Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, Oscar_ said:

Zamówiona. 

Dzięki, pytałem bo teściu dostał termin na styczeń i ciekaw jestem czy mają szansę dotrzymać terminu.

BTW. Zamówiłem Forda w 2017 roku koniec października i miał byś do końca lutego, finalnie odebrałem go 14 lutego i myślałem że jestem chory bo tyle czasu czekałem, ale czekać powyżej 6 miesięcy to dla mnie pomyłka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AstraC napisał:

Dzięki, pytałem bo teściu dostał termin na styczeń i ciekaw jestem czy mają szansę dotrzymać terminu.

BTW. Zamówiłem Forda w 2017 roku koniec października i miał byś do końca lutego, finalnie odebrałem go 14 lutego i myślałem że jestem chory bo tyle czasu czekałem, ale czekać powyżej 6 miesięcy to dla mnie pomyłka.

Były zamawiane dwie corolle i obie są do odbioru podobno ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 09:50, spad napisał:

 

Azjaci chyba lepiej sobie radzą z problemem dostaw. W Toyocie ludzie też odbierają zgodnie z harmonogramami i bez kosmicznych terminów dostaw. 

 

 

Chyba żartujesz... Czekaliśmy lekko 3-4 miesiące ponad deklarowany termin (czyli łącznie prawie rok) na dostawę kilkudziesięciu Yarisów. W końcu przyznali że nie są w stanie zrealizować zamówienia, Kia ogarnęła temat od zgłoszenia do pierwszej partii 20 sztuk w dwa miesiące i regularnie co dwa tygodnie dostarczają kolejne. 

Handlowcy się cieszą bo dostali niespodziewany bonus, z Yarisa na Ceeda.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał:

Jak można Toyotę zamówić? Nikt tego nie konfigurje. Pewnie wybrał wersję a czujniki dołożyli w Mszczonowie. No i fajnie bo chociaż jest na czas. 

No prawie bo to jest jakaś tam wersja + dwa seryjne pakiety +wybór koloru. 

Niestety nie było takiej na stocku. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Do mnie dzwonił kilka dni temu handlowiec z VW, że widzi, że mi się za rok leas kończy i teraz są takie terminy, że to dobry czas (rok :D) by coś zamówić 😄

 

czemu wszystkim się wydaje że jak się kończy leasing to trzeba kupować nowe? To tylko ja taki frajer jestem, że trzymam dłużej i cieszę się, że jest moje i nie muszę spłacać?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
czemu wszystkim się wydaje że jak się kończy leasing to trzeba kupować nowe? To tylko ja taki frajer jestem, że trzymam dłużej i cieszę się, że jest moje i nie muszę spłacać?
Tak. A na poważnie komu tak się wydaje? Handlowiec szuka klienta, a klient sam wie, czy potrzebuje i go stać na nowe auto.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maro_t said:

 

czemu wszystkim się wydaje że jak się kończy leasing to trzeba kupować nowe? To tylko ja taki frajer jestem, że trzymam dłużej i cieszę się, że jest moje i nie muszę spłacać?

 

Bo taka jest rola handlowca ;]

Jak sie konczy umowa na telewizje czy telefon to tez przeciez dzwonia z oferta :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

czemu wszystkim się wydaje że jak się kończy leasing to trzeba kupować nowe? To tylko ja taki frajer jestem, że trzymam dłużej i cieszę się, że jest moje i nie muszę spłacać?

nie wszyscy kupują zaraz nowe jednak jak kogoś stać to optymalizuje podatkowo i bierze nowe. Przy dzisiejszych cenach używanych aut i korzyści podatkowej można nabyć nowe auto w leasingu nie dopłacając zbyt wiele do tego. Wszystko warto przeliczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RABIN napisał:

nie wszyscy kupują zaraz nowe jednak jak kogoś stać to optymalizuje podatkowo i bierze nowe. Przy dzisiejszych cenach używanych aut i korzyści podatkowej można nabyć nowe auto w leasingu nie dopłacając zbyt wiele do tego. Wszystko warto przeliczyć.

Dokładnie,  wjedzie Ład to jeszcze Państwo będzie dopłacać do leasingu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie dopłacać 🤣, ale znudziło mi się moje jedno auto co ma 2.5 roku. Kupiłem  je za 44 500. Pół roku temu dawali mi za nie 35 000. Nie chcialem

obecnie go sprzedawać, ale kolega wymieniał gwiazdę i odkupiłem od niego starego trupa 3 letniego i za miesiąc mam przeprowadzę (inny wątek - mieszkam już 7 lat w jednym miejscu) i z 3 miejsc postojowych robią mi się 2.

Do celu, puściłem koledze za najniższa otomoto 40 000 i kolega nawet do garażu nie zszedł - tylko zapłacił i pojechał 🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał:

 

czemu wszystkim się wydaje że jak się kończy leasing to trzeba kupować nowe? To tylko ja taki frajer jestem, że trzymam dłużej i cieszę się, że jest moje i nie muszę spłacać?

 

Strach to trzymać dłużej niż gwarancja 😄 sprzedaję go w przyszłym roku, będzie miał 2.5 roku i ok. 50kkm. Dwa i pół roku z jednym autem to za dużo 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przemo9 napisał:

Mi się leasing skończył chyba 5 lat temu. I dalej jeździ..

Wszystko zależy od człowieka. Jak byłem kawalerem to zmieniałem fury co 6 miesięcy, albo i nie. Trochę mnie żona przystępowała i jedno trzymałem od nowości 8 lat, ale w tym czasie „na boku” miałem z ponad 8 🤪 ale takich tańszych 6-8 latków 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maro_t napisał:

 

czemu wszystkim się wydaje że jak się kończy leasing to trzeba kupować nowe? To tylko ja taki frajer jestem, że trzymam dłużej i cieszę się, że jest moje i nie muszę spłacać?

Pocieszę Cię do mnie nikt nie dzwoni i zawsze nie mogę się doprosić oferty na nowe auto 8-).

Oczywiście mogę dalej jeździć 3-latkiem zamiast nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Bo taka jest rola handlowca ;]

Jak sie konczy umowa na telewizje czy telefon to tez przeciez dzwonia z oferta :ok:

 

W sumie ciekawe, oznaczają sobie to jakoś w kalendarzu :hmm:.

Z mojego doświadczenia to zazwyczaj handlowiec pracuje krócej niż leasing. Dobrze przynajmniej, że nr telefonu zostaje, kilka razy tak było, że dzwonię do dealera i na moje powitanie typu "Witam p. Wojtku" , słyszę, że p. Wojtek nie pracuje już tutaj od przeszło roku :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sowik85 napisał:

To ja informacyjnie też. 

Skasowałem zamówienie na Karoqa do produkcji, biorę z placu w Nowym Sączu. Akurat zjechał im konfig podobny do tego, który  zamawiałem do produkcji.

Wczoraj w salonie w Częstochowie  zwrócili mi zaliczkę, żadnych problemów nie robili :ok:

Handlowiec powiedział, że akurat zatwierdzili tydzień produkcji dla "mojego" egzemplarza - przełom stycznia i lutego, tyle, że na ten moment trochę patykiem po wodzie pisane.

W tym aucie, które biorę z placu nie będę miał sportowej kiery, isofixa z przodu i nakładek na nadkola- to sobie dobierałem w tym do produkcji. Mogę bez tego żyć, ewentualnie dokupić później też się da :ok:

Za to będę miał hak, będzie na czym rowery wozić ;) 

 

Karok nie za mały dla rodzinki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, sherif said:

W sumie ciekawe, oznaczają sobie to jakoś w kalendarzu :hmm:.

Z mojego doświadczenia to zazwyczaj handlowiec pracuje krócej niż leasing. Dobrze przynajmniej, że nr telefonu zostaje, kilka razy tak było, że dzwonię do dealera i na moje powitanie typu "Witam p. Wojtku" , słyszę, że p. Wojtek nie pracuje już tutaj od przeszło roku :phi:

 

Ja nie mowie, to dzowni ten sam czlowiek ;)

Ale co za problem sobie oznaczyc w bazie klientow i ustawic jakis "reminder"?

Do zony z Opla dzwonili jakies pol roku przed koncem leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Oscar_ napisał:

Przypominam że to toyota. Tam masz cztery wersje wyposażenia + kilka pakietów. 

Tam za wiele nie poszalejesz :hehe:


Dlatego klepią według rozdzielnika standardy a termin klient dostaje jak przychodzi czas na produkcje i tak zaplanowanej konfiguracji w danym kolorze. ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

W sumie ciekawe, oznaczają sobie to jakoś w kalendarzu :hmm:.

Z mojego doświadczenia to zazwyczaj handlowiec pracuje krócej niż leasing. Dobrze przynajmniej, że nr telefonu zostaje, kilka razy tak było, że dzwonię do dealera i na moje powitanie typu "Witam p. Wojtku" , słyszę, że p. Wojtek nie pracuje już tutaj od przeszło roku :phi:

 

kurde, do mnie nigdy nie dzwonili że się leasing kończy. Może wyglądam na takiego co go nie stać żeby ciągle zmieniać ;]. Za to nigdy nie zapomną po przeglądzie zadzwonić z ASO z prośbą, że jakby dzwonili z centrali z ankietą, to żeby dać max ocenę. Nieważne czy Kia, Fiat czy Opel

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RABIN napisał:

nie wszyscy kupują zaraz nowe jednak jak kogoś stać to optymalizuje podatkowo i bierze nowe. Przy dzisiejszych cenach używanych aut i korzyści podatkowej można nabyć nowe auto w leasingu nie dopłacając zbyt wiele do tego. Wszystko warto przeliczyć.

 

nie licząc problemów z dostępnością nowych, to może faktycznie jeśli interesujący Cię egzemplarz jest dostępny w sensownym czasie to może być dobry moment na sprzedaż używki. Ale imho nadal pomimo tego mnie wychodzi że całkowity koszt przejechania 1km będzie mniejszy gdy potrzymam auto 10 lat niż zmieniając co 3 lata :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

Karok nie za mały dla rodzinki ???

Tam jest 520l bagażnika, na oko wygląda na dość ustawny :ok: Do środka swobodnie wchodzą 2 fotele: 1x RWF i 1x Takata Maxi dla starszego dzieciaka. 

My nie jesteśmy za bardzo wyrośnięci- ja z moimi 173cm jestem póki co najwyższy ;l

Podsumowując- sadzę, że na spokoju się zmieścimy. Do tej pory codzienne wożenie Golfem V było OK, Skoda jest znacznie pojemniejsza.

Teraz w razie czego mam jeszcze hak, na który mogę zapodać to i mieć dodarkowe 200l ;]

Ale to już ekstremum, na horyzoncie na razie nie widzę takich potrzeb.

Screenshot_20211024-102249_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
nie licząc problemów z dostępnością nowych, to może faktycznie jeśli interesujący Cię egzemplarz jest dostępny w sensownym czasie to może być dobry moment na sprzedaż używki. Ale imho nadal pomimo tego mnie wychodzi że całkowity koszt przejechania 1km będzie mniejszy gdy potrzymam auto 10 lat niż zmieniając co 3 lata :hmm:
Każdy przypadek jest inny. Mi wyszło że bardziej opłaca się zmienić samochód co 2 lata niż co 3. Przy rocznym przebiegu 50-60kkm, dużo korzystniej jest sprzedać samochód 2 letni z przebiegiem 100-110kkm niż 3 letni z przebiegiem 170kkm. Nie mówiąc już o trzymaniu samochodu dłużej. Zapewne w przypadku kogoś, kto korzysta z samochodu praktycznie tylko prywatnie (przebieg roczny 15-20kkm) wyjdzie to całkiem inaczej.

Taptaraptap

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pejus1982 napisał:


Niedługo na AK dla rodziny 2 + 2 polecane będzie minimum Q7 🙂

no w sumie się nie dziwię. Ostatnio sam jeżdżę zapakowany. Rowery, SUP i bagażnik robi się mały. Do tego jeszcze w przyszłym roku będę chciał drugiego SUPa dokupić to już będzie naprawdę ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

To dla jakiej rodziny robią Skodę kodiaq ?

Nie wiem, każdy ma własne potrzeby. Ja mam 3 kobietki w domu i zawsze mieścimy się w aucie jakim jest Golf 7. Jak jakieś góry to bagażnik dachowy załatwia sprawę. Na wakacje/weekendy staramy się jeździć do hotelu gdzie jest wyżywienie ewentualnie jakieś knajpki tak więc worka kartofli i garnków ze sobą nie wozimy 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:


 

Na 2+1 się ledwo w X5 na weekend mieścimy…. na wakacje wjechał box 600L. 

no to raczej akurat słabo świadczy o Twoich zdolnościach logistycznych :) 

 

No chyba, że X5 tylko tak poważnie wygląda, a ma jakiś śmieszny bagażnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.