Skocz do zawartości

Pasujace, małe, zgrabne przełączniki


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, PawelWaw said:

miejsca chce sporo ale chce jak najmniejsze

 

Najprościej byłoby coś takiego

 

2021-09-21_102634.png.c456f78271e3c3aeb104bc6fca28c4ee.png

 

Natomiast problemem jest, że najmniejsze są pod fi 8.

Można jeszcze micro-przełączniki monostabilne z dłuższym słupkiem. Dodrukować od środka uchwyt do laminatu i dobrać lekko wystający słupek.

 

2021-09-21_103335.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kiziuk napisał:

 

Najprościej byłoby coś takiego

 

2021-09-21_102634.png.c456f78271e3c3aeb104bc6fca28c4ee.png

 

Natomiast problemem jest, że najmniejsze są pod fi 8.

Można jeszcze micro-przełączniki monostabilne z dłuższym słupkiem. Dodrukować od środka uchwyt do laminatu i dobrać lekko wystający słupek.

 

 

2021-09-21_103335.png

te pierwsze ladne, mas zjakiegos linka ?

moze znajde jakis jasny lub bialy kolor.

 

 

te dugie ostatecznie bo bedzie widac dziurke wywiercona, moze to brzydko wygladac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PawelWaw napisał:

moze po prostu bym je zamontowal od strony szyby, nie bedzie tego widac :)

Najpierw zdejmij ten element i sprawdź czy nie ma jakiś wzmocnień czy zatrzasków w miejscu instalacji.

 

Ja bym wstawiał takie samolotowe w takim miejscu :)

i-amazon-hot-system-2-x-12-v-20-a-przela

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki prąd ma przez nie przepływać. |Te mikro to są na miliampery a tymi ''samolotowymi'' to już ładne ampery przepuścisz;]  

 

 

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

Bedzie zastepowało pilota do bramy garażowej

Nie lepiej mieć w aucie dodatkowy pilot i z niego sterować zamiast dziurawić samochód:hmm::totalszok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

Pytanie jaki prąd ma przez nie przepływać. |Te mikro to są na miliampery a tymi ''samolotowymi'' to już ładne ampery przepuścisz;]  

 

 

Nie lepiej mieć w aucie dodatkowy pilot i z niego sterować zamiast dziurawić samochód:hmm::totalszok:

 

a co to rakieta ktora leci na marsa czy moze jajko faberge ze nie mozna tego dziurawic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, PawelWaw napisał:

 

nie jest to proste.

szukam jak to zrobic 😄

 

To zanim połamiesz sprawdź czy są na olx używki :).

Generalnie ja bym się w to nie bawił, jak masz za duży pilot to zmień na mniejszy a czy wciska się na górze czy na dole w konsoli gdzie leży pilot to bez różnicy. Niektóre auta mają w opcji homelink.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał:

Bedzie zastepowało pilota do bramy garażowej, chciabym żeby to jakoś ładnie wyglądało.

 

Bramy garażowe zazwyczaj mają piny których zwarcie wywołuje zmianę stanu bramy. Ja u siebie wyprowadzam takową do stycznika wysterowywanego Zigbee tak aby otwarciem / zamknięciem sterować jak człowiek z telefonu. Przemyśl to ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, format napisał:

 

Bramy garażowe zazwyczaj mają piny których zwarcie wywołuje zmianę stanu bramy. Ja u siebie wyprowadzam takową do stycznika wysterowywanego Zigbee tak aby otwarciem / zamknięciem sterować jak człowiek z telefonu. Przemyśl to ;) 

 

ciezko to robic w blokowisku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, format napisał:

 

Bramy garażowe zazwyczaj mają piny których zwarcie wywołuje zmianę stanu bramy. Ja u siebie wyprowadzam takową do stycznika wysterowywanego Zigbee tak aby otwarciem / zamknięciem sterować jak człowiek z telefonu. Przemyśl to ;) 

A weź szukaj tego telefonu... apki , albo dzwoń... To już dyndający pilot przy kluczykach do auta jest lepszy...

Oczywiście jak jest keyless to sprawa się komplikuje... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krawiec napisał:

A weź szukaj tego telefonu... apki , albo dzwoń... To już dyndający pilot przy kluczykach do auta jest lepszy...

Oczywiście jak jest keyless to sprawa się komplikuje... 

 

Trigerrem może być cokolwiek przecież, zapinajacy mi się do domowej wifki telefon chociażby. Ja pilotów nie cierpię, gubią się szybciej niż jestem w stanie dokupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

Może ktoś jakis ładne małe zna ?

 

Ja bym podpiął się do instalacji samochodu z czymś takim:

 

https://allegro.pl/oferta/sterowanie-napedem-swiatlami-auta-pilot-do-faac-7245381390

 

Cytat

Zastosowanie:

Do montażu w samochodzie lub motorze (z instalacja 12V).

Podanie impulsu 12V dowolnym urządzeniem np. światłami długimi, klaksonem, powoduje wysłanie sygnału radiowego do napędu (podobnie jak naciśnięcie przycisku pilota)

Możliwość sterowania czterema urządzeniami - czterokanałowy

Obsługa:

Chcąc otworzyć bramę wystarczy mrugnąć światłami długimi, włączyć klakson, lub przełączyć wybrany oryginalny przycisk samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, format napisał:

 

Trigerrem może być cokolwiek przecież, zapinajacy mi się do domowej wifki telefon chociażby. Ja pilotów nie cierpię, gubią się szybciej niż jestem w stanie dokupić nowe.

Z perspektywy kilku lat to u mnie jest taki porządek działania: wjazd autem - tylko pilot bo jest pod ręką w konsoli, wejście - klawiatura domofonu (otwiera bramę/furtkę), zdalne otwieranie (powrót na chatę po pijaku :phi:) - telefon. Miałem jeszcze pastylki ale się nie sprawdziły, na codzień też szybciej wcisnę 4 cyferki w domofonie niż telefon wyjmę :). Dodatkowo wszelkie diwajsy od chińczyków nie mam podłączone do systemów kontroli wejścia, jedynie zarządzają głupotami typu lampki choinkowe. Systemem zdalnego dostępu tylko system alarmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki prąd ma przez nie przepływać. |Te mikro to są na miliampery a tymi ''samolotowymi'' to już ładne ampery przepuścisz;]  
 
 
Nie lepiej mieć w aucie dodatkowy pilot i z niego sterować zamiast dziurawić samochód:hmm::totalszok:



Też chciałem niedawno jakoś zintegrować pilota i auto, ale odpuściłem. Sądziłem, że wszystko teraz można mieć, ale szukanej przeze mnie piloto-nakładki na lusterko nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, VVojteck napisał:

 

 


Też chciałem niedawno jakoś zintegrować pilota i auto, ale odpuściłem. Sądziłem, że wszystko teraz można mieć, ale szukanej przeze mnie piloto-nakładki na lusterko nie znalazłem.

 

 

 

Rób wersje jak ja wyciągasz elektronikę z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 09:25, PawelWaw napisał:

Może ktoś jakis ładne małe zna ?

 

Ma to być wstawione w element w samochodzie jak niżej.

Bedzie zastepowało pilota do bramy garażowej, chciabym żeby to jakoś ładnie wyglądało.

 

 

image.png.ac5da03c6c71ddf263d8556270d6acfb.png

 

 

image.png.99a617ee072e210eaff7ebfdbaad5240.png

 

a nie lepiej kupić plilota do zabudowy , podpinasz pod blendę i jedno mrugniecie przycisk 1 , dwa mrugnięcia 2 itd 

o takie coś takie coś

Edytowane przez eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eryko napisał:

a nie lepiej kupić plilota do zabudowy , podpinasz pod blendę i jedno mrugniecie przycisk 1 , dwa mrugnięcia 2 itd 

o takie coś takie coś

 

tam jest spory ruch, sasiedzi beda po kilku dniach mysleli ze jestem jakis dziwny ze im ciagle mrugam 😄

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jakis ładne małe zna ?
 
Ma to być wstawione w element w samochodzie jak niżej.
Bedzie zastepowało pilota do bramy garażowej, chciabym żeby to jakoś ładnie wyglądało.
 
 
image.png.ac5da03c6c71ddf263d8556270d6acfb.png
 
 
image.png.99a617ee072e210eaff7ebfdbaad5240.png
 
Uważasz że to bezpieczne aby przycisk otwierania bramy znajdował się w samochodzie?
Pilot zabierany z kluczami to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą auta

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marko33 napisał:

Uważasz że to bezpieczne aby przycisk otwierania bramy znajdował się w samochodzie?
Pilot zabierany z kluczami to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą auta

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

mam francuski samochod, kradziez raczej niemozliwa ;]

Edytowane przez PawelWaw
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marko33 napisał:

Uważasz że to bezpieczne aby przycisk otwierania bramy znajdował się w samochodzie?
Pilot zabierany z kluczami to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą auta

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Większość bram można otworzyć przyciskiem od środka a jak nie to jest awaryjne otwarcie na wypadek braku prądu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sherif napisał:

Większość bram można otworzyć przyciskiem od środka a jak nie to jest awaryjne otwarcie na wypadek braku prądu.

 

Czyli brama na pilota jest zabezpieczeniem żeby pies nam nie uciekł ? 😆

Dla mnie jest dodatkową barierą dla złodzieja przed wyprowadzeniem auta z posesji - moja brama zamykana jest analogowo na kłódkę

Oczywiście dla chcącego nic trudnego ale myślę że jeżeli będzie miał do wyboru dwa auta do ukradzenia to wybierze to które nie ma dodatkowych przeszkód np w postaci bramy

Brama jest skrzydłowa i zastanawiałem się nad montażem siłowników na pilota (żeby nie wysiadać w deszczu aby otworzyć bramę) ale w takim przypadku przez tak zamkniętą bramę może wejść każdy (przezwyciężając siłowniki) lub otworzyć awaryjnie jak w przypadku braku prądu.

 

Trochę paranoja - albo wygoda albo bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marko33 napisał:

 

Czyli brama na pilota jest zabezpieczeniem żeby pies nam nie uciekł ? 😆

Dla mnie jest dodatkową barierą dla złodzieja przed wyprowadzeniem auta z posesji - moja brama zamykana jest analogowo na kłódkę

Oczywiście dla chcącego nic trudnego ale myślę że jeżeli będzie miał do wyboru dwa auta do ukradzenia to wybierze to które nie ma dodatkowych przeszkód np w postaci bramy

Brama jest skrzydłowa i zastanawiałem się nad montażem siłowników na pilota (żeby nie wysiadać w deszczu aby otworzyć bramę) ale w takim przypadku przez tak zamkniętą bramę może wejść każdy (przezwyciężając siłowniki) lub otworzyć awaryjnie jak w przypadku braku prądu.

 

Trochę paranoja - albo wygoda albo bezpieczeństwo

Widzisz w bloku bramę na kłódkę ;) ?

Brama ma być bezpieczna z zewn, od wewn chyba nawet musi być otwierana awaryjnie, więc czy zostawisz pilot czy nie to bez różnicy. U mnie zawsze piloty leżały w środku, nie ważne czy w bloku czy w domu. W bloku jedynie zamykałem auto.

Brama zewn to co innego, bo ma zazwyczaj awaryjne otwieranie ale jest zabezpieczone zamkiem, ale też nie jest to jakaś wielka przeszkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Widzisz w bloku bramę na kłódkę ;) ?

Brama ma być bezpieczna z zewn, od wewn chyba nawet musi być otwierana awaryjnie, więc czy zostawisz pilot czy nie to bez różnicy. U mnie zawsze piloty leżały w środku, nie ważne czy w bloku czy w domu. W bloku jedynie zamykałem auto.

Brama zewn to co innego, bo ma zazwyczaj awaryjne otwieranie ale jest zabezpieczone zamkiem, ale też nie jest to jakaś wielka przeszkoda.

 

 

Do niedawna mieszkałem w bloku z parkingiem podziemnym i pilota od bramy przypiętego do kluczy od domu zabierałem ze sobą.

Zakładając że złodziej dostaje się do garażu poziemnego (np przeciskając się pod bramą), dostaje się do auta - pilota ma pod ręką. Jeżeli go nie ma, jest dodatkowe utrudnienie w postacie bramy do otwarcia

Reasumując zostawianie pilota od bramy w aucie uważam za niepotrzebne ułatwianie sprawy złodziejowi. Montaż przycisku gdzieś w aucie - już lepiej ( o ile nie będzie miał napisu OTWIERANIE BRAMY) 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marko33 napisał:

 

Do niedawna mieszkałem w bloku z parkingiem podziemnym i pilota od bramy przypiętego do kluczy od domu zabierałem ze sobą.

Zakładając że złodziej dostaje się do garażu poziemnego (np przeciskając się pod bramą), dostaje się do auta - pilota ma pod ręką. Jeżeli go nie ma, jest dodatkowe utrudnienie w postacie bramy do otwarcia

Reasumując zostawianie pilota od bramy w aucie uważam za niepotrzebne ułatwianie sprawy złodziejowi. Montaż przycisku gdzieś w aucie - już lepiej ( o ile nie będzie miał napisu OTWIERANIE BRAMY) 😄

To podjedź sobie tam i zobacz co jest przy napędzie bramy ;).

Wielokrotnie w garażach podziemnych biur, sklepów czy bloków jak brama nie zadziałała to wystarczyło wyjść i wcisnąć przycisk przy bramie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał:

 

Czyli brama na pilota jest zabezpieczeniem żeby pies nam nie uciekł ? 😆

Dla mnie jest dodatkową barierą dla złodzieja przed wyprowadzeniem auta z posesji - moja brama zamykana jest analogowo na kłódkę

Oczywiście dla chcącego nic trudnego ale myślę że jeżeli będzie miał do wyboru dwa auta do ukradzenia to wybierze to które nie ma dodatkowych przeszkód np w postaci bramy

Brama jest skrzydłowa i zastanawiałem się nad montażem siłowników na pilota (żeby nie wysiadać w deszczu aby otworzyć bramę) ale w takim przypadku przez tak zamkniętą bramę może wejść każdy (przezwyciężając siłowniki) lub otworzyć awaryjnie jak w przypadku braku prądu.

 

Trochę paranoja - albo wygoda albo bezpieczeństwo

 

przy wyjezdzie na sterowniku bramy jest taki wielki przycik ktory naciskasz i sie magicznie otwiera :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PawelWaw napisał:

 

przy wyjezdzie na sterowniku bramy jest taki wielki przycik ktory naciskasz i sie magicznie otwiera :)

 

 

To powiedzcie mi proszę po co ludzie budują ogrodzenia jak w Fort Knox skoro najsłabszym ich ogniwem jest brama, którą można otworzyć ogólnie dostępnym przyciskiem ?

Nie żebym był orędownikiem takich zasieków ale k.wa, bądźmy konsekwentni 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, PawelWaw said:

taki wielki przycik ktory naciskasz i sie magicznie otwiera

 

Lifehack ;]

 

9 minutes ago, Marko33 said:

To powiedzcie mi proszę po co ludzie budują ogrodzenia jak w Fort Knox skoro najsłabszym ich ogniwem jest brama

 

Jak robią Fort Knox, to przycisku pewnie nie ma ;) ale praktycznie każdy automat ma kluczyk do rozblokowania mechanizmu, który można w opcji Knox zalać cyjanopanem :phi: tylko wówczas trzeba mieć awaryjną katapultę dla samochodu żony :hehe: w razie W :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marko33 napisał:

 

To powiedzcie mi proszę po co ludzie budują ogrodzenia jak w Fort Knox skoro najsłabszym ich ogniwem jest brama, którą można otworzyć ogólnie dostępnym przyciskiem ?

Nie żebym był orędownikiem takich zasieków ale k.wa, bądźmy konsekwentni 🤣

Bo brama czy ogrodzenie ma zabepieczać przed intruzami z zewn, a nie od wew - zwykle domownikami ;). Jak złodziej dostanie się do środka to i bez problemu poradzi sobie z wyjazdem z garażu czy zostawisz pilot czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sherif napisał:

Bo brama czy ogrodzenie ma zabepieczać przed intruzami z zewn, a nie od wew - zwykle domownikami ;). Jak złodziej dostanie się do środka to i bez problemu poradzi sobie z wyjazdem z garażu czy zostawisz pilot czy nie.

 

No ale jakie to zabezpieczenie, skoro można od zewnątrz wsadzić łapę między elementami bramy i z dziecinną łatwością ją otworzyć ?

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.