Skocz do zawartości

M365 problem z oponami


Rekomendowane odpowiedzi

Mam klona Xiaomi M365 wyposażonego w opony bezdętkowe. O ile w oryginale jest problem z przecierający mi się dętkami tak u mnie powietrze schodzi po kilku godzinach. Chcę wymienic opony na takie z pełnej gumy. Ktoś przerabiał temat i może konkretnie polecić jakiś dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Igorek napisał:

Mam klona Xiaomi M365 wyposażonego w opony bezdętkowe. O ile w oryginale jest problem z przecierający mi się dętkami tak u mnie powietrze schodzi po kilku godzinach. Chcę wymienic opony na takie z pełnej gumy. Ktoś przerabiał temat i może konkretnie polecić jakiś dobre rozwiązanie?

 

Nie polecam pełnej gumy do emek. Tak jak degradacja komfortu jest jeszcze do zniesienia tak przenoszone wibracje strasznie osłabiają konstrukcję, rozpieprzają się kierownice, nawet luty w celek w baterii potrafią się rozłączyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 01:10, Igorek napisał:

O ile w oryginale jest problem z przecierający mi się dętkami

 

Oponę przed założeniem spryskujesz olejem silikonowym + pilnowanie ciśnienia i problem przecierania nie występuje. Na przejechane jakieś 2,5 tys. km w dwóch hulajnogach raz miałem kapcia, tzn. syn złapał bo przeciął dętkę o felgę.

Piszą, że można tez talkiem zasypać ja jednak wolę olej.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 06:32, format napisał:

Nie polecam pełnej gumy do emek

Kolega ma ogómienie podobne jak we współczesnych autach :) a najczęściej w hulajkach funkcjonuje albo dętka + opona lub pełna guma.

 

Ja w mojej S1 zmieniałem komplet z tyłu bo było kaputt  po przebiegu około 1300km a to tylko dlatego że nie sprawdzałem ciśnienia przez kilka miesięcy i uważałem że jak są koła ciepłe po przejechaniu około 2 kilometrów to jest OK - pewnego dnia miałem do wymiany oponę i dętkę na tylnej osi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się jeszcze jeden pomysł: hulajka ma zamontowane fabrycznie opony bezdętkowe i one leżą bardzo luźno na felgach. Do tego stopnia, że jak jest mało powietrza to ściskając oponę palcami za boki zrzucam ją z felgi. Może warto by je jakoś uszczelnić/ przykleić jakąś pastą czy klejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Mam klona Xiaomi M365 wyposażonego w opony bezdętkowe. O ile w oryginale jest problem z przecierający mi się dętkami tak u mnie powietrze schodzi po kilku godzinach. Chcę wymienic opony na takie z pełnej gumy. Ktoś przerabiał temat i może konkretnie polecić jakiś dobre rozwiązanie?
Dodam tylko ,że przy pełnych gumach oprócz osprzętu , dostają również stawy kolanowe i stawy w rękach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dobra, nadszedł w końcu moment zajęcia się tym problemem. Dętki zakupione, wziąłem się za montaż i ku mojemu zdziwieniu opona tylna jest zmasakrowana od środka

IMG_20220125_161130.jpg.580ef496589f5e22d93d264be5dee44a.jpg

Sprzęt ma przejechane może 50km od nowości. Dobra, niech będzie, że 100km, choć nie ma na to szans. Przypominam, że opony bezdętkowe. Nie było jeżdżone z niskim ciśnieniem bo jak było niskie to byle nierówność, podbiło i powietrze schodziło natychmiast. Nie było jeżdżone na kapciu, było jedynie kilka razy wyhamowanie jak rozszczelniło oponę. To jest dramat a ja właśnie szukam nowych opon. No i właśnie szukając co by tu zakupić na dłużej, wpadła mi w oko modyfikacja polegająca na założeniu opon 10" zamiast 8,5". Ni cholery nie rozumiem jak to ma działać ale opinie są takie, że jest bardzo wyraźna poprawa w komforcie. Przykładowa stronka:

https://hulajnoga.net/zestawy-do-konwersji-na-10/79-full-zestaw-do-konwersji-hulajnogi-xiaomi-na-opony-10-wanda-2.html

Czy ktoś próbował, czy to może mieć sens?

Edytowane przez Igorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.