Skocz do zawartości

Renowacja felg aluminiowych czyli co i jak


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bochumil napisał:

Mam do odnowienia felgi aluminiowe 16". Jak będzie najlepiej? Proszkowo? Standardowo z pistoletu? Chciałbym uzyskać fajnie mieniące się grube ziarno. Usuwać starą warstwę chemicznie, a może piaskowaniem? Konieczne polerowanie po piaskowaniu?

Ja miałem piaskowane i malowane proszkowo. W czerni i w srebrnym wyszło fajnie. Srebrny z grubym ziarnem, pięknie mieniło się w słońcu. Robione z 10 kat temu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bochumil napisał:

Mam do odnowienia felgi aluminiowe 16". Jak będzie najlepiej? Proszkowo? Standardowo z pistoletu? Chciałbym uzyskać fajnie mieniące się grube ziarno. Usuwać starą warstwę chemicznie, a może piaskowaniem? Konieczne polerowanie po piaskowaniu?

Sam chcesz robić, że takie pytania zadajesz? Oddawałem swoje do profesjonalnego zakładu i nic mnie więcej nie interesowało 😁👍

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

Sam chcesz robić, że takie pytania zadajesz? Oddawałem swoje do profesjonalnego zakładu i nic mnie więcej nie interesowało 😁👍

A co w tym dziwnego?

Ostatnio sam bawiłem się z dwoma kompletami alusów. Kompresor i przystawki do niego i amatorsko można.... :piwko:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pipper napisał:

A co w tym dziwnego?

Ostatnio sam bawiłem się z dwoma kompletami alusów. Kompresor i przystawki do niego i amatorsko można.... :piwko:

No fajnie, ale zadanych pytań jest więcej. 
JAK zdjąłeś starą farbę? Felgi wygrzewałeś później w kuchni w piekarniku? Wszystko można samemu, ale nie każdy ma warunki, sprzęt, doświadczenie, etc. jak ma być dobrze na lata.

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stig napisał:

No fajnie, ale zadanych pytań jest więcej. 
JAK zdjąłeś starą farbę? Felgi wygrzewałeś później w kuchni w piekarniku? Wszystko można samemu, ale nie każdy ma warunki, sprzęt, doświadczenie, etc. jak ma być dobrze na lata.

Piasek i piec był w 1 poście lat temu kilka, teraz darcie farby przystawką piaskującą, lakier pistoletem i sprayem. Działa? Działa :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcG napisał:

Ile zim działa ?

Sprayem 1 zima i sporo kg błota i gliny później nadal lakier farba jest :piwko:

Pojazd użytkowany zgodnie z przeznaczeniem :phi:

Inne pistoletem malowane felgi do kół zimowych 4 zimy i czekają na 5 właśnie i jest ok :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chcesz robić, że takie pytania zadajesz? Oddawałem swoje do profesjonalnego zakładu i nic mnie więcej nie interesowało


Chcę mieć fajne ziarno na feldze, a od gościa z firmy zajmującej się malowaniem proszkowym usłyszałem że takie coś to tylko przez lakierowanie z pistoletu. Pytałem o piaskowanie, bo piaskowaniem usuwa się stare powłoki lakiernicze, brud, korozję. Problem w tym, że proces ten pozostawia porowatą powierzchnię, która ponoć wymaga polerowania, a nie wszyscy to robią. Chcę być przygotowany na rozmowę z cwaniakami
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bochumil napisał:


Chcę mieć fajne ziarno na feldze, a do gościa z firmy zajmującej się malowaniem proszkowym usłyszałem że takie coś to tylko przez lakierowanie z pistoletu. Pytałem o piaskowanie, bo piaskowaniem usuwa się stare powłoki lakiernicze, brud, korozję. Problem w tym, że proces ten pozostawia porowatą powierzchnię, która ponoć wymaga polerowania, a nie wszyscy to robią. Chcę być przygotowany na rozmowę z cwaniakami emoji16.png

Jak wysyłka wchodzi w grę to mogę ci podać firmę która robi tip top wszystko. Od prostowania, spawania, polerowania, toczenia rantów po malowanie z opcją łączenia proszkowego z mokrym. Felgi to chyba każde robili od każdego auta wliczając te najdroższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

 


Chcę mieć fajne ziarno na feldze, a od gościa z firmy zajmującej się malowaniem proszkowym usłyszałem że takie coś to tylko przez lakierowanie z pistoletu. Pytałem o piaskowanie, bo piaskowaniem usuwa się stare powłoki lakiernicze, brud, korozję. Problem w tym, że proces ten pozostawia porowatą powierzchnię, która ponoć wymaga polerowania, a nie wszyscy to robią. Chcę być przygotowany na rozmowę z cwaniakami emoji16.png

 

W Stilo miałem 17" robione piecowo z grubym ziarnem - niby fabrycznie wyszły, ale grube ziarno dawało świetny smaczek :piwko:

Te felgi były robione w firmie użytkownika z AK, bardzo zadowolony z usług jestem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stig napisał:

Jak wysyłka wchodzi w grę to mogę ci podać firmę która robi tip top wszystko. Od prostowania, spawania, polerowania, toczenia rantów po malowanie z opcją łączenia proszkowego z mokrym. Felgi to chyba każde robili od każdego auta wliczając te najdroższe. 

Ja poproszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żebyś znalazł porzadny warsztat a nie jak ja trafiłem na druciarza i musiałem potem oddawać drugi raz do poprawy do innej lakierni.

 

W życiu nie bawiłbym się w to sam. Raz to robiłem za pomoca sprejów. Zacieków porobiłem, farba zaczęła odłazić a co się naszlifowałem i czasu straciłem. 

 

Ale młody byłem wtedy i zamiast na dupy chodzić to w garażu siedziałem 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gregor_BS napisał:

Ważne żebyś znalazł porzadny warsztat a nie jak ja trafiłem na druciarza i musiałem potem oddawać drugi raz do poprawy do innej lakierni.

 

W życiu nie bawiłbym się w to sam. Raz to robiłem za pomoca sprejów. Zacieków porobiłem, farba zaczęła odłazić a co się naszlifowałem i czasu straciłem. 

 

Ale młody byłem wtedy i zamiast na dupy chodzić to w garażu siedziałem 😁

 

Pić , pierd…….ć nie żałować, zamiast felgi dziś malować 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Felgi lecą na wg zapewnień warsztatu profesjonalną regenerację. Koszt regeneracji kompletu 16 calowych felg to 700 zł wraz z demontażem, wyważaniem oraz montażem. Wybrałem standardowy, srebrny kolor z fajnym ziarnem (brokatem) - najpopularniejszym wg szefa warsztatu. Tymczasem na zimę wlecą felgi stalowe z przyzwoitym, oryginalnym kołpakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, twinsen napisał:

Pytanie gdzie jest profesjonalny zakład na Śląsku np.? ;] Miałbym dla nich coś do zrobienia ;] 


Poszukaj w wyszukiwarce, ktoś ze Śląska polecał kilka miesiecy temu jakiś fachowy warsztat 👍 edit: @amazaque polecał bardzo Maraton Knurów. 

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:

Wchodzisz na fb. W wyszukiwarkę wpisujesz przykładowo Będzin regeneracja felg. Po lajkach, komentarzach i takich tam zorientujesz sięndo kogo jechać emoji41.png

 

Aaale ja wolę sprawdzoną firmę przez autokącikowicza ;] A nie tam jakieś lajki które można sobie kupić ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 19:42, twinsen napisał:

 

Aaale ja wolę sprawdzoną firmę przez autokącikowicza ;] A nie tam jakieś lajki które można sobie kupić ;] 

Ja tutaj oddawałem. Poprawiali po paprokach. Wszystko ok a i cena calkiem ok bo placilem cos 450 czy 500 za komplet 16 cali. Zdjecia tych srebrnych są moje.

 

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tZP1zcsSTGsis-wMGC0UjWoMDE3NEuyME5NMUw0NrU0NrUyqEg2ME1MMUlJTkk1MjRMTbLw4s5NLEqtUCipTM6oBABYsxNS&q=marex+tychy&oq=marex&aqs=chrome.1.69i57j46i39i175i199j46i175i199i512l5.2396j0j9&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#wptab=s:H4sIAAAAAAAAAONgVuLWT9c3LEkxrIrPsHjEaMYt8PLHPWEp3UlrTl5jVOfiCs7IL3fNK8ksqRSS5GKDsvileLmQ9fHsYuL3yU9OzAnIzwxKLctMLS9exCqWk5idmVqUl5moV1KZnFGpkF-QmZeZCgDgdBThcwAAAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.