Skocz do zawartości

Zdjęcie z fotoradaru


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, futrzak napisał:

 

To nie ja liczę, zawsze możesz do sądu się udać, wyjaśnią :hehe:

 

Nie wiem czy mi się chce bujać w sądzie ;] przyszło 200zł i 6pkt a że nie wiem kto kierował bo mam słabą pamięć to chyba wybiorę bramkę nr 2 czyli 500zł bez punktów. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

Nie wiem czy mi się chce bujać w sądzie ;] przyszło 200zł i 6pkt a że nie wiem kto kierował bo mam słabą pamięć to chyba wybiorę bramkę nr 2 czyli 500zł bez punktów. :hmm: 

 

Ach ta powszechnie panująca amnezja :oslabiony:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie tak prosto...

Zdjęcie pochodzi z MultaRadar CD... a on precyzyjnie wskazuje po którym pasie ruchu poruszał się pojazd, któremu zrobiono zdjęcie.

Ziomeczek obok jak leciał za szybko to też dostanie fotkę...

Tam jest 70km/h ? 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem czy mi się chce bujać w sądzie ;] przyszło 200zł i 6pkt a że nie wiem kto kierował bo mam słabą pamięć to chyba wybiorę bramkę nr 2 czyli 500zł bez punktów. :hmm: 
Przecież widać, że to Ty .
Jak kombinujesz, to nie musisz się tym chwalić na forum

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał:

przyszło 200zł i 6pkt a że nie wiem kto kierował bo mam słabą pamięć to chyba wybiorę bramkę nr 2 czyli 500zł bez punktów.

Był przypadek, że gostek dostał za niewskazanie 500 + normalny mandat i punkty za wykroczenie, bo było widać go na zdjęciu z facjaty.

Więc uważaj, żebyś nie zaliczył obu bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Różnie bywa. Kiedyś dostałem wezwanie od GITD przeszło rok od zdarzenia, bez fotki ... trudno sobie przypomnieć co się robiło rok temu we wtorek o 20 :).

 

Nie sprowadzaj sprawy do absurdu - na zdjęciu jest 26 lipca tego roku. Teraz zdjęcia z ofertą przychodzą dość sprawnie i mam nadzieję, że będą przychodzić jeszcze sprawniej. Pozostała tylko powszechnie panująca amnezja, bądź pasażer z Ukrainy, nieżyjący teść i miliony innych wykrętów. 

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, futrzak napisał:

 

Nie sprowadzaj sprawy do absurdu - na zdjęciu jest 26 lipca tego roku. Teraz zdjęcia z ofertą przychodzą dość sprawnie i mam nadzieję, że będą przychodzić jeszcze sprawniej. Pozostała tylko powszechnie panująca amnezja, bądź pasażer z Ukrainy, nieżyjący teść i miliony innych wykrętów. 

Czy to ja wymyślam absurdy ? Nie ... tak poprostu bywa. Poza tym teraz widzę, że pokazują fotki, wtedy nie chcieli bo dane osobowe ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sherif napisał:

Czy to ja wymyślam absurdy ? Nie ... tak poprostu bywa.

 

...bywało. Sam kiedyś pisałem, że gdybym dostał korespondencję w temacie bez zdjęcia rok po fakcie, to spora szansa, że w pewnych okresach mógłbym wskazać 3 kierowców i każdy by stwierdził, że mógł być to on. Tyle, że to dawno temu było. 

 

25 minut temu, sherif napisał:

Poza tym teraz widzę, że pokazują fotki, wtedy nie chcieli bo dane osobowe ..

 

Wyrok TK był w 2014, kiedy ITD zaczęło przysyłać zdjęcia nie pamiętam, codziennie ich nie dostaję :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Był przypadek, że gostek dostał za niewskazanie 500 + normalny mandat i punkty za wykroczenie, bo było widać go na zdjęciu z facjaty.

Więc uważaj, żebyś nie zaliczył obu bramek.

 

Mogę pokazać fotkę w większej rozdzielczości. Jeśli ktoś znajdzie moją twarz to stawiam skrzynkę wódki. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał:

Wyrok TK był w 2014, kiedy ITD zaczęło przysyłać zdjęcia nie pamiętam, codziennie ich nie dostaję :hehe:

No właśnie, też nie dostaje za wiele :).

Kiedyś też dostałem wezwanie od :milicja:, pojechałem, fotkę pokazali, zbliżyli, że wyraźnie widać było moją facjatę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krawiec napisał:

Tam jest 70km/h ? 

Tak i zawsze sznurek aut grzecznie hamuje do 60km/h 😄

6 godzin temu, Polarny napisał:

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego wg niektórych włączenie yanosika to taka ogromna fatyga.

Kilka dni temu Yanosik poinformował mnie o radarze przy wyjeździe z Częstochowy i  w tym samym momencie durna nawigacja googla zaczęła pytać o zmianę trasy, zaczęła ją zmieniać na jakiś absurdalny wariant, że tak mnie zdekoncentrowała, że zapomniałem o komunikacie z Yanosika.... i nie patrzyłem na prędkościomierz tylko na ekran navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

No właśnie, też nie dostaje za wiele :).

Kiedyś też dostałem wezwanie od :milicja:, pojechałem, fotkę pokazali, zbliżyli, że wyraźnie widać było moją facjatę :).

 

Tak szczerze to ja nigdy nie dostałem z FR czy odcinkowego, ale :piekna: twierdzi, że "jej" samochód się bardzo ładnie na fotce z FR prezentuje - zagapiła się, całe 62 miała, a fotka z niewiążącą oferta przyszła po miesiącu :hehe:  Nie ukrywam, że wiedzę czerpię głównie z firmowych wyczynów (znaczy wyczyny niekoniecznie firmowe, ale że leasing to do firmy to przychodzi), więc trochę tego się pojawia i można jakieś ogólniejsze wnioski wyciągać. Był okres, że z Niemiec i Austrii przychodziły dużo szybciej niż z PL (od momentu gdy połączono systemy), teraz z PL też dość szybko spływają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, futrzak napisał:

Pozostała tylko powszechnie panująca amnezja, bądź pasażer z Ukrainy, nieżyjący teść i miliony innych wykrętów. 

Jak wejdzie nowy taryfikator to i amnezja minie... 

8kpln za niewskazanie sprawcy (wg projektu) szybko wyeliminuje niepamięć ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, siwyyy77 napisał:

Jak wejdzie nowy taryfikator to i amnezja minie... 

8kpln za niewskazanie sprawcy (wg projektu) szybko wyeliminuje niepamięć ;)

 

Problem polega na tym, że te pomysły są g* warte, ponieważ naruszają pewne zasady konstytucyjne. Znaczy ja nic nie mam do solidnego karania z takie cudowanie, ale tylko finansowo to średnio działa, podobnie jak inne straszenia. Nie można tego rozwiązać podobnie jak w Niemczech (mówię o całokształcie przepisów związanych z karaniem kierowców oraz ich edukacją)? Same mandaty nie są za wysokie, ale są inne mechanizmy, które skutecznie eliminują pewne zachowania z przestrzeni współżycia  społecznego. Jak ktoś popełni błąd to też nie jest od razu mordercą, nie popada w długi itd. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, futrzak napisał:

 

Problem polega na tym, że te pomysły są g* warte, ponieważ naruszają pewne zasady konstytucyjne. Znaczy ja nic nie mam do solidnego karania z takie cudowanie, ale tylko finansowo to średnio działa, podobnie jak inne straszenia. Nie można tego rozwiązać podobnie jak w Niemczech (mówię o całokształcie przepisów związanych z karaniem kierowców oraz ich edukacją)? Same mandaty nie są za wysokie, ale są inne mechanizmy, które skutecznie eliminują pewne zachowania z przestrzeni współżycia  społecznego. Jak ktoś popełni błąd to też nie jest od razu mordercą, nie popada w długi itd. 

Wymrą jeszcze ze 2 pokolenia i mooooże coś się ruszy w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pipper napisał:

Wymrą jeszcze ze 2 pokolenia i mooooże coś się ruszy w tym kierunku.

 

Szczerzę wątpię, skoro się cofamy w rozwoju cywilizacyjnym od jakiegoś czasu. To co osiągnęliśmy przez lata, zostało zniszczone w bardzo krótkim okresie czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, futrzak napisał:

 

Szczerzę wątpię, skoro się cofamy w rozwoju cywilizacyjnym od jakiegoś czasu. To co osiągnęliśmy przez lata, zostało zniszczone w bardzo krótkim okresie czasu...

Spoko, mam jeszcze nadzieję, że będzie ok. W innym przypadku mam alternatywę :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał:

 

Problem polega na tym, że te pomysły są g* warte, ponieważ naruszają pewne zasady konstytucyjne. Znaczy ja nic nie mam do solidnego karania z takie cudowanie, ale tylko finansowo to średnio działa, podobnie jak inne straszenia. Nie można tego rozwiązać podobnie jak w Niemczech (mówię o całokształcie przepisów związanych z karaniem kierowców oraz ich edukacją)? Same mandaty nie są za wysokie, ale są inne mechanizmy, które skutecznie eliminują pewne zachowania z przestrzeni współżycia  społecznego. Jak ktoś popełni błąd to też nie jest od razu mordercą, nie popada w długi itd. 

Ale w sumie to wychodzi na to, że to nie o wykroczenia drogowe chodzi... To był tylko pretekst...
Zresztą... to chyba służby powinny sobie sprawcę ustalić... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał:

 

Problem polega na tym, że te pomysły są g* warte, ponieważ naruszają pewne zasady konstytucyjne. Znaczy ja nic nie mam do solidnego karania z takie cudowanie, ale tylko finansowo to średnio działa, podobnie jak inne straszenia. Nie można tego rozwiązać podobnie jak w Niemczech (mówię o całokształcie przepisów związanych z karaniem kierowców oraz ich edukacją)? Same mandaty nie są za wysokie, ale są inne mechanizmy, które skutecznie eliminują pewne zachowania z przestrzeni współżycia  społecznego. Jak ktoś popełni błąd to też nie jest od razu mordercą, nie popada w długi itd. 

Bo nie od dziś wiadomo, ze u nas kasę zbiera się nie dla poprawy bezpieczeństwa ale dla samej kasy; Państwo ma duże wydatki wiec i oczekiwania zarobku również.   Czegoś trzeba płacić te wszystkie obietnice społeczne. Ci co nowe zasady wprowadzają i tak pewnie nie zapłacą -oni raczej mandatów nie musza płacić …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krawiec napisał:

Ale w sumie to wychodzi na to, że to nie o wykroczenia drogowe chodzi... To był tylko pretekst... 

 

Prawo by działało musi być sensowne, przemyślane i skuteczne. Straszenie i brak znajomości prawa (tak, od podstaw, lub celowe naruszanie pewnych elementarnych zasad) prowadzi do burdelu i braku poszanowania przez wszystkich. Miały być ubezpieczenia uzależnione od mandatów? Miały, nigdy nie będą, jak ktoś tego nie przemyśli, nie skonsultuje, nie zweryfikuje itd. tylko spróbuje w nocy na szybciora zatwierdzać, by ludzie myślący nie zdążyli zaprotestować. 

 

3 minuty temu, krawiec napisał:

Zresztą... to chyba służby powinny sobie sprawcę ustalić... 

 

Chyba. Jednak nie, to Ty masz obowiązek wskazać i to nie tylko w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kondziu napisał:

Bo nie od dziś wiadomo, ze u nas kasę zbiera się nie dla poprawy bezpieczeństwa ale dla samej kasy; Państwo ma duże wydatki wiec i oczekiwania zarobku również.   Czegoś trzeba płacić te wszystkie obietnice społeczne. Ci co nowe zasady wprowadzają i tak pewnie nie zapłacą -oni raczej mandatów nie musza płacić …

 

Bardzo się mylisz - z tych buńczucznych opowieści kasy nie będzie, to tylko tani populizm ku uciesze gawiedzi. Poprawiając bezpieczeństwo kasę się pięknie trzepie przy okazji, bo niereformowalnych baranów całe stada, dodatkowo są to spore oszczędności w kosztach utrzymania społeczeństwa - same zyski. W Polsce był taki okres, kiedy bezpieczeństwo się systematycznie poprawiało i kasa płynęła strumieniem, no to zabronili, bo niby SM/SG to tylko dla kasy robiła. Owszem, w kilku przypadkach można było mówić o patologii, którą należało wyeliminować, zminimalizować, a nie wprowadzić zakaz stosowania urządzeń do pomiarów i wystawiania mandatów. Suwerenowi się nie podobały wpływy do gmin, bo to niby skok na kasę. Co było dalej? Sytuacja wróciła do "normy", bezpieczeństwo spadło, bandytyzm się szerzy, a my płacimy za koszty kolejnych wypadków i ich konsekwencji "solidarnie" razem. Sprawdź jak wyglądają wpływy z takiej formy nadzoru nad ruchem drogowym w innych krajach i jak się budżety określa - kiedyś o tym pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie sprowadzaj sprawy do absurdu - na zdjęciu jest 26 lipca tego roku. Teraz zdjęcia z ofertą przychodzą dość sprawnie i mam nadzieję, że będą przychodzić jeszcze sprawniej. Pozostała tylko powszechnie panująca amnezja, bądź pasażer z Ukrainy, nieżyjący teść i miliony innych wykrętów. 

Nie gadaj. Ja dostane za 2 tyg za coś z połowy marca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 14:21, futrzak napisał:

Pozostała tylko powszechnie panująca amnezja, bądź pasażer z Ukrainy, nieżyjący teść i miliony innych wykrętów. 

 

Z tego wszystkiego legalna jest tylko "amnezja". Pozostałe wykręty to sprawa karna, jak ktoś lubi ryzykować, proszę bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 20:31, rallyrychu napisał:

Kilka dni temu Yanosik poinformował mnie o radarze przy wyjeździe z Częstochowy i  w tym samym momencie durna nawigacja googla zaczęła pytać o zmianę trasy, zaczęła ją zmieniać na jakiś absurdalny wariant, że tak mnie zdekoncentrowała, że zapomniałem o komunikacie z Yanosika.... i nie patrzyłem na prędkościomierz tylko na ekran navi.

Czyli głupi pech. Też tak kiedyś miałem że się zdekoncentrowałem, ale jeszcze stare fotoradary były i pasów nie odróżniały. Pstryknął - zastanawiało mnie, czy aby do tego na lewym nie przyszło, bo do mnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.