Skocz do zawartości

ciekawa sytuacja na bramkach


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gregor_BS napisał:

Trza było normalnie autem jechać a nie pchać sie jak ta chołota na motorach 😂

Mądrego to i dobrze posłuchać. Ale dla czystości języka proponuję sprawdzić jak się pisze "chołota" A puszką będę jeździł jak zdziadzieję.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 1Marek1 napisał:

Dzisiaj na bramkach miałem ciekawa sytuację. Podjeżdżam na motocyklu do bramki na A4 w Mysłowicach (jak Bóg przykazał grzecznie w kolejce) i zaraz przed kasą dojedza inny motocyklista z partnerka na siodle i staje równolegle obok po prawej bo ja przy kasie z lewej strony. Ja płace za siebie, szlaban idzie w góre a on rura do przodu i wyjezdża bez płacenia. Zanim ja ruszyłem to szlaban w dół i nie mam jak wyjechać. Kasjerka mówi że mam zapłacić za drugi motocykl a ja jej że gościa nie znam i się wepchał. A ona że mnie nie wypuści i idzie po ochronę. Za mna kolejka aut z wkur..mi kierowcami. Na szczeście gościu co się wepchał na motocyklu nie uciekł tylko odjechał dość daleko i czeka. Mówie ochronie że winowajca tam stoi i od niego niech ściągaja kase. Na szczeście motocyklista wrócił sie pieszo i idzie wyjaśnić sytuację, Ja do niego stanowczo co on wyrabia a okazało się ze to Francuz i po polsku nie rozumie więc oper też słabo wyszedł. Efekt taki że z 10 minut stałem jak ten słup na bramce za którą zaopłaciłem a za mna sporo wkur..ch kierowców.

 

Francuzi tak robią. Na jedną opłatę przez bramki przejeżdża kilku motocyklistów. Wielokrotnie to widziałem, tyle że tam bramki automatyczne.

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no szał, przejazd motorem to chyba z całe 6zł kosztuje, więc warto poczekać.

Chyba bym wylazł z puszki i wam zafundował tę wycieczkę po autostradzie.

PS: Nie wysiadłbym, bo na szczęście jak czasami jadę A4, to korzystam z AutoPay i omijam całe to zakorkowane towarzystwo 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Kasjerka mówi że mam zapłacić za drugi motocykl a ja jej że gościa nie znam i się wepchał. A ona że mnie nie wypuści i idzie po ochronę

 

jakby gość rzeczywiście pojechał to tylko wezwać policję, dowód płatności masz to mogą ci skoczyć

po drugie czemu pipka otworzyła szlaban jak widziała co się święci?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Za wolno ruszasz! 😄 

Jeździłeś kiedyś moto? Żeby zapłacić muszę ściągnać rekawice a potem je ubrać. I to jest ten czas którego brakło.

Edytowane przez 1Marek1
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 1Marek1 napisał:

Jeździłeś kiedyś moto? Żeby zapłacić muszę ściągnać rekawice a potem je ubrać. I to jest ten czas którego brakło.

dlatego dobra opcja to płatność zegarkiem ;) 

ewentualnie dla odważnych implancik

https://gomobi.pl/blogi/wszczepilem-w-reke-implant-platniczy-to-moje-pierwsze-wrazenia/

 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Marek1 napisał:

Jeździłeś kiedyś moto? Żeby zapłacić muszę ściągnać rekawice a potem je ubrać. I to jest ten czas którego brakło.

 

Zluzuj portki 😄 jest piątek, piąteczek, weekend przed Tobą 😄 a Ty wszystko bierzesz na poważnie, nie zwracając uwagi na emotki

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Dzisiaj na bramkach miałem ciekawa sytuację. Podjeżdżam na motocyklu do bramki na A4 w Mysłowicach (jak Bóg przykazał grzecznie w kolejce) i zaraz przed kasą dojeżdza inny motocyklista z partnerka na siodle i staje równolegle obok po prawej bo ja przy kasie z lewej strony. Ja płace za siebie, szlaban idzie w góre a on rura do przodu i wyjezdża bez płacenia. Zanim ja ruszyłem to szlaban w dół i nie mam jak wyjechać. Kasjerka mówi że mam zapłacić za drugi motocykl a ja jej że gościa nie znam i się wepchał. A ona że mnie nie wypuści i idzie po ochronę. Za mna kolejka aut z wkur..mi kierowcami. Na szczeście gościu co się wepchał na motocyklu nie uciekł tylko odjechał dość daleko i czeka. Mówie ochronie że winowajca tam stoi i od niego niech ściągaja kase. Na szczeście motocyklista wrócił sie pieszo i idzie wyjaśnić sytuację, Ja do niego stanowczo co on wyrabia a okazało się ze to Francuz i po polsku nie rozumie więc oper też słabo wyszedł. Efekt taki że z 10 minut stałem jak ten słup na bramce za którą zaopłaciłem a za mna sporo wkur..ch kierowców.

Śmiesznie ... ale na sluzbistke trafiłeś 1 sortu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, HelixSv napisał:

 

Ubrać rękawice? W co? 8]

Konstrukcje typu ubrać sweter to małopolski regionalizm, powstały pod wpływem języka niemieckiego. W polszczyźnie ogólnej, w komunikacji ponadregionalnej, należy używać zwrotu włożyć sweter albo ubrać się w sweter.

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ubrac;2573.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

W Krakowie to ja byłem tylko raz, smoka zobaczyć... A ta rękawica nie rzuciła mi się w oczy ano trochę... Musi to być jednak dużo szerszy regionalizm niż Małopolski...

Tylko wstawiłem. U mnie w Poznaniu i w najbliższej jej części to normalne sformułowanie dlatego też byłem zdziwiony reakcjami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grogi napisał:

W Krakowie to ja byłem tylko raz, smoka zobaczyć... A ta rękawica nie rzuciła mi się w oczy ano trochę... Musi to być jednak dużo szerszy regionalizm niż Małopolski...

Ja w ogóle nie byłem świadomy że gadam regionalizmem! :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 1Marek1 napisał:

Jeździłeś kiedyś moto? Żeby zapłacić muszę ściągnać rekawice a potem je ubrać. I to jest ten czas którego brakło.


Rekawice moto nie maja takiej kieszonki na zewnętrznej stronie?

W narciarskich takie coś mam i tam chowam karnet który jest wielkości karty kredytowej najczęściej.

Przykładam rękę i płace.

 

Polecam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 21:39, 1Marek1 napisał:

Dzisiaj na bramkach miałem ciekawa sytuację. Podjeżdżam na motocyklu do bramki na A4 w Mysłowicach (jak Bóg przykazał grzecznie w kolejce) i zaraz przed kasą dojeżdza inny motocyklista z partnerka na siodle i staje równolegle obok po prawej bo ja przy kasie z lewej strony. Ja płace za siebie, szlaban idzie w góre a on rura do przodu i wyjezdża bez płacenia. Zanim ja ruszyłem to szlaban w dół i nie mam jak wyjechać. Kasjerka mówi że mam zapłacić za drugi motocykl a ja jej że gościa nie znam i się wepchał. A ona że mnie nie wypuści i idzie po ochronę. Za mna kolejka aut z wkur..mi kierowcami. Na szczeście gościu co się wepchał na motocyklu nie uciekł tylko odjechał dość daleko i czeka. Mówie ochronie że winowajca tam stoi i od niego niech ściągaja kase. Na szczeście motocyklista wrócił sie pieszo i idzie wyjaśnić sytuację, Ja do niego stanowczo co on wyrabia a okazało się ze to Francuz i po polsku nie rozumie więc oper też słabo wyszedł. Efekt taki że z 10 minut stałem jak ten słup na bramce za którą zaopłaciłem a za mna sporo wkur..ch kierowców.

Mówiąc krótko ruszałeś jak większość naszych kierowców z pod świateł. Musisz zatem poćwiczyć ten manewr ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oscar_ napisał:

Mówiąc krótko ruszałeś jak większość naszych kierowców z pod świateł. Musisz zatem poćwiczyć ten manewr ;]

Mówiąc jeszcze krócej nie jezdzisz na moto to nie wiesz jak to ruszanie wyglada. Ale jak chcesz to mogę ci pokazać. Na naukę nigdy nie jest za późno! :bananpapa:

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 08:49, kravitz napisał:


Rekawice moto nie maja takiej kieszonki na zewnętrznej stronie?

W narciarskich takie coś mam i tam chowam karnet który jest wielkości karty kredytowej najczęściej.

Przykładam rękę i płace.

 

Polecam.

Nie widziałem takiej motocyklowej rekawicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.