Skocz do zawartości

Vectra C Z18XE - P0170, lewe powietrze


Wisniowy97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ciągle wyskakującą kontrolą Check Engine. W ECU jedyny błąd to P0170 - mieszanka za bogata. Podmiana sondy i przepływomierza nic nie dała. Sonda na wolnych obrotach nie oscyluje - stoi w miejscu, ale po dodaniu gazu i trzymaniu ok. 2000obr/min sonda zaczyna poprawnie oscylować. Mam drugi samochód z takim samym silnikiem i moją uwagę przykuło to, że w "chorym pacjencie" przepływomierz przy 1000obr/min wskazuje wartość 11kg/h, a w zdrowym egzemplarzu jest to 15kg/h. Idąc tym tropem wypiąłem rurę dolotu z obudowy filtra i zatkałem ręką, lecz o dziwo silnik nie zgasł. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że silnik ciągnie powietrze przez przewód idący od porywy zaworów do rury dolotu (wchodzi za przepływomierzem, tuż przy samej przepustnicy), lecz zaślepienie wyjścia na ten przewód nie zmienia nic w pracy silnika (poza tym, że silnik gaśnie gdy zatkam ręką rurę dolotu).  Czy jest to normalne zjawisko? Jak naprawić tę usterkę? Proszę o pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obok tego węża, powinien być drugi, idący pod przepustnicę. Wężem, który opisałeś, doprowadzane jest świeże powietrze do skrzyni korbowej. Tym drugim wężem obok, przedmuchy z silnika, są odprowadzane do dolotu.

To lekkie zasysanie jest w tym przypadku normalne.

Sprawdź jeszcze zaworek evap - jest w okolicy filtra powietrza/kielicha amortyzatora. Idą do niego dwa wężyki. Jeden do dolotu, drugi pod podłogę. Odłącz ten drugi i przyłóż palec do króćca zaworka. Na wolnych obrotach nie powinno być tam podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu przewodu od EVAP na samym zaworze nie ma podciśnienia (tzn. na króćcu od strony przewodu idącego pod podłogą). Węże idące od pokrywy zaworów tak jak mówiłeś są 2 - węższy, który jest przypięty pod przepustnicą i idzie nim podciśnienie, oraz szerszy, który jest podłączony do rury dolotu i nim idą opary ze skrzyni korbowej. Gdy zakryję ręką dolot silnik nie gaśnie i zasysa korek wlewu oleju, więc martwi mnie to, że silnik ciągnie lewe powietrze przez pokrywę zaworów/system odpowietrzania skrzyni korbowej. Co jeszcze mogę sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.