Skocz do zawartości

97% użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce nie zamierza wracać do motoryzacji spalinowej


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

"97% użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce nie zamierza wracać do motoryzacji spalinowej, a w przypadku już 31% kierowców EV auto zeroemisyjne jest jedynym pojazdem w rodzinie – wynika z największego w Polsce badania kierowców „elektryków”, przeprowadzonego przez EV Klub Polska."

 

Oczywiście jest to ankieta, wśród kierowców EV, a nie diesli, ale daje i tak jakiś obraz, dość ciekawy. 

 

https://pspa.com.pl/2021/raport/kierowcy-samochodow-elektrycznych-w-polsce-szczerze-o-elektromobilnosci-badanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iwik napisał:

% wyliczony na podstawie 123 ankiet od wszystkich użytkowników ev w Polsce? :hehe: ;)

Jaki to daje błąd statystyczny? 🤣

Na pewno mniejszy, niż zapytanie o to właścicieli diesli i/oraz marzycieli ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mrBEAN napisał:

"97% użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce nie zamierza wracać do motoryzacji spalinowej, a w przypadku już 31% kierowców EV auto zeroemisyjne jest jedynym pojazdem w rodzinie – wynika z największego w Polsce badania kierowców „elektryków”, przeprowadzonego przez EV Klub Polska."

 

Oczywiście jest to ankieta, wśród kierowców EV, a nie diesli, ale daje i tak jakiś obraz, dość ciekawy. 

 

https://pspa.com.pl/2021/raport/kierowcy-samochodow-elektrycznych-w-polsce-szczerze-o-elektromobilnosci-badanie/

 

"EV Klub Polska to największy, ogólnopolski klub zrzeszający właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych, liczący już ponad 1500 członków. Klub przeprowadził wśród zarejestrowanych użytkowników kompleksowe badanie sondażowe"

 

Dobra analogia wyżej do Matiza i SC.

Wśród Centomaniaków 97% by wybrało jako następne auto SC 1.2 16V z Fiata Punto ;]

 

PS. Ja nie należę do tego klubu i nawet o nim do tej pory nie słyszałem ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jestem gorącym :cycki: zwolennikiem EV, ale pytanie innych zapaleńców EV (a raczej tacy siedzą w klubie EV) nie jest wiarygodne. :swieca:

Więc możliwe, że do aut z kominem nie chce wracać 96% użytkowników EV a nie 97%. :old:

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

 

A gdybyś słyszał, to byś miał zniżkę na Greenwayu 7% ;) 

I darmowe autobany A1 i A4 Kraków - Katowice ;) 


Dobrze wiedziec.

Zadna z tych autostrad nie jeżdżę bo to nie moje kierunki.

Na mieście nie tankowałem ani razu na płatnych i się na to nie zanosi.

 

Rownie dobrze mogę mieć zniżki na vege zarcie w Londynie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
"EV Klub Polska to największy, ogólnopolski klub zrzeszający właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych, liczący już ponad 1500 członków. Klub przeprowadził wśród zarejestrowanych użytkowników kompleksowe badanie sondażowe"
 
Dobra analogia wyżej do Matiza i SC.
Wśród Centomaniaków 97% by wybrało jako następne auto SC 1.2 16V z Fiata Punto ;]
 
PS. Ja nie należę do tego klubu i nawet o nim do tej pory nie słyszałem ;]

"Aż 57% ankietowanych nie korzysta z ogólnodostępnej infrastruktury ładowania lub skorzystało z niej zaledwie kilka razy. Co trzeci użytkownik EV (32%) nie posiada w okolicy żadnej publicznej stacji ładowania."

Ankietowanych było ok. 600.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bzdury, ja zdecyduję się na samochód elektryczny dopiero wtedy gdy po 72 godzinnej jeździe bez przerwy będę mógł do pełna naładować akumulatory w ciągu 20 sekund. Tyle trwa bowiem przerwa w trasie gdy jadę z dziećmi na wakacje do Kapsztadu.

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.