Skocz do zawartości

Montaż dpf


Bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, PawelWaw napisał:

 

Nie ma takiej pozycji w cenniku. Będziesz pierwszy który chce to zrobić w tę stronę ;]

Że taki pionier ze mnie? :lol: Trzeba przetrzeć szlak.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, iwik napisał:

Ojciec płacił coś koło 1000pln za sam filr (zamiennik Walkera chyba) przy wymianie w 1.6hdi 92. To z robotą będzie pewnie pod 2k teraz.

Jadę w środę do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kenickie napisał:

 

Zostawiłeś auto jak Ipkis w Masce? Podpisałeś rachunek bez wpisanej kwoty? 😄

Jak wyjdzie powyżej dwójki da znać. Do tej kwoty zawsze robi mi naprawy bez pytania, rachunki dostaję. Robi w cytrynie jeszcze klimę i abs. No stress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 05:25, Bartolomej napisał:

Się robi. To trwa ;l

Mechanik czeka na klienta, który będzie jak zwykle chciał wyciąć. Wtedy będzie mógł się zająć Twoim. Złota robota- przekłada część z jednego samochodu do drugiego a płacą obaj właściciele :hehe:

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartolomej napisał:

Czekam na wtryski. Pojechały do regeneracji zanim wjedzie reszta ;] Przebieg dopiero 290tysi a już do roboty :hehe:.  

 

Przebieg czy stan licznika? ;)

Jakiej firmy wtryski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kenickie napisał:

 

Przebieg czy stan licznika? ;)

Jakiej firmy wtryski?

 

Przebieg. Bosch. Nie padły jeszcze, ale szału nie ma i jak już naprawiamy to wszystko. Kupiony hebel z myślą o grubszym remoncie. Mogłem kupić lepszy i liczyć na cud, lub z ori przebiegiem i w słabszym stanie i wpakować parę złotych. Jak na razie idzie dobrze ;] . Tak na prawdę to koszt kupna samochodu poznam jak zamknę temat napraw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartolomej napisał:

Czekam na wtryski. Pojechały do regeneracji zanim wjedzie reszta ;] Przebieg dopiero 290tysi a już do roboty :hehe:.  

Ooo, grubo. Jesteś na najlepszej drodze aby obrzydzić sobie francuza.

Kiedyś czytałem chyba na klubie cytrynki taki wątek o opiłkach w filtrze paliwa, które mają zwiastować rychłą śmierć pompy wysokiego ciśnienia. Przy okazji zmiany filtra znalazłem takie opiłki i zaczęła się panika. Postanowiłem nic nie robić i czekać aż się zesra konkretnie. Pojeździłem 3 lata i samochód sprzedałem. W drugim samochodzie, tym który ujezdzam 4 lata, jeżdżę do Polski i ciągam przyczepę taką sama sytuacja z opiłkami ale nadal go nie sprzedaję. Trzeci miałem przez rok, to samo. Czwarty, hybryda, to samo.

Teoretycznie mógłbym we wszystkich wymieniać pompę i wtryski a praktycznie sam widzisz. Wolę usuwać realne usterki niż wymieniać części na wszelki wypadek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Igorek napisał:

Ooo, grubo. Jesteś na najlepszej drodze aby obrzydzić sobie francuza.

Kiedyś czytałem chyba na klubie cytrynki taki wątek o opiłkach w filtrze paliwa, które mają zwiastować rychłą śmierć pompy wysokiego ciśnienia. Przy okazji zmiany filtra znalazłem takie opiłki i zaczęła się panika. Postanowiłem nic nie robić i czekać aż się zesra konkretnie. Pojeździłem 3 lata i samochód sprzedałem. W drugim samochodzie, tym który ujezdzam 4 lata, jeżdżę do Polski i ciągam przyczepę taką sama sytuacja z opiłkami ale nadal go nie sprzedaję. Trzeci miałem przez rok, to samo. Czwarty, hybryda, to samo.

Teoretycznie mógłbym we wszystkich wymieniać pompę i wtryski a praktycznie sam widzisz. Wolę usuwać realne usterki niż wymieniać części na wszelki wypadek.

Ok, ale jak zaczynają lać to na co czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.11.2021 o 22:08, Bartolomej napisał:

Regeneracja wtrysków i spalanie spadło z 5,1 ;] Jazda wokół wiejskiego komina, krótkie odcinki.

Średnio 4,0.

20211112_174805.jpg

Pamiętaj, że jak komp zawsze zaniża. Ale i tak wynik bardzo ładny :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bartolomej napisał:

W tym francowatym aucie stanęły wycieraczki... qwa ma padać od dzisiejszej nocy :hehe:. Przy megance mówiłem- ostatnia franca... ostatnia ;l

 

Spokojnie, wyluzuj. Pocieszę Cię - jako kolejne też kupisz francę. :P

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartolomej napisał:

W tym francowatym aucie stanęły wycieraczki... qwa ma padać od dzisiejszej nocy :hehe:. Przy megance mówiłem- ostatnia franca... ostatnia ;l

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby jutro już działały zupełnie normalnie :bzik:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Igorek napisał:

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby jutro już działały zupełnie normalnie :bzik:

Tak było dwa tygodnie temu. Przycięło je kilka razy i później chodziły normalnie. W renówkach też zawsze dostawałem wcześniej sygnał że coś padnie... i zawsze to olewałem bo za dwa dni działało normalnie... przez tydzień :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kenickie napisał:

 

Spokojnie, wyluzuj. Pocieszę Cię - jako kolejne też kupisz francę. :P

 

W sumie to miałem dwie meganki, teraz fluenca i berlingo... każde ostatnie ;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bartolomej said:

Diagnoza niedziałających wycieraczek- padł jakiś moduł- silniczek wycieraczek nie dostaje prądu. Nie znam się i nie mam pojęcia o co chodzi. Może mnie ktoś oświecić?

 

Pewnie chodzi o modul BSI (w kabinie) albo BSM (w komorze silnika)...

Sprawdzales bezpieczniki od wycieraczek? Tylna wycieraczka i spryski dzialaja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Pewnie chodzi o modul BSI (w kabinie) albo BSM (w komorze silnika)...

Sprawdzales bezpieczniki od wycieraczek? Tylna wycieraczka i spryski dzialaja?

 

Tak, tył działa. Z przodu spryskiwacz też działa. Wycieraczki troszkę się przesuwają jak postoi trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Bartolomej said:

Tak, tył działa. Z przodu spryskiwacz też działa. Wycieraczki troszkę się przesuwają jak postoi trochę.

 

To trzeba sprawdzic ktory bezpiecznik/przekaznik odpowiada za wycieraczki z przodu...

Jak padl BSM/BSI to szukaj magika elektronika co da rade rozebrac i naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To trzeba sprawdzic ktory bezpiecznik/przekaznik odpowiada za wycieraczki z przodu...

Jak padl BSM/BSI to szukaj magika elektronika co da rade rozebrac i naprawic.

Mój mechanik twierdzi że nie ma szans rozłożyć, bo wszystko jest oryginalnie zalane "czymśtam". W starszym modelu naprawiał bo był dostęp do płytki. Bezpieczniki ok, przekaźnik też. Zamówił używkę za 4 stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Bartolomej said:

Mój mechanik twierdzi że nie ma szans rozłożyć, bo wszystko jest oryginalnie zalane "czymśtam". W starszym modelu naprawiał bo był dostęp do płytki. Bezpieczniki ok, przekaźnik też. Zamówił używkę za 4 stówki.

 

Tak, to jest zalane ale pamietam, ze jak mialem C4 VTS to magicy jakos w tym grzebali :) 

Oby ta uzywka pasowala, bo tych modulow BSM/BSI to jest mnogosc wersji, w zaleznosci od wyposazenia. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, to jest zalane ale pamietam, ze jak mialem C4 VTS to magicy jakos w tym grzebali  
Oby ta uzywka pasowala, bo tych modulow BSM/BSI to jest mnogosc wersji, w zaleznosci od wyposazenia. 
 
Mi w C4 padło sterowanie siłą nawiewu (był chyba tylko maksymalny) i wiem, że jakoś to obszedłem, ale już nie pamiętam dokładnie jak (zasilanie brałem z innego bezpiecznika, czy jakoś tak) i kiedyś trafił mi się pasujący moduł, a ten stary do dzisiaj mi leży.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, janusz said:

Mi w C4 padło sterowanie siłą nawiewu (był chyba tylko maksymalny) i wiem, że jakoś to obszedłem, ale już nie pamiętam dokładnie jak (zasilanie brałem z innego bezpiecznika, czy jakoś tak) i kiedyś trafił mi się pasujący moduł, a ten stary do dzisiaj mi leży.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak, u mnie tez to padlo w C4 ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięcia drugiego modułu też się spodziewać?  Co tam jeszcze może paść w dziewięciolatku? Od razu złom? ;l
Ja miałem diesla 1,6 z przebiegiem pod 300 kkm i nie miałem z nim większych problemów. Spalanie z iluś tam tysięcy było 4,4 l/100 km więc rewelacja, przy czym auto dość dynamiczne.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 20:30, Maciej__ napisał:

 

Pewnie chodzi o modul BSI (w kabinie) albo BSM (w komorze silnika)...

Sprawdzales bezpieczniki od wycieraczek? Tylna wycieraczka i spryski dzialaja?

 

Poszedł moduł w komorze silnika. 420 zł używka :gay:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 hours ago, Bartolomej said:

Reasumując:

Regeneracja wtrysków, moduł w komorze silnika- BSM, sprzęgło klimy + robocizna 3 tysie 😭

A dpf dalej czeka.

 

Z jednej strony sporo, z drugiej to koszt przegladu w miare nowego auta w ASO z klockami czy tarcz na jednej osi ;]

A tu masz pol samochodu juz wymienione ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.