Skocz do zawartości

Skoda - terminy realizacji dostaw


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, AstraC napisał:

No już nie, ale wciąż jak widać diesle do miasta... Stare diesle ciężko znosiły jazdę miejską, później krok na przód, common rail, i diesle nadawały się do miasta, no to już się nie nadają. ;]

Nadają się te z FAP, lub wtryskiwaczem do dpf. I chyba te z AdBlue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

No straszna lipa 

 

 

Widziałem to.

Przód ładniejszy moim zdaniem, reszta zmieniona tak kosmetycznie, że w zasadzie nie ma to znaczenia. Wpadły jakieś nowe opcje jak np LED Matrix, poprawiono bezpieczeństwo- więcej poduszek w std.

Widać uznali, że nie da się za bardzo poprawić ideału :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 17:46, AstraC napisał:

A jaki budżet miałeś? I ile wyszła kura?

 

Chciałem cos koło stówy, 

 

Konfig to style + kilka dupereli  

https://tinyurl.com/mpkt2dnt

 

we wrześniu wychodziło 152 450 i dostałem  10% rabatu + opony zimowe, przeglądy i zastępcze auto na czas każdej wizyty w serwisie. Teraz ten sam konfig to 161 000zł i rabatów nie dają... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, KJO said:

 

Chciałem cos koło stówy, 

 

Konfig to style + kilka dupereli  

https://tinyurl.com/mpkt2dnt

 

we wrześniu wychodziło 152 450 i dostałem  10% rabatu + opony zimowe, przeglądy i zastępcze auto na czas każdej wizyty w serwisie. Teraz ten sam konfig to 161 000zł i rabatów nie dają... 

 

Jak to 1,5TSI sobie radzi z ta buda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KJO said:

 

Chciałem cos koło stówy, 

 

Konfig to style + kilka dupereli  

https://tinyurl.com/mpkt2dnt

 

we wrześniu wychodziło 152 450 i dostałem  10% rabatu + opony zimowe, przeglądy i zastępcze auto na czas każdej wizyty w serwisie. Teraz ten sam konfig to 161 000zł i rabatów nie dają... 

No to w sumie S-MAX ma to raczej wszystko w standardzie, a we wrześniu chodziło koło 154k. :hmm: Warto jeszcze w S-MAX dobrać Pakiet X - ale cena rośnie o około 11k. Teraz myślę startuje od 160k, tyle że hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

No to w sumie S-MAX ma to raczej wszystko w standardzie, a we wrześniu chodziło koło 154k. :hmm: Warto jeszcze w S-MAX dobrać Pakiet X - ale cena rośnie o około 11k. Teraz myślę startuje od 160k, tyle że hybryda.

 

z tego co widzę to z podobnym wyposażeniem wychodzi 175kzł zakładając że się dwa foteliki + jedna osoba zmieszczą na tylnej kanapie, jeśli nie to zostaje dokupienie dodatkowego rzędu siedzeń za 7.5kzł no i jeśli carplay jest tylko w tym pakiecie X to też by go trzeba było doliczyć bo to dla mnie must have jest. A ile się czeka na Smax'a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Jak to 1,5TSI sobie radzi z ta buda?

 

 

ja byłem sceptyczny tym bardziej że teraz mam zczipowanego 2.0Tdi i radzi sobie dobrze, wybierałem właśnie pomiędzy 1.5 i 2.0TDI ale przy moich przebiegach dopłacać 15kzł nie było sensu. A znowu 2.0 jest tylko w opcji 4x4 która mi jest zbędna. Na dodatek w rodzinie jest już jeden samochód z 4x4... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, KJO said:

 

ja byłem sceptyczny tym bardziej że teraz mam zczipowanego 2.0Tdi i radzi sobie dobrze, wybierałem właśnie pomiędzy 1.5 i 2.0TDI ale przy moich przebiegach dopłacać 15kzł nie było sensu. A znowu 2.0 jest tylko w opcji 4x4 która mi jest zbędna. Na dodatek w rodzinie jest już jeden samochód z 4x4... 

 

I to jest wlasnie zaleta VAG, oni naprawde potrafia zrobic fajny silnik noPB, ktory laczy przyzwoite osiagi i spalanie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KJO said:

 

z tego co widzę to z podobnym wyposażeniem wychodzi 175kzł zakładając że się dwa foteliki + jedna osoba zmieszczą na tylnej kanapie, jeśli nie to zostaje dokupienie dodatkowego rzędu siedzeń za 7.5kzł no i jeśli carplay jest tylko w tym pakiecie X to też by go trzeba było doliczyć bo to dla mnie must have jest. A ile się czeka na Smax'a? 

Pakiet X moim zdaniem jest konieczny, więc ja dobierałem. Poza tym pod każdym względem jest większy od Kodiaq'a a z tyłu ma 3 niezależne fotele, powinno być ok. Niestety obejrzeć nowego to nie ma. ;] Musisz szukać po używkach, a przejechać się hybrydą też się nie da, tutaj pomaga Kuga FHEV - ten sam napęd. ;]
Termin to koniec czerwca.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
3 godziny temu, KJO napisał:

 Zgodnie z prośbą 😎B5BCCCA7-1FC1-4258-8723-5C3254BEA997.jpeg.24e17605ee226af599b0e412c3f17c78.jpeg

 

Gratulacje :)

 

Ja mam Skodę Karoq w tym kolorze- jest świetny, kiedy jest czysty ;] Ładnie się mieni w słoneczny dzień- kolor jest taki pośredni między granatem a butelkowa zielenią.

Niech się sprawuje!

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał:

 

Gratulacje :)

 

Ja mam Skodę Karoq w tym kolorze- jest świetny, kiedy jest czysty ;] Ładnie się mieni w słoneczny dzień- kolor jest taki pośredni między granatem a butelkowa zielenią.

Niech się sprawuje!

 

 

Jak kupowałem przez internet Leona to nyslalem ze będzie w tym kolorze. Na miejscu okazało się, ze jest szary :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał:

Jak kupowałem przez internet Leona to nyslalem ze będzie w tym kolorze. Na miejscu okazało się, ze jest szary :hehe: 


+1 załatwiałem auto przez telefon i też na miejscu okazało się że jest inny kolor 🙂 Zastanawiałem się między dwoma kolorami i albo ja albo sprzedawca popełnił błąd. 

Edytowane przez pejus1982
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 19:52, TomekD000 napisał:


Tak obserwuje, że 1.5tsi w miarę szybko się produkują.

Jak tam pierwsze wrażenia?
Męczę podobnego od 2 lat, też 1.5 style tylko przed FL rzecz jasna.

 

w weekend 800 km pękło, całkiem pozytywnie. na trasie kato-warszawa średnie spalanie 8,9 przy średniej prędkości z trasy 120km/h więc nie najgorzej 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KJO napisał:

 

w weekend 800 km pękło, całkiem pozytywnie. na trasie kato-warszawa średnie spalanie 8,9 przy średniej prędkości z trasy 120km/h więc nie najgorzej 

Jakie auto dla przypomnienia ?

 

Kilka dni temu znajomym Octavia 1.5 150km Gdynia-Zakopane pobrała 6.3 na trasie ale raczej przepisowo . W drodze powrotnej ( 720km ) jechali wolniej i wynik 5.6l ( u mnie Vitara 1.4T odpowiednio 7.7 i 6.4 ale ja szybciej jechałem i buda wyższa ) . U nich Octa po mieście pali 8,5-9 , u mnie z kolei 6,8-7,3 ale ja mam Mild hybrid 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mmaciejosss napisał:

Jakie auto dla przypomnienia ?

 

Kilka dni temu znajomym Octavia 1.5 150km Gdynia-Zakopane pobrała 6.3 na trasie ale raczej przepisowo . W drodze powrotnej ( 720km ) jechali wolniej i wynik 5.6l ( u mnie Vitara 1.4T odpowiednio 7.7 i 6.4 ale ja szybciej jechałem i buda wyższa ) . U nich Octa po mieście pali 8,5-9 , u mnie z kolei 6,8-7,3 ale ja mam Mild hybrid 

Kodiaq, jazda bym powidział tak +30 do przepisów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Własnie dzwonił kumpel, który zamówił w sierpniu Octavie kombi. Terminy odbioru były już przesuwane. 

 

Dostał dzisiaj telefon, że Skoda anulowała zamówienie. Auta nie będzie. 

 

Jak macie coś zamówione to lepiej się odezwijcie do dilera. 

Edytowane przez chojny
  • Haha 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

Własnie dzwonił kumpel, który zamówił w sierpniu Octavie kombi. Terminy odbioru były już przesuwane. 

 

Dostał dzisiaj telefon, że Skoda anulowała zamówienie. Auta nie będzie. 

 

Jak macie coś zamówione to lepiej się odezwijcie do dilera. 

Teraz to Skoda jest ponad premium😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chojny napisał:

Dostał dzisiaj telefon, że Skoda anulowała zamówienie. Auta nie będzie. 

 

Podali jaki jest powód skasowania zamówienia?

Dobrze, że na jesieni w końcu wziąłem Skode z placu, też bym może czekał na Karoqa w nieskończoność...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Podali jaki jest powód skasowania zamówienia?

Dobrze, że na jesieni w końcu wziąłem Skode z placu, też bym może czekał na Karoqa w nieskończoność...

 


 

Tak, nie maja z czego wyprodukować. Brak podzespołów. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.10.2021 o 11:10, komandos80 napisał:

to ja tez informacyjnie.
pod koniec wrzesnia auto zamowione w lexusie, ma byc wyprodukowane jeszcze w tym roku, a do Polski ma przyplynac najpozniej w styczniu 2022.

Zobaczymy jak bedzie

Update.

Samochód już na początku lutego był w Polsce, ale długo zajęło nam załatwianie finansowania. W końcu udało się odebrac go wczoraj :)

Z tego co widzę w cenniku to teraz porównywalny samochód byłby droższy o 40tys zł :O

Edytowane przez komandos80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 15:00, chojny napisał:

Własnie dzwonił kumpel, który zamówił w sierpniu Octavie kombi. Terminy odbioru były już przesuwane. 

 

Dostał dzisiaj telefon, że Skoda anulowała zamówienie. Auta nie będzie. 

 

Jak macie coś zamówione to lepiej się odezwijcie do dilera. 

W firmie w końcu odpuścili. Nie czekają juz na nowe auta. Znaleźli jakieś używki. 

Nowe jak już kiedyś  przyjdą to pójdą na handel bo nieźle można teraz na nich zarobić.;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lupus napisał:

Nowe jak już kiedyś  przyjdą to pójdą na handel bo nieźle można teraz na nich zarobić.;]

 

Albo i odwrotnie, ceny aut mogą zacząć spadać i rocznie straci się z 30%. Nikt tego teraz nie jest w stanie przewidzieć, tak samo jak nikt nie przewidywał 5 lat temu, że kompakt będzie kosztował 150 kzł, a na dodatek cena i tak jest czysto wirtualna, bo niczego nie kupisz i nie zamówisz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wladmar napisał:

 

Albo i odwrotnie, ceny aut mogą zacząć spadać i rocznie straci się z 30%. Nikt tego teraz nie jest w stanie przewidzieć, tak samo jak nikt nie przewidywał 5 lat temu, że kompakt będzie kosztował 150 kzł, a na dodatek cena i tak jest czysto wirtualna, bo niczego nie kupisz i nie zamówisz. 

Póki czas oczekiwania nie skróci się z ponad roku do 3 miesiący to auta nie będą tanieć. A do nas maja przyjść białe kruki - diesle ;)

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wybierałem auto i sytuacja wygląda tak:

- Renault Captur - oczekiwanie około 3 miesiące i gwarancja ceny z momentu z zamówiecnia,

- Xceed - oczekiwanie około 3-4 miesiące i gwarancja ceny (w salonie w którym byłem powiedzieli że już w marcu mają wyrobione roczne plany )

- Skoda Kamiq/Scala - nie wiadomo kiedy będzie (coś wspominali około 9 miesięcy), czy w ogóle będzie i za ile będzie (bo gwarancji ceny nie ma)

 

No i wybrałem..... Skodę. Z obecnej jestem zadowolony, nie śpieszy mi się z zakupem, nie dawałem żadnych zaliczek/zadatków i jak się nie doczekam to pozostanę przy obecnym.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kuzaczek napisał:

Ostatnio wybierałem auto i sytuacja wygląda tak:

- Renault Captur - oczekiwanie około 3 miesiące i gwarancja ceny z momentu z zamówiecnia,

- Xceed - oczekiwanie około 3-4 miesiące i gwarancja ceny (w salonie w którym byłem powiedzieli że już w marcu mają wyrobione roczne plany )

- Skoda Kamiq/Scala - nie wiadomo kiedy będzie (coś wspominali około 9 miesięcy), czy w ogóle będzie i za ile będzie (bo gwarancji ceny nie ma)

 

No i wybrałem..... Skodę. Z obecnej jestem zadowolony, nie śpieszy mi się z zakupem, nie dawałem żadnych zaliczek/zadatków i jak się nie doczekam to pozostanę przy obecnym.

 

Czyli trochę potwierdzasz, że miłość jest ślepa. ;] Z ciekawości: czemu nie wziąłeś XCeeda? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maro_t napisał:

 

Czyli trochę potwierdzasz, że miłość jest ślepa. ;] Z ciekawości: czemu nie wziąłeś XCeeda? 

Gdyż chciałem jeździć autem prestiżowym, budzącym zazdrość !!!  ;]

 

A tak serio, to miałem mocny dylemat między KIA i Skoda.

Xceed ładniejszy, fajnie się jeździło - czuć że szerszy i cięższy,

ale w skodzie znam silnik (1,0 TSI) wiem że jest oszczędny  i wystarczająco dla mnie dynamiczny. Podczas jaz testowych potwierdziło się że spalił mi około 1 litra/100 km mniej. W skodzie bardziej podoba mi się wnętrze - zegary są bardzie czytelne, odpowiada mi podświetlenie deski (nie lubię czerwonego a w Xceed taki właśnie jest). I jak to Skoda mimo mniejszych gabarytów większy bagażnik, więcej miejsca na nogi.

Nie wiem na ile to prawda ale od sprzedawcy KIA słyszałem że mają na tyle miękkie lakiery, że nawet czarnych aut przed sprzedażą nie wycierają do sucha szmatami by nie pozostawić rys. 

Skodę już 3 lata mi obijają i trzyma się dzielnie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kuzaczek napisał:

Gdyż chciałem jeździć autem prestiżowym, budzącym zazdrość !!!  ;]

 

A tak serio, to miałem mocny dylemat między KIA i Skoda.

Xceed ładniejszy, fajnie się jeździło - czuć że szerszy i cięższy,

ale w skodzie znam silnik (1,0 TSI) wiem że jest oszczędny  i wystarczająco dla mnie dynamiczny. Podczas jaz testowych potwierdziło się że spalił mi około 1 litra/100 km mniej. W skodzie bardziej podoba mi się wnętrze - zegary są bardzie czytelne, odpowiada mi podświetlenie deski (nie lubię czerwonego a w Xceed taki właśnie jest). I jak to Skoda mimo mniejszych gabarytów większy bagażnik, więcej miejsca na nogi.

Nie wiem na ile to prawda ale od sprzedawcy KIA słyszałem że mają na tyle miękkie lakiery, że nawet czarnych aut przed sprzedażą nie wycierają do sucha szmatami by nie pozostawić rys. 

Skodę już 3 lata mi obijają i trzyma się dzielnie...

 

 

 

no tak, jeśli porównywać silniki 1.0 w Skodzie i Kii to faktycznie TSI uchodzi za bardziej oszczędny i już raczej sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

Czyli trochę potwierdzasz, że miłość jest ślepa. ;] Z ciekawości: czemu nie wziąłeś XCeeda? 

Jaka miłość. Jezeli masz w planach zmienicie auto, wiadomo, kiedys trzeba, to idziesz do Skody i ich informujesz. Zamiast do Skody, możesz poinformowac np. Panią w sklepie spozywczym, czy napisac o tym na forum. Ja chciałem poinformować,ze tez kiedys zmienie auto, a jak nie zmienię,  to nie zmienię,  a co.😆

  • Lubię to 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Ale to nie premium  ;]

Nigdy nie rozumiałem miłości ludzi do tej marki i czekania latami na odbiór.

 

A ja napiszę tak, jestem w stanie zrozumieć miłość do grupy VAG nawet tylko dla przyjemności obsługi radia i całego systemu jakie oferuje VAG. Choć ekonomiczne silniki TSI to też bardzo duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

 

A ja napiszę tak, jestem w stanie zrozumieć miłość do grupy VAG nawet tylko dla przyjemności obsługi radia i całego systemu jakie oferuje VAG. Choć ekonomiczne silniki TSI to też bardzo duży plus.

Nie chodzi o miłość do grupy VAG tylko konkretnie do Skody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

 

VW dostarcza obecnie auta w terminie? z tego co wiem a wiem, są takie same problemy jak w skodzie.

 

Nie wiem czy teraz dostarcza czy nie. Natomiast pamiętam jak @sherifchciał kupić Superba. I po roku się poddał. Ludzie odkupowali od siebie terminy. W tym samym czasie Passaty były dostępne bez problemu. Tak samo jak @bergeraczamawiał flotę. Olali go szerokim sikiem miło że to nie jest mały klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:

Jaka miłość. Jezeli masz w planach zmienicie auto, wiadomo, kiedys trzeba, to idziesz do Skody i ich informujesz. Zamiast do Skody, możesz poinformowac np. Panią w sklepie spozywczym, czy napisac o tym na forum. Ja chciałem poinformować,ze tez kiedys zmienie auto, a jak nie zmienię,  to nie zmienię,  a co.😆

 

jak dla mnie to możesz informować za każdym razem gdy nie zmieniasz :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Nie wiem czy teraz dostarcza czy nie. Natomiast pamiętam jak @sherifchciał kupić Superba. I po roku się poddał. Ludzie odkupowali od siebie terminy. W tym samym czasie Passaty były dostępne bez problemu. Tak samo jak @bergeraczamawiał flotę. Olali go szerokim sikiem miło że to nie jest mały klient.

 

Aha, dobrze wiedzieć, że dwóch chłopów z AK miało problemy.

 

W normalnych czasach Skoda miała u dealerów i swoich placach takie ilości aut, że większość najbardziej popularnych konfigów dało się znaleźć od ręki bez żadnego czekania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.