Skocz do zawartości

Rabat na nowe BMW


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, FrugOs said:

Miał być spory, ale od 1 października spadł do 7% 🙁

 

Mamy tu kogoś, kto pomoże w oszczędności? 😎

 

Przy obecnych problemach z produkcja aut to moze byc ciezko...

Chyba, ze znajdziesz cos z placu, co juz im dlugo zalega z jakiegos powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FrugOs napisał:

Ale ja potrzebuję auto za pół roku a nie pół roku temu ;]

 

 

Przy terminach realizacji ca. about 12 miesięcy to tylko szybciutko, szybciutko... :]

 

Pół roku temu to rabatów też już nie było a teraz nie ma ani rabatów ani aut. :oki:

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chojny napisał:

Pół roku temu to rabatów też już nie było a teraz nie ma ani rabatów ani aut. 

 

7 minut temu, komor napisał:

Szukaj po stokach

 

Problemem nie jest dostępność tylko cena. Takie jak chcę są do produkcji z terminem 5 miesięcy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Znaczy sie, za 5 miesiecy moze zaczna produkowac ;)

 

 

Znajomi odebrali właśnie BMW zamówione pod koniec września ubiegłego roku. Inny znajomy zamówił wiosną Volvo i termin odbioru ma na wiosnę 2022. W JLR powiedzieli mi, że teraz przyjmują zamówienia na czerwiec.

;l

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FrugOs napisał:

Ale ja potrzebuję auto za pół roku a nie pół roku temu ;]

 

Ja potrzebuję za 8m i dlatego m.in odpuściłem BMW ;). Może wyprodukują za 6m, może za rok a może wcale (na dziś dzień). Rabat jak podałeś wyżej i nie wiele więcej można urwać. Nawet jest problem, żeby obejrzeć auto bo wszystko sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 14:55, FrugOs napisał:

Miał być spory, ale od 1 października spadł do 7% 🙁

 

Mamy tu kogoś, kto pomoże w oszczędności? 😎

Koniec września miałem umowę na stole z rabatem 27%. Ostatecznie zrezygnowałem bo stwierdziłem że zmienię marke lub poczekam na nowy model bmw. Wiem ze finansowo była to mega oferta. Auto do konfiguracji z odbiorem do 2 miesięcy. 

W październiku jiz obniżyli rabaty o kilka %

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Koniec września miałem umowę na stole z rabatem 27%.

 

9 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Auto do konfiguracji z odbiorem do 2 miesięcy. 

 

Niemożliwe. Wyżej napisali Ci koledzy, że niemożliwe. 

 

;]

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, FrugOs said:

 

 

Niemożliwe. Wyżej napisali Ci koledzy, że niemożliwe. 

 

;]

 

 

 

Takie licytacje na rabaty, bez info o modelu sa kompletnie bez sensu, inaczej to wyglada przy 7-ce za milion, a inaczej przy 3-ce za 200k.

Do tego jeszcze niech sie trafi schodzacy model, a pozniej sie ludzie na forach frustruja, bo jeden dostal 25% a drugi 7% :hehe:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FrugOs napisał:

Zgadzam się. Mają taki sens jak gadanie, że rabatów nie ma i aut też ;]

 

też chciałem kupić nową 7 ale długo się czeka i mały rabat więc skończyłem na Kia Ceed bo była od ręki ;] 

 

A tak na poważnie do autora wątku, jak kupowałem ostatnio auto to głównie z czego korzystałem jako wskaźnik cen to otomoto i zakładka nowe. Wpierw po całej polsce ile dany model kosztuje i ile chcą za coś podobnego do konkurencji, potem jak już miałem orientację za ile potrafią wystawić delaerzy auto, zacząłem szukać w okolicach jak to cenowo wygląda, rozszerzając coraz bardziej krąg obszaru aż do znalezienia satysfkacjonującej oferty, ciut drożej niż najtańsza ale za to znacznie bliżej.

 

Co do sztuki negocjacji, nie patrz ile ktoś uzyskał rabatu. Po prostu ciśniesz i męczysz sprzedawcę ile wlezie, na tyle na ile potrafisz, codziennie dzwonisz o 5:30 itd... ;) znajoma jak kupowała auto pomagał jej gach, który był bardzo dobrym PH i tak mocno negocjował tą astrę, że już mu po prostu puścili w sumie za to co chciał żeby tylko dał im spokój... ale to trzeba mieć umiejętności żeby tak pogrywać ;] 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Koniec września miałem umowę na stole z rabatem 27%. Ostatecznie zrezygnowałem bo stwierdziłem że zmienię marke lub poczekam na nowy model bmw. Wiem ze finansowo była to mega oferta. Auto do konfiguracji z odbiorem do 2 miesięcy. 

W październiku jiz obniżyli rabaty o kilka %

 

Co to za salon z BMW z konfiguratora w 2 miesiące? 

 

Pytam z ciekawości, bo zamawialiśmy w sierpniu dwa auta i na oba były fajne, tegoroczne terminy przy zamówieniu a na dzisiaj to jednego nie będzie w tym roku na bank, może będzie na wiosnę, drugie to... nikt nie wie czy w ogóle będzie. 

 

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał:

Co do sztuki negocjacji, nie patrz ile ktoś uzyskał rabatu. Po prostu ciśniesz i męczysz sprzedawcę ile wlezie, na tyle na ile potrafisz, codziennie dzwonisz o 5:30 itd... ;) znajoma jak kupowała auto pomagał jej gach, który był bardzo dobrym PH i tak mocno negocjował tą astrę, że już mu po prostu puścili w sumie za to co chciał żeby tylko dał im spokój... ale to trzeba mieć umiejętności żeby tak pogrywać ;] 

 

Wszystko da się zrozumieć, ale czy jest sens się tak poniżać??? To tak jakbyś okradał kelnera z napiwku, bo potrzebujesz na gumę do żucia.

Też mam czasem takich kontrahentów, że wole już oddać praktycznie bez marży, bo mam ich dość. Lubie jak do mnie wracają po usługę, bez której nie mogą przebrnąć dalej, wtedy oddają marżę z nawiązką ;l

  • Lubię to 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

 

Wszystko da się zrozumieć, ale czy jest sens się tak poniżać???

 

dla niektórych nie liczy się kwota tylko jest to rodzaj "sportu" i wyzwania, raz dyrektor żony narobił gdzieś rabanu bo chciał fakturę do zakupu coli z automatu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bielaPL napisał:

 

dla niektórych nie liczy się kwota tylko jest to rodzaj "sportu" i wyzwania, raz dyrektor żony narobił gdzieś rabanu bo chciał fakturę do zakupu coli z automatu ;] 

Też lubię się targować, ale wszystko w granicach rozsądku i zachowaniu kultury. Obecne czasy nie sprzyjają temu, część producentów ma sztywną tabelkę i po temacie.

W mojej robocie też miewam takich klientów co męczą non stop 4litery o większy i większy rabat, zazwyczaj są spuszczani na drzewo, bo niemal zawsze są to firmy krzaki co chcą kupić coś małego. IMHO podobnie podejdzie do sprawy taki sprzedawca u dealera do klienta co przyszedł po jedno auto i tylko mu czas zabiera ;).

Jak ktoś lubi taki sport to może się sprawdzić na bazarze arabskim :).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sherif napisał:

IMHO podobnie podejdzie do sprawy taki sprzedawca u dealera do klienta co przyszedł po jedno auto i tylko mu czas zabiera ;).

Jak ktoś lubi taki sport to może się sprawdzić na bazarze arabskim :).

 

to jest sztuka właśnie, jak sprawić żeby Cię nie zbyli a jednocześnie spuścili z ceny, nie każdy Janusz to potrafi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bielaPL napisał:

dla niektórych nie liczy się kwota tylko jest to rodzaj "sportu" i wyzwania, raz dyrektor żony narobił gdzieś rabanu bo chciał fakturę do zakupu coli z automatu ;] 

Bo najwięcej pracy ma się przez upierdliwych kupujących. Napracujesz się, oferty, kalkulacje i zarobku masz 1% w porównaniu do grubego tematu wykonanego w tym samym czasie.

19 minut temu, sherif napisał:

IMHO podobnie podejdzie do sprawy taki sprzedawca u dealera do klienta co przyszedł po jedno auto i tylko mu czas zabiera ;).

Jak w 2019 roku kupowałem miejskie wozidło z otomoto to ostatnią rzeczą o którą zapytałem przed zamówieniem był rabat, w efekcie dostałem w cenie parę dodatków, których pewnie bym nie dostał gdybym męczył o rabat. Cena była już dobrze skalkulowana do sprzedaży, nie było za bardzo z czego schodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komor napisał:

Jak w 2019 roku kupowałem miejskie wozidło z otomoto to ostatnią rzeczą o którą zapytałem przed zamówieniem był rabat, w efekcie dostałem w cenie parę dodatków, których pewnie bym nie dostał gdybym męczył o rabat. Cena była już dobrze skalkulowana do sprzedaży, nie było za bardzo z czego schodzić.

 

ja jak teraz kupowałem to nawet nie pytałem o rabat ;] powiedzialem ze cena jest atrakcyjna i ją akceptuje i zeby mi dorzucil mate do bagaznika i dywaniki materiałowe i będę już szczęśliwy ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komor napisał:

 

Wszystko da się zrozumieć, ale czy jest sens się tak poniżać??? To tak jakbyś okradał kelnera z napiwku, bo potrzebujesz na gumę do żucia.

Też mam czasem takich kontrahentów, że wole już oddać praktycznie bez marży, bo mam ich dość. Lubie jak do mnie wracają po usługę, bez której nie mogą przebrnąć dalej, wtedy oddają marżę z nawiązką ;l

 

tak, to prawda. Ja np. mam w pracy przykaz, że jak wyceniam jakieś rozwiązania to dla klienta X ma być zawsze moja wycena * 2, bo cwaniak płaci podwójnie :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kacikowicz zawsze najlepszy rabat dostanie. Pare lat temu w poprzedniej firmie flota miala standardowo -20% od marek premium. Bralismy np 15 Mercow C, czy 10 trojek. Ciekaw jestem jak to sie ma do zwyklego Janusza na 1 DG. Chetnie bym kupil A4 kombi 2.0 cennikowo 250k ale skoro tak tu rozdaja rabaty to za 200k mozna kupic :phi: Zostanie ma stage 2.

 

Teraz aut nie ma fabryki stoja takze ja bym na rabaty nie liczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Znajomi odebrali właśnie BMW zamówione pod koniec września ubiegłego roku. Inny znajomy zamówił wiosną Volvo i termin odbioru ma na wiosnę 2022. W JLR powiedzieli mi, że teraz przyjmują zamówienia na czerwiec.

;l

 

 

 

Dziwne.

Ja zamawiałem w grudniu, było dostępne w maju.

Kolega zamawiał w maju i odebrał we wrześniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Koniec września miałem umowę na stole z rabatem 27%. Ostatecznie zrezygnowałem bo stwierdziłem że zmienię marke lub poczekam na nowy model bmw. Wiem ze finansowo była to mega oferta. Auto do konfiguracji z odbiorem do 2 miesięcy. 

W październiku jiz obniżyli rabaty o kilka %


ze niby BMW ci wyprodukuje cos w 2 miechy teraz? Na pewno nie auto z pneumatyka, hakiem, HK itp.

Rabat tez jakis kosmiczny bo wyższy od tych dla największych korpo biorących floty od BMW.

 

Podsumowując, urzekła mnie ta historia, wiec podaj troche wiecej szczegółów 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, funfel napisał:


ze niby BMW ci wyprodukuje cos w 2 miechy teraz? Na pewno nie auto z pneumatyka, hakiem, HK itp.

Rabat tez jakis kosmiczny bo wyższy od tych dla największych korpo biorących floty od BMW.

 

Podsumowując, urzekła mnie ta historia, wiec podaj troche wiecej szczegółów 😄

 

Podaje hasło: AKowicz, i wszystko jasne ;] ;] ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem a w zasadzie byłem na etapie zakupu. Ale poczekam do lepszych czasów.

Volvo V60 - wstrzymane zamawianie modelu MY22,.dopiero wiosną wejdzie MY23 i będzie można koło mają zamawiać

XC60 - teoretycznie można zamawiać, ale że sporymi ograniczeniami - np. asystent strefy martwej i coś tam jeszcze wyłącznie w konfiguratorze.

W Audi cała seria A4 - z wielkimi ograniczeniami - m.in. brak możliwości zamowienia elektroniki,. asystentów, tempomatu czy okna dachowego.

I 4 i w 6 brak możliwości zamowienia haka.

 

Ale Kia Ceeda dla pracownika zamówiliśmy bez problemu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rabat flotowy (np. >50 aut) i celujesz w auto segmentu F, to rabaty 2x% były osiągalne.

Były - bo obecnie dealerzy nie mają czym handlować. To co mają sprzedają po cenach katalogowych, a nawet sięgają po używki z rynku wtórnego.

Więc o rabatach możemy porozmawiać za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

Kolega na x5 był wpisany jaki 3 na listę rezerwową do zakupu 😃

 

Może jesteśmy świadkami końca motoryzacji jaką znamy 😉

 

A mi jeszcze wczoraj Premium Arena świeciła na fb że ma ponad 50 X5 gotowych do odbioru od ręki/listopad może niech sobie  sprawdzi dostępność? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slawekw napisał:

Jeśli masz rabat flotowy (np. >50 aut) i celujesz w auto segmentu F, to rabaty 2x% były osiągalne.

Były - bo obecnie dealerzy nie mają czym handlować. To co mają sprzedają po cenach katalogowych, a nawet sięgają po używki z rynku wtórnego.

Więc o rabatach możemy porozmawiać za rok.

Rabaty są, mniejsze ale są, dalej na auta do produkcji. Samochody z placu faktycznie chcą sprzedawać bez rabatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, funfel napisał:

ze niby BMW ci wyprodukuje cos w 2 miechy teraz? Na pewno nie auto z pneumatyka, hakiem, HK itp.

Rabat tez jakis kosmiczny bo wyższy od tych dla największych korpo biorących floty od BMW.

Ale zdajesz sobie sprawę ze to zależy od modelu? Inaczej jest w 3,5,X5 a inaczej np w 7.  Wszystko co wymieniles mialem dostępne, moze z HK mogl byc problem ale w 3 tygodniu października już restrykcji na hk nie było a wtedy mial się produkować "moj" samochód.

Czyli tak naprawdę 5 tygodni od zamówienia. Jak to możliwe? Poczytaj w necie lub na fb:phi: bo widzę ze stad czerpiesz informacje.

Rabat ? Tyle wynegocjowałem przy mojej flocie. W październiku już obniżyli rabaty flotiwe ale z tego co wiem to o ok 5 %. Jesli chcesz to sprzedam Ci ten model BMW rabatem 15%, odbierzesz od dealera jeszcze w tym roku. :skromny:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slawekw napisał:

Jeśli masz rabat flotowy (np. >50 aut) i celujesz w auto segmentu F, to rabaty 2x% były osiągalne.

Były - bo obecnie dealerzy nie mają czym handlować. To co mają sprzedają po cenach katalogowych, a nawet sięgają po używki z rynku wtórnego.

Więc o rabatach możemy porozmawiać za rok.

 

 

To też nie tak do końca wszędzie. 2 tygodnie temu zamówione XC90 z rabatem 22% - z 416 na 325.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Piotrus napisał:

 

A mi jeszcze wczoraj Premium Arena świeciła na fb że ma ponad 50 X5 gotowych do odbioru od ręki/listopad może niech sobie  sprawdzi dostępność? 

Lol dziwne .... wczoraj byłem w premium a jakos inna była rozmowa ..

 Moze internet klamie albo ja 😇😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.