Skocz do zawartości

Zmiana Vana - jakieś pomysły?


gregj

Rekomendowane odpowiedzi

Będę pewnie niedługo zmieniał espace IV.

Wymagania na nowe to:

1 duży, wygodny, osobowy nie dostawczy pod względem wykończenia wnętrza.

2 dobrze wyposażony w gadżety (tempomaty, automaty świateł wycieraczek, dobre światła i inne takie…)

3 bardzo istotne: tylne fotele na szynach, żeby długie i szerokie narty na płasko weszły na spód oraz wyjmowany lub składany na płasko min. jeden fotel z tylu, żeby 2-3 rowery weszły do środka w pionie.

4 duży zasięg

 

jest jeszcze coś takiego? Czy trzeba szukać wśród berlingo/combo/tourneo albo wyżej multivan/zafira itp.

ktoś ma doświadczenia z: chryslerem pacifica, MB V-klasse?

Inne propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kily i Hultaje te najwieksze spelnia wymagania jak nie masz oporu placic pod 200k ale foteli na szynach to chyba nie maja. Z takimi wymaganiami to ciagnalbym z USA jakies ich VANY. Jak ma byc nowe i nie mocno walone to tanio nie bedzie. Ja jezdzilem Pacifica 3 lata temu w USA idelany woz. Na nasze drogi troche duzy ale spelni Twoje wymagania. Spalanie mialem srednio w okolicach 10l u nas mysle, ze kolo 14l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para S-Max Galaxy, jeszcze są na placach, to ostatni dzwonek.

Z tych co obejrzałem tydzień temu, to jeszcze Outlander ale też tylko to co na placach, reszta drogą i ciasna, albo samochody typu Transit osobowy, fakt że wyglądają w środku super i niczego im nie brakuje, to są duże już i w mieście będą mało praktyczne.

Jak chcesz dokładniej wiedzieć to mogę napisać co widziałem patrząc z punktu widzenia rodziny 2+3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gregj napisał:

Będę pewnie niedługo zmieniał espace IV.

Wymagania na nowe to:

1 duży, wygodny, osobowy nie dostawczy pod względem wykończenia wnętrza.

2 dobrze wyposażony w gadżety (tempomaty, automaty świateł wycieraczek, dobre światła i inne takie…)

3 bardzo istotne: tylne fotele na szynach, żeby długie i szerokie narty na płasko weszły na spód oraz wyjmowany lub składany na płasko min. jeden fotel z tylu, żeby 2-3 rowery weszły do środka w pionie.

4 duży zasięg

 

jest jeszcze coś takiego? Czy trzeba szukać wśród berlingo/combo/tourneo albo wyżej multivan/zafira itp.

ktoś ma doświadczenia z: chryslerem pacifica, MB V-klasse?

Inne propozycje mile widziane.

Miałem hondę oddysey, nic lepszego na wyjazdy nie ma.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcG napisał:

Miałem hondę oddysey, nic lepszego na wyjazdy nie ma.

 

Jak już padła ta nazwa to od razu jeszcze Toyota Sienna.

Chrysler (Grand) Voyager sprzedawany w EU jako Lancia Voyager.

Takie Lancie można kupić nawet krajowe.

 

Może budżet jakiś podaj, nowy-nowy czy nowy-używany może być?

Niektórych już nie produkują albo już są tylko silniki od kosiarek.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolekis napisał:

 

Jak już padła ta nazwa to od razu jeszcze Toyota Sienna.

Chrysler (Grand) Voyager sprzedawany w EU jako Lancia Voyager.

Takie Lancie można kupić nawet krajowe.

 

Może budżet jakiś podaj, nowy-nowy czy nowy-używany może być?

Niektórych już nie produkują albo już są tylko silniki od kosiarek.

 

 

nowy-nowy, albo używany do 50kkm

budżet tak do 150k cash lub nieco więcej, jeżeli rozsądne finansowanie

 

z tego co już wiem:

- ford (s-max/galaxy) odpada bo narty do środka pod fotele nie wejdą, trzeba się pozbyć jednego miejsca

- VAG (sharan/alhambra) odpada, bo j.w. oraz otwór bagażnika ma 89 cm, a rower ma ponad 94

 

czy sienna albo odyssey spełniają warunki bagażowe?

jak tam jest z silnikami (jeżeli noPb to czy lubią się z LPG)

 

oglądałem ostatnio Forda Tourneo Connect i w sumie fajne auto za niewielkie pieniądze, ale siedzi się trochę jak w osobowym i wykończenie dość surowe.

 

dzięki za rady - czekam na dalsze opinie i polecenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Artur_W_wa napisał:

Powoli bym oglądał V-klasse, Multivan, a podobno fajne są trojaczki czy tam czworaczki Toyota Proace i reszta. 

 

Na razie oglądałem nową zafirę (z czworaczków). W sumie jest OK, ale to jednak o rozmiar większe i siedzi się jak w dostawczaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ciężko obecnie w Europie o pojemne i  wygodne osobowe vany a na coś w miarę nowego i nieuszkodzonego z USA większość budżetu pochłoną opłaty.

Może jeszcze obejrzyj  VW Caddy Maxi chociaż to ten sam segment co Ford Grand Tourneo Connect

 

Edytowane przez bolekis
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.