Skocz do zawartości

Rabat na nowe BMW


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jest z czego schodzic jesli auto kosztuje tyle co kawalerka ;]

 

 

Ten rabat jest skutkiem faktu, że nikt przy zdrowych zmysłach nie dałby 400k za Volvo. No i widać, że firma Volvo też zdaje sobie z tego sprawę.

;l

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Ten rabat jest skutkiem faktu, że nikt przy zdrowych zmysłach nie dałby 400k za Volvo. No i widać, że firma Volvo też zdaje sobie z tego sprawę.

;l

 

 

 

a czym się różni Volvo za 400k od Audi za 400k czy innego Porsche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

521275922_Screenshot_20211013-213824_SamsungInternet.jpg.f237f26a91aa80eb49c0035ea89390f0.jpg1231195920_Screenshot_20211013-213816_SamsungInternet.jpg.01fadb23fd14bd557e239541682b18c8.jpg

9 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

400k to wciąż za mało na 8 cylindrów. IMO więcej niż 6 nie da się za to kupić.

 

I tu zazdroszczę @Florydziak_Florydziak_Flor, za 110 koła papierów można kupić max wersję GrandWagoneera z 6.4 v8 pod maską.

Edytowane przez Piotrus
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

400k to wciąż za mało na 8 cylindrów. IMO więcej niż 6 nie da się za to kupić.

 

To idź do Forda, tam za jakieś 250 k PLN dostaniesz V8 :oki: To Volvo zdaje się ma tylko połowę silnika Forda.

Edytowane przez komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komor napisał:

To idź do Forda, tam za jakieś 250 k PLN dostaniesz V8 :oki: To Volvo zdaje się ma tylko połowę silnika Forda.

 

Aaa.. Mustang. Ale to nie jest premium tylko egzotyk z Ameryki. Dlatego tanio. Ale fakt - V8 jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotrus napisał:

 

I tu zazdroszczę @Florydziak_Florydziak_Flor, za 110 koła papierów można kupić max wersję GrandWagoneera z 6.4 v8 pod maską.

a to tak jest pieknie jak na www?

Czy sie potem okazuje ze jak rejestrujesz w stanie X to musisz doplacić 50% a jak w y to tylko 10% itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał:

a to tak jest pieknie jak na www?

Czy sie potem okazuje ze jak rejestrujesz w stanie X to musisz doplacić 50% a jak w y to tylko 10% itp?

Max to chyba 8%, ale są też stany jak np Delaware ze stawką 0%

 

Przeżyłbym jakby tak było u nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To nie ma absolutnie znaczenia dla użytkowników Volvo. 

 

Oczywiście, jestem o tym przekonany. Ale z pewnością wpływ na to ma wymieniony wyżej fakt, że samochód finalnie kosztuje 300 zamiast 400 tysięcy. Gdyby mieli zapłacić 400 to być może miałoby to znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Oczywiście, jestem o tym przekonany. Ale z pewnością wpływ na to ma wymieniony wyżej fakt, że samochód finalnie kosztuje 300 zamiast 400 tysięcy. Gdyby mieli zapłacić 400 to być może miałoby to znaczenie.

 

 

Ja nie wiem, moze nie jestem przystosowany do realiów ale jak ktoś daje 100k rabatu to w moich oczach jest rowny handlarzowi z Suku w arabskich krajach. Tak samo jak ciągnąłem łacha z polityki sprzedazowej w jednej z moich poprzednich firm, gdzie stawki bazowe były z kosmosu (i przez 6 lat nie widzialem, zeby je zastosowano), a niektorzy w swoich ofertach pisali, że oferują im rabat na poziomie 70% od cennika :lol: - i to nie dla stałego klienta czy kontraktu życia. Ot pierwszy projekt średniej wielkości.

Dla mnie to niepoważne, ale wiem, że są tacy co lubią myśleć w kategoriach okazji ;) i realiów chińskich e-marketplace, gdzie w zsadzie nawet nowości zaczynają od rabatów po kilkadziesiąt % od nierealnej ceny bazowej. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

To nie ma absolutnie znaczenia dla użytkowników Volvo. 

Mylisz się :skromny:.

Jako użytkownik od lat Volvo mam jeszcze V8,  a i tak średnia ilości cylindrów w moich autach to równe 4 ;).

W aucie na co dzień 4cylindry wystarczą, ważniejszy jest za to cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Oczywiście, jestem o tym przekonany. Ale z pewnością wpływ na to ma wymieniony wyżej fakt, że samochód finalnie kosztuje 300 zamiast 400 tysięcy. Gdyby mieli zapłacić 400 to być może miałoby to znaczenie.

 

Czyli 600k to już jedynie V12 :phi: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sherif napisał:

Mylisz się :skromny:.

Jako użytkownik od lat Volvo mam jeszcze V8,  a i tak średnia ilości cylindrów w moich autach to równe 4 ;).

W aucie na co dzień 4cylindry wystarczą, ważniejszy jest za to cała reszta.

Zobacz co oni teraz robią mocniejsze wersję są pluginami. Za jakiś czas tylko elektryki więc jakby komuś zależało to by poszedł do konkurencji. 

 

To V8 mustanga pewnie zloi jakiś 4 cyl golf R. Ale rozumiem też bym sobie V8 posmigal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się :skromny:.
Jako użytkownik od lat Volvo mam jeszcze V8,  a i tak średnia ilości cylindrów w moich autach to równe 4 .
W aucie na co dzień 4cylindry wystarczą, ważniejszy jest za to cała reszta.
Wiele kkm zrobiłem xc90 d5 z miękka hybryda.

Te 2.0 i 4gary kompletnie nie przeszkadzają w takim aucie które przede wszystkim ma komfortowo połykać kkm




Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Ja nie wiem, moze nie jestem przystosowany do realiów ale jak ktoś daje 100k rabatu to w moich oczach jest rowny handlarzowi z Suku w arabskich krajach. Tak samo jak ciągnąłem łacha z polityki sprzedazowej w jednej z moich poprzednich firm, gdzie stawki bazowe były z kosmosu (i przez 6 lat nie widzialem, zeby je zastosowano), a niektorzy w swoich ofertach pisali, że oferują im rabat na poziomie 70% od cennika :lol: - i to nie dla stałego klienta czy kontraktu życia. Ot pierwszy projekt średniej wielkości.

Dla mnie to niepoważne, ale wiem, że są tacy co lubią myśleć w kategoriach okazji ;) i realiów chińskich e-marketplace, gdzie w zsadzie nawet nowości zaczynają od rabatów po kilkadziesiąt % od nierealnej ceny bazowej. 

 

Weź pod uwagę, że rabat 100k rabatowi 100k nierówny. Tutaj było to tylko (aż?) 25%. Inne marki premium też potrafią dawać takie rabaty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Weź pod uwagę, że rabat 100k rabatowi 100k nierówny. Tutaj było to tylko (aż?) 25%. Inne marki premium też potrafią dawać takie rabaty. 
 
Rabar na zeszły rocznik, na demo akceptuję.

Ale jak ktoś "na wejściu dolicza" do ceny wyjściowej xx% bo liczy że się będę z mnim targować to zwyczajnie przestaje go szanować. To nie jest dla mnie partner biznesowy bo takie rabaty kojarzą mi się tylko z tureckim bazarem.

Jeszcze raz napisze: ...a potem wielkie oburzenie, że kosmici siedzą na OLX....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 08:35, Łukasz___F napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę ze to zależy od modelu? Inaczej jest w 3,5,X5 a inaczej np w 7.  Wszystko co wymieniles mialem dostępne, moze z HK mogl byc problem ale w 3 tygodniu października już restrykcji na hk nie było a wtedy mial się produkować "moj" samochód.

Czyli tak naprawdę 5 tygodni od zamówienia. Jak to możliwe? Poczytaj w necie lub na fb:phi: bo widzę ze stad czerpiesz informacje.

Rabat ? Tyle wynegocjowałem przy mojej flocie. W październiku już obniżyli rabaty flotiwe ale z tego co wiem to o ok 5 %. Jesli chcesz to sprzedam Ci ten model BMW rabatem 15%, odbierzesz od dealera jeszcze w tym roku. :skromny:

Tak czerpie informacje z netu, wez mnie nie rozśmieszaj, jak sie wypowiadam to raczej w temacie o którym mam pojęcie.  zamówiłem auto w maju i dość mocno interesuje sie wszystkimi obsuwami i ich powodami.

I nie tylko ja mam ten problem z BMW bo moi dwaj znajomi tez. 
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 08:24, Piotrus napisał:

 

A mi jeszcze wczoraj Premium Arena świeciła na fb że ma ponad 50 X5 gotowych do odbioru od ręki/listopad może niech sobie  sprawdzi dostępność? 

Jasne, ze sa ale wzięli auta bez wyposażenia z listy restrykcji. Najlepsze jest to ze lista jest płynna i ciagle cos wpada i wypada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, funfel napisał:

Tak czerpie informacje z netu, wez mnie nie rozśmieszaj, jak sie wypowiadam to raczej w temacie o którym mam pojęcie.  zamówiłem auto w maju i dość mocno interesuje sie wszystkimi obsuwami i ich powodami.

I nie tylko ja mam ten problem z BMW bo moi dwaj znajomi tez. 
 


 

A więc słabo szukaliście :skromny: restrykcjie sie powoli kończą, przynajmniej na 7ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz___F napisał:

A więc słabo szukaliście :skromny: restrykcjie sie powoli kończą, przynajmniej na 7ke

z X5 maja problemy, teraz czekam na hak, wentylowane fotele i pneumatyke. HK juz jest 👍, nie wiem czy ładowarki indukcyjne im juz dojechały. 
z ciekawostek auta nie beda miały świateł przeciwmgielnych bo ich tez nie maja.

cyrk prosze pana 😬
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, funfel napisał:

z X5 maja problemy, teraz czekam na hak, wentylowane fotele i pneumatyke. HK juz jest 👍, nie wiem czy ładowarki indukcyjne im juz dojechały. 
z ciekawostek auta nie beda miały świateł przeciwmgielnych bo ich tez nie maja.

cyrk prosze pana 😬
 

Tak jak pisałem, zależy od modelu. W serii 7 we wrześniu już było wszystko, na hk kończyły się restrykcji końcem października ale wchodziła na B&W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, funfel napisał:

z X5 maja problemy, teraz czekam na hak, wentylowane fotele i pneumatyke. HK juz jest 👍, nie wiem czy ładowarki indukcyjne im juz dojechały. 
z ciekawostek auta nie beda miały świateł przeciwmgielnych bo ich tez nie maja.

cyrk prosze pana 😬
 

Jak to czekasz  na hak do x5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, funfel napisał:

X5 maja problemy, teraz czekam na hak,

Jak w końcu się okaże że tylko hak Cię trzyma to może warto dogadać się z dealerem żeby brać jak jest a później zrobić retrofit? Jest na to oficjalna procedura także utrzymasz gwarancje itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotrus napisał:

Jak w końcu się okaże że tylko hak Cię trzyma to może warto dogadać się z dealerem żeby brać jak jest a później zrobić retrofit? Jest na to oficjalna procedura także utrzymasz gwarancje itd

 

Tyle że hak do X5 dokładany kosztował w F15 chyba z 14 kPLN. Teraz pewnie bliżej 20.

W cenniku poniżej 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bnow napisał:

 

Tyle że hak do X5 dokładany kosztował w F15 chyba z 14 kPLN. Teraz pewnie bliżej 20.

W cenniku poniżej 10. 

 

Ja doskonale wiem jaka jest różnica, patrząc na to jak szybko wszystko drożeje może to się okazać i tak dobrą decyzją niż czekać nie wiadomo ile i przy okazji dostać nowy, wyższy cennik na całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrus napisał:

Jak w końcu się okaże że tylko hak Cię trzyma to może warto dogadać się z dealerem żeby brać jak jest a później zrobić retrofit? Jest na to oficjalna procedura także utrzymasz gwarancje itd

 

Tja... miałem tak w VW. W cenniku hak 4300 a dokładany w serwisie oryginał 6500pln. :]

 

Doszedłem do wniosku że sobie kupie dodatkowe auto, busa jakiegoś używkę z hakiem zamiast. :cfaniak2:

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppmarian napisał:


Ale jak ktoś "na wejściu dolicza" do ceny wyjściowej xx% bo liczy że się będę z mnim targować to zwyczajnie przestaje go szanować. To nie jest dla mnie partner biznesowy bo takie rabaty kojarzą mi się tylko z tureckim bazarem.

 

pamiętam z budowy domu, że tak samo jest w branży okiennej. Pierwsze porównanie ofert kilku firm i od razu rabaty rzędu 30%. Przy zainteresowaniu i dalszych negocjacjach oczywiście więcej. Nie wiem czy nadal tak jest, ale to było dla mnie ciekawe, bo to jedyna taka dziedzina przy budowie domu. Jakbym poszedł do składu i poprosił pustaki z rabatem 30% to by mnie zabili śmiechem. Dla mnie to też jest niepoważne i świadczy o braku poszanowania klienta. Wyobraźmy sobie że wszyscy tak robią, idziesz do Biedronki, wkładasz do koszyka chleb, ziemniaki i ogórki w jakichś chorych cenach, a potem przy kasie zaczynasz z panią negocjacje ;]. Nie wiesz ile zapłacisz, tracisz czas, kolejka czeka...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Weź pod uwagę, że rabat 100k rabatowi 100k nierówny. Tutaj było to tylko (aż?) 25%. Inne marki premium też potrafią dawać takie rabaty. 

 

 

Ja wiem, ze potrafią. W kilka lat temu,  poprzednim korpo przy zakupie w BMW na hasło "nazwa firmy" był rabat sięgajacy blisko 40% na schodzący model, a na inne w granicach 25-30. Zakładam, że nie dokładali do biznesu. Więc generalnie kroją ludzi na grubo ;) 

 

I wiem, że to tylko 25%, chociaż kwota 100k robi wrazenie. Ale trzymając się procentów, niezależnie od wartości pojazdu 25% to dużo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maro_t napisał:

 

pamiętam z budowy domu, że tak samo jest w branży okiennej. Pierwsze porównanie ofert kilku firm i od razu rabaty rzędu 30%. Przy zainteresowaniu i dalszych negocjacjach oczywiście więcej. Nie wiem czy nadal tak jest, ale to było dla mnie ciekawe, bo to jedyna taka dziedzina przy budowie domu. Jakbym poszedł do składu i poprosił pustaki z rabatem 30% to by mnie zabili śmiechem. Dla mnie to też jest niepoważne i świadczy o braku poszanowania klienta. Wyobraźmy sobie że wszyscy tak robią, idziesz do Biedronki, wkładasz do koszyka chleb, ziemniaki i ogórki w jakichś chorych cenach, a potem przy kasie zaczynasz z panią negocjacje ;]. Nie wiesz ile zapłacisz, tracisz czas, kolejka czeka...

Tak sie dzieje w branzach ktore maja tyle zlecen  po dziurki w nosie .  Stała firma współpracująca ma inny cennik a indywidualny frajer inny cennik .

 

Na składzie to teraz nie pyta sie o cene tylko dostępność 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Filipfm napisał:

 

Ja wiem, ze potrafią. W kilka lat temu,  poprzednim korpo przy zakupie w BMW na hasło "nazwa firmy" był rabat sięgajacy blisko 40% na schodzący model, a na inne w granicach 25-30. Zakładam, że nie dokładali do biznesu. Więc generalnie kroją ludzi na grubo ;) 

 

I wiem, że to tylko 25%, chociaż kwota 100k robi wrazenie. Ale trzymając się procentów, niezależnie od wartości pojazdu 25% to dużo. 

Teraz kazdy wiecej zarabia wiec auta tez sa droższe 😉... zreszta co to za klient ktory juz przy drzwiach drże  yape a rabata 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maro_t napisał:

 Wyobraźmy sobie że wszyscy tak robią, idziesz do Biedronki, wkładasz do koszyka chleb, ziemniaki i ogórki w jakichś chorych cenach, a potem przy kasie zaczynasz z panią negocjacje ;]. Nie wiesz ile zapłacisz, tracisz czas, kolejka czeka...

 

Nie negocjujesz w biedronce 8] ;] 

https://mojafirma.infor.pl/umowy-w-firmie/abc-umow/261919,Czy-cene-w-umowie-sprzedazy-mozna-ustalac-swobodnie.html

 

cena na metce/półce to jedno a finalna przy kasie to drugie... w sumie dobry motyw na filmik na YT, można zrobić kasiorkę łatwo ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Tja... miałem tak w VW. W cenniku hak 4300 a dokładany w serwisie oryginał 6500pln. :]

 

Doszedłem do wniosku że sobie kupie dodatkowe auto, busa jakiegoś używkę z hakiem zamiast. :cfaniak2:

Ja już ćwiczyłem podobne rozwiązanie - miałem starego Peugeota Partnera do wożenia rowerów na zawody. W końcu po 2 latach zaczął mnie wk... stojąc na podwórku i sprzedałem dziada za 1/3 ceny platformy Thule na hak.

 

W 3GT oryginalny, automatyczny hak kosztował okolice 4 koła czyli bdb cena. Retrofit w serwisie to okolice 12-15 tys, natomiast na allegro można było znaleźć pełne zestawy z modułem i wiązka (także ktoś się w tym specjalizował i wiedział co jest potrzebne) za 2-3 koła. Niestety w moim przypadku aso od razu zastrzegło że montaż używki nawet u nich to utrata gwarancji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ćwiczyłem podobne rozwiązanie - miałem starego Peugeota Partnera do wożenia rowerów na zawody. W końcu po 2 latach zaczął mnie wk... stojąc na podwórku i sprzedałem dziada za 1/3 ceny platformy Thule na hak.
 
W 3GT oryginalny, automatyczny hak kosztował okolice 4 koła czyli bdb cena. Retrofit w serwisie to okolice 12-15 tys, natomiast na allegro można było znaleźć pełne zestawy z modułem i wiązka (także ktoś się w tym specjalizował i wiedział co jest potrzebne) za 2-3 koła. Niestety w moim przypadku aso od razu zastrzegło że montaż używki nawet u nich to utrata gwarancji.
 
 
Dokładałem do volvo - 4.5kpln. El. składany

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ppmarian napisał:

Rabar na zeszły rocznik, na demo akceptuję.

Ale jak ktoś "na wejściu dolicza" do ceny wyjściowej xx% bo liczy że się będę z mnim targować to zwyczajnie przestaje go szanować. To nie jest dla mnie partner biznesowy bo takie rabaty kojarzą mi się tylko z tureckim bazarem.

Jeszcze raz napisze: ...a potem wielkie oburzenie, że kosmici siedzą na OLX....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

przecież zawsze możesz kupić bez rabatu :hehe: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuje to w necie jest obecnie pełno handlowców od dilerów którzy opowiadają bajki aby nakręcic wyniki finansowe sprzedży aut. Wszedzie tylko powielanie bajek że teraz nie ma rabatów bo nie ma aut itd. To jest celowe żeby zwiekszyc marżę. Na początku września koleżanka kupowała Proceeda dostała w Kii 12% rabatu na Proceeda a Kia nie daje raczej duzych upustów. Kumpel odebrał Superba z Siedlec L&K 190 KM za 160 tys. zł (na allegro stoja po 180-190 tys. zl). W Fordzie na Focusa dają teraz rabaty po 15% bo nowy model wchodzi po lifcie. Na BMW u Fusa mozna dostać 20% rabatu na m340i i auto do obioru w styczniu. Więc oprócz problemów z dostawami jest jeszcze wiecej spekulacji i nakręcania klientów. Bosch otworzył już kilka miesiecy temu fabrykę półprzewodników i zaopatrza niemieckie marki na full w chipy. wiec nie wierzcie w te brednie. Są przestoje ale nie wszędzie a po drugie jak u nas dociera info o przestoju to w tym czasie już trwają pracę nad wznowieniem produkcji. To jest budowanie paniki przez media aby ceny nakręcac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuje to w necie jest obecnie pełno handlowców od dilerów którzy opowiadają bajki aby nakręcic wyniki finansowe sprzedży aut. Wszedzie tylko powielanie bajek że teraz nie ma rabatów bo nie ma aut itd. To jest celowe żeby zwiekszyc marżę. Na początku września koleżanka kupowała Proceeda dostała w Kii 12% rabatu na Proceeda a Kia nie daje raczej duzych upustów. Kumpel odebrał Superba z Siedlec L&K 190 KM za 160 tys. zł (na allegro stoja po 180-190 tys. zl). W Fordzie na Focusa dają teraz rabaty po 15% bo nowy model wchodzi po lifcie. Na BMW u Fusa mozna dostać 20% rabatu na m340i i auto do obioru w styczniu. Więc oprócz problemów z dostawami jest jeszcze wiecej spekulacji i nakręcania klientów. Bosch otworzył już kilka miesiecy temu fabrykę półprzewodników i zaopatrza niemieckie marki na full w chipy. wiec nie wierzcie w te brednie. Są przestoje ale nie wszędzie a po drugie jak u nas dociera info o przestoju to w tym czasie już trwają pracę nad wznowieniem produkcji. To jest budowanie paniki przez media aby ceny nakręcac
Panika to na forum ;). Generalnie najgorzej to nastawiać się na coś jednego... Albo mieć mocno podkręcone wymagania. W tym roku kupiłem na koniec maja auto z wyprzedaży rocznika więc wcale tak nie było że wszystko schodziło jak ciepłe bułeczki.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

Dla mnie to też jest niepoważne i świadczy o braku poszanowania klienta

 

Dla mnie to świadczy o Twoim niezrozumieniu jak działają procesy handlowe ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Filipfm said:

 

Ja wiem, ze potrafią. W kilka lat temu,  poprzednim korpo przy zakupie w BMW na hasło "nazwa firmy" był rabat sięgajacy blisko 40% na schodzący model, a na inne w granicach 25-30. Zakładam, że nie dokładali do biznesu. Więc generalnie kroją ludzi na grubo ;) 

 

I wiem, że to tylko 25%, chociaż kwota 100k robi wrazenie. Ale trzymając się procentów, niezależnie od wartości pojazdu 25% to dużo. 

 

Ludzie od zawsze lubia kupowac "okazje", 300kPLN za auto wystawione za 300k by pewnie nie zaplacili ;]

Ale juz 330kpLN za to samo auto wystawione wyjsciowo za 400kPLN jak najbardziej i jeszcze pozniej moga sie pochwalic w internecie dealem zycia ;]

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bielaPL napisał:

Panika to na forum ;). Generalnie najgorzej to nastawiać się na coś jednego... Albo mieć mocno podkręcone wymagania. W tym roku kupiłem na koniec maja auto z wyprzedaży rocznika więc wcale tak nie było że wszystko schodziło jak ciepłe bułeczki.
 

Byłem ostatnio w salonie Hyundai, to słyszałem jak sprzedawca mówił do klienta, że małych aut raczej nie mają na placu, ale większe dostępne od ręki. Z tym, że nie prowadzą żadnych rezerwacji, nie radził korzystać z konfiguratora, ale kupować to, co jest obecnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.