Skocz do zawartości

Rabat na nowe BMW


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Filipfm napisał:

Wiesz, ze nawet targowanie się z handlarzem na egipskim suku jest procesem handlowym?

żeby istniał proces, nie musi mieć dokumentacji w odpowiedniej notacji 😄 

Dzięki za info ale akurat nie o te procesy mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sherif napisał:

No jak, do mnie z Płowieckiej sami przyjeżdzają po auto a potem je oddają :).

O auto zastępcze na te 2-3h nie pytałem, bo nie było mi potrzebne.

Mam jeszcze opcje D2D w leasingu, ale wtedy przyjeżdża gość w T-shircie :phi:

No nie żartuj 

ja nie zapytałem a mi nigdy nie zaproponowali

ale było T8 w leasingu, do tego w mLeasingu

co prawda byłem przez 2 lata 2 razy na przeglądzie i zawsze mialem zastępczy / testowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dark_Knight napisał:

W Katowicach tuż obok jest Lexus i BMW więc od razu jest porównanie.

:(

 

 

 

Kiedyś w tym Lexie kupiłem używaną BMW E90 

Niemniej jednak tak mnie ten salon zafascynował, że pół roku później kupiłem używanego Lexa 🙂 

Edytowane przez bnow
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akisel napisał:

No nie żartuj 

ja nie zapytałem a mi nigdy nie zaproponowali

ale było T8 w leasingu, do tego w mLeasingu

co prawda byłem przez 2 lata 2 razy na przeglądzie i zawsze mialem zastępczy / testowy

 

Nie żartuje, poprzednie i obecne Volvo głównie u nich serwisowałem. Dzwoniłem umawiałem serwis i przejeżdżali pod dom, nawet sami mi to zaproponowali. Dla mnie to wygodniejsze niż bujanie się z zastępczym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Nie żartuje, poprzednie i obecne Volvo głównie u nich serwisowałem. Dzwoniłem umawiałem serwis i przejeżdżali pod dom, nawet sami mi to zaproponowali. Dla mnie to wygodniejsze niż bujanie się z zastępczym autem.

No u , mnie to było bardziej testowanie niż zastępowanie ;)

ale dobrze wiedziec :)

Volvo, co jeszcze zostało użytkuje głównie NIE w Polsce, ale zapytam przy okazji o te warunki DTD 

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi, bo wątek żyje własnym życiem ;] ale dostałem 20% rabatu u jednego dilera na Śląsku - podpiąłem się pod flotę kolegi.

 

Zatem Panie i Panowie - da się. Wciąż.

 

Dziękuję za uwagę.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FrugOs napisał:

Nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi, bo wątek żyje własnym życiem ;] ale dostałem 20% rabatu u jednego dilera na Śląsku - podpiąłem się pod flotę kolegi.

 

Zatem Panie i Panowie - da się. Wciąż.

 

Dziękuję za uwagę.

na co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi, bo wątek żyje własnym życiem ;] ale dostałem 20% rabatu u jednego dilera na Śląsku - podpiąłem się pod flotę kolegi.
 
Zatem Panie i Panowie - da się. Wciąż.
 
Dziękuję za uwagę.
Czyjego kolegi? Twojego czy sprzedawcy? Bo jeśli Twojego to zwyczajne szczęście że akurat zamawiał flotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał:

Czyjego kolegi? Twojego czy sprzedawcy? Bo jeśli Twojego to zwyczajne szczęście że akurat zamawiał flotę.

 

To już moja sprawa ;)

43 minuty temu, chojny napisał:

Schodzący model i wszystko jasne ;)

 

Schodzący, owszem. Za rok ma być nowa. Podobno. 

 

Ale mogłem te 20% mieć na co chciałem 😏

 

Ale ponoć się nie da, rabatów już nie ma, zapomnij, haha, naiwny. 

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FrugOs napisał:

 

To już moja sprawa ;)

 

Schodzący, owszem. Za rok ma być nowa. Podobno. 

 

Ale mogłem te 20% mieć na co chciałem 😏

 

Ale ponoć się nie da, rabatów już nie ma, zapomnij, haha, naiwny. 

;]

 


 

I słusznie bo to bardzo udany model.
 

Rabaty na ostatni rok produkcji zawsze się znajda, trzeba linie utrzymać do rozpoczęcia produkcji nowego modelu. 

 

To samo jest obecnie z np. z Passatem sedan, który już w Niemczech nie jest dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FrugOs napisał:

Nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi, bo wątek żyje własnym życiem ;] ale dostałem 20% rabatu u jednego dilera na Śląsku - podpiąłem się pod flotę kolegi.

 

Zatem Panie i Panowie - da się. Wciąż.

 

Dziękuję za uwagę.

Jestes jego pracownikiem ?

 

Podpięcie to nie problem, a rozliczenie takiego samochodu w papierach, przy obecnych kontrolach w BMW.

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

No właśnie, także ja bym się w obecnych czasach nie chwalił, że wludziles niezasadny rabat flotowy od bmw. Mocno weryfikują zamówienia z rabatami flotowymi w chwili obecnej.

 

I co mu zrobią? Anulują za karę gwarancję?

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

I co mu zrobią? Anulują za karę gwarancję?

;l

 

Za taką próbę wyłudzania nic oprócz utraty całości rabatu. Generalnie posypały się te kombinacje pewnie na dłuższy okres czasu  ....

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Za taką próbę wyłudzania nic oprócz utraty całości rabatu. Generalnie posypały się te kombinacje pewnie na dłuższy okres czasu  ....

 

A jak już kupi to jak mu ten rabat zabiorą? Każą dopłacić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 15:16, FrugOs napisał:

Nie wiem czy kogoś to jeszcze obchodzi, bo wątek żyje własnym życiem ;] ale dostałem 20% rabatu u jednego dilera na Śląsku - podpiąłem się pod flotę kolegi.

 

Zatem Panie i Panowie - da się. Wciąż.

 

Dziękuję za uwagę.

Proponuję się tym nie chwalić, bo za takie coś może zarówno dealer jak i kupujący mieć problemy. Niech Twój kolega dokładnie doczyta warunki zamówienia, które podpisał. Jakiś czas temu zatwierdzałem jedną umowę na zakup BMW i widziałem co i jak tam jest zapisane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, napięty jestem ;] :hehe: 

 

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Za taką próbę wyłudzania nic oprócz utraty całości rabatu. 

 

Widzę, że dalej żal ściska określoną cześć ciała :hehe: 

 

Jak na nicka "prawo" całkiem łatwo ferujesz wyroki ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 19:50, FrugOs napisał:

 

To już moja sprawa ;)

 

Schodzący, owszem. Za rok ma być nowa. Podobno. 

 

Ale mogłem te 20% mieć na co chciałem 😏

 

Ale ponoć się nie da, rabatów już nie ma, zapomnij, haha, naiwny. 

;]

 

Czyli standard na ak 20% :skromny: Jakby mi 20% dali to bym sobie 340 kombi kupil :phi: ale nie umiem tak negocjowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maro_t napisał:

teraz ktoś musi nie dostać rabatu żebyś Ty mógł dostać swój :buu:

Tylko, co to go obchodzi ? To problem dealer - centrala/importer. BMW miało pokręcony program rabatu dla flot (nie pamiętam jak to się nazywało) który był naliczany na określone wersje. Dealer ostatnio narzekał na ten program, ale niby BMW odchodzi od tego, więc sprzedawcy kombinują. Jeszcze lepiej jest jak się bierze przez zewn leasing. Jedni mówią, że rabat jest per klient końcowy, inni per klient czyli f. leasingowa posiadająca tysiące aut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Tylko, co to go obchodzi ? To problem dealer - centrala/importer

 

wiem, przecież to była ironia ;]. Swoją drogą ciekawie się robi. Może nie jeśli chodzi o drogie modele typu 5 ale ciągle czytam o dużych rabatach w BMW, z drugiej strony ceny aut nie-premium w przyzwoitych wersjach (np. kompakt z senswonym silnikiem i wyposażeniem) już tak lecą do góry, że nagle się okazuje, że za podobną kasę można mieć 320i na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

wiem, przecież to była ironia ;]. Swoją drogą ciekawie się robi. Może nie jeśli chodzi o drogie modele typu 5 ale ciągle czytam o dużych rabatach w BMW, z drugiej strony ceny aut nie-premium w przyzwoitych wersjach (np. kompakt z senswonym silnikiem i wyposażeniem) już tak lecą do góry, że nagle się okazuje, że za podobną kasę można mieć 320i na przykład.

Pisałem już wcześniej o tym. Idziesz do salonu po jedno auto i wyjeżdżasz ...większym, droższym, bo ma większy rabat i jak tu nie interesować się poziomem rabatów :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał:

Proponuję się tym nie chwalić, bo za takie coś może zarówno dealer jak i kupujący mieć problemy. Niech Twój kolega dokładnie doczyta warunki zamówienia, które podpisał. Jakiś czas temu zatwierdzałem jedną umowę na zakup BMW i widziałem co i jak tam jest zapisane.

 

Jakie problemy mogą dotknąć kupującego? Serio pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FrugOs napisał:

No, napięty jestem ;] :hehe: 

 

Widzę, że dalej żal ściska określoną cześć ciała :hehe: 

 

Jak na nicka "prawo" całkiem łatwo ferujesz wyroki ;] 

 

Skąd wniosek, że coś ma mnie ściskać? Nic z tych rzeczy.

 

Raczej ostrzegam Cię, że obecnie są cyrki z tymi rabatami i są albo anulowane zamówienia albo dostajesz rabat ogólny.

 

Jeszcze do końca września można było kombinować. Od października nawet brokerzy oraz wypożyczalnie mają wyjęte rabaty flotowe.

 

Na ten moment tylko da się to zrobić, jeżeli samochód bierze na siebie jakiś podmiot, który ma rabat flotowy i leasing lub zakup musi być na niego - wcześniej brało się po prostu na siebie przy zamówieniu na flotę.

 

Rabaty flotowe przede wszystkim miały sens przy zakupie za gotówkę, gdyż nie możesz korzystać z promocyjnego leasingu, a zewnętrze wychodziły między 4 a 6 % gorzej od tego promo, a więc rabat flotowy się zacierał do kilku %.

 

Skąd to wiem? 2 znajomych jest właścicielami salonów bmw.

 

4 godziny temu, wujek napisał:

Czyli standard na ak 20% :skromny: Jakby mi 20% dali to bym sobie 340 kombi kupil :phi: ale nie umiem tak negocjowac.

 

Takie rabaty dało się wyrwać gdzieś do maja tego roku przychodząc z ulicy. Pewne ograniczenia były tylko jeżeli chodzi o leasing promo.

 

4 godziny temu, sherif napisał:

Tylko, co to go obchodzi ? To problem dealer - centrala/importer. BMW miało pokręcony program rabatu dla flot (nie pamiętam jak to się nazywało) który był naliczany na określone wersje. Dealer ostatnio narzekał na ten program, ale niby BMW odchodzi od tego, więc sprzedawcy kombinują. Jeszcze lepiej jest jak się bierze przez zewn leasing. Jedni mówią, że rabat jest per klient końcowy, inni per klient czyli f. leasingowa posiadająca tysiące aut ;)

 

I tak i nie. Gdyż owszem całość odpowiedzialności finansowej spada na dilera, lecz ten mu po prostu w razie problemów nie sprzeda samochodu po cenie z oferty, której on na siebie nie ma, gdyż zamawiającym jest podmiot flotowy. Co więcej podpinając się pod flotę, zazwyczaj ludzie składaki oświadczenie, że są pracownikami, współpracownikami itd. klienta flotowego - czyli poświadczasz nieprawdę.

 

4 godziny temu, maro_t napisał:

 

wiem, przecież to była ironia ;]. Swoją drogą ciekawie się robi. Może nie jeśli chodzi o drogie modele typu 5 ale ciągle czytam o dużych rabatach w BMW, z drugiej strony ceny aut nie-premium w przyzwoitych wersjach (np. kompakt z senswonym silnikiem i wyposażeniem) już tak lecą do góry, że nagle się okazuje, że za podobną kasę można mieć 320i na przykład.

 

Gdzie masz testy od dużych rabatach w BMW, skoro od października ich nie ma?

 

13 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Jakie problemy mogą dotknąć kupującego? Serio pytam.

 

 

odp powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

znam przypadek wystawienia korekty do faktury sprzedaży.

 

Uuuu, to grubo. Oczywiście wygraliby te kilkadziesiąt tysięcy ale czy w dłuższej perspektywie warto? Zrobić sobie klienta, który już na pewno nigdy nie wróci ani kilka następnych jego pokoleń?

:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Uuuu, to grubo. Oczywiście wygraliby te kilkadziesiąt tysięcy ale czy w dłuższej perspektywie warto? Zrobić sobie klienta, który już na pewno nigdy nie wróci ani kilka następnych jego pokoleń?

:hehe:

 

 

ja raczej myślę, po przede wszystkim nie warto oszukiwać. Ale cały czas kombinatorstwo w naszym kraju ma się nieźle, więc moralnie to żaden problem.

 

BMW i Mercedes miały ostre kontrole rabatów flotowych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Uuuu, to grubo. Oczywiście wygraliby te kilkadziesiąt tysięcy ale czy w dłuższej perspektywie warto? Zrobić sobie klienta, który już na pewno nigdy nie wróci ani kilka następnych jego pokoleń?

:hehe:

 

 

Ale w innym watku bedziesz sie dziwil dlaczego PIS ma sie dobrze w PL:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

ja raczej myślę, po przede wszystkim nie warto oszukiwać. Ale cały czas kombinatorstwo w naszym kraju ma się nieźle, więc moralnie to żaden problem.

 

BMW i Mercedes miały ostre kontrole rabatów flotowych. 

 

Czasem dilerzy oszukują. Mi proponowano Skodę Kodiaq zarejestrowaną na salon jako demo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Raczej ostrzegam Cię, że obecnie są cyrki z tymi rabatami i są albo anulowane zamówienia albo dostajesz rabat ogólny

 

 :panic::hehe:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Czasem dilerzy oszukują. Mi proponowano Skodę Kodiaq zarejestrowaną na salon jako demo.

 

Jasne, że tak. Sporo takich spraw przerabiaiem. Ba, kiedyś miałem zapytanie dot. Skody Kodiaq Scout, gdyż diler komu wmawiał, że tym samochodem jeździł dyrektor z centrali, a samochód z tymi samymi tablicami był w moim teście,  a był to samochód z parku prasowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Czasem dilerzy oszukują. Mi proponowano Skodę Kodiaq zarejestrowaną na salon jako demo.

 

Wlaśnie to są dobre wałki, demo które odstało kilka m na parkingu :phi:

 

7 godzin temu, FrugOs napisał:

:panic::hehe:

Dobra napisz lepiej czemu BMW po Volvo ? 

Też diesel i sedan ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jasne, że tak. Sporo takich spraw przerabiaiem. Ba, kiedyś miałem zapytanie dot. Skody Kodiaq Scout, gdyż diler komu wmawiał, że tym samochodem jeździł dyrektor z centrali, a samochód z tymi samymi tablicami był w moim teście,  a był to samochód z parku prasowego...

 

Ale tu nie mnie chcieli oszukać tylko mi zrobić dobrze.

Podobno nie mogą demo sprzedać przez pół roku więc wymyślili, że kupią auto na siebie i mi je na pół roku wynajmą. Po pół roku przejmę leasing i voila.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Ale tu nie mnie chcieli oszukać tylko mi zrobić dobrze.

Podobno nie mogą demo sprzedać przez pół roku więc wymyślili, że kupią auto na siebie i mi je na pół roku wynajmą. Po pół roku przejmę leasing i voila.

;]

 

U niektórych jest nawet procedura wcześniejszej sprzedaży (jak centrala się zgodzi).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.