Skocz do zawartości

Kleber Quadraxer 2


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra trakcja na suchym i na mokrym, niezła na śniegu, ale jak wspomniano świszczą na mokrym asfalcie (dźwięk może się podobać) i mają problemy z wyważaniem. W moim przypadku to ostatnie (plus podejście producenta do reklamacji) sprawiło, że kupiłem coś innego. I tak, Kleber to grupa Michelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem zadowolony - właśnie założyłem drugi komplet 215/55 R16. Drugie auto na GoodYear Vector 4 Seasons i nie widzę jakichś spektakularnych różnic. Może to dlatego, że moje auta to "potwory" o mocy 120 KM (Kleber) i 60 KM (GoodYear) a może przez to, że jeżdżę generalnie spokojnie. Kilka wypadów zimowych w Karkonosze zaliczyły i żadnych problemów nie zaobserwowałem, wjechałem tam gdzie potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 19:56, aviator napisał:

Nie ma sensu tego czytać. Mało kto potrafi być obiektywny. 

 

Dlatego ja nie doradzam, opisuję raczej swoje doświadczenia i preferencje, które w części mogą być widzimisię, ale w większości wynikają z doświadczenia. Właśnie się zastanawiam, czy zmieniać buty czy nie, bo część jest na letnich ;] Co do opinii na Oponeo to szkoda na to czasu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aviator napisał:

Ja mam całe koła do zmiany i zasadę, że wymieniam jak jest jeszcze w miarę ciepło, bo nie lubię przy tym marznąć 😁 Więc od tygodnia mam zimówki, i bardzo dobrze, bo wracając o 6 z pracy, było 0 stopni... 

Ja już mam w bagażniku i w przyszłym tygodniu zmieniam 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał:

Ja już mam w bagażniku i w przyszłym tygodniu zmieniam 👍

 

W garażu czeka komplet kół z zimówkami do jednego i komplet kół z wielosezonowymi do drugiego - te dwa na letnich. Patrząc po prognozach to nie ma co się śpieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, futrzak napisał:

 

W garażu czeka komplet kół z zimówkami do jednego i komplet kół z wielosezonowymi do drugiego - te dwa na letnich. Patrząc po prognozach to nie ma co się śpieszyć. 

Temperatura spada, a ja staram się zużywać oba komplety równomiernie :)

Letnie potrafią już zrywać przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Temperatura spada,

 

Chwilowe tąpnięcie. 

 

Teraz, rwIcIk napisał:

a ja staram się zużywać oba komplety równomiernie :)

 

Jak tak to jeździsz za długo na zimówkach w obecnym klimacie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To troche bez sensu, bo letnia 4-5mm jest jeszcze przyzwoita, a zimowka juz w zasadzie na smietnik ;)

 

czas je zjada, nie przebieg i zużycie bieżnika

piąty rok idzie i dopiero 77 kkm :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Głupia sprawa, masz 2 komplety starych opon, które na oko są zupełnie ok :hehe:

Mięsa dużo, a tracą przyczepność.

Niedługo trzeba będzie podjąć decyzję o wymianie ... pewnie na wielosezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Mięsa dużo, a tracą przyczepność. 

 

Otóż to. Zimówki pewnie pojada ja na sankach - to już lepiej pociągnąć na letnich w tych warunkach jak jeszcze się kupy trzymają. Zimówki szybciej tracą swoje własności. 

 

Teraz, rwIcIk napisał:

Niedługo trzeba będzie podjąć decyzję o wymianie ... pewnie na wielosezonowe.

 

Dobry wybór. Parę groszy będzie kosztować. Ja kupiłem GY Gen-3 za drobne 2,5kPLN :hehe: Za Klebery by wyszło poniżej 2kPLN. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, futrzak napisał:

 

Otóż to. Zimówki pewnie pojada ja na sankach - to już lepiej pociągnąć na letnich w tych warunkach jak jeszcze się kupy trzymają. Zimówki szybciej tracą swoje własności. 

Akurat zimówki lepiej się sprawowały do tej pory. 

Letnie przy tych temp. zrywają nawet na suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Akurat zimówki lepiej się sprawowały do tej pory. 

Letnie przy tych temp. zrywają nawet na suchym.

 

Znaczy przy jakich temperaturach?  Raz czy drugi nad ranem było ~0, a tak to kilkanaście stopni. Co tym masz za letnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, futrzak napisał:

 

Znaczy przy jakich temperaturach?  Raz czy drugi nad ranem było ~0, a tak to kilkanaście stopni. Co tym masz za letnie? 

Jakieś Kumho chyba.

Trzeba delikatnie operować pedałem gazu i niezbyt mocno hamować ;]

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 4.10.2021 o 00:00, bochumil napisał:

Ktoś coś na temat tych opon? Ponoć Kleber to grupa Michelin. Głośność zaledwie 68dB. W góry jeździć zimą nie zamierzam. Stykną?

Zalety:

Bardzo dobrze radzą sobie na mokrym. IMO lepiej niż sezonowe zwłaszcza w temperaturach jesienno-zimowych.

Ciche i ładnie się wyważyły.

Przez pierwsze 45kkm nieźle sobie radziły na śniegu.

Guma miękka i komfortowa ale w upałach zachowuje się przyzwoicie oprócz tego że lubią zapiszczeć przy bardziej dynamicznych manewrach.

 

Wady:

Szybko się zużywają. Nawet w lekkim aucie. Po przejechaniu 55kkm w 3 lata i 3 miesiące muszę na cito je wymienić bo okazało się podczas czwartkowej wieczornej śnieżycy że utraciły nagle swoje zimowe właściwości. Podejrzewam że jest to związane z wysokością bieżnika który w okolicach 5mm przestaje współpracować ze śniegiem. Na mokrym i suchym nadal trzymają dobrze, czyli materiał nie stwardniał. W środę zakładam nowe continentale. Zobaczymy jak z trwałością w porównaniu do kleberów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 1/24/2022 at 1:57 PM, Jaruga said:

Zalety:

Bardzo dobrze radzą sobie na mokrym. IMO lepiej niż sezonowe zwłaszcza w temperaturach jesienno-zimowych.

Ciche i ładnie się wyważyły.

Przez pierwsze 45kkm nieźle sobie radziły na śniegu.

Guma miękka i komfortowa ale w upałach zachowuje się przyzwoicie oprócz tego że lubią zapiszczeć przy bardziej dynamicznych manewrach.

 

Wady:

Szybko się zużywają. Nawet w lekkim aucie. Po przejechaniu 55kkm w 3 lata i 3 miesiące muszę na cito je wymienić bo okazało się podczas czwartkowej wieczornej śnieżycy że utraciły nagle swoje zimowe właściwości. Podejrzewam że jest to związane z wysokością bieżnika który w okolicach 5mm przestaje współpracować ze śniegiem. Na mokrym i suchym nadal trzymają dobrze, czyli materiał nie stwardniał. W środę zakładam nowe continentale. Zobaczymy jak z trwałością w porównaniu do kleberów.

 

Komplet opon na 55kkm to jest szybko?!

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 19.02.2022 o 10:36, grogi napisał:

 

Komplet opon na 55kkm to jest szybko?!

No właśnie tez się dziwię, bo na Nexenach n'Blue 4 season zrobiłem 35kkm i przód jest już do kosza i to w zasadzie na wczoraj. Miałem różne opony, ale te to jak gumka myszka się zużywają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.