Skocz do zawartości

Czerwony olej silnikowy


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KYRTAP napisał:

Dzisiaj sprawdzając stan oleju zwróciłem uwagę na jego barwę która krótko mówiąc jest czerwona. Olej wymieniałem w lipcu na Castrola 5w30 Rn17. Zrobiłem już na nim ponad 6 kkm i pierwszy raz spotykam się z taką barwą. Silnik to 1.0 Tce. Czy taki kolor oleju jest bezpieczny? 

 

A kiedy poprzednio sprawdzałeś stan? Jak długo trwało zabarwienie na ten kolor?

Ile lat/przebiegu ma auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Renówce też jest normalny, ale silnik jest Nissana ;]

 

Czerwony olej to widziałem tylko do skrzyni biegów i do silników 2T :hmm: 

 

Dziwne zjawisko, jakby nie patrzeć.

 

 

Tu masz coś na ten temat:

https://www.oilclub.pl/index.php?threads/czerwonawy-kolor-oleju.393/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KYRTAP napisał:

Ciężko stwierdzić jak długo trwało. Po wymienianie w lipcu sprawdzałem stan i było ok. Przebieg 25 tysięcy. Auto z 2020 roku. 

 

Zapytaj w ASO co o tym myślą, czy spotkali się z takim kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lukaszek1207 napisał:

On był czerwony też przed wlaniem? Moze po prostu ulega przebarwieniu i za chwilę będzie brązowy.

Castrol POWER 1 10W40 który wlewam do motocykla jest czerwony i np mobil 1 do 2 suwa też mam czerwony.

 

Przed wlaniem wyglądał jak każdy inny olej. 

 

8 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

Z tego linku wynika że może to być normalny kolor przy pewnych olejach i spalaniu tylko lpg. W moim przypadku silnik szybko przełącza się na gaz i pracuje tylko na gazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie oleju w ASO, Duster 1.3Tce i też jest czerwony na bagnecie. Przejechane od wymiany 150km. Gdzieś czytałem że te oleje tak wyglądają. Pytałem jaki olej teraz wlewają, odpowiedź: Castrol. To już trzecia wymiana oleju, wcześniej wymieniałem samodzielnie na Elfa, Castrola wszystko z normą Rn17 i nie zauważyłem tego koloru. 

Edytowane przez Lukass186
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukass186 napisał:

Jestem świeżo po wymianie oleju w ASO, Duster 1.3Tce i też jest czerwony na bagnecie. Przejechane od wymiany 150km. Gdzieś czytałem że te oleje tak wyglądają. Pytałem jaki olej teraz wlewają, odpowiedź: Castrol. To już trzecia wymiana oleju, wcześniej wymieniałem samodzielnie na Elfa, Castrola wszystko z normą Rn17 i nie zauważyłem tego koloru. 

 

Też wymieniałem na Castrola w ASO ale olej miałem swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 21:36, KYRTAP napisał:

Dzisiaj sprawdzając stan oleju zwróciłem uwagę na jego barwę która krótko mówiąc jest czerwona. Olej wymieniałem w lipcu na Castrola 5w30 Rn17. Zrobiłem już na nim ponad 6 kkm i pierwszy raz spotykam się z taką barwą. Silnik to 1.0 Tce. Czy taki kolor oleju jest bezpieczny? 

 

 

U mnie tak samo. Po kilku tys km olej czerwony. Aż się zdziwiłem ale po chwili sobie przypomniałem że do tego silnika kupiłem wynalazek na allegro najtańszy z najtańszych niemarkowych półsyntetyków na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.09.2021 o 17:23, KYRTAP napisał:

Tak to wygląda po 6,5 tysiącach przebiegu 

IMG_20210927_160340.jpg

Sprawdzałem olej w moim Renault Kadjar i też jest taki po niecałych 7 tysiącach. I jest to Castrol. Jak lali Elfa to był brązowy. Chyba taki urok Castrola.

Od lat do wszystkich Renault lałem Elfa, teraz skumali się z Castrolem i silniki krwawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.