Skocz do zawartości

Suzuki Swace


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pipper napisał:

Końcówka wydechu,

Bo porównujesz wersję 2.0 hybrid Corolli z 1.8 Swace. Z zewnątrz różnią się właśnie końcówkami wydechu(pojedyncza vs podwójna)

Edytowane przez ghost2255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost2255 napisał:

Bo porównujesz wersję 2.0 hybrid Corolli z 1.8 Swace. Z zewnątrz różnią się właśnie końcówkami wydechu(pojedyncza vs podwójna)

Tzn. ja porównuję dwa podane tu obrazki :piwko:

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest faktycznie identyczne auto robione w jednej fabryce tylko sprzedawane pod 2 markami czy każda ma swoją linię produkcyjną w innej fabryce?

Jeśli to pierwsze to kto dla kogo robi?

Pytam, bo raczej blachy czy tam ich zabezpieczenie antykorozyjne jest/było sporo lepsze w Toyotach niż w Suzuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, volf6 napisał:

To jest faktycznie identyczne auto robione w jednej fabryce tylko sprzedawane pod 2 markami czy każda ma swoją linię produkcyjną w innej fabryce?

Jeśli to pierwsze to kto dla kogo robi?

Pytam, bo raczej blachy czy tam ich zabezpieczenie antykorozyjne jest/było sporo lepsze w Toyotach niż w Suzuki:)

 

podobnie jest z rav4 - across

6zxk9kpTURBXy8yYmIyMDIzZjZjYzExZjA4ODE5N

tyle że z tego co patrzyłem to suzuki jest droższe :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, volf6 napisał:

To jest faktycznie identyczne auto robione w jednej fabryce tylko sprzedawane pod 2 markami czy każda ma swoją linię produkcyjną w innej fabryce?

Jeśli to pierwsze to kto dla kogo robi?

Pytam, bo raczej blachy czy tam ich zabezpieczenie antykorozyjne jest/było sporo lepsze w Toyotach niż w Suzuki:)

Robi Toyota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, volf6 napisał:

To jest faktycznie identyczne auto robione w jednej fabryce tylko sprzedawane pod 2 markami czy każda ma swoją linię produkcyjną w innej fabryce?

Jeśli to pierwsze to kto dla kogo robi?

 

To jest to samo auto z jednej fabryki. Re-badging jest zrobiony po minimalnych kosztach, jako plastikowa nakładka, żeby było taniej. 

Co ciekawe, VIN jest suzukowy z Węgier a nie z UK

 Boom Wow GIF by Tommy Toskonaut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
podobnie jest z rav4 - across
tyle że z tego co patrzyłem to suzuki jest droższe :hmm:
 


Z takim samym wyposażeniem suzuki jest droższe? Kiedyś czytałem, że suzuki ma wychodzić tylko z bogatym wyposażeniem, żeby nie robić konkurencji toyocie. Ale tak samo wyposażona toyota miała być trochę droższa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał:


 

 


Z takim samym wyposażeniem suzuki jest droższe? Kiedyś czytałem, że suzuki ma wychodzić tylko z bogatym wyposażeniem, żeby nie robić konkurencji toyocie. Ale tak samo wyposażona toyota miała być trochę droższa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Suzuki cena od 261 tysięcy.....i co z tego że to plug-in....

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krawiec napisał:

Suzuki cena od 261 tysięcy.....i co z tego że to plug-in....

 

Krawiec

 

Ravka PHEV niby od 232, poprzez 243 i 252 w zaleznosci do grade. Wiec pytanie jak jest skonfigurowany ten Suzuki Rav4 ;) wróć ... Across

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 10:09, volf6 napisał:

To jest faktycznie identyczne auto robione w jednej fabryce tylko sprzedawane pod 2 markami czy każda ma swoją linię produkcyjną w innej fabryce?

Jeśli to pierwsze to kto dla kogo robi?

Pytam, bo raczej blachy czy tam ich zabezpieczenie antykorozyjne jest/było sporo lepsze w Toyotach niż w Suzuki:)

W fabryce VW we Wrześni produkowane były/są Craftery i MAN'y TGE.

Na jednej linii raz Crafter raz MAN, jak tam się ułożyło

 

Jak marki są powiedzmy porównywalne to jeszcze jakoś to ujdzie ale jak do kangoo dołożyli przód od mercedesa i nazwali to citan czy jakoś tak to średnio mi to leży.

Jakie to tradycje marki? Jakie lata doświadczeń?

Dla mnie to "oszukaństwo" ale ludzie lubią być oszukiwani i cieszyć się że jeżdżą mercem za 4 dychy z 1,5dci pod maską 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Marko33 said:

Dla mnie to "oszukaństwo" ale ludzie lubią być oszukiwani i cieszyć się że jeżdżą mercem za 4 dychy z 1,5dci pod maską 🙂

 

Przeciez to zwykly dostawczak do roboty, chyba nikt tego nie kupuje ze wzgledu na znaczek na masce ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marko33 napisał:

Dla mnie to "oszukaństwo" ale ludzie lubią być oszukiwani i cieszyć się że jeżdżą mercem za 4 dychy z 1,5dci pod maską 🙂

 

Nie chodzi o oszukanstwo tylk uzupełnienie oferty, a firma moze ogarnąć sobie zamówienie i serwis jednym kontraktem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Maciej__ said:

 

Przeciez to zwykly dostawczak do roboty, chyba nikt tego nie kupuje ze wzgledu na znaczek na masce ;]

 

Może przy flotach nie, ale przy małych firmach, nie byłbym pewien. Znam osobiscie przypadek człowieka, który przez lata dojeżdżał stare Vito, po paru latach wymieniał na parę lat młodsze ale też już niebyt świeże, a teraz śmiga Citanem. Jestem gotów się założyć, że kupił to Renault ze względu na znaczek na grillu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Filipfm napisał:

 

Nie chodzi o oszukanstwo tylk uzupełnienie oferty, a firma moze ogarnąć sobie zamówienie i serwis jednym kontraktem.

 

Nie zgodzę się

W mojej ocenie to nieuprawnione korzystanie z renomy marki (i nie mam to na myśli MB ale inne marki o powiedzmy dobrej renomie)

 

Jest utarty pogląd że Volvo od lat inwestowało w zwiększanie bezpieczeństwa swoich modeli a z kolei np Daci zależało żeby budować auta możliwie tanie.

I teraz Daci dokleją znaczek Volvo i ktoś kto chce być oszukany, kupi te auto z myślą że czerpie ono z lat doświadczeń Volvo w temacie bezpieczeństwa.

A ono czerpie tylko znaczek

To jest w mojej ocenie oszukaństwo i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Manx napisał:

Może przy flotach nie, ale przy małych firmach, nie byłbym pewien. Znam osobiscie przypadek człowieka, który przez lata dojeżdżał stare Vito, po paru latach wymieniał na parę lat młodsze ale też już niebyt świeże, a teraz śmiga Citanem. Jestem gotów się założyć, że kupił to Renault ze względu na znaczek na grillu ;) 

 

no i w czym problem? Chciał znaczek, zapłacił, kupił znaczek, ma taki znaczek jak chce ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marko33 napisał:

Nie zgodzę się

W mojej ocenie to nieuprawnione korzystanie z renomy marki (i nie mam to na myśli MB ale inne marki o powiedzmy dobrej renomie)

 

Ale to nie Renault się podszywa pod Mietka, co więcej, zakładam, że to nie Renault koledowało w Stuttgarcie z transparentem - chcemy dla was robić auta

 

22 minuty temu, Marko33 napisał:

Jest utarty pogląd że Volvo od lat inwestowało w zwiększanie bezpieczeństwa swoich modeli a z kolei np Daci zależało żeby budować auta możliwie tanie.

I teraz Daci dokleją znaczek Volvo i ktoś kto chce być oszukany, kupi te auto z myślą że czerpie ono z lat doświadczeń Volvo w temacie bezpieczeństwa.

A ono czerpie tylko znaczek

 

Jak ktoś kupując Dustera ze znaczkiem Volvo będzie myślał, że to chińska szwedzka technologia i jest zupełnie innym autem niż Duster ;) to ... hmm. Jak to podsumować, żeby kogoś potencjalnie nie obrazić? :pukpuk:

 

22 minuty temu, Marko33 napisał:

To jest w mojej ocenie oszukaństwo i już

 

Masz prawo do swojej oceny ;) 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, maro_t said:

 

no i w czym problem? Chciał znaczek, zapłacił, kupił znaczek, ma taki znaczek jak chce ;]

Jak dla mnie nie ma problemu....ale przyznam, że mnie to dziwi, że są tacy, którzy przepłacając za Renault są przekonani, że kupili sobie Mercedesa i to w ogóle lepsze auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Jak ktoś kupując Dustera ze znaczkiem Volvo będzie myślał, że to chińska szwedzka technologia i jest zupełnie innym autem niż Duster ;) to ... hmm. Jak to podsumować, żeby kogoś potencjalnie nie obrazić? :pukpuk:

 

Tylko nie wiem czemu zakladasz ze ten ktos bedzie wiedzial ze to auto to akurat Dacia Duster.

W pracy mam goscia (45 lat) ktory ostatnim czasem szuka dla sienbie jakiejs  E-klasy.Poniewaz trwa to juz dobrych kilka miesiecy a on wybrzydza to podsunalem mu pomysl-"Tomek,to moze BMW?"

"Nie ,nie chce tylnego napedu:nono:"

A gosciu sie nieco interesuje motoryzacja.

 

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wlad napisał:

W pracy mam goscia (45 lat) ktory ostatnim czasem szuka dla sienbie jakiejs  E-klasy.Poniewaz trwa to juz dobrych kilka miesiecy a on wybrzydza to podsunalem mu pomysl-"Tomek,to moze BMW?"

"Nie ,nie chce tylnego napedu:nono:"

Moze szuka tego merca jedynie w wersji 4matic, o ile E-klasa ma taki;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlad napisał:

Tylko nie wiem czemu zakladasz ze ten ktos bedzie wiedzial ze to auto to akurat Dacia Duster.

W pracy mam goscia (45 lat) ktory ostatnim czasem szuka dla sienbie jakiejs  E-klasy.Poniewaz trwa to juz dobrych kilka miesiecy a on wybrzydza to podsunalem mu pomysl-"Tomek,to moze BMW?"

"Nie ,nie chce tylnego napedu:nono:"

A gosciu sie nieco interesuje motoryzacja.

 

 

Wyszedlem z zalozenia (mozliwe blednego) ze auto to nie zakup imulsowy jak slodycze przy kasach w markecie, tylko cos co poprzedza analiza co to w ogole jest, obejrzenie/poczytanie jakiś testów. 

I o ile ktos moze nie wiedzieć ze skoda/vw i seat maja te same plyty podlogowe. Ale mowimy o autach, ktore sie roznia zderzakiem i znaczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.