Skocz do zawartości

Materiał pamiętający kształt


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wytłumić wnętrze bagażnika sedana, które robi obecnie za puszkę rezonansową - gołe blachy niemal z  każdej strony.

Dół to nie problem bo będzie przykryty matą, ale nie chce używać samoprzylepnych mat na boczne - obłe ścianki. Idealnie byłoby zrobić taką wytłoczkę z cienkiego materiału i ten materiał okleić. Tak, żeby w razie czego można go było wyjąć. Chodzi o taki kształt:

 

1717369340_20200630(24).jpg.ee87d67b40e7b901fbbd602908d24cc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

Potrzebuję wytłumić wnętrze bagażnika sedana, które robi obecnie za puszkę rezonansową - gołe blachy niemal z  każdej strony.

Dół to nie problem bo będzie przykryty matą, ale nie chce używać samoprzylepnych mat na boczne - obłe ścianki. Idealnie byłoby zrobić taką wytłoczkę z cienkiego materiału i ten materiał okleić. Tak, żeby w razie czego można go było wyjąć. Chodzi o taki kształt:

 

 

Zrób kształtkę z pianki poliuretanowej. Weź worek foliowy, najlepiej z grubej folii, przykryj płaską dechą i napuść tam pianki.(do wora) Zrobi Ci się kształtka, możesz ją potem jeszcze podciąć.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maras77 napisał:

Zrób kształtkę z pianki poliuretanowej. Weź worek foliowy, najlepiej z grubej folii, przykryj płaską dechą i napuść tam pianki.(do wora) Zrobi Ci się kształtka, możesz ją potem jeszcze podciąć.

Tylko taka pianka jest krucha a nie chce robić czegoś grubszego niż 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Tylko taka pianka jest krucha a nie chce robić czegoś grubszego niż 1cm.

Jest jeszcze welur samoprzylepny, wykładzina samoprzylepna 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maras77 napisał:

To wrzuć do wora dodatkowo jakieś druty lub włókno.

Muszę porobić próby, bo ilekroć robiłem coś z pianką to się strasznie kruszyła, więc trochę nie wyobrażam sobie tego w aucie.

 

7 godzin temu, snoopi_lubin napisał:

Jest jeszcze welur samoprzylepny, wykładzina samoprzylepna 

No własnie, może być też jakiś materiał który stosunkowo łatwo można usunąć. Jak wkleję matę butylową to potem razem z lakierem to zedrę. Fajnie byłoby taki materiał pomacać przez zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał:

Muszę porobić próby, bo ilekroć robiłem coś z pianką to się strasznie kruszyła, więc trochę nie wyobrażam sobie tego w aucie.

 

Są pianki elastyczne.

na allegro:

PIANKA POLIURETANOWA ELASTYCZNA INTEGRALNA 900G

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/pianka-poliuretanowa-elastyczna-integralna-900g-11125288718

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

o, mustang. Ja też jestem w "proszku" ..

A na taśmę dwustronną ? tylko nie do zderzaków :)

Ja zostawię bez materiału, gołą blachę. Tak sądzę.

Taaa, mam buczenie z wydechu przy pewnych rpm (customowy wydech). Wiem, że wyciszenie tego nie zmieni, ale może trochę wyciszy. Na taśmę dwustronną mogę przykleić punktowo. Ważne, żeby dało się zdemontować bez strat.

Na pewno muszę wytłumić dyktę która oddziela bagażnik od wnętrza.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.