Skocz do zawartości

Uniwersalna wiertarka do uzytku domowego


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wczoraj po ponad 20-letniej sluzbie odeszla do krainy blachowkretow moja wiertarka udarowa.Poniewaz widze ze przez blisko  cwierc wieku sporo sie zmienilo w tej dziedzinie to prosilbym o podpowiedz o polecane parametry dla wiertarki w domu bez betonowych stropow i scianach z cegly.

1.Sieciowa czy bateryjna?

2.Zacisk  na kluczyk czy bezkluczykowy?

3.Jesli sieciowa to o jakiej minimalnej mocy -stara miala 450W i wiercenie w cegle bylo problemem.

4,Jesli bateryjna to jaki parametr jest istotny?

5.Lepsza markowa o slabych parametrach czy mniej znana o lepszych walorach?

Z gory dzieki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już parę razy rekomendowałem, do domu trzeba mieć imho przyzwoitą w wkrętarkę aku: ~30-40 Nm plus 2 akumulatory 2Ah i do tego 

młotowiertarka SDS-plus z wymiennym futerkiem.

Budżetowe rozwiązanie do oczywiście Parkside: zarówno wkrętarka jak i młotowiertarka.

Ewentualnie podróbka Boscha 2-26 na portalu za ~200 zł.

Jak budżet pozwala to można się pokusić o SDS-plus na aku.

Edytowane przez ccLot
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ccLot napisał:

Już parę razy rekomendowałem, do domu trzeba mieć imho przyzwoitą w wkrętarkę aku: ~30-40 Nm plus 2 akumulatory 2Ah i do tego 

młotowiertarka SDS-plus z wymiennym futerkiem.

Budżetowe rozwiązanie do oczywiście Parkside: zarówno wkrętarka jak i młotowiertarka.

Ewentualnie podróbka Boscha 2-26 na portalu za ~200 zł.

Tiaaa. Mam teraz (po latach zakupów) 2 pawlaczu pełne sporadycznie wykorzystywanych narzędzi a i tak zdarza mi się dokupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Boscha młotowiertarkę PBS-2000 bo jednak częśćiej wiercę dziury w ścianie. Akumulatorowy Skill się nie sprawdził (2xaku)bo non stop trzeba pamiętać żeby je ładować i po paru latach nadaje się do kosza, bo nie opłaca się regenerować akumulatora. Wszystko kupuję na 230V a do prostego wkręcania małych śrubek mam coś z Lidla za 50 zł. Chyba nie ma jednej uniwersalnej wiertarki która wszystko ogarnie. 

Edytowane przez lucash
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ujeżdżam kolejny rok młot udarowy Parkside. Ogarnia wiercenie we wszystkim a jak trzeba płytki odkuć, to też sobie poradzi.

Jak masz jakąś wkrętarkę/wiertarko-wkrętarkę (pod bity, cienkie wiertła do drobnych robótek) to bierz coś z głowicą SDS.

Jak nie - to lepiej mniejszą z udarem mechanicznym. 

Co do zasilania - warto mieć w domu coś "na kablu" - aku zwykle są rozładowane wtedy gdy najbardziej potrzebujesz użyć sprzętu ;D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prac doraźnych typu "wieszak na rower, powieś lustro, złóż szafkę" mam akumulatorowego Parkside'a. Aku ten mniejszy, bo większy jest za ciężki, szkoda męczyć nadgarstek.

Do większych otworów bądź do radzenia sobie z żelbetonem mam "kablowego" Boscha, też nie jakiś tam znowu wysoki model.

IMO najwięcej satysfakcji dają w tej robocie wiertła - nie warto kupować gównianych wiertełek za kilka zł z gównolitu, tylko poszukać czegoś bardziej wytrzymałego za kilkadziesiąt zł za komplet.

I masz zestaw, który spełni 99,9% zapotrzebowań amatorskich w domu.

 

A profesjonalne roboty zostaw profesjonalistom - niech sie bujają, wszak za to biorą pieniądze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jako wiertarkę sieciowego Boscha GSB 21-2 RE a jako wkrętarkę akumulatorową Boscha GSR 180-LI 18V. Obie używane dość często (w domu, w garażu, etc.) i z obu jestem bardzo zadowolony. Kupiłem je w 2018 roku odpowiednio za 650 zł i 550 zł. Dziś widzę ceny: 1300 zł i 570 zł. Ciekawe, że wiertarka zdrożała dwukrotnie... :totalszok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ANalfabeta napisał:

Teraz w promocji:

https://www.castorama.pl/mlot-udarowy-bosch-pbh-2100-re-550-w-id-1109396.html

 

Mega sprzęt. Bierz póki taka cena.

 

Mam podobnego Bosch'a, 500W, służy mnie już  długo i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od x lat mam wiertarkę sthil , teraz potrzebowałem z racji remontu mieć wiertarkę z funkcja kucia, oblazłem parę sklepów i w jednym sklepie budowlanym

była promocja na młotowiertarkę makita, i tak ogólnie ten model makity ma moc udaru 2,1j na półce w sklepie ma już 2,7j a na stojaku gdzie można sobie obejrzeć dokładnie tą młotowiertarkę ma już 3,0j;], kupiłem sobie dokładnie tą młotowiertarkę i jestem mega zadowolony  oootą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za podpowiedzi:ok:

Troszke chyba zle sformulowalem swe oczekiwania -tymi mlotowiertarkami rozwalilbym chyba  ten moj dom z angielskiego kartonu ;].Jak pisalem nie mam nic betonowego w domu-no oprocz podlog na dole i w garazu.Wiec takie maszyny sa dla mnie niepotrzebne.Kupilem dzisiaj jakiegos sieciowego Black & Deckera -podobna jak mialem tylko o nieco wyzszej mocy.Juz zdazylem jej uzyc-i jest spora roznica na plus.Natomiast ciesze sie z odpowiedzi bo sporo mi wyjasnily w sprawie wiertarek bezprzewodowych.A taka tez niedlugo bede musial kupic bo w obecnej aku juz goni resztka sil.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/wkretarka-parkside-performance-nowy-model-aku-4ah-10761197912?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OGNiMmMxMjgtYjYwMy00ZDE2LWFhY2ItZjZhOGYyNDA3NzZiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e796b71c-f2e1-4e31-bc0e-3b07931a3e2c

 

I jest naprawdę dobrze, nawet w betonie. Jedna wada - jest ciężka, ale wszystkie o takich parametrach sporo ważą. Do lżejszych prac mam inne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.