybie obsługuje Lane Assist, czujnik zmierzchu, asystenta świateł drogowych, czujnik deszczu, systemu rozpoznawania znaków drogowych i w niektórych modelach VW i pochodnych podnosi prędkość do jakiej działa ACC na podstawowym radarze ze 160 km/h do 210 km/h.

Niestety dołożenie tego to droga zabawa - drogi jest sam radar, trzeba go skalibrować i zakodować (de facto tylko ASO może), wymienić wzmocnienie pasa przedniego, manetki... kupa złota.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To powinien byc wymog przy automatycznych swiatlach, zeby dostac homologacje.

Ilosc aut na dziennych w deszczu jest naprawde dramatyczna.

 

No ale na logikę, to po co światła w dzień?

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 09:16, spad napisał:

 

Tak, możesz uznać, że podaję cyfry wyssane z palca, autentycznie. Ale jeżeli na wyposażeniu standardowym normą staje się klimatyzacja automatyczna, elektryczne sterowanie szyby i lusterka, automatyczne włączanie świateł, tempomat, to oznacza, że klienci automatyzują wszystko co się da jeżeli jest to w akceptowalnej dla nich cenie. Zatem machanie drążkiem tłumaczy tylko cena a nie wybór bo tak wolimy. I tak jak pisałem jakoś Toyota z hybrydami nie ma problemu, tam same automaty i sprzedają się na pniu. Nowy Passat też ma być już tylko z automatem z tego co wiem. 

2 lata temu Panek w Białymstoku twierdził, że nie ma ani 1 auta klasy D w manualu, a ja nie chcąc się przestawiać/przyzwyczajać chciałem koniecznie manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 13:00, maro_t napisał:

 

ja też doceniam wiele z tych nowoczesności, o ile taki czujnik deszczu też bywa irytujący, to jednak fakt, ze nie trzeba tak często do tej dźwigni sięgać i jest to wygodne. Tempomat dokładnie tak jak piszesz. Ale np. automatycznej klimy nadal nie bardzo lubię, nie wiem, może w oplu jest to tak kiepsko rozwiązane, używam trybu auto tylko w duże upały i w sumie wolałbym ręczną klimę.  Jeśli chodzi o skrzynię to bym musiał faktycznie dłużej mieć takie auto żeby mieć jakieś wnioski.

Ja w Oplu klimy tylko na automacie używam, jedyne co to mogłaby mieć gęściej podziałkę niż o 1°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 14:11, rwIcIk napisał:

Automatyczne światła OK, ale trzeba pamiętać, by np. w deszcze włączyć.

Po co pamiętać?

Automatyczne wycieraczki zaczną pracować to i światla się włączą. I tak to powinno działać.:old:

Zależnie od intensywności opadów czasem podregulowuję pracę automatycznych wycieraczek.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Po co pamiętać?

Automatyczne wycieraczki zaczną pracować to i światla się włączą. I tak to powinno działać.:old:

Zależnie od intensywności opadów czasem podregulowuję pracę automatycznych wycieraczek.

Nie wszyscy producenci to opanowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manx napisał:

Połóż sobie dobrą niewidzialną wycieraczkę - już przy 70 km/h Ci nie będą potrzebne wycieraczki ;) 

Ktoś mnie namówił i nałożył (nie wiem co), wycieraczki stały się praktycznie niepotrzebne, ale wpienia mnie tłusta smuga jak już ich użyję.

Dobrze, że to coś już się prawie wytarło (ciągle zapominam zmyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Ktoś mnie namówił i nałożył (nie wiem co), wycieraczki stały się praktycznie niepotrzebne, ale wpienia mnie tłusta smuga jak już ich użyję.

Dobrze, że to coś już się prawie wytarło (ciągle zapominam zmyć).

 

Nie ma co przepłacać. Gdyby nasmarować szybę smalcem to tez krople wody się nie będą trzymać.

;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Manx napisał:

Ależ skądżeż - ta kamera na szybie sama z siebie nie jest radarem ;) . Musi być radar w zderzaku i to właśnie on obsługuje ACC i FA. To co jest na szybie obsługuje Lane Assist, czujnik zmierzchu, asystenta świateł drogowych, czujnik deszczu, systemu rozpoznawania znaków drogowych i w niektórych modelach VW i pochodnych podnosi prędkość do jakiej działa ACC na podstawowym radarze ze 160 km/h do 210 km/h.

Niestety dołożenie tego to droga zabawa - drogi jest sam radar, trzeba go skalibrować i zakodować (de facto tylko ASO może), wymienić wzmocnienie pasa przedniego, manetki... kupa złota.

 

Musi jakas dziwna wersja. Myslalem, ze wszystkie Cupry maja w standardzie radar zeby zwalniac przy wtargnieciu pieszego czy jak za mala odleglosc od pojazdu. W takim razie to bez sensu. Chyba, ze na uzywkach zrobic. To kodowanie da sie odisem ogarnac takze poza ASO ale pewnie gra nei warta swieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ZUBERTO napisał:

2 lata temu Panek w Białymstoku twierdził, że nie ma ani 1 auta klasy D w manualu, a ja nie chcąc się przestawiać/przyzwyczajać chciałem koniecznie manual.

To na miesiąc tego Panka chciałeś brać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

Insignia? Może lepiej to jest zrobione niż w Astrze.

Ja praktycznie nie dotykałem zastawów automatycznej klimy w Insignii. Miałem ustawione 21 stopni i cały czas tak jeździłem.

 

Teraz w Alfie kręcę cały czas ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, wujek said:

Musi jakas dziwna wersja. Myslalem, ze wszystkie Cupry maja w standardzie radar zeby zwalniac przy wtargnieciu pieszego czy jak za mala odleglosc od pojazdu. W takim razie to bez sensu. Chyba, ze na uzywkach zrobic. To kodowanie da sie odisem ogarnac takze poza ASO ale pewnie gra nei warta swieczki.

ACC w Cuprze był w opcji w pakiecie razem z Front Assist i asystentem jazdy w korku (te trzy tematy obsługuje ten sam radar), systemem rozpoznawania znaków drogowych (de facto to tylko kodowanie, bo kamera jest). Niestety kupowałem auto z placu, a człowiek w salonie, który konfigurował moje auto, nie dorzucił tego. 

Na pewno na używanych częściach byłoby taniej... ale te firmy od retrofitów które pytałem, nie chcą robić na cześciach niewiadomego pochodzenia, bo nie udzielają gwarancji, że to będzie działać. Sam nie ruszam, bo programowanie to dla mnie czarna magia, a ja + elektronika = zwarcie :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

Insignia? Może lepiej to jest zrobione niż w Astrze.

Wątpię (chyba, że popsuli w nowych modelach), po prostu mi pasuje, Tobie nie.

Ja ogólnie wymagający nie jestem, żonie nie ważne w jakim aucie zawsze nie tu wieje.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZUBERTO napisał:

Wyszedł tydzień, chyba przyznasz że nie warto się przyzwyczajać, by zaraz oddać?

No tydzień to już jakiś czas. Choć przyznam szczerze że nie rozumiem co tam jest do przyzwyczajania poza postawieniem lewej nogi daleko od pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oscar_ napisał:

No tydzień to już jakiś czas. Choć przyznam szczerze że nie rozumiem co tam jest do przyzwyczajania poza postawieniem lewej nogi daleko od pedałów.

Właśnie trzymanie tej nogi z dala od pedałów.

Jak nie masz za bardzo styczności z automatem to jednak trzeba uważać, bo "sprzęgło" samoistnie pracuje.

Przynajmniej ja tak mam, że na początku muszę się bardzo pilnować zanim w krew wejdzie, że ta noga jest zbyteczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał:

Właśnie trzymanie tej nogi z dala od pedałów.

Jak nie masz za bardzo styczności z automatem to jednak trzeba uważać, bo "sprzęgło" samoistnie pracuje.

Przynajmniej ja tak mam, że na początku muszę się bardzo pilnować zanim w krew wejdzie, że ta noga jest zbyteczna.

 

Ja zawsze chowam lewą nogę pod fotel bo odruch sprzęgła jest ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.