Skocz do zawartości

Drugie auto elektryk szybciej niż zakładałem...?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważania z przysłowiowej d$_--+__&-#, ale na konkretnym studium przypadku.

 

Większe auto z dieslem na trasy nowe i tak na około 10 lat. Takie podejście mi się sprawdziło.

 

Drugie mniejsze z benzyną używka i tu bywa różnie.... Tyle się mówi o wzroście cen używek..... Ubezpieczalem teraz P2008 rozrzut do AC od 36 do 48... Sam kupiłem już że 2 lata temu za niecałe 50... Z ciekawości zajrzałem na OtoMoto za ile mógłbym to sprzedać i co znowu za około 50 mógłbym mieć... I generalnie szok.

 

Założenia większe niż Swift- Koszykarzy wożę na treningi( ale ma być cały czas miejskie wozidlo) i automat ekonomiczny w miarę pod 100KM na około 8-13 kim rocznie

 

CHRki hybrydy droższe ( jariski ewentualnie by się lapaly- ale nie wiem ile razy już do yariski podchodziłem i za małe to raz a dwa to nie).....its itp..... i nagle wjeżdża Liść nie dość że założonej cenie, że młodszy... To jeszcze z PV na dachu.... Albo nawet i w 2 taryfie mogłoby się okazać że tańszy w użytkowaniu....

Czyżby Elektryk za rok? Szybciej niż myślałem jako drugie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fili_P napisał:

 

Rozważania z przysłowiowej d$_--+__&-#, ale na konkretnym studium przypadku.

 

Większe auto z dieslem na trasy nowe i tak na około 10 lat. Takie podejście mi się sprawdziło.

 

Drugie mniejsze z benzyną używka i tu bywa różnie.... Tyle się mówi o wzroście cen używek..... Ubezpieczalem teraz P2008 rozrzut do AC od 36 do 48... Sam kupiłem już że 2 lata temu za niecałe 50... Z ciekawości zajrzałem na OtoMoto za ile mógłbym to sprzedać i co znowu za około 50 mógłbym mieć... I generalnie szok.

 

Założenia większe niż Swift- Koszykarzy wożę na treningi( ale ma być cały czas miejskie wozidlo) i automat ekonomiczny w miarę pod 100KM na około 8-13 kim rocznie

 

CHRki hybrydy droższe ( jariski ewentualnie by się lapaly- ale nie wiem ile razy już do yariski podchodziłem i za małe to raz a dwa to nie).....its itp..... i nagle wjeżdża Liść nie dość że założonej cenie, że młodszy... To jeszcze z PV na dachu.... Albo nawet i w 2 taryfie mogłoby się okazać że tańszy w użytkowaniu....

Czyżby Elektryk za rok? Szybciej niż myślałem jako drugie auto?

 

 

Jak masz gdzie ładować to ogień i kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, format napisał:

Kurde, nie rozumiem. Pytasz o coś?

Ja też miałem kłopot z przeczytaniem. Ale tak po drugim razie i po dostawieniu przecinków i kropek - udało się. ;]

 

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

Jak masz gdzie ładować to ogień i kupuj.

A wracając do adremu, to ja też powoli zaczynam się zastanawiać na elektrykiem. Takim zupełnie niedużym, wyłącznie na dojazdy do miasta bądź wycieczki plus-minus 250km na raz. W domu mógłbym ładować, bo niby mam swoje PV. Ale one nie dają prądu w nocy, kiedy słoneczko nie świeci, a wtedy właśnie taki elektryk by się ładował. I tu jest spory minus tej zabawy. Co prawda dzisiaj warunki dla prosumentów są takie, że sieć energetyczną można traktować jak baterię o sprawności 80%, ale nie można zakładać, że taki stan prawny długo się utrzyma. A ładowanie na mieście, tracenie czasu, szukanie ładowarek, żonglowanie apkami od ładowarek - to mnie bardzo-bardzo zniechęca.

Jeszcze dużo czasu upłynie, zanim przekonam się do elektryków. Ale to pewnie nieunikniona decyzja, patrząc na to, w jakim kierunku zmierzają regulacje w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartłomiej napisał:

Co prawda dzisiaj warunki dla prosumentów są takie, że sieć energetyczną można traktować jak baterię o sprawności 80%, ale nie można zakładać, że taki stan prawny długo się utrzyma.

 

Pytanie czy warto sobie tym w ogóle głowę zawracać. Mały elektryk w mieście rzadko zje powyżej 12kWh/100km. Ładując go w nocy, w G12w zapłacisz za to średnio 5zł za 100km. Jasne, fajnie jakby było w pełni za darmo, ale to są na tyle małe pieniądze że musisz przejechać jakieś 35000km rocznie by ubezpieczenie przestało być największym wydatkiem na samochód.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, format napisał:

 

Aktualnie nie ma monster trucków zasilanych elektrycznie. Ja przynajmniej nie zauważyłem.

 

Jeden odpowiedni dla mnie jest:

 

https://www.ford.com/trucks/f150/f150-lightning/2022/

 

 

 

Ale na początek myślałem o takim:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-ion-full-electric-klimatyzacja-sos-ID6E5eJY.html#4ad898e19a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

W tej cenie mogę ci zaproponować Vsett 10+.  Mogę nawet pożyczyć na przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

W tej cenie mogę ci zaproponować Vsett 10+.  Mogę nawet pożyczyć na przejażdżkę.

 

Dziękuję, ale ja nie mam zamiaru tym jeździć. W ogłoszeniu napisali, że przywiozą do klienta. Wymyśliłem więc, że na razie postawię go pod pierwszą lepszą ładowarką (np. ktoś tu kiedyś wspominał o jednej na Giszowcu) i potem będę myślał co dalej.  Nie spieszy mi się,  niech sobie stoi.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

Dziękuję, ale ja nie mam zamiaru tym jeździć. W ogłoszeniu napisali, że przywiozą do klienta. Wymyśliłem więc, że na razie postawię go pod pierwszą lepszą ładowarką (np. ktoś tu kiedyś wspominał o jednej na Giszowcu) i potem będę myślał co dalej.  Nie spieszy mi się,  niech sobie stoi.

;]

 

No tak, u ciebie na podjeździe się już raczej nie zmieści także zapraszam do mnie pod blok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pytanie czy warto sobie tym w ogóle głowę zawracać. Mały elektryk w mieście rzadko zje powyżej 12kWh/100km. Ładując go w nocy, w G12w zapłacisz za to średnio 5zł za 100km. Jasne, fajnie jakby było w pełni za darmo, ale to są na tyle małe pieniądze że musisz przejechać jakieś 35000km rocznie by ubezpieczenie przestało być największym wydatkiem na samochód.
No o tym też mówię nawet jakby mi cena za prąd miała skoczyć X2 to dalej do paliw to będzie miało sens przy zakupie za ca 50kzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartłomiej napisał:

Jeszcze dużo czasu upłynie, zanim przekonam się do elektryków. Ale to pewnie nieunikniona decyzja,


Nie bardzo widze jakieś połączenie wątków o zakupie EV z tym kiedy swieci słońce i opłacalności jazdy ;]
Ja nie mam jakiś udziwnionych taryf dzień/noc, nie mam paneli na dachu.

Laduje elektryka w domu z gniazdka i przejechanie 100km kosztuje mniej niż 10pln. Pewnie to jest bliżej 7-8pln.

Nie ma nic taniej spalinowego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, format napisał:

 

Pytanie czy warto sobie tym w ogóle głowę zawracać. Mały elektryk w mieście rzadko zje powyżej 12kWh/100km. Ładując go w nocy, w G12w zapłacisz za to średnio 5zł za 100km. Jasne, fajnie jakby było w pełni za darmo, ale to są na tyle małe pieniądze że musisz przejechać jakieś 35000km rocznie by ubezpieczenie przestało być największym wydatkiem na samochód.

U mnie już stawki za Teslę zaczynają być normalne.

W porównaniu do mojego Lexusa z identycznymi opcjami zapłaciłbym więcej tylko $140 rocznie za Y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HanYs napisał:

U mnie już stawki za Teslę zaczynają być normalne.

W porównaniu do mojego Lexusa z identycznymi opcjami zapłaciłbym więcej tylko $140 rocznie za Y. 

 

Dla mnie crossovery zdecydowanie nie są sexy. Właściwie tylko trójka wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

Dla mnie crossovery zdecydowanie nie są sexy. Właściwie tylko trójka wchodzi w grę.

Ja nie mam sprecyzowanych wymagań jak na razie. 3 jest tańsza niż Y więc pewnie koszt ubezpieczenia u mnie będzie nieco niższy niż Y. 

Mam dylemat czy 3, Y czy S. ;] Teraz jeszcze "Luśka" wyszła i chyba chwilę poczekam co z tego wyjdzie.

Trójek jest na rynku sporo ale 2021 używki z przebiegiem poniżej 10k sprzedają się od ręki.

Trójka i Y trochę odstają niestety od tego co mam w Lexie. :(

Ma słabsze fotele, brzydsza w środku, odczuwalnie głośniej wewnątrz !? 8] ma słabsze audio, jakość materiałów w Tesli jest odczuwalnie dużo niższa,awaryjność według rankingów jest nieporównywalna, serwis Lexa jest superb, a w Tesli niestety trzeba czekać na części z tego co znajomi mówią.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HanYs napisał:

Trójek jest na rynku sporo ale 2021 używki z przebiegiem poniżej 10k sprzedają się od ręki.

 

W Polsce jest jeszcze większe szaleństwo. Używki kosztują często więcej niż nowe auta.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, format said:

 

W Polsce jest jeszcze większe szaleństwo. Używki kosztują często więcej niż nowe auta.

 

Dobrze, że już niedługo będzie Narodowy Samochód Elektryczny "Błysk Jarosława". :ok: 

Tesla z kraju TVN nie będzie potrzebna. :ksiadz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał:

 

Dobrze, że już niedługo będzie Narodowy Samochód Elektryczny "Błysk Jarosława". :ok: 

Tesla z kraju TVN nie będzie potrzebna. :ksiadz:

Jak nadejdzie... przecież jest już. Zaprezentowany... 

Design i wypas na miarę 30 wieku:

image.png.1881a6711d90297c2d4be9d6a9841c0e.png

 

Prawie rzygłem jak to zobaczyłem... no i jakies 100k ma kosztować. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawiec napisał:

Jak nadejdzie... przecież jest już. Zaprezentowany... 

Design i wypas na miarę 30 wieku:

image.png.1881a6711d90297c2d4be9d6a9841c0e.png

 

Prawie rzygłem jak to zobaczyłem... no i jakies 100k ma kosztować. 

 

Krawiec

 

Ładnie. Myślę, że świat będzie od nas pożyczał designerów tak jak pożycza pieniądze. Tymczasem tacy np. Rosjanie planują tak:

 

1566225039_09-2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Nie wiem, ale przelacznik zespolony jest z Astry J ;]

 

 

Ponadto manualna regulacja temperatury nawiewu w samochodzie elektrycznym jest zupełnie bez sensu. To wałek.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, format napisał:

 

Ponadto manualna regulacja temperatury nawiewu w samochodzie elektrycznym jest zupełnie bez sensu. To wałek.


Tez się zastanawiałem jak mają działać tr pokrętła.

Potencjometr mocy ukrytej farelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał:


Tez się zastanawiałem jak mają działać tr pokrętła.

Potencjometr mocy ukrytej farelki?

 

Raczej podkładali co mieli w piwnicy żeby ciągnąć dalej jakąś dotację. 

Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, format said:

Raczej podkładali co mieli w piwnicy żeby ciągnąć dalej jakąś dotację. 

 

To miało być coś po polsku na miarę tego:

 

knight-rider-kitt-22-a554d2e39f5,0,920,0,0.jpg

 

Ale, że - zacytuję klasyka - na razie, z powodu braku mocy przerobowych i kooperantów, stawiamy zwykłą budę :skromny: 

Zdecydowanie najbardziej podoba mi się ten płaski blat wycinany chyba na warsztatach szkolnych z zainstalowaną podstawką pod tablet ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 10:51, krawiec napisał:

Prawie rzygłem jak to zobaczyłem... no i jakies 100k ma kosztować. 

Biorąc pod uwagę, że za tyle samo jest leaf, który co prawda jest stary, ale przynajmniej jakoś wygląda, jest większy i raczej wytrzyma 10 lat użytkowania, to już pędzę zamawiać ten wytwór z szopy pod Kutnem 😄 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.