Skocz do zawartości

płyn chłodniczy


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z moich fordów zaczął wyciekać płyn chłodniczy. Do warsztatu umówiony jestem dopiero w piątek. Można dolać jakiegoś innego niż jest w zbiorniku? Można się tym kręcić po mieście, czy lepiej go nie ruszać. Jeśli to pompa wody to czy jest konieczność wymiany rozrządu? Pacjent to fiesta  1.25 82 km 2017 rocznik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich fordów zaczął wyciekać płyn chłodniczy. Do warsztatu umówiony jestem dopiero w piątek. Można dolać jakiegoś innego niż jest w zbiorniku? Można się tym kręcić po mieście, czy lepiej go nie ruszać. Jeśli to pompa wody to czy jest konieczność wymiany rozrządu? Pacjent to fiesta  1.25 82 km 2017 rocznik.  
Lej wodę, szkoda kasy na płyn jak ciepło, jak wyciek nie jest duży to kręcić się i kontrolować stan w zbiorniczku.
Jak pompa, a na rozrządzie nie za dużo przejechane zmienić tylko pompę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pij napisał:

Lej wodę, szkoda kasy na płyn jak ciepło, jak wyciek nie jest duży to kręcić się i kontrolować stan w zbiorniczku.
Jak pompa, a na rozrządzie nie za dużo przejechane zmienić tylko pompę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

To drugie auto przebieg pomiędzy 37-38 000. Tylko nie jestem pewny czy w silniku forda da się wymienić pompę bez ściągnięcia rozrządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytania. Ile powinna trwać taka wymiana pompy i paska rozrządu? Auto wstawiłem o 8 o 9.30 gość zadzwonił i powiedział, że zdiagnozował usterkę podał cenę i powiedział, że jedzie do hurtowni po części, ale powiedział, że do 16.00 (do tej godziny pracują) tego nie zrobi. Auto ma być jutro na 9.00. Rzeczywiście taka wymiana może tyle trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pitw napisał:

To jeszcze jedno pytania. Ile powinna trwać taka wymiana pompy i paska rozrządu? Auto wstawiłem o 8 o 9.30 gość zadzwonił i powiedział, że zdiagnozował usterkę podał cenę i powiedział, że jedzie do hurtowni po części, ale powiedział, że do 16.00 (do tej godziny pracują) tego nie zrobi. Auto ma być jutro na 9.00. Rzeczywiście taka wymiana może tyle trwać?

 

Zależy czy w zanadrzu ma coś innego do roboty, lub jakieś sprawy osobiste. Mechanik też człowiek, a może organizuje sobie blokady. Też nie lubię się określać co do godziny, czasami coś wypadnie, coś nie chce się odkręcić i itp. Jak się nie zna specyfiki tej pracy, to ciężko zrozumieć. Swoją drogą co to jakaś wada że pompa pada po 40kkm? Jakby to był Fiat to bym się nie dziwił...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, pitw said:

To jeszcze jedno pytania. Ile powinna trwać taka wymiana pompy i paska rozrządu? Auto wstawiłem o 8 o 9.30 gość zadzwonił i powiedział, że zdiagnozował usterkę podał cenę i powiedział, że jedzie do hurtowni po części, ale powiedział, że do 16.00 (do tej godziny pracują) tego nie zrobi. Auto ma być jutro na 9.00. Rzeczywiście taka wymiana może tyle trwać?

 

Pewnie nie tylko Twoje auto ma na warsztacie, a poza tym cos sie nie bedie chcialo odkrecic i juz ma obsuwe...

Woli powiedziec ze bedzie na jutro niz sie uzerac z klientem, bo nie dotrzymal terminu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, steyr napisał:

 

Zależy czy w zanadrzu ma coś innego do roboty, lub jakieś sprawy osobiste. Mechanik też człowiek, a może organizuje sobie blokady. Też nie lubię się określać co do godziny, czasami coś wypadnie, coś nie chce się odkręcić i itp. Jak się nie zna specyfiki tej pracy, to ciężko zrozumieć. Swoją drogą co to jakaś wada że pompa pada po 40kkm? Jakby to był Fiat to bym się nie dziwił...

 

Też jestem zdziwiony. W poprzedniej fieście kupiona jako 3 latek i służyła przez 11 lat to miałem 2 drobne awarie. 1 - padły cewki. 2 - pękł wężyk klimatyzacji. Ale obie awarie były już po 10 roku życia auta. Nawet akumulator służył dzielnie 12 lat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej wymianie silnik przy mocniejszym dodaniu gazu wydaje "sportowy dźwięk" przed wymianą paska tego nie było. Przy normalnej jeździe silnik chodzi normalnie. Co mogli spier.... podczas naprawy? Chyba sprzedam tego forda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.