Skocz do zawartości

Seat Tarraco - przejęcie leasingu


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2021 o 00:14, PawelWaw napisał:

cena nowego to 200k

2 latek jest za 160, tyle ze w 2019 pewnie nie dal za niego 200k wiec jest jeszcze z czego zbijac, sam leasing dosyc dlugi... widac ze ktos kupil "zastaw sie a postaw sie"  ja bym postarał sie zeby zjechał 30% w dół czyli 140 jezeli ci dlugosc leasingu nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bielaPL napisał:

cena nowego to 200k

2 latek jest za 160, tyle ze w 2019 pewnie nie dal za niego 200k wiec jest jeszcze z czego zbijac, sam leasing dosyc dlugi... widac ze ktos kupil "zastaw sie a postaw sie"  ja bym postarał sie zeby zjechał 30% w dół czyli 140 jezeli ci dlugosc leasingu nie przeszkadza

 

on tam w tym ogloszeniu w sumie 200k kosztuje.

no dla mnie 5 lat leasingu to jeszcze spoko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, PawelWaw said:

 

on tam w tym ogloszeniu w sumie 200k kosztuje.

no dla mnie 5 lat leasingu to jeszcze spoko.

 

 

7 letni leasing nie jest za darmo, wiec trzeba jeszcze uwzglednic koszty finansowania ;)

Aczkolwiek 200kPLN za to auto to wg mnie gruba przesada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

on tam w tym ogloszeniu w sumie 200k kosztuje.

no dla mnie 5 lat leasingu to jeszcze spoko.

 

za 200 to masz nowy...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-tarraco-fr-2-0-tdi-200-km-4x4-dsg-ID6E15GZ.html#726da272aa

 

150 to max co bym za to dał a to i tak nie jest okazja jakas...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/5/2021 at 11:09 AM, PawelWaw said:

 

on tam w tym ogloszeniu w sumie 200k kosztuje.

no dla mnie 5 lat leasingu to jeszcze spoko.

 

IMO totalnie bez sensu, bo za 200k można kupić nowe Tarraco. Ta oferta, to żadna okazja. Nowy to nowy, a przy okazji jeszcze masz 5 lat gwarancji. Jeśli byś sie zdecydował na nowy, to daj znać - skieruję Cię do znajomego w seacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 00:14, PawelWaw napisał:

 

Popłakałem się ze śmiechu.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

rozwin :)

 

Tarraco to fajne auto ale 200k za używkę to jest jakiś gruby żart. Rozglądałem się za Tarraco w 2019-tym i takie auta były do wzięcia od ręki poniżej 170k brutto. Gość wziął najgorszy leasing świata i teraz szuka frajera żeby przerzucić na kogoś jego koszty.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelWaw, możesz dla zabawy napisać do gościa żeby Ci powiedział ile zapłacił za ostatnią polisę. Skoro auto jest w mLeasingu na takich beznadziejnych warunkach to pewnie polisy też nie ponegocjował a mLeasing lubi ubezpieczyć za cenę z sufitu. Obstawiam, że płaci jakieś 7k rocznie.

;l

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PawelWaw napisał:

Ale to jest wersja z szyberem, felgami 20cali.

Plus ma opony zimowki.

 

Czy cena 160k brutto jest ok ?

Gwarancja jest jeszcze 3 lata.

Szyber to tylko problem w budzetowym Seacie :phi: Bedzie swiszczal i trzeszczal. Jak kupowalem swojego to chcialem negocjowac te ich przejecia ale cos nie chceili schodzic z ceny. Mozna to wziac ale bez odstepnego po prostu pozbedzie sie chlop problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał:

Szyber to tylko problem w budzetowym Seacie :phi: Bedzie swiszczal i trzeszczal. Jak kupowalem swojego to chcialem negocjowac te ich przejecia ale cos nie chceili schodzic z ceny. Mozna to wziac ale bez odstepnego po prostu pozbedzie sie chlop problemu.

 

Nawet bez odstępnego będzie drożej niż nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli wg Ciebie mozna kupic nowe Tarraco w takiej wersji za 160kPLN (z uwzgledniem kosztow finansowania na 4-5lat)?

 

Nie. W 2019-tym roku można było kupić to konkretne Tarraco za 160kPLN. Ja miałem ofertę na 167 ale było w nim więcej wypasu. Gość chce za auto o 40k więcej niż kosztowało gdy było nowe. Koszty finansowania pomijam, bo nie każdy musi brać tak złą ofertę. Gość sprzedaje auto dokładnie za tyle, ile było wtedy w cenniku bez uwzględnienia żadnej utraty wartości a przy tym myśli, że ktoś weźmie leasing na 5 lat (bo tyle zostało) z kosztami siedmioletniego. Na głowę trzeba by upaść.

 

Zresztą:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-tarraco-xcellence-2-0-190-km-7-biegowa-automatyczna-dsg-4drive-start-stop-ID6DODUL.html#02d38881a1

 

14k taniej i nowe auto.

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

 

Nie. W 2019-tym roku można było kupić to konkretne Tarraco za 160kPLN. Ja miałem ofertę na 167 ale było w nim więcej wypasu. Gość chce za auto o 40k więcej niż kosztowało gdy było nowe. Koszty finansowania pomijam, bo nie każdy musi brać tak złą ofertę. Gość sprzedaje auto dokładnie za tyle, ile sam zapłacił bez uwzględnienia żadnej utraty wartości a przy tym myśli, że ktoś weźmie leasing na 5 lat (bo tyle zostało) z kosztami siedmioletniego. Na głowę trzeba by upaść.

 

 

 

Ta ofeta jest bez sensu, ale niestety w czasie nikt sie nie przeniesie i za 160kPLN takiego nowego auta nie kupi...

W chwili obecnej takie Tarraco to 200kPLN+ . Wiec nawet jak wezmiesz leasing na 3-4 lata to wyjdzie z 210-220k.

Jak juz porownywac to jablka do jablek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ta ofeta jest bez sensu, ale niestety w czasie nikt sie nie przeniesie i za 160kPLN takiego nowego auta nie kupi...

W chwili obecnej takie Tarraco to 200kPLN+ . Wiec nawet jak wezmiesz leasing na 3-4 lata to wyjdzie z 210-220k.

Jak juz porownywac to jablka do jablek.

 

I będzie niewypierdziane, bez przebiegu, z pełną gwarancją i po zmianach w multimediach (w 2019-tym była beznadziejna nawigacja bez live traffic). Do tego koszty leasingu są dziś niższe niż w 2019-tym z powodu obniżek stóp w czasie covidu (wiem, bo mi leasingi potaniały).

Takiej sztuczki, że auto warte 160k w dniu zakupu ma być po dwóch latach warte 201k to jeszcze nie widziałem. Leasingu kosztującego 25% też jeszcze nie widziałem. Stąd moja wesołość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

I będzie niewypierdziane, bez przebiegu, z pełną gwarancją i po zmianach w multimediach (w 2019-tym była beznadziejna nawigacja bez live traffic). Do tego koszty leasingu są dziś niższe niż w 2019-tym z powodu obniżek stóp w czasie covidu (wiem, bo mi leasingi potaniały).

Takiej sztuczki, że auto warte 160k w dniu zakupu ma być po dwóch latach warte 201k to jeszcze nie widziałem. Leasingu kosztującego 25% też jeszcze nie widziałem. Stąd moja wesołość.

 

 

 

Ej koleś już zszedł do 160k za całość :)

btw ciekawe czy mleasing pozwala na własne ubezpieczenie w kolejnym roku

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie. W 2019-tym roku można było kupić to konkretne Tarraco za 160kPLN. Ja miałem ofertę na 167 ale było w nim więcej wypasu. Gość chce za auto o 40k więcej niż kosztowało gdy było nowe. Koszty finansowania pomijam, bo nie każdy musi brać tak złą ofertę. Gość sprzedaje auto dokładnie za tyle, ile było wtedy w cenniku bez uwzględnienia żadnej utraty wartości a przy tym myśli, że ktoś weźmie leasing na 5 lat (bo tyle zostało) z kosztami siedmioletniego. Na głowę trzeba by upaść.

 

Zresztą:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-tarraco-xcellence-2-0-190-km-7-biegowa-automatyczna-dsg-4drive-start-stop-ID6DODUL.html#02d38881a1

 

14k taniej i nowe auto.

 

Btw może poproszę go o fv zakupu bo nie wydaje mi się żeby ta wersja z tymi dodatkami kosztowała 160k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

Ej koleś już zszedł do 160k za całość :)

 

Pewnie czytał ten wątek.

:hehe:

 

 

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

btw ciekawe czy mleasing pozwala na własne ubezpieczenie w kolejnym roku

 

Pozwala, ale jest za to dodatkowa opłata. Chyba kilkaset zł więc musi być wyraźnie tańsze żeby się kalkulowało. Ale o to akurat nietrudno. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

Btw może poproszę go o fv zakupu bo nie wydaje mi się żeby ta wersja z tymi dodatkami kosztowała 160k

 

Miałem ofertę na excellence ze szklanym dachem, adaptacyjnym zawieszeniem i w lepszym kolorze na 167k. Odpuściłem z innych powodów ale myślę, że gdybym się zdecydował to jeszcze ze 2-3k bym urwał.

W cenniku oczywiście było więcej ale ja piszę tu o realnej cenie po jakichś negocjacjach. 

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Pewnie czytał ten wątek.

:hehe:

 

 

 

Pozwala, ale jest za to dodatkowa opłata. Chyba kilkaset zł więc musi być wyraźnie tańsze żeby się kalkulowało. Ale o to akurat nietrudno. 

 

 

Ja przynosze oferte o agenta i im pokazuje. Wyrownuja do takiej samej kwoty. W sierpniu chcieli wiecej o 1.7k :facepalm: Gdzie oni tych jeleni lowia to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Ja przynosze oferte o agenta i im pokazuje. Wyrownuja do takiej samej kwoty. W sierpniu chcieli wiecej o 1.7k :facepalm: Gdzie oni tych jeleni lowia to nie wiem.

 

Gdy kupowałem Forda dostałem u dilera ofertę na ponad 7k. Jako że tyle płacę za wartego 2x więcej Jaga powiedziałem że jeśli nie będzie max. 5k to nie kupię auta. I zrobiło się 4.5k.

:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2021 at 12:14 AM, PawelWaw said:

 to jest piękne 

 

Spalanie W Mieście

6 l/100km

 

image;s=1080x720

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.10.2021 o 15:37, Manx napisał:

Jeśli byś sie zdecydował na nowy, to daj znać - skieruję Cię do znajomego w seacie.

 

A ja też mogę? :) Tylko mi chodzi po głowie Leon 1.5 150 kombi, oczywiście w darmowym leasingu. I raczej już w styczniu. :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.