Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hefi napisał:

Ok, biorę to pod uwagę.
Ale czy to nie wygląda tak, że... Idziemy na siłę grać w koszykówkę bo wzięliśmy piłkę i buty.
Trzeba znaleźć ścieżkę rowerowa żeby pojeździć hulajnoga... bo wzięliśmy

??

 

Nie. Zdarza się czasem, że niektóre rzeczy jadą i nieużyte wracają bo akurat nie mieliśmy ochoty. Ale gdybyśmy akurat mieli, to lepiej że są niż gdyby ich miało nie być.

:ok:

 

Np. w tym roku w Morzu Śródziemnym nurkowaliśmy codziennie a w Czarnym ani razu, bo było fajne miejsce gdzie łamały się fale i na tapecie był tylko bodyboarding.

:ok:

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 14:03, bizz napisał:

 

Chyba żartujesz... Czekaliśmy lekko 3-4 miesiące ponad deklarowany termin (czyli łącznie prawie rok) na dostawę kilkudziesięciu Yarisów. W końcu przyznali że nie są w stanie zrealizować zamówienia, Kia ogarnęła temat od zgłoszenia do pierwszej partii 20 sztuk w dwa miesiące i regularnie co dwa tygodnie dostarczają kolejne. 

Handlowcy się cieszą bo dostali niespodziewany bonus, z Yarisa na Ceeda.

 

 

Więcej pochlebnych opinii na temat Kii nie będzie.

 

Właśnie padła moja, przebieg 5500 km, samochód ma 3 tygodnie. Nie ruszył ze świateł, silnik działa, wbijam biegi i nic się nie dzieje. Laweta zabrała samochód razem ze mną do salonu i od tego czasu (9:50 rano) trwa farsa z brakiem zastępczego pojazdu. Na tą chwilę poległem ja, moja firma, flota która tym zarządza. 

 

Nie mamy auta i co nam Pan zrobisz.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Skonfundowany 3
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bizz napisał:

 

 

Więcej pochlebnych opinii na temat Kii nie będzie.

 

Właśnie padła moja, przebieg 5500 km, samochód ma 3 tygodnie. Nie ruszył ze świateł, silnik działa, wbijam biegi i nic się nie dzieje. Laweta zabrała samochód razem ze mną do salonu i od tego czasu (9:50 rano) trwa farsa z brakiem zastępczego pojazdu. Na tą chwilę poległem ja, moja firma, flota która tym zarządza. 

 

Nie mamy auta i co nam Pan zrobisz.

 

jaki tam silnik w tej Kii? Diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Mało. Dorzuć wózek, jedzenie dla niemowlaka, pieluchy, parasol plażowy, ręczniki kocyki i zabawki (łopatki, wiaderka, różne pojazdy i łódki), deski do bodyboardingu, płetwy, maski, fajki i pianki, hulajnogi i kaski.

Możesz też dorzucić ponton, żeby kol. @wujek szlag trafił. 

:hehe:

Sanek zapomniałeś! :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

 

 

Więcej pochlebnych opinii na temat Kii nie będzie.

 

Właśnie padła moja, przebieg 5500 km, samochód ma 3 tygodnie. Nie ruszył ze świateł, silnik działa, wbijam biegi i nic się nie dzieje. Laweta zabrała samochód razem ze mną do salonu i od tego czasu (9:50 rano) trwa farsa z brakiem zastępczego pojazdu. Na tą chwilę poległem ja, moja firma, flota która tym zarządza. 

 

Nie mamy auta i co nam Pan zrobisz.

 

no i aktualizacja:

 

przywieźli mi właśnie Skodę Rapid z 2016 roku w wersji jaka chyba w salonach nie występowała, w zasadzie zdziwiła mnie obecność kierunkowskazów, bo wszędzie indziej są zaślepki

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bizz napisał:

 

Na obronę powiem że pozostałe 37 sztuk które zdążyliśmy odebrać jeździ bezawaryjnie. 

Ta ma 3 tygodnie i 5500 km i niestety trochę postoi.

Wada fabryczna zdarza się . Pewnie znany problem jak tak szybko diagnoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sdss napisał:

Toyota wygrywa zestawienie. Czyżby im udało się w jakiś sposób zabezpieczyć dostawy części z Taiwanu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

NIedawno kupil ;) Moze jakas wada materialowa i akurat trafilo na Ciebie...

Ale mozna sie wkurzyc :ok:

 

 

Jutro rano do odbioru. Spadł jakiś zaczep od linki, założyli, przesmarowali.

 

Auto IMO jest bardzo dobre jako całość licząc stosunek tego co się dostaje do ceny, nawet katalogowej. Gdybym brał prywatne byłoby pewnie w mocnej trójce do wyboru. 

 

Minusem jest podstawowy silnik 1.0 100KM, dobry w ruchu miejskim i na krajówkach, na autostradzie się męczy i bardzo dużo pali. 

 

Rekordowo ze spalaniem zszedłem na 4.47l/100km liczone z baku, ale wystarczy się na chwilę zapomnieć i masz już 7.5, a na autostradzie spokojnie pod 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucash napisał:

Toyota wygrywa zestawienie. Czyżby im udało się w jakiś sposób zabezpieczyć dostawy części z Taiwanu? 

 

Na papierze wygrywa. W praktyce Yarisów nie zobaczyliśmy na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bizz said:

 

Jutro rano do odbioru. Spadł jakiś zaczep od linki, założyli, przesmarowali.

 

Auto IMO jest bardzo dobre jako całość licząc stosunek tego co się dostaje do ceny, nawet katalogowej. Gdybym brał prywatne byłoby pewnie w mocnej trójce do wyboru. 

 

Minusem jest podstawowy silnik 1.0 100KM, dobry w ruchu miejskim i na krajówkach, na autostradzie się męczy i bardzo dużo pali. 

 

Rekordowo ze spalaniem zszedłem na 4.47l/100km liczone z baku, ale wystarczy się na chwilę zapomnieć i masz już 7.5, a na autostradzie spokojnie pod 9.

 

Jaka tam jest skrzynia, 5b czy 6b?

9 na autostradzie to pali moja Mazda ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bizz napisał:

Jutro rano do odbioru. Spadł jakiś zaczep od linki, założyli, przesmarowali.

 

tak to jest, taka duperela a może popsuć opinię, bo sobie zapamiętujesz takie akcje. Kolega ze 3 lata temu kupił Rio dla żony. Od początku samochód czasem zachowywał się dziwnie. A to centralnym trzeba było kilka razy kliknąć żeby się otworzył, a to automatyczna klima się resetowała po uruchomieniu albo radio itd. Problemy dziesięcioletniego Fiata, a nie nowego Koreańczyka. Okazało się, że jak samochód zjechał do dealera to ktoś niedbale odłączył tryb transportowy (od tego jest bezpiecznik) nie wciskając do końca bezpiecznika i czasami nie stykał.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jaka tam jest skrzynia, 5b czy 6b?

9 na autostradzie to pali moja Mazda ;]

 

 

6 biegów

 

wszystko zależy od stylu jazdy, ja ostatnio się wkręciłem w jazdę w 100% zgodną z przepisami, przy czym na autostradzie nie przekraczam 130, dużo spokojniej mi się jeździ

 

przy tym stylu jazdy Ceed 1.0 turbo spala mi dokładnie tyle paliwa co BMW 530d, ewidentnie czuć że silnik za mały do budy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maro_t napisał:

 

tak to jest, taka duperela a może popsuć opinię, bo sobie zapamiętujesz takie akcje. Kolega ze 3 lata temu kupił Rio dla żony. Od początku samochód czasem zachowywał się dziwnie. A to centralnym trzeba było kilka razy kliknąć żeby się otworzył, a to automatyczna klima się resetowała po uruchomieniu albo radio itd. Problemy dziesięcioletniego Fiata, a nie nowego Koreańczyka. Okazało się, że jak samochód zjechał do dealera to ktoś niedbale odłączył tryb transportowy (od tego jest bezpiecznik) nie wciskając do końca bezpiecznika i czasami nie stykał.
 

 

Ja sobie popsułem opinię na temat fabrycznego assisstance Kii, bo pal sześć wczorajszy dzień, uciekło mi trochę pracy i musiałem dzisiaj nadrabiać, ale gdybym był z rodziną w środku zimowej nocy na autostradzie, albo jechał na lotnisko... no dramat. Zawsze sobie robię bufor okołogodzinny przy ważnych sprawach, i np. Toyota w ciągu 40 minut była z lawetą i zastępczym a tutaj cały dzień...

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, bizz said:

 

6 biegów

 

wszystko zależy od stylu jazdy, ja ostatnio się wkręciłem w jazdę w 100% zgodną z przepisami, przy czym na autostradzie nie przekraczam 130, dużo spokojniej mi się jeździ

 

przy tym stylu jazdy Ceed 1.0 turbo spala mi dokładnie tyle paliwa co BMW 530d, ewidentnie czuć że silnik za mały do budy

 

Jesli to przy spokojnej jezdzie +/- 130 pali 9l to faktycznie slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli to przy spokojnej jezdzie +/- 130 pali 9l to faktycznie slabo.

 

Przy jednostajnej nie, spokojnie 7.5 wychodzi, ale niestety każde spowolnienie za ciężarówką na prawym, wyprzedzanie i powrót do prędkości podnosi to zużycie do 9-tki. 

Zupełnie inaczej wychodzi spalanie nocą, a inaczej w tygodniu popołudniem, nawet jeśli mówimy o tym samym odcinku autostrady. Silnik jest bardzo wrażliwy na zmianę obciążenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

tak to jest, taka duperela a może popsuć opinię, bo sobie zapamiętujesz takie akcje. Kolega ze 3 lata temu kupił Rio dla żony. Od początku samochód czasem zachowywał się dziwnie. A to centralnym trzeba było kilka razy kliknąć żeby się otworzył, a to automatyczna klima się resetowała po uruchomieniu albo radio itd. Problemy dziesięcioletniego Fiata, a nie nowego Koreańczyka. Okazało się, że jak samochód zjechał do dealera to ktoś niedbale odłączył tryb transportowy (od tego jest bezpiecznik) nie wciskając do końca bezpiecznika i czasami nie stykał.
 

Nowa jetta z przebiegiem 1000 km , stanęła na parkingu i umarła  - wróciła na lawecie. Okazało się że niedokręcony był przewód masowy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

Rekordowo ze spalaniem zszedłem na 4.47l/100km liczone z baku, ale wystarczy się na chwilę zapomnieć i masz już 7.5, a na autostradzie spokojnie pod 9.

To co chcesz od niego, prawie jak z większą pojemnością. Jak się zapomni to się podwaja spalanie :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sherif napisał:

To co chcesz od niego, prawie jak z większą pojemnością. Jak się zapomni to się podwaja spalanie :phi:.

 

Ja nic nie chcę, byle potrafił ruszyć ze skrzyżowania, a ostatnio i to go przerosło;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, bizz said:

 

Ja nic nie chcę, byle potrafił ruszyć ze skrzyżowania, a ostatnio i to go przerosło;]

Odnoszę nieodparte wrażenie, że muszę poważnie parę rzeczy w Vectrze poprawić, bo jeszcze połowę tego co ma 10 lat i mniej to przeżyje. ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

"dzisiaj panie to robią jednorazowe auta, kiedyś to były auta..."

 

To prawda. Ale auta przestają być jednorazowe, gdy trafiają do trzeciego właściciela. Wtedy cudownie zmieniają kategorię na "to jest ostatni rocznik, kiedy robiono porządne auta, potem to już jednorazówki". Obecnie ta granica to gdzieś 2010.

  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.