Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rado_ napisał:

Chyba szybko nie będzie.
PulsBiznesu: Škoda Auto wstrzymuje do końca roku produkcję.
https://www.pb.pl/skoda-auto-wstrzymuje-do-konca-roku-produkcje-1129761

 

Opel też już wstrzymał produkcję w Niemczech, ech do końca roku to faktycznie nic nie będzie na rynku. Trzeba bardziej uważać, żeby nie rozwalić swojego bo nie będzie co kupić ;]. A w TV nadal lecą reklamy samochodów :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maro_t napisał:

 

Opel też już wstrzymał produkcję w Niemczech, ech do końca roku to faktycznie nic nie będzie na rynku. Trzeba bardziej uważać, żeby nie rozwalić swojego bo nie będzie co kupić ;]. A w TV nadal lecą reklamy samochodów :facepalm:

W ogóle jakby ktoś u buka przewidział to jakie zrobią się przetasowania sprzedaży marek samochodów to byłby bogaty. Żeby BMW sprzedało więcej aut niż VW to już się staje niezłym hitem. 😄

Za wrzesień TOP 5: 
1. Toyota - 5406
2. Kia - 3424
3. Hyundai - 2442
4. Skoda - 2322
5. BMW - 1878

6. VW - 1814
7. Renault - 1754

Jeszcze dojdzie do tego, że Renault, które nie ma zbyt dobrej sprzedaży w tym roku to wyprzedzi VW. A patrząc, że Skoda wstrzymuje zamówienia to i może nawet BMW i Renault i Skodę wyprzedzą w miesięcznych sprzedażach do końca roku. Ciekawie się zrobiło na rynku aut nowych... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RABIN napisał:

Ładnie bym wyglądał na koniec roku jak bym się dał przekonać sprzedawcy na auto do ptodukcji 🤬 panie na bank bedzie mamy 6 miesięcy !

Chyba Ty pisałes kilka tygodni temu, że Skody zamówione do produkcji nie będą na bank dostępne w tym roku. No i qrna wykrakałeś...

Zaczynam szukać czegoś innego bo czuję, że zamówionego Karoqa to ja obejrzę najwcześniej w 2 połowie 2022.

Jeszcze zadzwonię dziś do dealera ale nie spodziewam się usłyszeć konkretów, 2.5 tyg temu auto miało status "zamówione", nie trafiło nawet na plan produkcyjny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sowik85 napisał:

Chyba Ty pisałes kilka tygodni temu, że Skody zamówione do produkcji nie będą na bank dostępne w tym roku. No i qrna wykrakałeś...

Zaczynam szukać czegoś innego bo czuję, że zamówionego Karoqa to ja obejrzę najwcześniej w 2 połowie 2022.

Jeszcze zadzwonię dziś do dealera ale nie spodziewam się usłyszeć konkretów, 2.5 tyg temu auto miało status "zamówione", nie trafiło nawet na plan produkcyjny.

 

Zostają ci koreańce, u nich jeszcze place pełne. Wczoraj jechałem obok dealera KIA i z daleka plac wyglądał na wypełniony różnymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

Chyba Ty pisałes kilka tygodni temu, że Skody zamówione do produkcji nie będą na bank dostępne w tym roku. No i qrna wykrakałeś...

Zaczynam szukać czegoś innego bo czuję, że zamówionego Karoqa to ja obejrzę najwcześniej w 2 połowie 2022.

Jeszcze zadzwonię dziś do dealera ale nie spodziewam się usłyszeć konkretów, 2.5 tyg temu auto miało status "zamówione", nie trafiło nawet na plan produkcyjny.

zanim uzupełnia to co maja wyprodukowane , zanim wznowią produkcje , zanim nasyca zachodnia Europę , zanim rozwiąże się problem z półprzewodnikami będzie 2030😂😂🤣 i przy okazji nie zbankrutują .

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komandos80 napisał:

Bylem w Hyundaiu jakos ze dwa tygodnie temu i wcale rozowo nie bylo.

 

Też byłem w podobnym czasie i w salonie w środku stały 3 samochody - Kona, Tuscon i Elantra. Na placu nowych stało około 1/3 pojemności. Pustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sowik85 napisał:

Chyba Ty pisałes kilka tygodni temu, że Skody zamówione do produkcji nie będą na bank dostępne w tym roku. No i qrna wykrakałeś...

Zaczynam szukać czegoś innego bo czuję, że zamówionego Karoqa to ja obejrzę najwcześniej w 2 połowie 2022.

Jeszcze zadzwonię dziś do dealera ale nie spodziewam się usłyszeć konkretów, 2.5 tyg temu auto miało status "zamówione", nie trafiło nawet na plan produkcyjny.

tak sam szukałem a nawet juz chciałem zamawiac dopiero na ziemie sprowadził mnie dyrektor sprzedaży Gala z Wrocławia 

Koniec konców kupiłem auto z placu do wyboru miałem 2 szt w polsce (chciałem hak fabryczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 08:22, bergerac napisał:

Tak tylko informacyjne... ;) 

to ja tez informacyjnie.
pod koniec wrzesnia auto zamowione w lexusie, ma byc wyprodukowane jeszcze w tym roku, a do Polski ma przyplynac najpozniej w styczniu 2022.

Zobaczymy jak bedzie

W toyocie pod koniec wrzesnia obiecywali, ze bedzie mozna odebrac samochod juz w listopadzie, ale tego nie bede mial jak sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi się o uszy obiło, że Audi stoi do piątku (na razie), a BMW robi jedną zmianę w tym tygodniu ...

Planowana poprawa sytuacji z Chipami w drugiej połowie przyszłego roku

 

 

 

 

Edytowane przez Pado
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 07:40, sowik85 napisał:

Chyba Ty pisałes kilka tygodni temu, że Skody zamówione do produkcji nie będą na bank dostępne w tym roku. No i qrna wykrakałeś...

Zaczynam szukać czegoś innego bo czuję, że zamówionego Karoqa to ja obejrzę najwcześniej w 2 połowie 2022.

Jeszcze zadzwonię dziś do dealera ale nie spodziewam się usłyszeć konkretów, 2.5 tyg temu auto miało status "zamówione", nie trafiło nawet na plan produkcyjny.

 

jaki silnik i skrzynie zamówiłeś w Skodzie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sowik85 napisał:

1.5 TSI z manualem.

 

to się jeszcze zastanów :hmm: ...

VW podobno  znów coś spier@#$%liło , tym razem ze skrzyniami - od 2020 wsadzali jakąś nową  MQ281,  w której zmniejszyli ilość oleju do 1,5l i są podejrzenia, że się przegrzewa. Do tego ludzie meldują w nich zgrzyty, trzaski, szurania itd. Jest nawet na facebooku grupa 1.5 TSI manual stukanie, wibracje, grzechotanie skrzyni, sprzęgła 

 

Byś może są już poprawione...ale tak ci tylko sugeruje zagłębić temat, żebyś nie żałował 🤣 

 

 

https://dailydriver.pl/porady/technika/oto-nowa-skrzynia-biegow-volkswagena-mq281/?fbclid=IwAR3SoPiZOsCt7loyRUtPMqFIUom8cixKlH2_Za-hS-cAC4drJz5YB3h6VIk 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maro_t napisał:

 

ciekawie. Cytat z komentarzy: "U mnie właśnie w Octavii IV jest montowana 3 skrzynia. Pierwsza wytrzymała 8tyś km druga 4tyś."

Wygląda na to, że poza kodami silników i skrzyń DSG fani VW będą jeszcze musieli wkuwać na pamięć kody skrzyń manualnych. ;]

 

może ktoś wpadnie na pomysł i zrobi kalkulator internetowy, gdzie wbijasz te trzy oznaczenia i dostajesz Zielone światło  lub ostrzeżenie przed kupnem 🤣

 

a tak poważnie, to podobno nowe Skody, w szczególności Octavie to niezłe "kible"....

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

 

może ktoś wpadnie na pomysł i zrobi kalkulator internetowy, gdzie wbijasz te trzy oznaczenia i dostajesz Zielone światło  lub ostrzeżenie przed kupnem 🤣

 

a tak poważnie, to podobno nowe Skody, w szczególności Octavie to niezłe "kible"....

 

 

Bo zrobili oszczędności i nowe kompakty VAG to kible :phi: najgorzej że nie wiadomo co innego kupić. Premiumy mają tylko 250KM pozniej są bardzo drogie a Francuzów nie lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pado napisał:
3 godziny temu, sowik85 napisał:

1.5 TSI z manualem.

 

to się jeszcze zastanów :hmm: ...

VW podobno  znów coś spier@#$%liło , tym razem ze skrzyniami - od 2020 wsadzali jakąś nową  MQ281,  w której zmniejszyli ilość oleju do 1,5l i są podejrzenia, że się przegrzewa.

 

Nie znalazłem nic o tych wadach w Karoq, choć przyznam, że nie szukałem zbyt wnikliwie. Może za mało egzemplarzy jeździ, może tam jest inna skrzynia:hmm:

Tak jak @wujek napisał, niebardzo jest co kupić.

Robiłem wczoraj 2gą przymiarkę do S-crossa od Suzuki. No nie, raz że za mały, dwa- przesiadając się z Golfa V czułbym, że robię krok wstecz. Wnętrze, wyciszenie, design- to mnie jednak odrzuca od Suzuki choć np dla mojego taty to super wóz.

Korea- Sportage właśnie schodzi i nadjeżdża następca, Tucson za wielki. Kombi nie chcę. RAV4 za wielkie i za drogie.

No qrde, przy moich warunkach brzegowych Karoq lub Seat Ateca to optymalny wybór.

4 lata gwary są, widzę ze skrzynie się sypią już poniżej 10kkm- będą naprawiać do skutku w razie czego.

Najwyżej po gwarancji sprzedam w cholere i przesiądę się na taryfę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rado_ napisał:

Szczerze mówiąc nie będąc uprzedzonym do jakiejs marki, a w szczególności vw to nie raczej bym wolał iść w koreance.

 

Ktoś tu pisał na forum że Kia Sportage zapaliła się podczas jazdy i naprawa wg ASO to kilka miesięcy. Choć faktycznie masz racje: w tej chwili najbardziej bezpieczne są koreańskie i japońskie produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

 

Nie znalazłem nic o tych wadach w Karoq, choć przyznam, że nie szukałem zbyt wnikliwie. Może za mało egzemplarzy jeździ, może tam jest inna skrzynia:hmm:

Tak jak @wujek napisał, niebardzo jest co kupić.

 

 

Myślałeś może o Fordzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Myślałeś może o Fordzie?

 

 

Nawet mam kolegę pracującego w salonie u nas ;) On mi poleca Fokę kombi w moim budżecie, na Kuge nie wystarczy. Więc kombi + silniki tylko 3 cylindrowe. No nie, jednak nie. 

Daję szansę Skodzie.

Życzyłbym sobie takiej eksploatacji, jaką przez 12 lat i jak do tej pory 217kkm prezentował mi mój Golf V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pejus1982 napisał:


Mało tego na drogach, a wydaje się to auto ciekawą propozycją.

 

XCeed to taki ni pies ni wydra. Poza wyglądem nie oferuje wiecej niż zwykły Ceed a jest droższy, przestronność wnętrza taka sobie.

Ale design ma ładny, to trzeba przyznać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, sowik85 said:

 

XCeed to taki ni pies ni wydra. Poza wyglądem nie oferuje wiecej niż zwykły Ceed a jest droższy, przestronność wnętrza taka sobie.

Ale design ma ładny, to trzeba przyznać :ok:

 

To auto w stylu Mazdy CX30, raczej nie dla rodziny 2+2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

To auto w stylu Mazdy CX30, raczej nie dla rodziny 2+2.


Ostatnio testowałem kolegi CX-5 i dla mnie troszkę za duże i za drogie, natomiast CX-30 jakieś takie odrobinę za małe. Szkoda bo dobre wykończenie ma Mazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sowik85 napisał:

 

Niestety blachy są kiepskie.

A szkoda, bo mechanicznie moje auto jest bez zarzutu.


To ratuj auto póki jeszcze jest co ratować, bo jak ruda wejdzie za daleko to już nic się nie zrobi. Swoją drogą wujek ma Golfa II chyba z 88 lub 89 roku i blacha bardzo ładnie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sowik85 napisał:

 

 

Nawet mam kolegę pracującego w salonie u nas ;) On mi poleca Fokę kombi w moim budżecie, na Kuge nie wystarczy. Więc kombi + silniki tylko 3 cylindrowe. No nie, jednak nie. 

Daję szansę Skodzie.

Życzyłbym sobie takiej eksploatacji, jaką przez 12 lat i jak do tej pory 217kkm prezentował mi mój Golf V.

Kolega kupił Kuge bo właśnie była tańsza od Karoqa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:

To ratuj auto póki jeszcze jest co ratować, bo jak ruda wejdzie za daleko to już nic się nie zrobi.

 

Właśnie przymierzałem sie do zrobienia progów bo już lekko je ruda chrupie. I tak sie zbierałem od dłuższego czasu aż w końcu żona mi załatwiła auto jak na obrazku poniżej. Wobec poniższego sprawa stała sie pilniejsza i zrobię wszystko za jednym zamachem :facepalm:

20211008_180450.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sowik85 napisał:

 

Właśnie przymierzałem sie do zrobienia progów bo już lekko je ruda chrupie. I tak sie zbierałem od dłuższego czasu aż w końcu żona mi załatwiła auto jak na obrazku poniżej. Wobec poniższego sprawa stała sie pilniejsza i zrobię wszystko za jednym zamachem :facepalm:

20211008_180450.jpg

Wina ściany była za blisko 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Właśnie przymierzałem sie do zrobienia progów bo już lekko je ruda chrupie. I tak sie zbierałem od dłuższego czasu aż w końcu żona mi załatwiła auto jak na obrazku poniżej. Wobec poniższego sprawa stała sie pilniejsza i zrobię wszystko za jednym zamachem :facepalm:

20211008_180450.jpg

 

 

Jak mąż mówi że zrobi progi to zrobi. Nie trzeba mu co 2 lata przypominać... chyba że trzeba to wtedy wystarczy... :]

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Właśnie przymierzałem sie do zrobienia progów bo już lekko je ruda chrupie. I tak sie zbierałem od dłuższego czasu aż w końcu żona mi załatwiła auto jak na obrazku poniżej. Wobec poniższego sprawa stała sie pilniejsza i zrobię wszystko za jednym zamachem :facepalm:

 

 

o! Moja zrobiła kiedyś identycznie w Kijance. O filar na parkingu podziemnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sowik85 napisał:

 

Jakby ktoś jeszcze w watku pytał, dlaczego nie chcę kombi to proszę patrzeć na post powyżej ;]

 

Co tu ma kombi do rzeczy? Mojej żonie przy wyjeżdżaniu pierw ściana była za blisko lusterka, ale kilka tygodni później niebezpiecznie zbliżyła się do zderzaka ;l

I jeszcze mówiła, że się spoleruje :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 14:23, Pado napisał:

VW podobno  znów coś spier@#$%liło , tym razem ze skrzyniami - od 2020 wsadzali jakąś nową  MQ281

 Aż zadzwoniłem do Skody z pytaniem o te skrzynie ;]

 

"Istotnie, występowały problemy z tym skrzyniami z początku produkcji. Teraz przypadków mamy znacznie mniej, co nie znaczy, że w ogóle nie występują, bo czasem ktoś z głośną skrzynią przyjedzie".

- No dobra, ale jak już coś wystąpi to wiecie jak problem rozwiazać?

"Tak, problem jest znany i procerury naprawy również istnieją"

 

O tyle dobrze, że problem znają i potrafią naprawić. Tzn ja chcę wierzyć, że tak jest ;]

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/14/2021 at 8:13 PM, sowik85 said:

 

 

Nawet mam kolegę pracującego w salonie u nas ;) On mi poleca Fokę kombi w moim budżecie, na Kuge nie wystarczy. Więc kombi + silniki tylko 3 cylindrowe. No nie, jednak nie. 

Daję szansę Skodzie.

Życzyłbym sobie takiej eksploatacji, jaką przez 12 lat i jak do tej pory 217kkm prezentował mi mój Golf V.

Turneo Connetc tylko brak silnika. 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 11:10, komandos80 napisał:

to ja tez informacyjnie.
pod koniec wrzesnia auto zamowione w lexusie, ma byc wyprodukowane jeszcze w tym roku, a do Polski ma przyplynac najpozniej w styczniu 2022.

Zobaczymy jak bedzie

W toyocie pod koniec wrzesnia obiecywali, ze bedzie mozna odebrac samochod juz w listopadzie, ale tego nie bede mial jak sprawdzic :)

A więc informacyjnie, toyota zamówiona w połowie sierpnia jest na wtorek do odbioru. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.